Malo objasnjenje

MonteCarlo

Zainteresovan član
Poruka
129
Posto sam laik a imam racunar tri godine pa bih hteo da ga malo nadogradim ako vam nije problem ko ima malo vremena da pogleda konfiguraciju koju imam i da mi kaze kakva je i kako je najbolje da je nadogradim.

cpu:Intel celeron cpu 2400 GHz 2400 MHz
bus speed: 100 MHz
Motherboard: ASUSTeK P4P800-X
BIOS: AMI 080009
Memory: 256 MB
sound: SonunaMax Digital Audio
Video: Radeon 9200
Disk drives:SAMSUNG SPO802N

Ako treba jos neka informacija recite.
 
Za pocetak treba ti,kao sto je Ivam rekao, jos 512mb(ako volis da igras igre). Zatim bolja kartica-9600XT nije losa kartica,ali je vreme u potpunosti pojelo(nove igre nece bas dobro raditi) plus ima Shader Model 2.0,a igre sada uveliko koriste 3.0(uskoro stize i 4.0,ali to sad nije vazno). Procesor ti nije najbolji,ali posluzice jos barem 1 godinu. Inace on je rekao koji hdd ima,a za neupucene to je model od 80gb. To i nije tako lose,ali samo ako nemas gomilu igrica.
 
MonteCarlo:
Gde mogu da vidim koliki je hard disk?

Inace koristim ga uglavnom za zabavu.Internet,igrice,slike,filmovi,muzika

Jel ti uopshte chitash odgovore ? :roll:
Pogledaj shta te je pitao bojan p...
Pogledaj shta je napisao Klothius...

Mani sad Hard disc..... Hard ti je dovoljan.... Najpre 256 MB rama je jako malo kupi josh jednu plochicu od 512 MB i videcesh koliko ce PC brze raditi......

Da te pitam i ja kao shto je vec bojan pitao: Sa koliko kesha raspolazesh ?

EDIT: Klothius me je preduhitrio.... :D
 
Uzmi najjeftiniji Core2 (E4300 ako se ne varam), najjeftiniju ploču za njega, 1GB najjeftinijeg DDR2 RAM-a, najjeftiniju grafiku sa recimo nVidia 7600 čipom, i kompjuter će raditi ZNATNO brže. :-)
 
Sizif:
Uzmi najjeftiniji Core2 (E4300 ako se ne varam), najjeftiniju ploču za njega, 1GB najjeftinijeg DDR2 RAM-a, najjeftiniju grafiku sa recimo nVidia 7600 čipom, i kompjuter će raditi ZNATNO brže. :-)

Da E4300 sad koshta nekih 120 € ( vazno da sam ga ja kupio pre oko jedan i po mesec i da sam ga platio oko 185 € :? ), 1GB ddr2 @ 667 MHz oko 55-60, i Gainward 7600 GS GLH nekih - 110 €....
 
Recimo potrosio bih 200 evrova.A letos sam kupovao novu graficku karticu i sad se bas ne secam ali platio sam je oko 60e ili 80e i onaj mi kaze da je ta dobra,a njegov decko koji je montirao kaze super je ta.
"Uzmi najjeftiniji Core2 (E4300 ako se ne varam), najjeftiniju ploču za njega, 1GB najjeftinijeg DDR2 RAM-a, najjeftiniju grafiku sa recimo nVidia 7600 čipom, i kompjuter će raditi ZNATNO brže. "
Eh kad bi mi to "preveo" tj rekao da i ja razumem sta je to Core2 i o kakvoj ploci pricas i sta je to nVidia sa cipom bio bih ti zahvalan do neba.
 
200 evra , zaboravi procesor i ploču , što više RAM memorije i što jaču grafičku karticu uzmi.
Za 200 evra moguća je nadogradnja na brži procesor ali ne toliko koliko ti je sizif rekao , izuzev ako bi prodao sadašnju matičnu , procesor i memoriju i grafiku , dobio bi još realno oko 120 evra max , i imao bi 320 za nadogradnju a u tom slučaju , ili slabiji intel , core 2 duo + ploča + 1GB rama i neka grafička u PCI-E slot (130 + 60+ 70 +60=320) , ili Atlon 64 3500+ uz neku AM2 ploču i 1GB DDR2 bar na 667Mhz , i ostalo bi ti oko (??)90-evra za neku grafičku sa ddr2 ili čak ,ako uštediš na nekom slabijem procesoru, sa ddr3 memorijom na grafičkoj kartici ,(90+70+70+??=320 , ??=90) , najbolje je da još sačekaš par odgovora pa da prelomiššta ćeš da uzmeš.
 
core 2 duo je nesto sto tebi realno ne treba,cim ti ni sad ne znas koje komponente imas...
Dodas jos RAM memorije i promeni tu graficku kartu i imaces komp koj za tvoje potrebe ima da leti...
 
Ma prodaj to sto imas(osim hdd-a,monitora i tih stvari) i kupi novi komp. AGP kartice su mnogo skupe u odnosu na svoje istoimenjake za pci-e da bi ti sa 200e razmisljao o kupovini memorije i graficke. Najbolje ti je da odes na AMD posto su cene njihovih procesora sada drasticno male za ono sto oni trenutno predstavljaju. Zatim uzmi Gainward Bliss 7300gt sa 128-bitnom gddr3 mem koja je jako slicna 7600gt(slabija,naravno). Ploce za AM2 AMD-ove procesore se krecu od nekih 60e. I jos nekih 1gb ddr2 koji kosta oko 5000 dinara(najjeftiniji-NCP,a uopste nije tako los).
 
snejks:
izuzev ako bi prodao sadašnju matičnu , procesor i memoriju i grafiku , dobio bi još realno oko 120 evra max

120 € bi dobio ako bi nekog zayebao.......Ali ovce sluze za shishanje.... :D pre bi bilo: 30+35+15+15=95 max.... Inache ja sam sad nedavno prodao: AsRock K7*** + Athlon XP 2000+ 1.67 GHz + 2 x 512 MB @ 400 MHz Ram + 9600 XT 256 MB = 25+25+65+35=150 €
 
Zlaja87:
core 2 duo je nesto sto tebi realno ne treba,cim ti ni sad ne znas koje komponente imas...
Dodas jos RAM memorije i promeni tu graficku kartu i imaces komp koj za tvoje potrebe ima da leti...

Mislim da cu ovo poslusati.Reci samo koliko Ram memorije i koju graficku i koliko to otprilike kosta?
I ako povecam RAM memoriju da li to znaci da cu imati vise prostora za cuvanje na HDD ili se ta memorija posebno kupuje?
 
HDD ti je memorija gde cuvas podatke,znaci muzika filmovi sve sto gomilas u kompu.
RAM memorija se posebno kupuje,svaki program svaka aplikacija koja je upaljena na kompu tebi zauzima odredjenu kolicinu RAM memorije,u glavnom kad vidis da ti je komp spor,da sporije otvara programe,prozore i drugo,e sad ti imas 256MB sto je relativno malo,kad bi stavio jos recimo 512MB mnogo bi brze radio(jer memorija ne bi bila prebukirana)! Ova memorija se pri svakom restartu racunara potpuno resetuje(isprazni)...
Ploca ti koristi AGP slot za graficku, 7600GS ili GT,stim sto je razlika u nekih 40-50e izmedju ova dva modela...
Sve u svemu za ove dve komponente ti treba oko 150e...
 

Back
Top