Musicarenje

Gazdarica ("foruma"istorije) :
"Imam u kuci jednu knjigu izdatu 1943. u Zagrebu... Dakle, u NDH..."
"@Lj, dacu vam kame..."
(ПРЕТЊА СМРЋУ)
(ја сам Србин мета тог "разговора")
(у под-форуму: "везе с Италијанима")
СРБИ, ЈЕВРЕЈИ, ЦИГАНИ: СЕТИМО СЕ ЗЛОГЛАСНЕ УСТАШКЕ SS "KAMA" DIVIZIJE !!!
 
mozemo i ovde razmeniti misljenja, evo ja recimo musicarim 10-12 godina, imam jako puno iskustva sa ovom vrstom prelepog ribolova, ako je neko raspolozan za nekakvu diskusiju, neka se javi !
 
Opa Nitro ti si bas ovako nastran, pardon htedoh reci svestran ribolovac. :)
Kude musicaris, koji pribor, koje ribe...
Ja sam prvi put probao prosle godine u Debelici na Belom Timoku. Tamo sad nema ribe posto je to nekih 15-ak km nizvodno od K(e)njazevca. :(
Sad nesto kao pokusavam ovde po Bg keju na Savi i Dunavu, ali posto u Bg-u ima dosta vetrovitih dana ove godine nisam se nesto proslavio.
Pozdrav i bistro
 
Brale, ja sam musicario od Makedonije do granice sa Bugarima, pa gore do Dunava i vamo do Drine ... Hvatao sam sve i svasta sve grabljive ribe, u pocetku sam krenuo sa klenom, jer je on nama svima najdostupnija riba, em dobar borac, a i ma i velikih primeraka, pa kasnije preko Bucova, Suke, Grgeca do Pastrmke, Lipljena i Mladice. Mladicu nikad nisam ulovio, lipljena svega 10-ak mozda i to sve sitni, a pastrmke i ostalo pomenuto lom zivi. Na jezeru CELIJE neznam dali znate gde je to hvatao sam po 4-5 gila belice za svega sat ipo dva ... Sto se tice stapova imam 3 komada i sve tri razlicite A.F.T.M.-e. Imam Silstar REACT on je za tezak Ribolov sa njime sam pecao na Drini, i u Makedoniji na jednoj reci gde ima ogromnih pastrmki preko 10kg. onje inace AFTM-a 8-9 sto dokazuje da mu je nosivost riba do 30kg duzine 2,70, zatim imam brovning inace to su mi matori doneli iz USA, koji je limitirana rerija i moj je 135 stap, a mislim da ima 300 komada samo. sa hromiranom drskom itd, on je AFTM-a 6 inace je ugacak 2.70m, i imam DAM HIPRON takodje limitirana serija sa kataloskim brojem neznam tacno koji je, jer sam njega narucio iz kataloga koji mi je doneo kolega iz Austrije on je AFTM-a 5 i on je za belu ribu i tako to, dugacak je 2.50 i njegova nosivost je do 5 kg. Od konca koristim u poslednjih 3-4 godine iskljudivo DT konce za sve one neupucene DT=Double Taper ili duplo konusni konac koji je konusan sa obe strane pa kad vam se ishaba jedna vi je okrenete i tako da ga mozete koristiti ako ste pazljiv ribolovac i 2 sezone uz okretanje po sezoni. Imam i Torpedo koji je 8-ica i njega koristim zamo uz Silstar, Uglavnom moji konci su Cortlandovi, mada sam imao raznorazne i Balzarove i Sekspirove i neke bezimene i sve i svasta, od pijacnih od 1000 dinara do Cortlanda 444 od 80 eura ... ali nema veze kako kaze nasa poslovica: "U RUKAMA MANDUSICA VUKA, SVAKA PUSKA BESE UBOJITA" te nemojte se toliko bacati i trositi na opremu ako ste pocetnik, jer sve ce doci na svoje. i sa Pijacnim koncem sam ih mlatio i sa Cortlandom isto, bila limitirana serija ili stap od 4-5 hiljada dinara verujete ako sta majstor i moram reci talenat za ovu vrstu ribolova mlaticete i pecati ribu ko ludi.

Eto za pocetak malo o Musicarenju, ako neko ima sta da pita sto ga zanima slobodno neka se javi !

