jel su bezobrazni ili im noge smrde?

P

pajamaca

Gost
pitam se pitam....starije šta je..
kokoška ili jaje...
juče sam imala, hvala na pitanju :p vrlo vrlo uspešan seminar.
ne treba da detaljišem;
ali eto platiš salu, platiš osoblje, platiš marketinški materijal, platiš klopu, platiš piće, platiš hotele, platiš avione,platiš kamione..platiš printanje raznog materijala, platiš neke tamo ljude da donesu neke tamo jako teške mašine, platiš da neko dođe i montira sve to, platiš nekoga da sve to prezentuje, platiš celonoćnu zabavu , pa tako nekoliko dana, platiš svojim živcima...
i onda u pauzi tvog izlaganja, reklame TVOJE firme, gde si pričao sat vremena, čime se baviš, i kako je to čime se ti baviš primenlivo u poslu tih nekih ljudi koji su došli da slušaju -- potencijalnih klijenata. učiš ih šta im treba da dobiju ono što im treba-što im traži klijent-krajnji korisnik........
dakle u pauzi, dok ti isti učesnici sa tobom čavrljaju u holu i piju kafu, sokiće...sve funkcioniše S A V R Š E N O...ti posle povratka u salu..vidiš kataloge konkuretntske firme..koja se bavi svim tim stvarima koje i ti radiš, jes da su marginalci, ali rade tu delatnost...dakle ladno ljudi posle onolike priče zašto treba da se radi to i to ...ostaviše svoju reklamu, na MOM seminaru koji sam JA organizovala..i PLATILA.
ja imam ideju šta da radim.ali bih bila JAKO ZAHVALNA i Vas da čujem.
Boki? Dell BOY? Zeptere? Miškoviću? Gospođa na METRO?
 
Prozvana sam pa da se odmah i javim.
Izvini Pajamaca ali do sada nisam pratila tvoj minuli rad a ni postove pa mi i nije bas sve jasno u vezi ovoga.
Da li si ti medju gostima imala ljude iz konkurentske firme ( a da to nisi ni znala) ili su neki tvoji klijenti namerno ostavili konkurentske kataloge?
 
e pajo..i maco..ne ide to tako..neko je cvrcak, a neko mrav..samo sto nekad taj mrav oseti da mu rastu usi!

ne srdi se. kvalitet na kraju uvek izbije na videlo.
sta ce jadni kad im je suvise *komplikovano* citaj skupo, da samostalno porade na sopstvenom marketingu.
imala sam takvog iskustva kolko hoces..
a znas sta..mozda su oni u pravu..kad malo bolje razmislim..dinar po dinar..pa eto ti metro!
 
iskreno, ja sam ih juče,pozvala i rekla tamo nekom koji mi naleteo prvi, da mi pošalju PDV dopis
da im pošaljem fakturu, za izvršene marketinške usluge..
da bi me gazdarica pozvala za 5 minuta i počela neku priču male naivne početnice francuske sobarice, pritom pričajući samnom kao da sam neki sporedni lik:lol:
i pozivajući se na poznavanje mog direktor ai njenog, muža, vlasnika te firme...
kao moj direktor je to dozvolio, možda bi trebala sa njim da popričam...a ne da ih napadam...
rekoh..
moj direktor, u ovom slučaju moj suprug..
pre svega nije nikada ni mogao da kaže tako nešto, jer on prvi ne bi dozvolio,
a u ostalom o takvim stvarima odlučujem ja, ja držim pare:lol: on je tehničko lice;)
a mene niko ništa nije pitao...
mislim da ću da ih tužim. pa..
vreme je da se tim sitnim vaćarama stane na put.
još mi kaže da njoj to nije ništa čudno i na sajmu se dele prospekti?
da, ali ne na MOJOJ prezentaciji.
 
očigledno...greškom.
na istoj je bilo jooš nekoliko firmi koji su nam konkurencija,
ali iskustvo govori da je dobro kada postoji konkurencija.
ali mi se međusobno lepo slažemo i dobro držimo zajedno.
osim..nekih padavičara očigledno.
ali , ajd sad nij eproblem njihovo prisustvo, i da ih nisam zvala,
došli bi...pola grada je znalo za događaj.
ja imam ozbiljnu i poznatu firmu u toj delatnosti;)
a i neki od prijatelja su se potrudili da stave reklamu na svoje(opet ta konkurencija)
sajtove, neki su nas pominjali i u novinama,...neki na blogu, kako i na forumima vezanim za
delatnost...
mene muči njihov postupak, ne dolazak.
 
