Турски језик у црногорским школама !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Turski jezik u crnogorskim školama

Podgorica - Gimnazijalci u Crnoj Gori moći će da kao izborni predmet uče turski jezik, rekao je juče pomoćnik ministra prosvete Ćazim Fetahović. Turski jezik je odlukom Saveta za opšte obrazovanje Ministarstva prosvete uvršten među šest stranih jezika koje đaci gimnazije, kao izborni predmet, mogu učiti od drugog razreda. Fetahović je za agenciju Beta izjavio da turski jezik može biti uveden u gimnazijama koje pokažu interesovanje i za to imaju uslove.

- Potrebno je da ima bar jedno odeljenje učenika koji bi hteli da uče turski, da bi taj predmet bio uveden u nastavu. Svakako, neophodno je da škola ima i profesora turskog jezika, kao i odgovarajuće udžbenike i drugu literaturu - dodao je Fetahović.
Direktor Gimnazije u Rožajama Hilmo Hadžić potvrdio je agenciji Beta da bi upravo u toj školi, od iduće jeseni, mogao biti uveden turski jezik kao nastavni predmet.
Beta
******************************************************

Е, ако 2007. године ТУРСКИ ЈЕЗИК ТРЕБА ДА БУДЕ ЈЕДАН ОД ШЕСТ СТРАНИХ ЈЕЗИКА ЗА ГРАЂАНЕ ЦРНЕ ГОРЕ - питам се где и ко и са ким треба да комуницира овим језиком.....да ли је то дефинитивно обелодањивање ЗЕЛЕНЕ ТРАНСФЕРЗАЛЕ на територији бивше СФРЈ или стварање Велике Албаније ???
 
Sta bi im Njegos rekao da ih sada vidi...



Viđi posla cara opakoga,
koga đavo o svačemu uči:
"Crnu Goru pokorit ne mogu
ma nikako da je sasvim moja;
s njima treba ovako raditi..."
Pa im poče demonski mesija
lažne vjere pružat poslastice.
Bog vas kleo, pogani izrodi,
što će turska vjera među nama?
Kuda ćete s kletvom prađedovskom?
Su čim ćete izać pred Miloša
i pred druge srpske vitezove,
koji žive doklen sunca grije? -
 
Zarathustra:
еремита

Па Алијина декларација је још увек жива у нечијим главама, као рецимо ових што отворише сијасет тема о томе како су "вахабије" жртве....
....још само што она г...а терористичка не прогласе за шехиде...

Очигледно да није довољна исламска вера и нова измишљена нација "бошњаци" - него је потребно и стварно ПОТУРЧИТИ људе... брука црногорска...

а шта значи: "шехиди" ? :razz:
 
eremita:
Очигледно да није довољна исламска вера и нова измишљена нација "бошњаци" - него је потребно и стварно ПОТУРЧИТИ људе... брука црногорска...

а шта значи: "шехиди" ? :razz:
Po pravilu, šehidi su muslimani koji su ubijeni za vreme molitve ili poginuli za veru. E sad, to što se svaki umrli musliman od 90. na ovamo naziva šehidom je propaganda. da ti još bliže objasnim, mi bi rekli na spomen-groblju palih boraca, a oni na šehidskom mezariju.
 
svetolik trpkovic:
Pa ukoliko ima dovoljno zainteresovanih za ucenje istog sto da ne ionako ce se to uciti samo u pojedinim skolama gde su muslimanska deca i nece se nametati svim crnoorcima a neki koji jos zive u vremenu starca Vujadina i Vuka Micunovica bi trebali da znaju da se sa turcima uglavnom zivi u miru evo vec skoro 100 godina .
Zaista. Nema se razloga buniti protiv jezika. Znati bilo koji strani jezik (pa i turski) je dobra stvar, pogotovu kad pogledamo da je Turska zemlja sa preko 75 miliona stanovnika i da grabi krupnim koracima napred, a takve zemlje uza se nikada nije loše imati. I, kao što ti reče, niko nikog neće terati da ga uči. Ko voli nek izvoli. Mislim da to što smo bili pod Turskom do pre sto i kusur godina ne treba ništa da znači.
 
