Kako prevazici razvod

Idem do kraja i dajem sve od sebe... ja nemam zbog cega da se kajem i nema zbog cega da mi bude zao u zivotu... tako je od neke moje dvadesete godine kada sam shvatila kako ljudi pate zbog neceg propustenog... isto tako bih u slucaju razvoda... bila mirna jer bih znala da sam ucinila sve sto je u mojoj moci.
Divim se ljudima koji mogu da sednu i gledaju zamisljeno unazad... ja pokusavam nekad, ali me to nikad nije dovelo na neko pametnije mesto... tj. ja nikad nisam bila nesto spretna u toj retrospekciji... uglavnom gledam u buducnost i ona mi je uvek blistava.

Ne znam zasto sam ovo napisala... valjda zato sto mi je mnogo tuzna tema... mozda bih umrla od tuge da mi se to desi... a sigurna sam da nece, nego mi zao kada nekom jeste jer mislim da svi vole svog muza kao sto ja mog volim... ali to naravno nije tako. Ne mogu da vas zalim zbog tog nedostatka ljubavi jer eto vi ste samostalniji... a ja bez mog muza ne funkcionisem. Tako da svaka situacija ima svoje prednosti... vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...
 
ra-ta-tat:
Idem do kraja i dajem sve od sebe... ja nemam zbog cega da se kajem i nema zbog cega da mi bude zao u zivotu... tako je od neke moje dvadesete godine kada sam shvatila kako ljudi pate zbog neceg propustenog... isto tako bih u slucaju razvoda... bila mirna jer bih znala da sam ucinila sve sto je u mojoj moci.
Divim se ljudima koji mogu da sednu i gledaju zamisljeno unazad... ja pokusavam nekad, ali me to nikad nije dovelo na neko pametnije mesto... tj. ja nikad nisam bila nesto spretna u toj retrospekciji... uglavnom gledam u buducnost i ona mi je uvek blistava.

Ne znam zasto sam ovo napisala... valjda zato sto mi je mnogo tuzna tema... mozda bih umrla od tuge da mi se to desi... a sigurna sam da nece, nego mi zao kada nekom jeste jer mislim da svi vole svog muza kao sto ja mog volim... ali to naravno nije tako. Ne mogu da vas zalim zbog tog nedostatka ljubavi jer eto vi ste samostalniji... a ja bez mog muza ne funkcionisem. Tako da svaka situacija ima svoje prednosti... vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...
ufff... ne mogu da vas zalim bla, bla... a ko ocekuje da ga zalis? za zaljenje su oni koji zive u nesrecnom braku a nemaju snage da to promene... nekada za srecu nije dovoljno biti sa nekim ko te voli... bilo bi mi drago da se nikada licno ne uveris u to...
 
Ne znam zasto sam ovo napisala... valjda zato sto mi je mnogo tuzna tema... mozda bih umrla od tuge da mi se to desi... a sigurna sam da nece, nego mi zao kada nekom jeste jer mislim da svi vole svog muza kao sto ja mog volim... ali to naravno nije tako. Ne mogu da vas zalim zbog tog nedostatka ljubavi jer eto vi ste samostalniji... a ja bez mog muza ne funkcionisem. Tako da svaka situacija ima svoje prednosti... vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...

Ти си овде много помешала грендмадрс енд фрогс!
Какве везе има љубав са самосталношћу?
То што ти не функционишеш без мужа то нема везе са љубављу!
Нити значи да онај ко је самосталан има недостатак љубави!
Свашта!

Веруј, сви који су били у стабилном браку били су сигурни да им се никад неће десити развод, ниси ти изузетак... али то није никаква осигурација....живот је тако непредвидив!

Последња реченица ти је бљутаво патетична до бола.
 
Hellen:
Ти си овде много помешала грендмадрс енд фрогс!
Какве везе има љубав са самосталношћу?
То што ти не функционишеш без мужа то нема везе са љубављу!
Нити значи да онај ко је самосталан има недостатак љубави!
Свашта!

Веруј, сви који су били у стабилном браку били су сигурни да им се никад неће десити развод, ниси ти изузетак... али то није никаква осигурација....живот је тако непредвидив!

