od 15 do 20 god.

Људи унесите мало ентузијазма... сви смо ми од 15е до 20е завршили нешто и уписали нешто... додајте мало своја осећања... да ли сте задовољни, мислите да сте погрешили да сте требали нешто друго и није ваљда школа једино што вам се дешава у животу? :?:?:?
 
e konachno i dovla da me obraduje nekim podsticajnim komentarom. e tako se vecj ponasha moderator.

meni se ne deshava jedino shkola u zhivotu, ali sam uglavnom posvecjen svom uchenju - ne u smislu da po ceo dan bubam mehaniku i fiziku i matematiku, vecj obrazovanju u shirem smislu.

pre sam po ceo dan crtao i slikao i zayebavao se, sad se uglavnom zayebavam i hvatam zalet za josh ozbiljniji rad. nema shale, treba uskoro postati ozbiljan chovek, pa se mozhe recji da pokushavam to da postanem. 8)
 
Ајде да бих везао све догађаје у једну целину рећи ћу шта сам урадио ДО своје 20-те тј до пре неки дан - што значи да сам неке ствари радио и пре 15-те...

Дакле, што се тиче школе, вуковац у основној, средњу завршио са просеком изнад 4,85, и сад н другој години (редовно) Електротехничког факултета у Београду. Многи то већ поприлично много цене, али некако је мени школа (не мислим на образовање већ конкретно на школу) увек била споредна ствар... увек зам тежио ка томе да радим нешто ново, нешто што моји вршњаци нису радили, не желе да раде или ни не знају за то ''нешто''... Неке ствари сам пробао игром случаја и пуком срећом као нпр летење војним авионом и хеликоптером, алпинистичка обука у 72-ој специјалној, бацање ножа, гађање из разних врста оружја бојевом муницијом, роњење итд... већину ових ствари ми је отац обезбедио јер је био војно лице и то не сматрам за неки свој успех већ за нешто по чему се ја већ разликујем од других - пробао сам неке ствари које неки никада нису и имам више стеченог знања и искуства из таквих неких ствари...

Почев од моје 13-те године па све до дана данашњег са оцем градим кућу у коју смо се пре пар година уселили... много ствари сам научио око зидања и грађевинарства, из већине радова стекао и неко искуство.
Тренирао сам фудбал, одбојку, карате, играо фолклор био заинтересован за многе спортове и увек у свакој екипи добро примљен...
Уз тетка научио све ''чаролије'' вулканизерског заната, браварских радова, трговине, сарадње с људима итд...
Уз школу учествовао на разним домаћим и међународним такмичењима као појединац и у групи. Учествовао у ученичком организовању, изради школских новина...

Вероватно има још ствари које нисам поменуо, али у чему је поента... ја сам овде сад могао да напишем ''волим да пробам разноврсне ствари'' и да ту ставим тачку. Међутим ово горе сам све написао не да бих се хвалио мојим татом војником, или неким силним богатством којим сам направио кућу (реално ко још има пара а зида кућу 7год и није је још завршио), нити желим да издижем себе изнад осталих по било ком основу (материјалном, психичком тј менталном и сл) већ желим да докажем да ја ЗАИСТА волим да пробам најразличитије ствари, да се интересујем око свега што радим, да пратим како други људи нешто раде па да покушам да урадим то исто итд... ево баш сад док пишем овај последњи део сетих се да нисам поменуо мој омиљени хоби а то је бакћање око кола сређивање дотеривање, електроника, мотор, итд... сад кад написах ''електроника'' сетих се да исто волим да правим разна ситна кола, да лемим неке елементе да правим уређаје (што ми је мање више и струка)... много много заиста ствари просто ни сам не могу да поверујем сад кад се присећам тј како ми све надолази да сам успео све то да одрадим за ове године... ево сад се сетих да сам радио и у млекари... у производњи знам како се шта ради како се прави јогурт, павлака, како се све пакује...


Још једном... заиста се нисам хвалио ничим него једноставно сам хтео да ОБЈАСНИМ шта мислим кад кажем '' волим да пробам разноврсне ствари''

 
Dovla:
Ајде да бих везао све догађаје у једну целину рећи ћу шта сам урадио ДО своје 20-те тј до пре неки дан - што значи да сам неке ствари радио и пре 15-те...

