imitacija (efekat) drveta

brate nacrtash drvo i zalepish na medijapan.

imam ja na stolu plochu dal od iverice il medijapana ne znam, i ima kao efekat drveta. kolko ja vidim neshto je nalepljeno. imam ja traku sa "efektom" drveta, to je za ivice... i ako imash para bolje uzmi pravo drvo koj' cje ti **** ti lazhnjaci. obichan kich.
 
Da bi dobio efekt drveta ili imitaciju moraš prvo površinu lagano izbrusiti,nanjeti impregnaciju,dva puta ravnomjerno razređenim akrilnim kitom u boji premazati površinu,lagano prebrusiti papirom grubosti 120,
nanjeti lazuru u boji drveta koju želiš S time da u tu istu lazuru dodaš10% lazure Palisandera,
I na kraju izlakirati bezbojnim lakom(mat ili sjajni po želji)
 
Jbte chitam ovu temu i nije mi jasno nishta. Da li ti zelish da dobijesh teksturu drveta na medijapanu, ili shta?
Teksturu drveta na medijapanu mozesh dobiti samo furniranjem medijapana, ili lepljenjem neke plastichne folije koja imitira teksturu drveta.
Prva asocijacija kada sam videla temu mi je bila da je rech o kuhinji...mada kapiram da moze biti bilo shta. Napishi koji komad nameshtaja je u pitanju....
 
Ninjarijeka:
Da bi dobio efekt drveta ili imitaciju moraš prvo površinu lagano izbrusiti,nanjeti impregnaciju,dva puta ravnomjerno razređenim akrilnim kitom u boji premazati površinu,lagano prebrusiti papirom grubosti 120,
nanjeti lazuru u boji drveta koju želiš S time da u tu istu lazuru dodaš10% lazure Palisandera,
I na kraju izlakirati bezbojnim lakom(mat ili sjajni po želji)


Ja se izvinjavam...Sve shto je ovde napisano je potpuno tachno, stim shto bih stavila akcenat na boldovani deo. U redu da su u pitanju masiv ili slojevita plocha, ali medijapan ne moze da imitira sam po sebi teksturu drveta. :roll:
 
love4ever:
A sta je to medijapan?


Medijapan spada u plocaste materijale, tacnije ploce vlaknatice. Sam naziv govori. Proizvedene su od drvnih vlakana. Drvna vlakna su zalepljena lepkom, nose se u prese gde se tretiraju na visokom pritisku i temperaturi. I da ne bi opisivala ceo postupak...Sasvim dovoljno da svaki laik shvati da medijapan, lesonit, i iverica nikako ne mogu da imaju teksturu drveta (bez furniranja, ili lepljenja plastichnih folija). Teksturu drveta mogu imati masiv ili furniri.

I sada posle cele ove price ...meni i dalje nije jasno o kakvom efektu drveta postavljac teme govori? Otvorena sam za sve vrste novih saznanja....
 
Ninjarijeka:
Pa pitanje je bilo kako da na površini medija pana dobijem efekt ili imitaciju


Nisam sigurna da sam te razumela. Jel mi pricamo o istim stvarima? Efekat drveta (imitacija) = tekstura?


Ako je ovo o cemu ja pricam...sumnjam da bi uspeo tako neshto da uradish u kucnim uslovima. Pretpostavljam da bi morao da nosish ploce negde gde bi ti ih furnirali, ili zalepili foliju...Iskreno pitanje je koliko ti se uopshte isplati...
 
Butterflies And Hurricane:
Nisam sigurna da sam te razumela. Jel mi pricamo o istim stvarima? Efekat drveta (imitacija) = tekstura?


Ako je ovo o cemu ja pricam...sumnjam da bi uspeo tako neshto da uradish u kucnim uslovima. Pretpostavljam da bi morao da nosish ploce negde gde bi ti ih furnirali, ili zalepili foliju...Iskreno pitanje je koliko ti se uopshte isplati...

Da pričamo o istom i probaj ono što sam napisao i videćeš da se može u kućnoj izvedbi 100%!!!
 
Tekstura i efekat nisu ista stvar. Tekstura podrazumeva da baš izgleda kao drvo i na opip, a drvo može biti i glatko i grubo obrađeno, i sa korom... Mislim da hoće to izgleda kao drvo. U kućnim uslovima, ako ti to nije struka, ne možeš dobiti ništa što bi iole zadovoljilo i najlošiji kriterijum. Te stvari može da uradi stolar - da nalepi furnir i obradi ga, ili primenjeni umetnik koji se bavi enterijerom ili zidnim slikarstvom, što je u oba slučaja skuplje nego da kupiš nešto zaista drveno. Ne znam šta je to napravljeno od medijapana, ali ako hoćeš da se ne vidi da je medijapan, a stvar treba da se izvede u "domaćoj" verziji, najbolje idi u farbaru i kupi neki efekt-lak (zbirno ime za razne boje sa raznim efektima, a ime im zavisi od proizvođača), ima raznih, sigurno ćeš naći nešto što bi se uklopilo u tvoju viziju, neki metalik ili nešto drugo, a ima ih i u spreju, pa su sasvim jednostavni za upotrebu. Ako koristiš sprej, pazi šta ti je u blizini, da ne isprskaš, i nanosi što tanji sloj boje inače će ti se slivati. Moraš i onako bojiti u dva sloja, a možda i u tri. Sprejevi se brzo suše. Ako na tom medijapanu ima nekih delova koji treba da ostanu neobojeni a ne skidaju se, oblepi ih tesa-trakom, koju ćeš takođe kupiti u farbari. Prodavci u farbarama poznaju svoju robu i mogu da ti daju dobar savet ako ih pitaš. Uvek pokušavaju da ti uvale skuplju varijantu, ali ako upitaš zašto je neka boja skuplja, daće ti realno objašnjenje, pa ćeš se lako odlučiti. Samo ne uzimaj nešto od nepoznatih priozvođača, makar kako bilo jeftino.
 

Back
Top