moja prva tema

dodir duse

Početnik
Poruka
30
jesnostavno ne znam sta zelim
udata sam i imam decu ali jednostavno ne volim muza
nemam nikoga sa strane niti mi ko treba jednostavno sam razocarana ovim sto sam dobila ili bolje receno ovim sto sam ostvarila
ovde u braku mi je sigurno
imam sve i nista mi ne fali sem ljubavi
a ljubav bas i nemam onoliko i onako kako bi ja to htela
ni sama ne znam sta da radim
sebi sama kazem da nije on los covek i da se sa njim moze da zivi
a onda pomislim zasto ja to radim, mucim sama sebe ovako
niti ga volim
a gadi mi se pri dodiru
a opet on zna kako to treba sa mnom
kada vodimo ljubav
da li i ostali muski znaju kako treba sa zenama u krevetu?
ili
bolje je da odem
a gde i kako se to razvodi
kako se to pocinje ispocetka
sa decom
neznam ni sama sta da radim a ovo pitanje me muci vec mesecima

ajd da vas cujem sta bi ste vi uradili na mom mestu
i dalje ziveli bez ljubavi
otisli i pokusali sami da nadjete sebe

(znam da vam delujem ocajno i ne sredjeno ali i sebi isto tako delujem)
 
Ti si sama izabrala takav zivot i tog muza koji ti vise ne odgovara, tako da mozes sama i da kazes kad ti je dosta (ako ti je dosta) zivota bez ljubavi i zivota u dosadi. Veovatno ako se odlucis na razvod i dete sud dodeli tebi bice ti tesko par meseci ali budi snazna i istraj u tome sto ti mesecima prolazi kroz glavu! Ja ne mogu da ti kazem uradi ovo ili ono ja samo mogu da sagledam tvoj problem i kazem svoje misljenje, a ono je > ucini nesto za sebe zbog cega ces biti zadovoljna i sobom i zivotom!
 
love4ever:
A jel ima nesto u njemu od onog sta si zavolela?

veruj mi da se bas trudim
pokusavam da nadjem ono sto sam volela
ali jednostavno se ujutru budim i vidim nekoga drugog pored mene

ne znam da ti to objasnim, molim te nemoj pogresno da me shvatis

on kao da je neko meni nepoznat iako imamo decu zajedno, iako delimo taj krevet zajedno
ja jednostavno ne osecam ama bas nista prema njemu, u zadnje vreme se pokusava cak i da izmaknem kad krene da me pomiluje
 
Е, а колико дуго сте заједно?
Колико си ти задовољна собом лично, невезано за мужа? Колико си остварена у послу, колико се дружиш са пријатељима, колико се крећеш у друштву без њега?

Пази, може да буде да тражиш леба преко погаче... (вазда сам добра у народним умотворинама).... У свим браковима повремено дође до криза, до засићења, до монотоније...а то се после превазиђе....
 
Ух, како је то лако рећи....ко да си рекла: купи кокице!

Да ли би развод донео испуњење, задовољство...да ли би и тада имала ''све сем љубави''?

Нек ми опрости Додир Душе, али звучи ми мало размажено, као дете које има све па не зна шта ће са собом.
 
Hellen:
Нек ми опрости Додир Душе, али звучи ми мало размажено, као дете које има све па не зна шта ће са собом.

znam da delujem tako ali u sustini sam jako povucena osoba i ovo sam jedva napisala

znas Hellen ja ga nevolim ali nisam razmazena nimalo
 
Slazem se sa Helllen povodom tvog licnog zadovoljstva...ipak treba sagledati sve faktore, ali ja sam bolja u deljenju pravnih saveta, ne volim da donosim parcijalne zakljucke, zato mislim da bi nam trebala navesti jos mnogo cinjenica o vasem braku, o tome kakav je on otac, koliko imate kvalitetan zivot...itd...mnogo toga je u igri, a svaki dan gledajuci razvode samo ti mogu reci da je to zadnje sredstvo.
 
A jesi pokusala razgovarati sa njim na tu temu? Rekla si mu da nije isti kao pre? Poradite malo na sebi, pokusaj da razgovaras sa njim o tome, zajedno pronadjite uzrok koji je doneo tu promenu u vas brak. Nisi rekla koliko godina imaju deca? Cesto se dogodi dok su deca mala, dok se malo ne osamostale, da se roditelji udalje jer imaju mnogo obaveza i nemaju vremena za sebe i onda dolazi do krize.
 
Nanica:
A jesi pokusala razgovarati sa njim na tu temu? Rekla si mu da nije isti kao pre? Poradite malo na sebi, pokusaj da razgovaras sa njim o tome, zajedno pronadjite uzrok koji je doneo tu promenu u vas brak. Nisi rekla koliko godina imaju deca? Cesto se dogodi dok su deca mala, dok se malo ne osamostale, da se roditelji udalje jer imaju mnogo obaveza i nemaju vremena za sebe i onda dolazi do krize.

jesmo pricali smo
i ja sam se promenila
i one se promenio
ali sve to zajedno mene ne cini srecnom ipak
a deca su porasla vec ..a mi smo skoro pa ostarili
ili smo na tom putu da ostarimo
fizicki ili dusevno ..svejedno

mene muce moji momenti kada osecam da sam sama na ovom mom putu
da nisam vise jedno
ja znam da ga nevolim vise
to je sigurno
ali se jednostavno bojim da idem dalje sama
 
Кад би се развела била би још више сама....и не само то...