Дакле, што се тиче школе, вуковац у основној, средњу завршио са просеком изнад 4,85, и сад н другој години (редовно) Електротехничког факултета у Београду. Многи то већ поприлично много цене, али некако је мени школа (не мислим на образовање већ конкретно на школу) увек била споредна ствар... увек зам тежио ка томе да радим нешто ново, нешто што моји вршњаци нису радили, не желе да раде или ни не знају за то ''нешто''... Неке ствари сам пробао игром случаја и пуком срећом као нпр летење војним авионом и хеликоптером, алпинистичка обука у 72-ој специјалној, бацање ножа, гађање из разних врста оружја бојевом муницијом, роњење итд... већину ових ствари ми је отац обезбедио јер је био војно лице и то не сматрам за неки свој успех већ за нешто по чему се ја већ разликујем од других - пробао сам неке ствари које неки никада нису и имам више стеченог знања и искуства из таквих неких ствари...

Почев од моје 13-те године па све до дана данашњег са оцем градим кућу у коју смо се пре пар година уселили... много ствари сам научио око зидања и грађевинарства, из већине радова стекао и неко искуство.
Тренирао сам фудбал, одбојку, карате, играо фолклор био заинтересован за многе спортове и увек у свакој екипи добро примљен...
Уз тетка научио све ''чаролије'' вулканизерског заната, браварских радова, трговине, сарадње с људима итд...
Уз школу учествовао на разним домаћим и међународним такмичењима као појединац и у групи. Учествовао у ученичком организовању, изради школских новина...

Вероватно има још ствари које нисам поменуо, али у чему је поента... ја сам овде сад могао да напишем ''волим да пробам разноврсне ствари'' и да ту ставим тачку. Међутим ово горе сам све написао не да бих се хвалио мојим татом војником, или неким силним богатством којим сам направио кућу (реално ко још има пара а зида кућу 7год и није је још завршио), нити желим да издижем себе изнад осталих по било ком основу (материјалном, психичком тј менталном и сл) већ желим да докажем да ја ЗАИСТА волим да пробам најразличитије ствари, да се интересујем око свега што радим, да пратим како други људи нешто раде па да покушам да урадим то исто итд... ево баш сад док пишем овај последњи део сетих се да нисам поменуо мој омиљени хоби а то је бакћање око кола сређивање дотеривање, електроника, мотор, итд... сад кад написах ''електроника'' сетих се да исто волим да правим разна ситна кола, да лемим неке елементе да правим уређаје (што ми је мање више и струка)... много много заиста ствари просто ни сам не могу да поверујем сад кад се присећам тј како ми све надолази да сам успео све то да одрадим за ове године... ево сад се сетих да сам радио и у млекари... у производњи знам како се шта ради како се прави јогурт, павлака, како се све пакује...


Још једном... заиста се нисам хвалио ничим него једноставно сам хтео да ОБЈАСНИМ шта мислим кад кажем '' волим да пробам разноврсне ствари''

Svaka ti chast,josh nisam upoznao tako univerzalnog chovjeka
 
od 15e do 20e sam uglavnom radila one uobicajene stvari - isla u gimnaziju i upisala fakultet.
pored toga sam do 16e zavrsila osnovnu muzicku - klavir.
polozila fce i cae,koji je vec krenuo da mi se isplacuje,a vidim tek ce jos vise.
pocela da ucim spanski i relativno brzo ga jako dobro savladala,polozila d.e.l.e. srednji,i pocela da spremam poslenji.takodje ima da se isplati.
bila u juznoj americi.
proputovala solidan deo evrope za nekoliko godina.
pocela da postujem na krstarici :neutral:
i mislila da su dvadesete nesto wow daleko i strasno i kako cu biti drugi covek.kad ono isto ko i pre,samo malo zahtevnije,i neki malo ozbiljniji problemi i tako :?
 
nikola_doboj:
shta ste radili
shta radite
shta tjete raditi
upisala sam gimnaziju,zato sto sam volela matematiku opredelila sam se za prirodno-matematichki smer...Zavrsavam srednju,pripremam se za upis na fax...verujem da cu se upisati,a kad se upishem trudicu se da postignem sto bolje rezultate...
 