Pozdrav od Nitra ...
 
De si to placao Cortlanda 444 80 eura? Al su te ogulili ako si vec narucivao pribor iz inostranstva i imas ljude u inostranstvu sto placas konac vise nego duplo. Cortland 444 ti je izmedju 40 i 60 U.S. $. U Kanadi ti je jos jeftinije 40 kanadskih $. Plus transportni troskovi i carina nemoze da te izadje vise od 70-80 U.S.$.
Mada sam cuo da su od prosle godine nasi ubacili neku (fantomsku) speditersku firmu koja ti se ugradjuje jos ihaj na ono sto kataloski narucis pa te izadje jeftinije da kupis ovde u radnji nego da narucis.
Da li neko ima iskustva u skorije vreme sa narucivanjem pribora iz inostranstva?
 
ma narucivao sam da mi donese lik iz Madjarske kobajagi je tamo original, jer nemogu da cimam moje za kojekave sitnice .. pa mi na kraju ispade ko od Kralja Petra kajgana ... a skoro sam narucio neke mamilice za druga sa E-bay-a i kostale tamo 12e, a meni kad stiglo kostalo 32e, pa ti vidi koliko kosta. PROVIZIJA .. sve moj do mojega ...
 
E ja sam narucio da mi teteka donese Cortland 444sl u "Le Baronu" (najjaca kanadska trgovina ribolovnom i kamp opremom) kataloska cena mu je oko 40,90CAN$ sa porezom izadje 46,68 KA $. Ali fora je sto ce to tetka meni da donese na ruke. Ko zna koliko bi jos izasli transportni troskovi. Takodje sam joj narucio da mi donese stegicu sa kompletnim alatom za vezivanje i nesto materijala za vezanje muva. U Cabelasu je cena 59,99US$ a sa transportnim troskovima i porezom (znaci naruceno na kanadsku adresu) izadje oko 87US$.
Fora je sto na svaku cenu iz kataloga ti se zaracunava porez i jos transportni troskovi. Jos ako te nasi okinu za carinu i ko zna sta moz da se ceses !!!
 
Okupljanje musicara u Beogradu.
Nas nekolicina razmisljamo da pokrenemo druzenja musicara u BG-u, a ako bi se odazvao neki veci broj ljudi mozda to i preraste u neku musicarsku sekciju ili klub.
Do ove ideje smo dosli zato sto u BG-u postoji veliki broj musicara, a nema ni jednog kluba musicara!
Sta mislite o ovoj ideji i da li biste se prikljucili? :idea:
 
Esox:
Okupljanje musicara u Beogradu.
Nas nekolicina razmisljamo da pokrenemo druzenja musicara u BG-u, a ako bi se odazvao neki veci broj ljudi mozda to i preraste u neku musicarsku sekciju ili klub.
Do ove ideje smo dosli zato sto u BG-u postoji veliki broj musicara, a nema ni jednog kluba musicara!
Sta mislite o ovoj ideji i da li biste se prikljucili? :idea:

Koliko ti musicara u Beogradu poznajes? Koji bi to musicari iz Beograda bili u tom klubu?
 
Hmm pa da razmislim...
Sem moja 2 strica i jos cetvoro ljudi (Zox, Vuk, Pedja i Vlajko) sa kojima sam se uzivo sastao radi dogovaranja oko prostora u kome bi se okupljali neznam vise nikog od BG musicara. Ali su mnogi ljudi iz BG i neki iz okolnih mesta pa cak i NS izrazili zelju da dodju na ta druzenja.
Evo ti linkovi pa pogledaj

http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=962.0

http://www.musicarenje.com/forum/viewtopic.php?t=303

I da samo da kazem nije klub, za sada je samo druzenje musicara mozda preraste u nesto vise posle. Okupljanje ce biti krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca. Cak se i jedan beogradski instruktor musicarenja interesovao za to nase okupljanje!
:wink:
 
Daleko mi da se cimam, a vrlo rado bi dosao .. nemozes razmeniti misljenja za 1 dan ... treba organizovati KAMP . gde ce se sedeti nekliko dana, pecati, zezati nocu pricati itd ...
 
Koliko vidim www.musicarenje.com organizuje neku besplatnu skolu fly castinga koju vodi dr Aco Ivanovic. Bravo momci, samo mogu da kazem.