Последња реченица ти је бљутаво патетична до бола.
Zao mi je sto si tako pogresno razumela moj post. U tvom nerazumevanju nalazimo i deo tvog stava da verovatno samo ti znas sta je ljubav i da ako je meni zivot nezamisliv bez mog muza onda verovatno se radi o nekim konkretnim problemima kao sto je dovlacenje plinske boce i slicno. Posto si ti takav ekspert za ljubav i brak ocekujem da nas uskoro obavestis da su price o tvom razvodu i slicno... ciste izmisljotine i da si se samo salila... na kraju, ovo je samo forum.

U redu je da nekome delis lekcije na temu kako preboleti razvod, ali molim te nemoj da delis lekcije o ljubavi i stabilnom braku. To je smejurija.

Ja sam izrazila svoj strah i brigu da bih jednog dana mogla biti bez svog muza... ali vise me brinule druge situacije, a ne razvod... to ne vidim kao opciju.

Zao mi je sto ti nalazis da je moja ljubav pateticna, ali posto ti nemas nikakve veze sa njom onda ne bi trebalo da te ugrozava.... ali izgleda sam se opet prevarila.

Sto se tice tvoje zlonamernosti... dacu jedan primer

Drago mi je sto otkrivas i druge jezike sem srpskog, ali ipak je dobro da pokusas da pravilno pises reci... ako ne znas, pise se grandmothers and frogs, ali englezi ne koriste taj izraz. Ti si pokusala da delujes pametnije, da zvucis mladje i svezije, da razbijes konzervativnost kojom odise svaka tvoja rec, ali ne treba mesati babe i zabe.
tako to izgleda kada neko hoce da vidi ono lose!!!
 
HELENA33:
ufff... ne mogu da vas zalim bla, bla... a ko ocekuje da ga zalis? za zaljenje su oni koji zive u nesrecnom braku a nemaju snage da to promene... nekada za srecu nije dovoljno biti sa nekim ko te voli... bilo bi mi drago da se nikada licno ne uveris u to...
pa dobro Helena33, nije lako biti u bilo kojoj nesrecnoj situaciji... Mene je zabrinula ideja da bih ja jednog dana mogla biti bez mog muza ili da bi on mogao biti bez mene, na ovaj ili onaj nacin... samo strah i panika su bili u mom postu...
Razdvojeni smo bili nedelju dana... nedavno... kada sam ja isla u Srbiju pre njega... bilo je grozno. Detaljima necu da smaram, ali poslednjih dana sam pocela da padam u neka cudna stanja... oboje smo bili neproduktivni i depresivni... razdrazljivi... nista to ne valja.
 
За поуке о језику, хвала ти много...
Пошто већ неко време не живиш у Србији вероватно си заборавила да је то овде омиљено парафразирање једног нашег политичара... управо тако како сам цитирала...(са таквим изговором - читај баш као је написано, стога је и писано ћирилицом)
Ајд, нећу ти замерити на неинформисаности, али за злурадо ликовање (у којем си уживала пишући пост) и ''argumentum ad hominem'' немаш оправдања!

Није твоја љубав патетична, патетично је твоје писање и то што мешаш ствари које немају додирних тачака! Нисам коментарисала твоју љубав (коментарисала сам твој однос према другим људима опвде на форуму), али ћу сада то учинити, јер немам разлога да те штедим:
Detaljima necu da smaram, ali poslednjih dana sam pocela da padam u neka cudna stanja... oboje smo bili neproduktivni i depresivni... razdrazljivi... nista to ne valja

...И не ваља....

Ако ти не функционишеш без њега, да ли је то љубав или пројекција? Где си онда ти?
 
ja se ne ljutim na tebe, niti sam bila zlonamerna... "moje likovanje" je bilo namerno da ti pokazem kako nesto moze biti izvrnuto protiv tebe... htela sam da ti ukazem na gresku

i na kraju, moja namera je bila dobra... ti si sve to pogresno shvatila, ponovo

i ja na kraju nemam vise energije da ti ukazujem na tvoj negativan stav

zao mi je... a bas me briga sta ti mislis, na osnovu dve recenice koje sam napisala o svojoj ljubavi... sta ti mislis o meni ili o mom braku... cisto da dodam... da to nije zato sto imam lose misljenje o tebi, nego ti nemas blage veze sa mnom pa ne mozes ni da imas neko realno misljenje

ne treba da me stedis, nisam ja od secera, vrlo sam jaka i sposobna...to je sve

I nije bitno koliko si dugo u stabilnom braku... ako je taj brak stabilan... onda se stvari ne menjaju i ne ocekuju se da se promene. Dakle, ja sam u braku nesto vise od cetiri meseca, a zivimo zajedno nesto vise od godinu dana...
 