evo ovako........
upisala sam gimnaziju...........i od tog perioda,pa ajde iako jos nemam tacno 20,pokusavala sam da se koncentrisem na stvari u kojima uzivam,koje volim,upoznavala sebe malo bolje.....
naravno izlazila,kao sto se to uostalom tada (kao i sada) radi,vracala se uvek svojim najvecim ljubavima to su muzika,pisanje,pevanje,crtanje itd....te su me stvari najvise zanimale,i cini mi se da je ostalo tako....upoznala sam bolje italiju samim tim jer cam cesto isla tamo,videla madjarsku po drugi put,upoznala kipar i tako jednostavno malo putovala..............upoznala nove ljude,neki su ostali sa mnom ,neki ne i tako........sve to sto sam tada radila,cu u principu raditi i u buducnosti,jer je to ono sto volim :)
 
jaooo super tema... me like... a vidi, vidi, ni keep se ne zali... sta ce to biti? :p

Nego... od 15 do19...

Sto se skole tice klasika - zavrsila osnovnu, upisala gimnaziju, mislila da sam se zajebala, pa shvatila da nisam.

Trenirala sam jazz i show dance 4 godine. Zeznula nogu. Prestala sa plesom. Nikada prezalila...

Putovala dosta... zaljubila se u Grcku.

Zaljubila se... Odlucila da se smirim. Slomio mi srce.

Najvece iskustvo do sada - dosla u Ameriku, sama, na godinu dana da zavrsim gimnaziju. Izucila jezik, upoznala druge ljude, prosirila svoje vidike, iz prve ruke upoznala americku "kulturu". Naucila spanski. Smorila se ko nista. Sveu svemu dugo i ne bas tako lepo iskustvo.

Upoznala sjajnog decka za kog sam mislila da cu se u njega zaljubiti. Nisam. Raskinula. Slomila mu srce. Ja patila vise nego on, jer znam kako je.

Usla u poslednju godinu mog tinejdzerstva ;)

Videla Njujork, Majami, Orlando, Atlantu... i okolna sela. Nabavila laznu ID na kojoj pise da imam 21 god. haha...

I sad evo cekam da prodje poslednji mesec i da se vratim kuci. Shvatila sam koliko volim moj NS i moju porodicu.

Sta mi zivot donosi... tek cemo da vidimo.
 
Vise se ni ne secam...znam da sam imala divnog decka isla u gimnaziju....Znam da se nisam oblacila kao ove danasnje klinke i da mi nije bilo najbitnije da izbacim sise i dupe i da nosim dopicnjake, znam da nije postojao grand i slusala se daleko bolja i kvalitetnija muzika koju danasnja deca ne kapiraju...znam da sam puno citala i da me je sve zanimalo....Da sam se usavrsavala,...isla na nemacki, englesi i italijanski, upisala fax,putovala,
 
dakleM, sto se tiche skole- zavrsila osnovnu, upisala zeljenu gimnaziju i sad je zavrsavam. Spremam se za FPN i nadam se da cu kad napunim 19 biti student prve godine FPNa (:
Dugo sam ishla na engleski u oxford, polozila fce i vec par godina ne mogu da se nakanim da izadjem na cae-al planiram to od oktobra.
Chesto sam pomagala mojima oko posla, tati i pre 15e, dok je josh rezirao, a i sad (ne rezira vishe, ima NVO)
Ceo zivot plivam -kao klinka sam i trenirala, a sad samo rekreativno- mama je bila trener plivanja kad je bila mlada. Takodje sam isla dosta dugo na latino ples, pa sam prestala, i u jos par navrata kretala,al nikad se nisam vratila za stalno.
'99 sam sa mamom i bratom prelazila peshke preko rumunske granice. ok, tad sam imala manje od 15, al mi ostalo u secanju (;
Zanima me trgovina ljudima, tj borba i prevencija traffickinga, ishla sam na par seminara i nadam se da cu uskoro pocheti da volontiram u ASTRI (NVO koja se bavi human traffickingom).
Sa 14 sam mislila da mi je slomljeno srce :lol: posle sam imala prvu pravu vezu i dozivela veliku ljubav, sa 17 mi je prvi put stvarno bilo slomljeno srce, al preziveh sve to ;p
Prosirila sam krug prijatelja,u poslednje vreme sam se od onih najstarijih i najboljih dosta odvojila. Al to je vec druga tema xD
Sto se tiche buducnosti, tj sa dvadeset bih volela da uspesno studiram fax, volontiram u ASTRI, pochnem da uchim josh neki jezik, nastavim da se bavim plesom. Da putujem. Upoznajem ljude.