Malo si se zeznuo nije skola musicarenja, bice 13.10. prezentacija (nesto kao pokazna vezba) u izvodjenju Ace Ivanovica u trajanju od jednog dana na Adi Ciganliji. Koliko sam shvatio on tu pokazuje neke osnovne probleme prilikom zabacaja kod musicara i objasnjava kako ih resiti na najbolji nacin. A slozices se samnom sigurno da je musicarenje suvise komplexno da bi moglo da se nauci za jedan dan.
:)
 
Nisam bukvalno mislio na skolu ipak su te skole dosta skupe pogotovo ako ih vodi pravi instruktor kao sto je Aco. Upisao sam se na taj sajt pa se mozda nadjem u Beogradu u to vreme. Sajt je izvanredan malo mu nedostaje sarenila i neke reklame prodavnica ali su odlicni svi clanci. Pratio sam www.josko.org ali on je na Slovenackom pa se slabo snalazim.
 
Od musicarskih sajtova imas jos jedan odlican domaci sajt www.musicarenje.org, od koga je i nastao www.musicarenje.com kada se deo clanova "otcepio" (znas kakvi su Srbi svako voli da je svoj gazda).
Imas ja mislim www.lipljen.com mislim da je bosanski (ali njega nesto ne posecujem), imas na par domacih sajtova musicarske odeljke, ali su u principu slabi.
Preporucio bih ti www.sexyloops.com odlican sajt na engleskom jedan od moderatora je covek iz Srbije koji zivi u J.A.R. Imas jos gomilu sajtova na engleskom bilo o fly castingu bilo o vezivanju muva. Malo google u shake pa potrazi!
Pozdrav
 
A ti mene zajebavas? Taj sajt musicarenje.org znam . Cak sam ga i posecivao nekoliko puta pre par meseci samo sta je tebi na njemu odlicno? Mozda je odlicno da jedan kaze nesto a ostali da klimaju glavom i tapsu ga po ramenu? Koliko sam ja video na tom sajtu vredi samo ono sto su ovi sa musicarenje.com pisali. Jesi li ti taj sty_esox?
 
Ne nisam Sty_Esox! Mislim da je to isti lik koji je Esox na musicareneje.com. Nazalost kada sam se uclanjivao na ova 2 sajta nick "esox" je bio zauzet.
I ne ne zahebavam te :x !

A sto se tice jednoumlja vidi malo zasto je vlasnik i glavni admin mucisarenje.com-a "simpsonH" banovao Flycastera (jedinog Srbina koji pise na sexyloops.com-u jednom od najvecih svetskih musicarskih foruma) i Pedju (poznatog domaceg ihtiologa), mozda zato sto su javno isakazali stav suprotan njegovom?!
Inace vec pomenuti simpsonH voli svima da namece svoje stavove pa je i meni brisao postove tamo gde nam se misljenja nisu slagala.
Dok na suprot tome ne znam da je na musicarenje.org bilo kome brisan post ako nije sadrzao direktno vredjane drugih clanova foruma. A ako malo bolje budes pogledao na njemu ces videti da ljudi najnormlnije suprotstavljaju misljenja jedni drugima bez bilo kakvih dramatizacija.
P.S. Nemoj biti uskih pogleda kao mnogi ribolovci kod nas. Na oba sajta ima pametnih ljudi od kojih ces procitati pametne stvari.
Evo pogledaj ovu temu
http://www.musicarenje.com/forum/viewtopic.php?t=303&postdays=0&postorder=asc&start=60

http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=962.15

Nadam se da ces doci, a kad dodjes na okupljanje reci cu ti koji mi je nick na oba ova sajta :)! Inace Ivan Dragojlovic predsednik MFS-a se interesovao jos ranije dok nije bio preciziran datum okupljanja!
 
ma narucivao sam da mi donese lik iz Madjarske kobajagi je tamo original, jer nemogu da cimam moje za kojekave sitnice .. pa mi na kraju ispade ko od Kralja Petra kajgana ... a skoro sam narucio neke mamilice za druga sa E-bay-a i kostale tamo 12e, a meni kad stiglo kostalo 32e, pa ti vidi koliko kosta. PROVIZIJA .. sve moj do mojega ...