I nije bitno koliko si dugo u stabilnom braku... ako je taj brak stabilan... onda se stvari ne menjaju i ne ocekuju se da se promene.

Желим ти да ти тако остане заувек.
Ја сам била у стабилном браку 11 година, а онда је престао да буде стабилан.
Живот је тако непредвидив и не зависи увек само од наше воље и жеље.

Лепо је што уживаш у својој љубави и браку, и треба, али реченица ''vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...'' звучи врло, врло ружно и потцењивачки. И ти не познајеш људе којима си се овако обратила.
Због тога сам реаговала.
 
Hellen:
Желим ти да ти тако остане заувек.
Ја сам била у стабилном браку 11 година, а онда је престао да буде стабилан.
Живот је тако непредвидив и не зависи увек само од наше воље и жеље.

Лепо је што уживаш у својој љубави и браку, и треба, али реченица ''vi ne opstajete u ljubavi, a ja ne opstajem bez nje...'' звучи врло, врло ружно и потцењивачки. И ти не познајеш људе којима си се овако обратила.
Због тога сам реаговала.
Moja greska je sto nisam imala energije da dodatno komplikujem svoj post. Recenica na kraju se odnosila na konkretne slucajeve, a nije bila neko pravilo... U smislu da ja ne mogu da opstanem bez mog muza, a ne bez neke druge ljubavi ili muskarca, odnosi se na veoma konkretan slucaj... a za druge isto tako, oni nisu mogli da opstanu u ljubavi, pa su se valjda zbog toga i razvodili. To je samo bio mali osvrt na to kako sasvim razlicite situacije imaju isti efekat na coveka.
 
Hellen:
За поуке о језику, хвала ти много...
Пошто већ неко време не живиш у Србији вероватно си заборавила да је то овде омиљено парафразирање једног нашег политичара... управо тако како сам цитирала...(са таквим изговором - читај баш као је написано, стога је и писано ћирилицом)
Ајд, нећу ти замерити на неинформисаности, али за злурадо ликовање (у којем си уживала пишући пост) и ''argumentum ad hominem'' немаш оправдања!

Није твоја љубав патетична, патетично је твоје писање и то што мешаш ствари које немају додирних тачака! Нисам коментарисала твоју љубав (коментарисала сам твој однос према другим људима опвде на форуму), али ћу сада то учинити, јер немам разлога да те штедим:


...И не ваља....

Ако ти не функционишеш без њега, да ли је то љубав или пројекција? Где си онда ти?
ovo poslednje je bash surovo helen... ona ne zeli da funkcionise bez njega jer joj nedostaje i obrnuto... svi znamo za taj osecaj kad volimo i uz tu osobu koju volimo imamo osecaj da mozemo da uradimo SVE kao i za prazninu i gubitak volje kad ta osoba nije pored nas...
 
ra-ta-tat:
Moja greska je sto nisam imala energije da dodatno komplikujem svoj post. Recenica na kraju se odnosila na konkretne slucajeve, a nije bila neko pravilo... U smislu da ja ne mogu da opstanem bez mog muza, a ne bez neke druge ljubavi ili muskarca, odnosi se na veoma konkretan slucaj... a za druge isto tako, oni nisu mogli da opstanu u ljubavi, pa su se valjda zbog toga i razvodili. To je samo bio mali osvrt na to kako sasvim razlicite situacije imaju isti efekat na coveka.
hahaha... neka, bolje nemoj... dovoljno si ga zakomplikovala... ;) mislim, pitanje "opstanka" nije nimalo naivno... hehe... opusteno bre... pozzz...
 
