Privredna razmena Rusije sa Srbijom veca nego sa Indijom...

bgd011

Obećava
Poruka
78
Predstavnici vlada Srbije i Rusije potpisali su u petak u Beogradu Sporazum kojim se reguliše klirinški dug bivšeg SSSR Srbiji vredan 288,7 miliona američkih dolara.

Tim dokumentom, ispod kojeg su potpise stavili Sergej Sforčak, pomoćnik ruskog ministra finansija, i Milan Parivodić, ministar u Vladi Srbije, u potpunosti je namiren dug Srbije od 188,2 miliona dolara za gas trošen od 1994.do 2000. godine, a za „ostatak” od 100,5 miliona dolara Rusija će isporučiti i ugraditi svih šest agregata u Hidroelektranu „Đerdap 1”. Po osnovu kamatnih razlika, Nuklearni institut u Vinči dobiće najsavremeniji ruski akcelerator.

Međudržavnim protokolom, koji je u petak takođe potpisan, precizno su navedene usluge i robe, i dinamika kojom se one isporučuju kroz „prebijanje” finansijskih obaveza Ruske Federacije Srbiji. Na taj način Sporazum o klirinškom dugu postao je odmah operativan.

Sergej Sforčak je ovom prilikom podsetio da privredna razmena Rusije i Srbije dostiže 2,4 milijarde dolara, da je u ovom trenutku veća nego između Rusije i Indije, i da će imati još veći uzlet.

Ceremoniji potpisivanja prisustvovao je i Sergej Šojgu, ministar za vanredne sitaucije u Vladi Ruske Federacije.
 
Mada nisu samo Rusi krivi za to vise smo mi krivi sto ne koristimo taj sporazum o slobodnoj trgovini sa Rusima al nazalost slusao sam nekog naseg profesora ekonomije iz Moske koji je objasnio da je Rusko trziste mnogo probirljivije i trazi mnogo veci kvalitet nego kad je taj sporazum potpisan i da nasi prozivodi vise nisu konkurentni za rusko trziste koje trazi sve visi kvalitet.
 
eremita:
А жито ??????
Пре десетак година Русија је први пут произвела жита довољно за своје потребе.Србија производи око 2 милиона тона пшенице а бившем СССР-у је недостајало око 7 милиона тона годишње да прехрани становништво.Чисто ради поређења.
 
svetolik trpkovic:
Mada nisu samo Rusi krivi za to vise smo mi krivi sto ne koristimo taj sporazum o slobodnoj trgovini sa Rusima al nazalost slusao sam nekog naseg profesora ekonomije iz Moske koji je objasnio da je Rusko trziste mnogo probirljivije i trazi mnogo veci kvalitet nego kad je taj sporazum potpisan i da nasi prozivodi vise nisu konkurentni za rusko trziste koje trazi sve visi kvalitet.

pa to se ja trudim vek i po da objasnim rusofilima na ovom forumu da taj sporazum kao takav bez poboljšanja kvaliteta proizvoda znači veliko ništa. Nije to više ona Rusija 70-tih kad su im slatkiši bili prženi šećer, oni zahtevaju kvalitet za ono što kupuju i kad popravimo kvalitet, nama su sva tržišta otvorena, ali pričao ovim forumskim smajlijima ili njima....
 
Да, тачно Русија је највећи спољнотрговински партнер Србије, што затвара тему везану за то гдје ми треба да тражимо нашу будућност у економској сфери, а гдје ако желимо робовски однос и ако имамо циљ да будемо јефтини извор радне снаге и сировина.
 
eremita:
А жито ??????
Moram na ovu genijalnost da se nasmejem.Koliko je zita potrebno da bi se kupio jedan osrednji racunar proizveden na mrskom Zapadu?"Mozemo hraniti pola Evrope"komunisticke doskocice iz SFRJ,koje se ti jeremijo tako gadis.Genije,hrana je bukvalno bagatela.Koliko je zita potrebno izvesti u Rusiju da bi se remontovao jedan
Mig29?Mi izvozimo ono sto nam je bogom dano,zasto ne izvozimo elektronsku opremu kao "Gorenje"?Zasto se kod nas neproizvode automobili drugih kompanija? Zato sto nismo sposobni da prizvedemo.Dok je tvoj argument:"A zito????".
 
sumnjivo lice:
Moram na ovu genijalnost da se nasmejem.Koliko je zita potrebno da bi se kupio jedan osrednji racunar proizveden na mrskom Zapadu?"Mozemo hraniti pola Evrope"komunisticke doskocice iz SFRJ,koje se ti jeremijo tako gadis.Genije,hrana je bukvalno bagatela.Koliko je zita potrebno izvesti u Rusiju da bi se remontovao jedan Mig29?

Mi izvozimo ono sto nam je bogom dano,

zasto ne izvozimo elektronsku opremu kao "Gorenje"?

Zasto se kod nas ne proizvode automobili drugih kompanija?

Zato sto nismo sposobni da prizvedemo.

Dok je tvoj argument:"A zito????".

Не извозимо електронску опрему и не производимо аутомобиле ЗАТО ШТО СУ СЛУГЕРАЊЕ ТВОГ КАЛИБРА НА ВЛАСТИ УНИШТИЛЕ СВЕ ПРОИЗВОДНЕ
ПОГОНЕ И КАПАЦИТЕТЕ У СРБИЈИ - али СВЕ !!!!!!!!!

Ја нисам навео ЖИТО као аргумент, него сам само питао.
 
bubobubo:
inace, zito spada u najjeftinije poljoprivredne proizvode. iako spada u strateske proizvode, drzava ohrabruje seljake da uopste ne proizvode zito. misle, bolje da proizvode nesto drugo, a zito cemo lako uvesti. mozda su i u pravu.

А кко то "охрабрује" сељаке да НЕ ПРОИЗВОДЕ ЖИТО? Ко? Скотови попут Иване Дулић-Марковић?

Ја знам да би неки волели и да једно обично парче хлеба БУДЕ ПРЕДМЕТ УЦЕНЕ СТРАНАЦА - зато се и инсистира на томе да наши сељаци пррестану да сеју жито. Само сељак, за разлику од лопужа, НИЈЕ ТОЛИКО ГЛУП !
 

Back
Top