Zasto vama smeta ako neko u nekoj tamo gimnaziji u CG hoce da uci turski jezik. :roll:
To se vas ne tice, ali nikako da shvatite da CG vise nema veze sa Srbijom. :|
Svi su pobegli od nas, ali vi nemate pametnija posla nego da raspravljate koje jezike treba da uce deca u skolama u CG. Pametnije bi bilo da si, eremita, postavio temu zasto nas svi napustaju i zasto (p)ostajemo crna rupa u Evropi, ali ti Simpsonova inteligencija to ne dozvoljava. :smile:
 
sunflowerv:
Zasto vama smeta ako neko u nekoj tamo gimnaziji u CG hoce da uci turski jezik. :roll:
To se vas ne tice, ali nikako da shvatite da CG vise nema veze sa Srbijom. :|
Svi su pobegli od nas, ali vi nemate pametnija posla nego da raspravljate koje jezike treba da uce deca u skolama u CG. Pametnije bi bilo da si, eremita, postavio temu zasto nas svi napustaju i zasto (p)ostajemo crna rupa u Evropi, ali ti Simpsonova inteligencija to ne dozvoljava. :smile:
Srbija nema veze sa CG samo i isključivo u geografskom planu. Oni se jesu odvojili, ali to ne menja činjenicu da tamo žive Crnogorci - SRBI, koji su prošli kroz većinu istih govana kao i mi ostali.
 
eremita:
******************************************************

Е, ако 2007. године ТУРСКИ ЈЕЗИК ТРЕБА ДА БУДЕ ЈЕДАН ОД ШЕСТ СТРАНИХ ЈЕЗИКА ЗА ГРАЂАНЕ ЦРНЕ ГОРЕ - питам се где и ко и са ким треба да комуницира овим језиком.....да ли је то дефинитивно обелодањивање ЗЕЛЕНЕ ТРАНСФЕРЗАЛЕ на територији бивше СФРЈ или стварање Велике Албаније ???

Stvarno me ponekad sokiras sa svojom paranojom... ponekad sam u iskusenju da posumnjam da si inteligentan covek, a onda me sa ovakvim stvarima razuveris.

1. ucenje je kao sto sam navodis fakultativno
2. kakve veze ima turski jezik sa velikom albanijom
3. sasvim je logicno ucenje i albanskog jezika u crnoj gori buduci da su susedi i naravno upuceni jedni na druge
4. u crnoj gori ima jako puno albanaca ili siptara, ne znam kako da ih zovem, i naravno da oni imaju pravo da uce svoj jezik
5. i ja sam jos u osnovnoj skoli imala opcije da ucim jezike manjina, pa sam i pohadjala jedno vreme casove madjarskog dok nisam obelodanila da ja ne volim skolu i da necu extra casove da provodim u njoj

:roll:
 
ra-ta-tat:
Stvarno me ponekad sokiras sa svojom paranojom... ponekad sam u iskusenju da posumnjam da si inteligentan covek, a onda me sa ovakvim stvarima razuveris.

1. ucenje je kao sto sam navodis fakultativno
2. kakve veze ima turski jezik sa velikom albanijom
3. sasvim je logicno ucenje i albanskog jezika u crnoj gori buduci da su susedi i naravno upuceni jedni na druge
4. u crnoj gori ima jako puno albanaca ili siptara, ne znam kako da ih zovem, i naravno da oni imaju pravo da uce svoj jezik
5. i ja sam jos u osnovnoj skoli imala opcije da ucim jezike manjina, pa sam i pohadjala jedno vreme casove madjarskog dok nisam obelodanila da ja ne volim skolu i da necu extra casove da provodim u njoj

:roll:

Па у томе и јесте штос, КАКВЕ ВЕЗЕ ИМА ТУРСКИ ЈЕЗИК СА БИЛО КОЈИМ МАЊИНАМА КАО ШТО СУ АЛБАНЦИ ИЛИ ШИПТАРИ ИЛИ БОШЊАЦИ ....да ли ти уопште знаш
колико има Турака у ЦГ........каква национална мањина, бре...... :evil: :evil: :evil:
 
Salvantis:
Sta bi im Njegos rekao da ih sada vidi...



