zastita mentalnih sposobnosti ...

Midium

Zainteresovan član
Poruka
119
pojedinci su dosta toga "pametnog",interesantnog ili u svakom slucaju upotrebljivog rekli na ovom podforumu (i na ostalim - naravno)
pitanje je kako zastititi ono sto sam uspeo lepo da kazem-srocim u magnovenju nadahnuca inspirisanog necijim pitanjem , zastititi od dalje upotrebe bez moje dozvole nesto kao autorska prava- narocito ako je neko to iskoristio u komercijalne svrhe novine,tv,knjiga...
 
Заштита ''менталних СПОСОБНОСТИ''?
Како твоја СПОСОБНОСТ може бити доведена у питање?
Изгубићеш способност размишљања ако неко цитира твој пост?

Ако мислиш на то да желиш да заштитиш ПРОДУКТЕ (а очигледно мислиш да су продукти твог размишљања нешто врло вредно за човечанство, ако се морају штитити ауторским правима)...е, то можеш учинити тако што ћеш једноставно престати да у било којој форми саопштаваш људима своја размишљања.

Шта би било да су Платон, Шекспир, Хегел или Ајнштајн све думали само за себе и у себи, плашећи се да им неко не одузме ''менталну способност'', то јест да неко некада не цитира или парафразира делове њихових размишљања?
 
Midium:
pojedinci su dosta toga "pametnog",interesantnog ili u svakom slucaju upotrebljivog rekli na ovom podforumu (i na ostalim - naravno)
pitanje je kako zastititi ono sto sam uspeo lepo da kazem-srocim u magnovenju nadahnuca inspirisanog necijim pitanjem , zastititi od dalje upotrebe bez moje dozvole nesto kao autorska prava- narocito ako je neko to iskoristio u komercijalne svrhe novine,tv,knjiga...


Čitanje teksta i reakcija na isti je posledica elektromagnetnih impulsa koji su prolazili kroz tvoja čula. Ono što si napisao nije autorsko delo već rezultat dejstava svih uspešno obradjenih impulsa.

Da li rezultat uopšte treba štititi?
 
Kad nisu uspeli bibliju da "zaštite", otkud ti ideja da ćeš uspeti da budeš toliko precizna da te ama baš niko neće protumačiti na pogrešan način....

Ja stalno gledam ljude kako se "prave pametni" , namerno glupiraju, izvrću i okreću do neprepoznativog.....To je ljudima u krvi , namerna manipulacija je 50%, a ljudska glupost u direktnoj formi 50%...Ovi procenti su kod srpskog naroda trenutno, ranije je bilo dosta drugačije....
 
Mamino Debilče:
Čitanje teksta i reakcija na isti je posledica elektromagnetnih impulsa koji su prolazili kroz tvoja čula. Ono što si napisao nije autorsko delo već rezultat dejstava svih uspešno obradjenih impulsa.

Da li rezultat uopšte treba štititi?

rezultat je upravo ono sto treba stititi jer do rezultata ne moze svako da dodje - vecina ima samo pokusaje...
 
Hellen:
Заштита ''менталних СПОСОБНОСТИ''?
Како твоја СПОСОБНОСТ може бити доведена у питање?
Изгубићеш способност размишљања ако неко цитира твој пост?

Ако мислиш на то да желиш да заштитиш ПРОДУКТЕ (а очигледно мислиш да су продукти твог размишљања нешто врло вредно за човечанство, ако се морају штитити ауторским правима)...е, то можеш учинити тако што ћеш једноставно престати да у било којој форми саопштаваш људима своја размишљања.

Шта би било да су Платон, Шекспир, Хегел или Ајнштајн све думали само за себе и у себи, плашећи се да им неко не одузме ''менталну способност'', то јест да неко некада не цитира или парафразира делове њихових размишљања?

tri tacke oznacavaju nedorecenost srce moje olupano...
a ovo se ne odnosi na mene vec na poveliki broj drugih forumasa koji su citirani (kasnije) po nekim novinama i tv emisijama i na to da je neko na osnovu njihovih ideja progurao svoju bulju...


p.s. hvala sto si me spustila na zemlju - zaista sam mislio da su produkti mojih mentalnih sposobnosti nesto vrlo vredno za covecanstvo ;-)
 
Tuzni_patak:
Kad nisu uspeli bibliju da "zaštite", otkud ti ideja da ćeš uspeti da budeš toliko precizna da te ama baš niko neće protumačiti na pogrešan način....

Ja stalno gledam ljude kako se "prave pametni" , namerno glupiraju, izvrću i okreću do neprepoznativog.....To je ljudima u krvi , namerna manipulacija je 50%, a ljudska glupost u direktnoj formi 50%...Ovi procenti su kod srpskog naroda trenutno, ranije je bilo dosta drugačije....


nije poenta u preciznosti vec u kradji i guranju tudje ideje kao svoje...
kako li se oseca neko ko cita svoje reci pod tvojim nikom - dal´ te smatra prevarantom i gleda na sve sa gnusanjem ili...
ili kako bi se ti osecao da neko bez ikakve promene redosleda reci u recenici iznese tvoju misao(ideju) negde u nekom casopisu koji ti kasnije citas ???
ko je pobednik a ko luzer ???
 