I volela bih da odem na neku svadbu, nikad nisam bila :mrgreen:
 
Ovako...
Zavrshila sam osnovnu(like all of us),upisala (ne)zeljenu gimnaziju koju sam ipak zavolela,ali sam bila zamoljena da se prebacim krajem prve godine...Mali delikvent :D Operisala levo uvo,snimila seriju,ofarbala se u crveno-vratila se u plavo :mrgreen: izgubila kornjachu negde u travi,zavolela glumu,zaljubila se-a mozda se i odljubila (: Sada zavrshavam treci razred,MRZIM matematiku,izlazim,izlazim,izlazim&tracharim ((: nesrecnim sluchajem nemam pola leve obrve :P obozavam mindjushe i imam ih gomilu...
Nadam se da cu ove ili sledece godine upisati zeljeni fax...Idem u L.A na leto,jedva chekam,mada ce mi neki ljudi alfa nedostajati,ali nisam bila tamo 12 godina,a i tad kao da nisam bila,retko chega se secam(a zivela sam tamo tri god),volela bih da malo vishe vremena odvojim za chitanje,poshto stvarno volim da chitam..To bi bilo to ;)
 
Lucky girl:
evo ovako........
upisala sam gimnaziju...........i od tog perioda,pa ajde iako jos nemam tacno 20,pokusavala sam da se koncentrisem na stvari u kojima uzivam,koje volim,upoznavala sebe malo bolje.....
naravno izlazila,kao sto se to uostalom tada (kao i sada) radi,vracala se uvek svojim najvecim ljubavima to su muzika,pisanje,pevanje,crtanje itd....te su me stvari najvise zanimale,i cini mi se da je ostalo tako....upoznala sam bolje italiju samim tim jer cam cesto isla tamo,videla madjarsku po drugi put,upoznala kipar i tako jednostavno malo putovala..............upoznala nove ljude,neki su ostali sa mnom ,neki ne i tako........sve to sto sam tada radila,cu u principu raditi i u buducnosti,jer je to ono sto volim :)
potpuno se slazem sa tobom,veoma malo stvaari se promenilo....sta sam pre radio radicu i u buducnosti
 
do juna 2006 ishao u skolu,skolovao se za Kompjuterskog Inzenjera.No medjutim kad nisam upo tamo gde sam hteo u septembru ja lepo reshim da se odmorim od skole jedno godinu dana i da neshto zaradim tako se zaposlim u oktobru mesecu i od tada do dan danas radim kao transporter.Super plata i rado bih ostao ovde jer mi nude stalni posao ali napushtam firmu tamo u decembru i pochinjem sa skolom i nastavljam sa onim shto sam vetj zapocheo.Vazno mi je da zavrsim skolu da ne ostanem sa ovim shto sad imam jer se ne mogu nigde zaposliti osim nekih obichnih radnih mesta.
 
aj da i ja malo ispisem :D

do 11 godina , zivio u Sutomru , posle presao u Budvu 1 god, pa se opet vratio u Sutomore ...
pokusavao da treniram kosarku i odbojku , ali odustao nakon mesec dana :lol:
krenuo na privatne casove nemackog , odustao nakon 5 casova ....
isto tako i za engleski i italijanski .... :lol:

sa 14 godina se opet vratio u Budvu , poceo da radim , upisao 1 srednje u budvi , isao jednu godinu redovno , sada idem drugu vanredno ... i dalje radim :D
razumem se u građevinu prilicno dosta ... tata radi građevinu otkad znam za sebe a i prodajem vecinu gradjevinskih stvari ...

radim za prilicno dobru platu , od koje nisam nista ustedio :P

kao mali bio sam u Švedskoj....
posle toga u Pariz u Diznilend :D

imam veliki pivski stomak ... nisam iskomplexiran zbog toga .....
najvishe uzivam u pivu i hrani :P i bla bla bla ...
 
uh..... ovako...

