Prirodna selekcija...

Sterilizacija?

  • Da

  • Ne

  • Heil Bob!

  • Jbote, koji si ti idiot!

  • Šta to napisa?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.200
Šta mislite o sterilizaciji.

Ne proizvoljnoj, već državno sponzorisanoj. Ono npr, svi rade neki test na svakih recimo... 5 godina počevši od 18 i ako prođu ne sterilišu ih, a ako ne prođu sterilišu ih.

Pri tom ako neki imaju neku ozbiljnu boleščinu ili istoriju iste u porodici (rak, AIDS, srčka, bolesni bubrezi, debeli su, ružni etc...) da budu sterilisani od malih nogu.

Takođe, da ako su siromašni (npr ako mesečno primaju manje od određene sume koja je propisala država) budu sterilisani.

Zar ne bi onda svet bio lepši?

Pridodna selekcija uz pomoć čoveka, udruženi za bolji napredak!

Takođe, da se posle oplodnje od kandidata koji su prošli selekciju, iz žene izvadi tek začeti fetus i da se celo vreme trudnoće, zapravo obavi u mašini. Da se to dete kasnije, školuje od strane države, a da roditelji (ako žele) mogu da ga posete jednom na 2h u npr, 2 nedelje. Takođe, da se zabrani pod pretnjom smrti da parovi ne smeju biti zajedno duže od 2 godine.
 
hehehe.. pa što nazva temu prirodna slekcija. A misliš na društvenu. Prirodna selekcija se vrši sama od sebe. Znaš, nismo mi ni dovoljno dalekovidi ni objektivni da odredimo koji će oblik života biti najsvrsishodniji. npr, ako bi kao tvoj dobri drug Adolf favorizovao samo plave/providne ljude možda bi ljudska vrsta uskoro izumrla od (lupam) raka kože.
(i nemoj sad roditelji da se vređaju) A šta s tim što se mnogi veoma inteligentni ljudi ne odlučuju na stvaranje potomstva iz raznoraznih razloga (svet nije dobro mesto/prevelika mi je odgovornaost da donesem još jedan život na svet/bla), dok se priprosti množe kao ludi? Očigledno je prirodna selekcija takva, da su priprosti prilagođeniji i da kao takvi treba i da opstanu.
I tako. Moja poenta je da bi to možda i bilo ok, samo kad bismo bili u stanju da stvorimo kriterijume.
 
parka:
hehehe.. pa što nazva temu prirodna slekcija. A misliš na društvenu. Prirodna selekcija se vrši sama od sebe. Znaš, nismo mi ni dovoljno dalekovidi ni objektivni da odredimo koji će oblik života biti najsvrsishodniji. npr, ako bi kao tvoj dobri drug Adolf favorizovao samo plave/providne ljude možda bi ljudska vrsta uskoro izumrla od (lupam) raka kože.
(i nemoj sad roditelji da se vređaju) A šta s tim što se mnogi veoma inteligentni ljudi ne odlučuju na stvaranje potomstva iz raznoraznih razloga (svet nije dobro mesto/prevelika mi je odgovornaost da donesem još jedan život na svet/bla), dok se priprosti množe kao ludi? Očigledno je prirodna selekcija takva, da su priprosti prilagođeniji i da kao takvi treba i da opstanu.
I tako. Moja poenta je da bi to možda i bilo ok, samo kad bismo bili u stanju da stvorimo kriterijume.
Zato što tu prirodna selekcija igra važniju ulogu od društvene. Npr, društvo može da se segregira po novčanoj liniji, ali sve ostalo, Inteligencija, bolesti, izgled... je zapravo stvar prirodne selekcije. U tom slučaju ljudi, ili društvo, bi bilo prisutno samo kao... hmmm.. pomagač prirodne selkekcije. Niko ne garantuje da će parenjem lepe žene i muškarc nastati lepo dete i kasnije lepo ljudsko biće. Niti garantuje da će se iz ljubavi dva akademca roditi novi akademac... i to je uticaj prirode koja je ipak glavna. A ljudi je samo, jel, sprovode.
Zatim, priprostiji, kako si ih nazvala, iako ih ima više idu na kvantitet, a ne na kvalitet. Ne treba nekom Indijancu iz Brazila sin koji će da proučava rast drveća, već mu treba čopor dece koja će kad porastu da rade na polju, seku drva, love itd...
Sa druge strane, akademcu ne treba čopor dece, zato što on može svoj intelektualni kapacitet iskustvo da usmeri isključivo na jedno dete. A i postoji verovatnoća da od akademca dete nasledi pamet... što nas opet vraća do prirode.
 
Betty:
za pocetak NE
btw to nije prirodna selekcija :idea:


btw. te tvoje bolescine bi mogle biti izlecive, ne mislis li....sve je moguce dosegnuti, pa i lepotu. Sve se vezba!
Ali kad? Ljudstvo će jednog dana doći nekoj približenoj savršenosti (ili iluziji približne savršenosti), ali šta do tad? Znam da prvi deo mog prvog posta ove teme nije realan niti moguć, međutim, zadnji pasus je i te kako realan. Totalna kontrola? Matrix?
 

Back
Top