Kako prevazici razvod

Ако нестану емоције, ако се стигне до равнодушности, онда и развод и растанак иду релативно лако...
Бурно је када постоје емоције.
 
prevara izaziva stres...a razvod svima tesko pada, bez obzira na to koliko burne emocije su bile u njemu..prosto podvuces crtu i vidis da si izgubio parce zivota u koje si ulagao energiju, emocije, vreme..
 
penelopa*:
Ne znam,kazite mi ako gresim...ali cini mi se da razvod koj lagano dodje sam po sebi zbog stvari o kojima je govorio Antun Tun ne moze pasti previse tesko ,vise tuzno,jer se ugasilo nesto u sta ste verovali da nikad nece.Ipak gasilo se lagano i izvesno,pa do jega vise nikom i nije stalo.Ali kad se desi zbog neceg iznenadnog,kao npr prevare i ne opet svakog tipa,vec one glupe i nepromisljene,bez pravih emocija i vizije buducnosti,onda to kida do kosti.
mislis da je teze kad te zub odjednom zaboli nego kad te muci danima? svejedno je uglavnom za vadjenje... :|
 
moje je misljenje da niko od partnera u toj parnici do koje dodje ....kad dodje....
nije dovoljno posten ni prema sebi , ni prema partneru.....
ne zelim , naravno, da kritikujem.....samo uzimam u obzir na desetine razloga koji se isprece kao dilema ----ostati ili otici......
 
U svom delu "Einführung in die Psychoanalyse für Pädagogen", objavljenom 1930. god., Ana Frojd, na veoma lep način citira jednog dečaka od osam godina:

"Ako otac ne voli majku, onda ni majka ne voli oca, onda oni ni mene ne mogu da vole,
onda i ja njih ne volim; i onda ne vredi ni cela porodica".


PS: Za sve one koji se prave blesavi - poenta je u tome šta je dete od 8 godina izjavilo, a ne u tome u kojoj knjizi to piše. Ali ko je zlonameran uvek će naći razlog da se proserava.
 
ra-ta-tat:
Ne znam zasto sam ovo napisala... valjda zato sto mi je mnogo tuzna tema... mozda bih umrla od tuge da mi se to desi... a sigurna sam da nece, nego mi zao kada nekom jeste jer mislim da svi vole svog muza kao sto ja mog volim... ali to naravno nije tako. Ne mogu da vas zalim zbog tog nedostatka ljubavi jer eto vi ste samostalniji... a ja bez mog muza ne funkcionisem. Tako da svaka situacija ima svoje prednosti... vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...

pa ti si idealna kad omatoris i kad on krene da hefta neku mladu sekretaricu
 
Kada se roditelji razvedu, dete donosi dva zaključka koja ga duboko uznemiruju. Ovi zaključci ne moraju biti izrečeni glasno, beć se indirektno mogu naslutiti kroz uznemireno ili regresivno ponašanje. Ta dva zaključka su:

"mama i tata su se razveli zbog mene; uradio sam nešto loše i zbog toga su prestali da se vole" i

"tata više ne voli mamu i mene i zato je otišao i ostavio nas; možda će i mama prestati da me voli, pa će možda i ona otići i ostaviti me samog".

Na najdubljem nivou svog bića, deca svih uzrasta na ovaj način razmišljaju o razvodu svojih roditelja, a posebno ako se to dogodi između detetove 3. i 6. detetove godine ili između 12. i 18. godine. (Nasuprot popularnom verovanju, detetova sposobnost da podnese emocionalne traume ne raste sa godinama).
Oba roditelja treba jasno da negiraju ovakva dečja razmišljanja čestim objašnjenjima, da su ih nedostatak sreće i slaganja doveli do razvoda i da je to samo njihov problem koji NEMA NIKAKVE VEZE SA NJEGOVIM PONAŠANJEM. Detetu treba objasniti da majka i otac, ponekad, prestanu da se vole, ALI MAJKA I OTAC NIKADA, NIKADA NEĆE PRESTATI DA VOLE SVOJU DECU. Nemojte prestati da stalno ponavljate detetu ovu istinu u doba (neposredno) posle razvoda, čak i kada dete reaguje, posle nekoliko ovakvih objašnjenja, sa "da, da, znam". Ma kako da dete deluje opušteno, u stvari je duboko zahvalno za stalno ponavljanje istine koju treba da čuje vrlo često, da bi se potpuno uverilo u nju.
 