malo pre 15 imao prvu devojku
sa 15 preživeo prvi raskid
poželeo sex
bio sa devojkom na moru
ostavio devojku s kojom sam želeo sex i ništa više, baš zbog tog razloga
slomio ruku
počeo da vozim
prestao da treniram
"...ja sam ljubio razne, neke potpuno prazne, neke potpuno strane..."
voleo dečije po poslednji put
bio ostavljen
promenio se dosta
nešto izgubio nešto dobio
preživeo par dugih veza
otkrio čari sexa
završio srednju
otišao u CG prvim jutarnjim letom
vratio se vozom i upoznao francuskinju, zvala se džoana, ali to sada nije bitno
upisao fax...bio sam srećan
voleo sve što vole mladi, spavao za vikend ponekad..inače jako malo
kresnuo se sa TRI devojke u jednom danu
počeo da osećam kako me to više ne čini srećnim
potražio i našao sreću u manjim stvarima
počeo da učim
pokrenuo projekat www.montenegro-sea.com
bio na moru...neponovljivo je dobro bilo
učestvovao u org. žurke na ledu
napravio žurku za 200 ljudi...zaradio za pivo i benzin..crnjak..
i tako....to je do 21.. valjda...
 
sta ste uradili u zivotu do sad?sad me ubedaci...

upisala prirodno-mat smer,ovih dana zavrsavam.spremam prijemni..
malo putovala,zaljubila se u veneciju
zaljubila se nasto kao ozbiljnije
razocarala se nesto kao ozbiljnije

citala sam,citam i citacu :lol:

trenirala...svasta

sta znam,volim da se edukujem,svakodnevno,iz svih oblasti.imala par uspeha u 'mladjim' danima al' da ne pisem sad o tome.ucila nemacki,i tako...i nije puno,zasad

pocela da 'forumisem' :roll:
 
Jesam prematora,za ovaj podforum,ali tema je mnogo lepa,pa ne mogu da odolim.
Evo ovako:
1988-mojih 15 god:upisala srednju medicinsku skolu,zajedno sa najboljom drugaricom iz osnovne skole i sanjala da jednog dana postanem lekar.Zaljubila se prvi put,stekla dobro srudtvo u srednjoj skoli.
1989-Veza u koju sam polagala mnoge nade pukla je na jednoj zurci.Dugo,dugo sam bila tuzna i razocarana i samopuzdanje mi je bilo veoma nisko jer je veza pukla zbog jedne starije i malo iskusnije devojke.U tom periodu pocinjem da se interesujem za sport(pretezno kik boks)ali tada je za devojke to bio poptuno stran sport.Trener mog brata mi dozvoljava da pocnem da dolazim na treninge sa njim.U to vreme sam pocela i pomalo da se mangupiram.Zaljubljujem se u dosta,dosta starijeg muskarca.Nova veza,sasvim novi zivot sa njim.
1990-Zemlja se raspada,svi su napeti i besni.Beograd je vreo kao srediste zemlje.Moja veza cveta,srecna sam.Sa najboljim drugom,koji je u to vreme bio faca,ludujem po Beogradu,spajam dane i noci,treniram redovno.
1991-postajem punoletna.Moja najveca ljubav iz mladosti odlazi preko i ostavlja me.Postajem luda za motorima,i prestajem da dolazim kuci.Na brzinu zavsavam skolu i sredjujem ocene.Izmadju treninga,ludovanja po gradu i lecenja ljubavnih jadi upisujem Visu medicinsku skolu.Nisam zelela da upisem fax tada.To mi je delovalo glupo.Bila sam nezrela.
1992-Najgora godina u mom zivotu.Moj najbolji drug gine.Tada sam ubedljivo pocela da shvatam neke stvari.Prestajem da verujem ljudima,ne pojavljujem se nigde.Posvecujem se pisanju pesama,plesu,i naravno sportu.U zemlji haos,radila sam pomalo,snalazila sam se.Moja ljubav se vraca.Pomirili smo se.
1993-Stabilizujem se.Definitvno raskidam sa Njim.Imala sam jos jednu manje vise ozbiljnu vezu,sa tim sto je on voleo vise mene nego ja njega.Imala sam jos par nekih vezica.Upoznajem svog buduceg muza,ali ostajemo samo poznanici.Tada nisam ni slutila koliku cu ga voleti jednog dana.Opet pocinjem da ludujem.Odlazim od kuce.Zivim u HN dva meseca sa drugaricom.Vracam se u Bg.Studiram,trudim se da zavrsim Visu.Zaljubljujem se,opet postajem luda od ljubavi i slepa za sve,a svet oko mene se rusi od ratova,ubistava,kriza i inflacije.I beogradski asfalt biva isusvise natopljen krvlju.Na mnogo sahrana sam otisla te godine.

.........to bi bila neka moja hronologija............
 

Back
Top