OOOJ Dimitrije:
@ midium
da li stvarno mislis da govoromo nesto novo?

Ipak koristimo jezik koji mi nismo stvorili, razmisljamo na nacine koji su nauceni...

Ponekd mi se cini da zvaceno reci mrvih ljudi i vrtimo misli mrtvih ljudi

Da li su misli zaista nase ili smo mi ubedjeni u to?

Cisto sumnjam da bilo ko od nas ovde govori nesto novo ali ostavljam prostor toj mogucnosti...
Misli jesu nase ali samo onda kada smo do njih dosli na osnovu opsteprihvacenog znanja bez uzimanja u obzir tudjih misljenja...Ako ne znamo misljenje nekog ko je ziveo pre nas ili je pre nas do istog misljenja dosao, a ono se poklapa sa nasim, nece li ono za nas biti nase sopstveno misljenje...
 
Tatatira ( Kelis se konacno vratila u formu)


“Misli jesu nase ali samo onda kada smo do njih dosli na osnovu opsteprihvacenog znanja bez uzimanja u obzir tudjih misljenja...”
ovo je nemoguce

Misli jesu nase u smislu da ih mi “mislimo”, ali da li su stvarno nase u(smislu da se nastavljaju na tudje misli, ili cak da su to tudje misli koje smo mi uzeli

Mozda nema ni jedne nove misli ( mozda je samo iluzija da smisljamo nesto novo)

Poz
Hellen
 
Tao nije iluzija.
Tao je sve.
“Tao koji se moze ispricati nije Tao”
iako je o neiskazivom tesko pricati I obicno onom ko to ne dozivi izgleda i zvuci suludo evo par mojih vidjenja
Dozivljaji Duse ( pravog Ja) nisu iluzija
Ego ( lazno Ja ) I njegove predstave I zamke zavisnosti su iluzija
Ovim svetom trenutno dominira ego
Ovim svetom dominiraju iluzije
 
Midium rece "tri tacke oznacavaju nedorecenost srce moje olupano..."

Od danas je ovo zvanicno deo mog svakodnevno opstenja sa drugarima i drugaricama! Hvala, dan je spasen.

Jedna stvar vezana za temu. Postojalo je vreme kada se kradja smatrala za niskost najbedniju, te su samo oni u nedacama, i oni sto to iz zabave cine, krali. Obrazovani, pismeni, i ostali cudotvorci, tada zazirase od prisvajanja tudje intelektualne imovine. Ima opstih stvari, kao ideja, misao, vic, koje su tudje vlasnistvo, ali sa njima mozes paradirati pod sopstvenom zastavom. Stil, nacin iznostenja, je vrlo licna svojina, i sto se mene tice, svako ko te stvari krade, tj. pronosi narodom pod svojim imenom, a nije njegovo, bi trebao da visi na banderi, zajedno sa zastavama i pticijim izmetom. Kada bih ja video da se neko koristi mojim snimcima bez ovlascenja, ili krade moju intelektualnu svojinu (pesmu npr.) tuzio bih ga do gaca. Zato! Stil je najbolja zastita, a odmah zatim i slava. Sustina je ok, neko ovako, neko onako, ali sta kazes je bitno, a kako to kazes - pa to je podjednako bitno.
 
"
...

Ako mozes podnjeti da tvoju istinu
Varalice iskrivljuju da bi lakse prevarili budale;
Ako vidis kako u komadice razbijaju tvoj cilj
I ako se sagnes da podignes i pokupis ostatke
...

Tvoja ce biti zemlja i svo njeno blago,
Jer
BICES COVJEK, SINE MOJ

"

Rudyard Kipling
 
Midium:
pojedinci su dosta toga "pametnog",interesantnog ili u svakom slucaju upotrebljivog rekli na ovom podforumu (i na ostalim - naravno)
pitanje je kako zastititi ono sto sam uspeo lepo da kazem-srocim u magnovenju nadahnuca inspirisanog necijim pitanjem , zastititi od dalje upotrebe bez moje dozvole nesto kao autorska prava- narocito ako je neko to iskoristio u komercijalne svrhe novine,tv,knjiga...

Ma nemoj biti tako sebičan. Pušti ljude nek i oni zarade nešto na tvojoj pameti. Evo ja, sve moje bisere koje sam prosuo po svijetu, među društvom, nešto malo u na forumu, tretiram kao javno dobro od šireg društvenog značaja i dopuštam da to (biserje) koristi ko god želi, kopira, umnožava. Sve za dobrobit čovječanstva ;-) ;-) ;-)
 

Back
Top