Tema je jasna,ali odgovori na nju su mnogobrojni! Od najglupljih do onih koji imaju smisla.Normalno to ne bi bio problem da nije u pitanju dete!Razvod je sporazuman,bez postavljanja uslova,sve se dogovara sto je vezano za dete,nema ogranicenja u vidjanu, ALI ipak BOLI!!!
 
privijesh chuvarqtju na pupak...drzhish 5-6 dana...kad skinesh iseckash sada vetj sparushen list chuvarqtje...iseckani list mora da pojede bivshi lako ga je spremiti nema preterano aromatichan uqs...umuvaj mu uz zelje il neshto budi mashtovita...
postoji i drugi nachin al za to ti treba vetrenjacha chopor pasa i meshalica za malter...
 
AntunTun:
privijesh chuvarqtju na pupak...drzhish 5-6 dana...kad skinesh iseckash sada vetj sparushen list chuvarqtje...iseckani list mora da pojede bivshi lako ga je spremiti nema preterano aromatichan uqs...umuvaj mu uz zelje il neshto budi mashtovita...
postoji i drugi nachin al za to ti treba vetrenjacha chopor pasa i meshalica za malter...


Ja nemoram da trcim po cuvarkucu, samo zovnem SNUPI i on sam dodje.
 
Eh...zivot posle razvoda....
Nisam se jos nikada razvodio(doduse samo 1 i zenio) ali razvod nam je cesta tema..tako da sam dosta razmisljao i o "zivotu posle razvoda"
Mozda sve to drugacije izgleda kada se stvarno razvedes...ali iz ove perspektive uopste mi to ne izgleda tako strasno...sta znam, vise vremena za sebe...vise vremena za sport, za prijatelje...a osta manje smaranja, nema zenine familije...;)..cak sta vise zvuci i zanimljivo ;)
E sada...deca...lud sam za decom...tako da je to problematicno..i to mnogo...
A opet sa druge strane...zavisi i koliko covek ima godina kada se razvede..ja licno imam 30 godina i mislim da sam sasvim "mlad" da upoznam neku drugu, maximalno ok devojku...i da vidjam decu vikendom(grrrrr)
E sada ako je covek 40+....ne znam..mozda je tu veci bedak....
A ono...razvod a nemas decu...ne znam gde je problem?!\
Zasto bi bila ta praznina?
Kako praznina kada si SLOBODAN?
 
Aleksa76:
Eh...zivot posle razvoda....
Nisam se jos nikada razvodio(doduse samo 1 i zenio) ali razvod nam je cesta tema..tako da sam dosta razmisljao i o "zivotu posle razvoda"
Mozda sve to drugacije izgleda kada se stvarno razvedes...ali iz ove perspektive uopste mi to ne izgleda tako strasno...sta znam, vise vremena za sebe...vise vremena za sport, za prijatelje...a osta manje smaranja, nema zenine familije...;)..cak sta vise zvuci i zanimljivo ;)
E sada...deca...lud sam za decom...tako da je to problematicno..i to mnogo...
A opet sa druge strane...zavisi i koliko covek ima godina kada se razvede..ja licno imam 30 godina i mislim da sam sasvim "mlad" da upoznam neku drugu, maximalno ok devojku...i da vidjam decu vikendom(grrrrr)
E sada ako je covek 40+....ne znam..mozda je tu veci bedak....
A ono...razvod a nemas decu...ne znam gde je problem?!\
Zasto bi bila ta praznina?
Kako praznina kada si SLOBODAN?
Pominjes upoznavanje neke druge devojke? Znaci opet nema vremena za sebe, za sport, a ona takodje ima rodbinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Aleksa76:
A gde sam rekao da bi ta "druga" mogla da "zanoci" kod mene?
Sigurno ne bih preostali deo zivota bio sam...ali ..... sigurno vise ne bih stupao u brak niti bih ulazio u neke preozbiljne veze
Ma jeste li se vi to nesto svadjali danas ili ti samo onako doslo? :?

Ne bi bio sam, a ne bi stupao u ozbiljne veze, a sta bi? ;)

"Jedna za drugom, vecno s cvijeta na cvijet..." Z Colic

Pozdravcic :D
 

Back
Top