Windows Movie Maker

-|The MilkMan|-

Primećen član
Poruka
834
Instaliram ga, i swe je ok...Ali kada zhelim da pochnem sa prawljenjem filmica, i kliknem na "File", pa na "Import into Collections", pochne da mi uchitawa taj video koji sam izabrao, i taman kada ga uchita i podeli na delove, izbaci mi onu standardnu poruku sa "Send" i "Don't Send"...Owo se ne deshawa bash kod swakog video klipa koji izaberem, recimo, kod swakog treceg-chetwrtog video klipa koji pokusham da importujem, owaj problem se ne javi...Swi fajlovi koje pokusham da importujem su WMV formata, tako da nije zbog toga, a program sam probao i da reinstaliram, problem se i dalje javlja...Mozhe li mi neko pomoci oko njegovog reshawanja...
Hvala unpred...
 
rema:
Mislim da instaliras codec-e recimo K-Lite paket codec-a i to bi odradilo posao.
Da to ti je verovatno najbolja i najbezbolnija solucija

evo ti linka za skidanje pa biraj koji ti odgovara za verziju 3.01 znam da je 16mb
http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm
ako imaš brži internet možeš skinuti i K-Lite Mega Codec Pack 2.01 stvarno je dobar
veličina 27.48MB prava sitnica meni je trebalo 2h za klmcodec162 od 30mb
http://www.filehippo.com/download/f...8288c7ac1296dcf8e952b986f1fa7efc9c6988cc179a/
 
-|The MilkMan|-:
Bash se ne razumem u to...Skinuo sam K-Lite Codec Pack, i instalirao ga...Shta sada da radim?
pa ako je problem bio u kodecima K-Lite ga je verovatno rešio pri samoj instalaciji
pokušaj da sad obradiš neki kraći wmv fajl za koji si zapamtio da je pravio probleme
ako i dalje ima problema aktiviraj "Codec Tweak Tool"
putanja :\Program Files\K-Lite Codec Pack\tools\fixcodecs.exe"
mada za ovo zadnje sumnjam da će nešto pomoći pošto on to automatski uradi pri instalaciji
 
Pokrenuo sam Tweak Tool i odradio to, mada ni sam ne znam shta sam tachno uradio...Markirao sam swe shto sam mogao...Sada, kada hocu da importujem video koji ranije nisam mogao, ispishe mi owo:

The file G:\Videos\nike_thechainbroadcast_en_high.wmv cannot be imported because the codec required to play the file is not installed on your computer. If you have already tried to download and install the codec, close and restart Windows Movie Maker, and then try to import the file again.
 
koliko razumem u pitanju su video fajlovi skidani sa neta
i da i dalje nemaš instaliran potreban kodek, što me čudi
WMM od tebe traži da instaliraš kodek al neobaveštava koji fali
odavno nisam nešto čačkao oko njega al koliko se sećam trbao bi i da izbaci ime fajla koji nedostaje
Ako sam nešto važno propustio u prevodu nek me slobodno isprave svi koji ne govore indijanski engleski ko ja - znam da zaslužujem sve kritike po tom pitanju
koji k lite si instalirao
 
T i h i:
koliko razumem u pitanju su video fajlovi skidani sa neta
i da i dalje nemaš instaliran potreban kodek, što me čudi
WMM od tebe traži da instaliraš kodek al neobaveštava koji fali
odavno nisam nešto čačkao oko njega al koliko se sećam trbao bi i da izbaci ime fajla koji nedostaje
Ako sam nešto važno propustio u prevodu nek me slobodno isprave svi koji ne govore indijanski engleski ko ja - znam da zaslužujem sve kritike po tom pitanju
koji k lite si instalirao


Ma ne znam pisalo je samo K-Lite Codec Pack...Ne ne znam tachno koji je...
E hwala shto mi pomazhesh, majke mi, ja bih se wec smorio da sam na twom mestu...Dosadan sam jako...
 
-|The MilkMan|-:
Ma ne znam pisalo je samo K-Lite Codec Pack...Ne ne znam tachno koji je...
E hwala shto mi pomazhesh, majke mi, ja bih se wec smorio da sam na twom mestu...Dosadan sam jako...

odeš do instalacionog exe fajla desni klik na njega odabereš propertis
izbaciće ti jedan mali prozor
tu pritisneš tab version i onda samo pročitaš šta piše
Najverovatnije isto što i pri instalaciji kodeka a ti to nisi pročitao
niko ne čita dok se neopeče
 
QUOTE=-|The MilkMan|-]Aha. ok...


K-Lite Codec Pack 3.0.1.0[/QUOTE]
da iz toga se samo vidi da je u pitanju najnovija verzija al ne i dal je full, basic ili standard
a nema ni veze najlakše ti je da to uradiš u neru - vision (neznam više nikog ko se bakće sa M.Makerom) i exspress ti daje mogućnost da već obradjenih snimka snimiš na disk plus još dobiješ i meni.
Nero koristi sopstvene kodeke tako da nemoraš da se mučiš tražeći ih
A da i za kraj verovatno bi ti se i još neko javio sa nekim savetom da se ti malo više potrudiš oko najjednostavnijih stvari i da si temu postavio na pravo mesto - multimedija
savet :niko ti neće prevoditi tekstove sa engleskog na srpski kad imaš onlajn rečnike
http://www.krstarica.com/recnik/
http://www.tranexp.com:2000/Translate/result.shtml

ništa zlonamerno nemoj da se ljutiš stvarno ja ti i nezameram tu nešto puno uostalom ti najviše tu ispaštaš jer nedobijaš pomoć
 
-|The MilkMan|-:
A kako onda da je i na drugom kompu isto bilo?
Mozhda je problem do video fajlova?
Ili do njih ili do kodeka
pokušaj fajl da propustiš kroz neki konverter
ako je snimljen u avi formatu čini mi se da si već instalirao k-lite
možeš da ga propustiš kroz avi fixed i to bi trebalo da ispravi greške (samo za avi extenzije)
3 mogućnost ti je da koristiš neki drugi program umesto WMM-a
ja bi lično odabrao ovo treće
 
T i h i:
Ili do njih ili do kodeka
pokušaj fajl da propustiš kroz neki konverter
ako je snimljen u avi formatu čini mi se da si već instalirao k-lite
možeš da ga propustiš kroz avi fixed i to bi trebalo da ispravi greške (samo za avi extenzije)
3 mogućnost ti je da koristiš neki drugi program umesto WMM-a
ja bi lično odabrao ovo treće


Fajlovi su mi WMV formata...Moguce da cu i ja izabrati owu trecu opciju, jer mi se owaj WMM popeo na wrh qrca wec...:DKoji mi program preporuchujesh???
 
-|The MilkMan|-:
Fajlovi su mi WMV formata...Moguce da cu i ja izabrati owu trecu opciju, jer mi se owaj WMM popeo na wrh qrca wec...:DKoji mi program preporuchujesh???
pa koliko se sećam easy video converter ili dvd nisam stvarno siguran ima opciju previev
sajber linkov power direktor nije bio loš
al ja sam najzadovoljniji sa nero visionom (imaš ga u neru 7)
pa biraj ako imaš video karticu verovatno si dobio i program za obradu video fajlova
 

Back
Top