Mi zaradjujemo manje

Cosmic babe

Zainteresovan član
Poruka
468
Većina novih radnih mesta koja se otvore u EU popunjavaju žene, koje takođe čine većinu diplomiranih studenata u svih 27 zemalja članica Unije, saopštila je Evropska komisija (EC) u novom izveštaju koj je objavljen u sredu (7. mart). Međutim, one se još uvek suočavaju sa nejednakostima, s obzirom da su i dalje zaposlene u manjem broju i manje plaćene od muškaraca. `Od 8 miliona radnih mesta stvorenih u EU od 2000, šest miliona su popunile žene, :shock: dok 59 odsto diplomiranih studenata univerziteta trenutno čine žene. Međutim, iako žene nadmašuju muškarce po uspehu u obrazovanju i jačaju ukupnu stopu zaposlenosti u Evropi, one su i dalje nedovoljno plaćene u zarađuju u proseku 15 procenata manje nego muškarci za svaki sat rada`-izjavio je komesar EU za zapošljavanje, socijalnu politiku i jednake mogućnosti V. Špidl. Žene se takođe suočavaju sa većim poteškoćama u dobijanju pozicija koje uključuju donošenje odluka`. "Ne možete imati istinsku demokratiju :roll: dok oba pola nisu jednako zastupljena", izjavila je portugalski član EP Ana Gomez, a prenosi BBC.
 
Prvo,ne razumem taj jezik kojim pricas.
Drugo, sta radis u delu foruma za zene? Da nije preispitivanje sopstvenih hormona? Malo, zakasnelo, ali better late than never.
Trece, ne pricaj gluposti, ako nemas nesto pametno da kazes.
Cet....ako si neki frajer, stavi normalan profil sa slikom da vidimo tog macho muskarcinu..blah blah....
Peto, dosadan si.
 
znam da malo masim temu, ali hocu samo da kazem da su od nevladinih organizacija i njihovih mantranja gori bili jedino hipici svojevremeno.

p.s. chika nije dosadan lik. grub i davi sa propagiranjem opijata ponekad, ali je mimo toga duhovit, samoironican (sto je retko) i v. inteligentan lik. nemam pojma je li dobar frajer, ali koga briga?! bitno je da ume da u jednu recenicu stavi ono za sta meni treba ceo pasus. haiku covek.
 
p8300254rz0.jpg


ajmo sada glasanje...danska ten points :)
 
evo scene iz jednog Dzarmusovog filma( po secanju):

U kolima dva mafijasa, nazad neka zenska, "suvozac" je ranjen pa zure u bolnicu...
zaustavlja ih policajka, ostra , i 'odma kaze da joj tu ne zanovetaju, nego dokumente na sunce!
Suvozac vadi revolver i upuca je.
Krecu, a vozac zgrozen :" Muska sovinisticka svinjo!"
Suvozac: "?"
Vozac: "Ubio si zenu!"
Suvozac: "Ne!"
Vozac :"Upravo si ubio zenu!"
Suvozac :" Ne, hipokrito! Ubio sam policajca! Trazile du da budu ravnopravno tretirane, i upravo sam je tako tretirao!"

Sad ozbiljno:
nismo ravnopravne, makar slovo zakona to garantovalo. Feministkinje nisu (ako su nekada takve i bile ) dlakave cetvrtaste leziBejke ( pa im muske sovinisticke Gude odma' postavljaju dijagnozu sta im "fali" i propisuju lek -"dobar k....) nego samosvesne, pametne, solidarne i angazovane zene.
 
zorab:
evo scene iz jednog Dzarmusovog filma( po secanju):


Sad ozbiljno:
nismo ravnopravne, makar slovo zakona to garantovalo. Feministkinje nisu (ako su nekada takve i bile ) dlakave cetvrtaste leziBejke ( pa im muske sovinisticke Gude odma' postavljaju dijagnozu sta im "fali" i propisuju lek -"dobar k....) nego samosvesne, pametne, solidarne i angazovane zene.