Наравно да нисте више једно, никад нисте ни били, твоја заблуда (као и заблуда већине људи) је да у браку двоје треба да постану једно...Па кад живот одмакне, и кад схвате да је то била романтична глупост...онда мисле да ће им негде другде бити боље, да ће се опет прикачити за некога са ким би били ''једно''!
Ја нисам видела да вас двоје лоше живите и да се лоше слажете. Видим само да је теби досадно.
Ниси рекла колико си задовољна собом лично, независно од брака и мужа, колико си остварена на другим пољима? Имаш ли живот ван уског породичног круга, своје пријатеље, мале изласке, дружења, спорт, каријеру, пословно усавршавање, креативно проведено време? А то је јако битно..


Стави на папир шта би добила разводом, шта изгубила. Брак није дечија игра где неком досади, па каже:''Нећу више да се играм!'' Развод ти мења живот из корена, све се мења, деца, стан, пријатељи, родбина, статус у друштву....СВЕ! Не само муж!
 
Iz mog iskustva retko sam se susretala sa ljudima koji su se rastavljali zato sto je nestalo ljubavi, uvek neki drugi razlog ispliva na povrsinu...Mada se takva nezadovoljstva o kojima ti pises obicno javljaju kod ljudi koji su kao mladi stupili u brak, deca dosla rano, a preozbiljne obaveze dosle prerano, ljudi se istrose zato sto moraju, a ne zbog onog sto zele, izgube se u svemu, ljubav i strast izbledi,a samim tim kao individue pocinju da osecaju neispunjenost, gledajuci unazad i pomatrajuci ono sad. Moj savet: pokusaj da napravis jedno temeljno poredjenje koliko bi tvoj zivot bio kvalitetniji ili ne, koliko bi bila srecnija ili ne, koliko bi bila ispunjenija ili ne u braku ili van braka. Naravno, ne zanemariti interes dece. Po tvojim postovima zakljucujem da nemate ozbiljno i trajno poremecene odnose, sto isto trebas uzeti u obzir. Potpuno je i ocigledno da je tvoja dusa prazna, da nemas energije, volje, niti nade, a ipak ne znam da li je nedostatak ljubavi u braku jedini razlog za to.
 
zbog toga sto sam jako razumna zena nisam odavno otisla od njega
ali sada jednostavno ne znam kako cu sa njim dalje
sve postaje jako bolno za mene
sve sam ja prevrtala po glavi
i kada odem sta time dobijam , sem slobode sta jos

pokusam ja da nadjem neke meni drage sitnice kod njega koje bi volela ali tesko da sve to traje duze , da me drzi duze
 
Izvini sto cu biti malo i ostra, ali pogledaj moj post i svoj...Ja sam detaljno pristupila tvojoj dilemi, da bi ti samo iznela kako si razumna, kako postaje zivot bolan i kako trazis na njemu sitnice koje si volela...a gde je ostalo...ili si toliko umorna od tog braka? Znaci nedostatak tvoje ljubavi je osnovni i jedini razlog ili ne?
 
Hellen:
Ух, како је то лако рећи....ко да си рекла: купи кокице!

Да ли би развод донео испуњење, задовољство...да ли би и тада имала ''све сем љубави''?

Нек ми опрости Додир Душе, али звучи ми мало размажено, као дете које има све па не зна шта ће са собом.

Bas to...dobro si rekla,...Lako je reci...
 
pravnicax:
...ili si toliko umorna od tog braka? Znaci nedostatak tvoje ljubavi je osnovni i jedini razlog ili ne?
da . .tako nekako bi i ja to rekla
samo nedostatak moje ljubavi je moj problem
praznina koju osecam
nemanje nikakve reakcije pri sexu
pri dodiru
pri maloj neznosti
uvek sam 'ladna
(cak u zadnje vreme se najezim pri njegovom dodiru)
znas li sta je najtuznije
ja to nepokazem
vec sama sebe nateram da otrpim tu neznost
i naravno da je
istina da sam se i umorila od ovih obavaze
(vidim da post pre toga nije ovde ni dosao a opsirno sam i objasnila kako njega vidim i kako se ja osecam)
 
Zna li on da ga nevolis? ( mislim on je sigurno primetio ali jesi li mu rekla i ako jesi kako je reagovao ? P.S. Nisam BASH sve postove procitala ali od onog sto jesam nisam procitala dali ste rascistili s tim i kolko je on zainteresovan mozda ga vise nevolis jer ima razloga , mozda i on tebe ne voli pa je ovo refleksija .
 
joooj teška tema
i dilema
kao prvo
mi to jest ekipa sa foruma baš i nismo neki stručnjaci iz ove oblasti
odnosno tek kad bi pročitala naše žitije shvatila bi koliko ti je u stvari dobro da ne kažem neku težu reč
šalu na stranu ja ti verujem i dalji tekst je samo moje lično mišljenje
smatram da situacija nije toliko kritična da bi zahtevala neke hitne i drastične rezove
kao što rekoše prethodnici saberi se i oduzmi, samo ti znaš šta su ti vrednosti i prioriteti u životu
ako ti već ne prijaju nežnosti, dodiri itd ne vidim razlog zašto bi ih praktikovala
nemoj kriviti druge svako od nas je pre svega kriv ili prav za svoju sudbinu
ili što bi narod rekao kovač svoje sreće
neki ljudi se jednostavno pretvore u taoce braka i dece pa tek kad svakodnevni problemi utihnu shvate da nigde nisu bili i ništa nisu uradili
i uhvati ih panika
opusti se život je lep
i svaki dan je samo tada i nikad više
razvod uvek ostaje krajnja opcija odnosno za njega nikad nije kasno
ako imaš alternativu

pozdrav i uživaj u proleću
 

Back
Top