Ko voli.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Espanol:
Goscica:
A urmašice? Uh, njih 100 godina nisam jela , a baš bih volela! :lol:
A vidim i Gošcica se promangupirala! Hoće li neko da potegne gore pomenuto ili da nastavi sa teorijom?
Najbrzi recept za urmasice:
1 jaje
1 margarin(250g)
1/2 kg brasna
1 pracak za pecivo
malo narendane kore od limuna
Napraviti masu i oblikovati urmasice
Peci na 200 'C - brzo su gotovi
Zaliti sherbetom u koji ste dodali limun-Obavezno vruc sherbe na vruce urmashice.Pozdrav do sutra.
 
rajlovac88:
Espanol:
Goscica:
A urmašice? Uh, njih 100 godina nisam jela , a baš bih volela! :lol:
A vidim i Gošcica se promangupirala! Hoće li neko da potegne gore pomenuto ili da nastavi sa teorijom?
Najbrzi recept za urmasice:
1 jaje
1 margarin(250g)
1/2 kg brasna
1 pracak za pecivo
malo narendane kore od limuna
Napraviti masu i oblikovati urmasice
Peci na 200 'C - brzo su gotovi
Zaliti sherbetom u koji ste dodali limun-Obavezno vruc sherbe na vruce urmashice.Pozdrav do sutra.[/quote
H V A L A !!!
 
:D
Ma nema na cumu.
Od baklava navise volim suvu pitu -kako je moja keva zove.Naravno opet najjednostavniji recept.
Tanke kore za baklavu slazes u pleh.Svaku koru namazete malo sa uljem a na svaku trecu pospite sa dosta mlevenih oraha.Ponegde mozete staviti po malo seckanih oraha (Koje ja obicno malo preprzim a nije lose recimo ili badema ili lesnaka takodje preprzenih).Na vrhu naravno mora biti kora.Reze se pre pecenja.Kad je gotovo zalije se sa jakim serbetom u kome naravno ima i dosta limuna.Opet vruce na vruce
 
rajlovac88:
:D
Ma nema na cumu.
Od baklava navise volim suvu pitu -kako je moja keva zove.Naravno opet najjednostavniji recept.
Tanke kore za baklavu slazes u pleh.Svaku koru namazete malo sa uljem a na svaku trecu pospite sa dosta mlevenih oraha.Ponegde mozete staviti po malo seckanih oraha (Koje ja obicno malo preprzim a nije lose recimo ili badema ili lesnaka takodje preprzenih).Na vrhu naravno mora biti kora.Reze se pre pecenja.Kad je gotovo zalije se sa jakim serbetom u kome naravno ima i dosta limuna.Opet vruce na vruce
Dopuna Rajlovac (ako dozvoljavaš), moja keva ubaci i malo suvog grožđa u orahe. Pozdrav!
 
Espanol:
rajlovac88:
:D
Ma nema na cumu.
Od baklava navise volim suvu pitu -kako je moja keva zove.Naravno opet najjednostavniji recept.
Tanke kore za baklavu slazes u pleh.Svaku koru namazete malo sa uljem a na svaku trecu pospite sa dosta mlevenih oraha.Ponegde mozete staviti po malo seckanih oraha (Koje ja obicno malo preprzim a nije lose recimo ili badema ili lesnaka takodje preprzenih).Na vrhu naravno mora biti kora.Reze se pre pecenja.Kad je gotovo zalije se sa jakim serbetom u kome naravno ima i dosta limuna.Opet vruce na vruce
Dopuna Rajlovac (ako dozvoljavaš), moja keva ubaci i malo suvog grožđa u orahe. Pozdrav!
Naravno da i to ide ,ja ih ponekad dodajem (ako mi nije cale na klopi jer ih on ne voli.)
 
Dobro dajte neki recept za tulumbe,ja sve znam srpemala sam ih mali milion puta ali kad sam se selila sam sveskicu ostavila mladjima u kuci,pa mi je iz glave izletelo koliko jaja na koju kolicinu brasna.Posto se testo za princes krofne sprema slicno to sam uradila "od oka"(ispalo super-bolje nako sa receptom) ali ovo sa tulumbama bih da budem sigurna.
Unapred hvala.
P.S. Pozurite nisam ih spremala bar 3 godine.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top