HELENA33:
hahaha... neka, bolje nemoj... dovoljno si ga zakomplikovala... ;) mislim, pitanje "opstanka" nije nimalo naivno... hehe... opusteno bre... pozzz...
pa vidis... trudila sam se da budem jednostavna :lol:
ali to je dodatno zakomplikovalo stvar... jos jednom se pokazalo da se ne treba truditi da budes neko drugi... jer ne vredi :lol:
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje....Ako se razvedem da li mogu ja ostati u kuci a on da ode?Ne znam ta pravna pitanja.Kucu smo kupili u braku,zajedno i znam da se sve deli ali sta ako on ne zeli da izadje iz kuce a ja nemam gde da odem?Imamo dvoje dece(13 i 5 g.)
Ima li ko iskustva u tome?
Hvala puno.
 
ra-ta-tat:
Dakle, ja sam u braku nesto vise od cetiri meseca, a zivimo zajedno nesto vise od godinu dana...
:) ma meni je super tvoja ljubav..da ti da bog da ti traje do kraja zivota...i ja sam tako nekad nekog volela..i zamalo nisam umrla kad je trebalo da isecem tu ljubav iz mene, jer je covek prestao da me voli..mozda je bila moja krivica..mozda nije..ali nije vise bitno...
naprosto, ja ne zelim vise ikad da zavisim od nekog toliko..jer nikom , ali nikom ne verujem toliko ...
ostecena roba, valjda...sto bi rekao jedan moj prijatelj....
a mozda i nisam..mozda je ljubav moguca i bez te bolne zavisnosti..kao zrelija, i pametnija...pojma nemam...
vreme ce pokazati..
 
ma ne ja te volim...ali shta se ovo deshava...shta smo postali u shta se pretvorili...ovo nismo mi i nishta nije bilo ovako kad je pochelo ako je pochelo onako a ovako je sad dal je to proces do kraja...shta se deshava shto je sve ovako...gde je sve ono lagano leprshavao lepo ugodno shta se deshava....ja hotju da bude al izgleda da ne zhivi...kao da jutrom dajemo veshtachko disanje idem idesh dodjem dodjesh a shta...nishta,...jel da se zarobimo decom u ime njih da budemo i mi...ko smo mi ako nismo deca...shta me gledash ne razumesh...a razumesh al netjesh da prizhash a ako prizhash znash shta priznajhesh...greshka prijatelju greeeeshka nije trebalo ovako a ovako je moralo biti...osudjen a nije preshao qtjni prag...bilo je jasno al mi nismo videli koga smo lagali?...koga?...sve smo lagali i sebe i tebe i njih...a vidi ih i shta sad?...nashi su al vishe su moji nego nashi...ti shta ti?...ko si ti jel se mi znamo...iz kreveta se znamo?...jel drhtish dok se ljubimo?...jel se ljubimo?...hajde da se ljubimo i gledamo shta se deshava i gde je tvoja ruka ja tachno znam gde tje biti...o tako je predvidivo hajde neshto shto ne znam unapred...daaaaj neshto bilo shta ovo je loshe ovo me deprimira zar ne vidish da chitam novine jutrom?...zar da chitam novine do naborane kozhe zar da ne vidish da chitam novine...ovo nije kraj nije ni pochetak ovo je proces sve je proces nema vishe neizmenichnog...smetao nam je shablon a gle nas u shablonu...znam dizhe ti se al ne na mene i meni je to isto al ne na tebe...daj mi moje jer ne postoji nashe...krize iz krize u krizu i smejemo se nedeljom popodne udobno ispred qtije a chemu se smejemo...nije apetit vetj opstanak bledilo nestajanje...sa kosom bledim i ja...nema smisla izvini izvnii do groba izvini ni meni nije jasno al nishta mi nijhe jasno...tjutish i ja tjutim ovo shto kazhem to sam tjutao do sada a oboje smo znali shta tjutimo...ja il ti neko je morao da kazhe shta tjuti...evo ga prozor to nam je prijatelj...vidi kako mozhe i shta oni rade a gde smo mi i shta smo uradili...njih napravili kad pogledash i nije bio neki uspeh to mozhe svaka budala volim ih al volim i sebe a sve manje tebe...
 
Pa grešiš, zato što ide postepeno, ali u jednom trenutku mora da se kaže: Dosta je, ajmo sad svako na svoju stranu, a nije se desilo ništa loše i još ti je stalo do te osobe, ali sad na neki drugi način i tako. Tvoj slučaj je kratki rez.
 

Back
Top