Istina....
 
Statistike, statistike...
Postoje razlike u mentalnom sklopu izmedju m i z. Prema tome, postoje poslovi koji vishe odgovaraju zhenama i poslovi koji vishe odgovaraju mushkarcima.
Npr, zhene su pogodnije za poslove u kojima se mehanichki obavlja jedna ili nekoliko radnji jer imaju sposobnost da, dok to rade, istovremeno razmishljaju o nechem pedesetom. To su, recimo, jednostavni manuelni poslovi na pokretnim trakama.
S druge strane, razne inzhenjerije, programiranje i sl. su poslovi koji vishe pasuju mushkom mozgu. Pogledajte odnos brojnosti studenata i studentkinja na nekom tehnichkom fakultetu. Programera ima neuporedivo vishe nego programerki. A to su sve poslovi koji su u savremenom svetu vishe placeni.
 
Pa promenite zensku ambiciju za "dobrom udajom" (na ushtrb dobrog obrazovanja), poradite na tome shto je zhenama uglavnom potomstvo na prvom mestu (a za karijeru shta ostane)... Ali teshko da cete neshto uspeti da uradite, jer su to stvari uslovljene bioloshki barem isto koliko i nametnute.
Ovako, "zhene su placene manje" ispada kao da neko svesno i namerno zakida na plati. A nije tako.
 
Cosmic babe:
sorry, predsednica :)
Ili, ajde da ne idemo toliko daleko,.....da vidimo npr ekonomiste ili pravnike...
Koliko vi a koliko kolega pored vas zaradjuje.. :roll:

Kolega do mene dolazi KAD hoce, ne radi nista, ODE kad hoce, a niko ga nizasta ne pita posto je dobar sa direktorom. Na kraju meseca imamo istu stimulaciju... sta reci?! :confused:
Nisam tip za slihtanje, pa uvek losije prolazim sa platom, pol ovde nije presudan.
Ko je u fotelji, taj je sebe dobro obezbedio, npr. direktorka za finansije.
 
Cosmic babe:
sorry, predsednica :)
Ili, ajde da ne idemo toliko daleko,.....da vidimo npr ekonomiste ili pravnike...
Koliko vi a koliko kolega pored vas zaradjuje.. :roll:
joj sat tek vido ovu činjenicu
kolega naporedo mene višlje zarađiva i jošte je muško.a još sum si i ja muško.zamisli ti tek tu diskriminasiju.neste samo vi ugrozite.ma svo muškinje ima dima istu platu.ma svi trebamo dimamo istu platu.i muško i žemsko i pčela i cvet
saću se žalim
dobro te si mi otvorila oči.
podražavam te u potpunocti
 
LePiaf:
Pa promenite zensku ambiciju za "dobrom udajom" (na ushtrb dobrog obrazovanja), poradite na tome shto je zhenama uglavnom potomstvo na prvom mestu (a za karijeru shta ostane)... Ali teshko da cete neshto uspeti da uradite, jer su to stvari uslovljene bioloshki barem isto koliko i nametnute.
Ovako, "zhene su placene manje" ispada kao da neko svesno i namerno zakida na plati. A nije tako.
Nikako ne treba generalizovati silikonski trend kod nas isprazih i prostih devojaka koje samo znaju za udaju i Grand. Ja pitam nesto potpuno drugo i trazim odgovor.
 
zenazmaj:
Kolega do mene dolazi KAD hoce, ne radi nista, ODE kad hoce, a niko ga nizasta ne pita posto je dobar sa direktorom. Na kraju meseca imamo istu stimulaciju... sta reci?! :confused:
Nisam tip za slihtanje, pa uvek losije prolazim sa platom, pol ovde nije presudan.
Ko je u fotelji, taj je sebe dobro obezbedio, npr. direktorka za finansije.
On se snašao, što se ne snađeš i ti...

Ma, da... sve bi htele na tacni...
 

Back
Top