Malo cu skrenuti sa teme ali cisto da ti pokazem da nisi jedini jer ja sam kupio na ebay-u AV kabl za iPod za $2,dok mi je stiglo u srbiju kostalo me je jos jedno 7 PUTA toliko,znaci za tako sitnu stvar,bez obzira sto je bila mala,i sto je postarina bila jos toliko koliko sam kabl,spedicija je bila desetak dolara (oko 600 kinti u to vreme),za jednu kutijicu kao paklo cigareta tezine mozda 20-30gr!!
Sto se musicarenja tice,to jos nisam probao A ZELEO BIH!!Zato cu mozda prihvatiti tvoj poziv i mozda i naucim nesto,naravno svestan sam da za dan ne mogu da naucim ni 10% od stvari potrebnih za dobrog musicara ali bar neka osnova mi ne bi skodila kako bih posle imao sta da dogradjujem i da nesto i vezbom naucim!?
Pozdrav 8)
 
A sto se tice jednoumlja vidi malo zasto je vlasnik i glavni admin mucisarenje.com-a "simpsonH" banovao Flycastera (jedinog Srbina koji pise na sexyloops.com-u jednom od najvecih svetskih musicarskih foruma) i Pedju (poznatog domaceg ihtiologa), mozda zato sto su javno isakazali stav suprotan njegovom?!
Inace vec pomenuti simpsonH voli svima da namece svoje stavove pa je i meni brisao postove tamo gde nam se misljenja nisu slagala.

Da ne citam onu gomilu postova od ranije budi ljubazan pa mi reci ti zasto su ti pomenuti likovi banovani? Ja sam uspeo samo da procitam ono sto je simson citirao i obrazlozio i po meni je sasvim na mestu da se banuje onaj ko je protiv nekih pravila radio. Kakve veze ima ko gde pise i ko je poznat ako se ne pridrzavaju pravila. Oni su brate srali po svima koliko ja ovde vidim. Ti si ocigledno prijatelju napaljen na te face i ko je koliko poznat?
Evo ja sam zavrsio sumarstvo i sad treba da kenjam po nekim forumima a oni da me trpe sto sam poznat u svojoj oblasti jeli tako?
Preciziraj mi koje i kakve postove ti je brisao i koji ti je username tamo pa da vidim?
 
Necu ti reci koji nadimak tamo koristim, a simpson mi je brisao poprilican broj postova (10 mozad i vise)! I apsolutno nije bitno sta mi je brisao ali vecinu postova mi je obrisao zbog iskazivanja stava suprotnog njegovom, a par i zbok navodnog "offtopica". Sto se tice napaljenosti palim se samo na sisate ribe ;)
A sto se tice banovanja najverovatnije da simpson jedini stvarno zna razlog zasto ih je banovao. Samo mislim (a nisam jedini koji tako misli) da je to bilo neposteno sa njegove strane. Posto forum sluzi da se suprotstave stavovi, evo vidis npr. ti i ja zastupamo ovde razlicite stavove ali nit ja banujem tebe nit ti mene (istini za volju to ovde i ne mozemo jer nismo moderatori). Ovo je moje (ali da ponovim ne samo moje misljenje) da je simpson njih banovao iskljucivo zato sto nisu izrazavali stavove iste kao on. Ako se budes malo ukljucio u rad oba sajta videces da mnogi ljudi, preciznije njihovi postovi na .com-u bivaju editovani od strane simpsona kad god mu ne idu niz dlaku.
Ne znam tacno u kojoj se temi nalazi rasprava izmedju sipsonaH i Flycastera. Ali se secam odprilike da mu je Flycastera skrenuo paznju na to kako gushi sopstveni forum stalnim editovanjima, i onda je izbila frka pa ga je simps banovao. Posto Flycaster kao sto rekoh pise za sexyloops.com (pod nadimkom Zoran) pretpostavljam da mu je to Paul Arden (vlasnik sexyloopsa i vrsatn musicar) dao jer ima dovoljno znanja o musicarenju, a ne zato sto je Srbin:D
Mislim da je ova nasa rasprava posla u jednom glupom smeru, posto niti sam ja advokat banovanih clanova niti si ti simpsov advokat. Samo sam hteo da ti malo pojasnim situaciju posto koliko vidim si nov clan na sajtu.
Pozdrav:wink:
 

Back
Top