Viđi posla cara opakoga,
koga đavo o svačemu uči:
"Crnu Goru pokorit ne mogu
ma nikako da je sasvim moja;
s njima treba ovako raditi..."
Pa im poče demonski mesija
lažne vjere pružat poslastice.
Bog vas kleo, pogani izrodi,
što će turska vjera među nama?
Kuda ćete s kletvom prađedovskom?
Su čim ćete izać pred Miloša
i pred druge srpske vitezove,
koji žive doklen sunca grije? -

Dda se i ja jednom slozim sa tobom
 
sunflowerv:
Zasto vama smeta ako neko u nekoj tamo gimnaziji u CG hoce da uci turski jezik. :roll:
To se vas ne tice, ali nikako da shvatite da CG vise nema veze sa Srbijom. :|
Svi su pobegli od nas, ali vi nemate pametnija posla nego da raspravljate koje jezike treba da uce deca u skolama u CG. Pametnije bi bilo da si, eremita, postavio temu zasto nas svi napustaju i zasto (p)ostajemo crna rupa u Evropi, ali ti Simpsonova inteligencija to ne dozvoljava. :smile:
Још да нас напусте ЛДП и слични,па можемо да будемо било које космичко тело!Нема ништа горе,него кад увлакачи и љигавци неком соле памет!8-)
 
vest:
Turski jezik je odlukom Saveta za opšte obrazovanje Ministarstva prosvete uvršten među šest stranih jezika koje đaci gimnazije, kao izborni predmet, mogu učiti od drugog razreda.

jeremita_pravoslavni:
Е, ако 2007. године ТУРСКИ ЈЕЗИК ТРЕБА ДА БУДЕ ЈЕДАН ОД ШЕСТ СТРАНИХ ЈЕЗИКА ЗА ГРАЂАНЕ ЦРНЕ ГОРЕ - питам се где и ко и са ким треба да комуницира овим језиком.....да ли је то дефинитивно обелодањивање ЗЕЛЕНЕ ТРАНСФЕРЗАЛЕ на територији бивше СФРЈ или стварање Велике Албаније ???


http://www.4degreez.com/disorder/paranoid.html
 
sunflowerv:
Zasto vama smeta ako neko u nekoj tamo gimnaziji u CG hoce da uci turski jezik. :roll:
To se vas ne tice, ali nikako da shvatite da CG vise nema veze sa Srbijom. :|
Svi su pobegli od nas, ali vi nemate pametnija posla nego da raspravljate koje jezike treba da uce deca u skolama u CG. Pametnije bi bilo da si, eremita, postavio temu zasto nas svi napustaju i zasto (p)ostajemo crna rupa u Evropi, ali ti Simpsonova inteligencija to ne dozvoljava. :smile:
eeee
da si chitala postove na temi o svinjetini
sve bi ti bilo jasno ;)

zamisli lika koji ne jede jagnetinu
jer je na nekom posteru vido jagnje
a neko mu reko da se zove Isus :D
 
DeteSunca:
Boli me dupe, devojko, zato što sam došao ovde na ovaj forum da bih pričao o takvim stvarima. To makar nije komplikovano da se shvati, zar ne?
ne kaze da ti ne treba da imash mishljenje o tome
vec se pita otkud toliko emocija prema drzavi koja nas je shutnula ko da smo najgori?
(ono... kad prelista chovek forum, a da njih nezna (crnogorce), pa da ih i razume...)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top