Postupak konkurentske firme je zaista jadan da bi zaslužio neki komentar, ali...kad smo već tu.
Jedna činjenica ne može da se prenebregne, a to je da si ih pozvala.
Druga činjenica: da su nekolegijalni i očajni dok su, sa namerom, na tvoju prezentaciju poneli svoje kataloge. Vizit karta je ok, daje se u takvim prilikama, ljudi komuniciraju....
Ne vidim po kom osnovu bi mogla da ih tužiš, ali sigurno ima načina da im se revanširaš.
Na način koji će izazvati bar isto toliko besa koliko su i oni tebi izazvali, ali i koji će ih udariti po džepu. Tu boli8-)

Na primer: u blizini njihove firme neka klinci dele flajere tvoje firme, obrati se njihovim klijentima sa posebnom povoljnom ponudom, ispričaj to svima koji su u vašem poslu....
Smislićeš ti već, ne sumnjam:wink:
 
Takav potez je samo potez ocajnika bez osnovne kulture. Samim time su pokazali koliko zapravo vrede ma koji god da je posao u pitanju.
Nisi uopste trebala da ih zoves i da im das do znanja da si povredjena.
Tuzbom bi samo sebi srusila ugled jer bi oni imali drugaciju pricu koju bi iznosili u javnost i ti bi ispala baba roga. Mnogi pravu istinu nikad ne bi ni saznali ali bi im tvoja firma sigurno ostala u neg. kontekstu zbog tog procesa.

Sav svoj bes ( opravdan) preusmeri na trazenje stavke u kojoj su oni najslabiji, te iskoristi to u svoju korist. To kod sebe poboljsaj na kvadrat i obavesti klijente.
I pravilo br. 1: nikome ne govori sta planiras da uradis jer ce sigurno saznati. Znaci ni sekretarici ni zaposlenima.
Smisli nesto ili javi na pp barem ind. granu u kojoj si i ja cu ti vec nesto smisliti.
To mi je specijalnost.
 
pajamaca:
pitam se pitam....starije šta je..
kokoška ili jaje...
juče sam imala, hvala na pitanju :p vrlo vrlo uspešan seminar.
ne treba da detaljišem;
ali eto platiš salu, platiš osoblje, platiš marketinški materijal, platiš klopu, platiš piće, platiš hotele, platiš avione,platiš kamione..platiš printanje raznog materijala, platiš neke tamo ljude da donesu neke tamo jako teške mašine, platiš da neko dođe i montira sve to, platiš nekoga da sve to prezentuje, platiš celonoćnu zabavu , pa tako nekoliko dana, platiš svojim živcima...
i onda u pauzi tvog izlaganja, reklame TVOJE firme, gde si pričao sat vremena, čime se baviš, i kako je to čime se ti baviš primenlivo u poslu tih nekih ljudi koji su došli da slušaju -- potencijalnih klijenata. učiš ih šta im treba da dobiju ono što im treba-što im traži klijent-krajnji korisnik........
dakle u pauzi, dok ti isti učesnici sa tobom čavrljaju u holu i piju kafu, sokiće...sve funkcioniše S A V R Š E N O...ti posle povratka u salu..vidiš kataloge konkuretntske firme..koja se bavi svim tim stvarima koje i ti radiš, jes da su marginalci, ali rade tu delatnost...dakle ladno ljudi posle onolike priče zašto treba da se radi to i to ...ostaviše svoju reklamu, na MOM seminaru koji sam JA organizovala..i PLATILA.
ja imam ideju šta da radim.ali bih bila JAKO ZAHVALNA i Vas da čujem.
Boki? Dell BOY? Zeptere? Miškoviću? Gospođa na METRO?
Uh, pajamaco, pravi trenutak za reakciju je prošao, ali možda posluži nekome u nekoj drugoj prilici.

Lepo si trebala, pre nego što se nastvi seminar, javno sa mesta namenjenog onome ko prezentuje, tako da svi čuju da ljubazno zamoliš gospodu iz konkurentske(ih) firme(i), svakoga po imenu, da pokupe svoj reklamni materijal, jer to nije njihova prezentacija. A kada to urade onda lepo nastaviš prezentaciju kao da se ništa i nije desilo.

Trenutak je prošao, a sada nešto slično može da uradiš tako što ćeš svakom učesniku koji je ostavio podatke da pošalješ pismo u kome se izvinjavaš zbog neprijatnog događaja na prezentaciji i da po imenu i prezimenu navedeš osobe koje su to uradile kao i firme koje zastupaju. Efekat neće biti isti, ali bar možeš na taj način da ih "reklamiraš".

Sem toga pošalji i fakturu svakoj od firmi za deo troškova prezentacije koju si organizovala. Verovatno da neće platiti, ali to i nije poenta svega ovoga.

Ima tu još nekih mogućih poteza, ali to zavisi od još nekih okolnosti te za sada ću ih preskočiti.
 
Stvarno su ispali kvarni,ulozila si u seminar i sebe i svoj novac ali sta ces,tako se pocinje,krade se tudja intelektualna svojina,,pa i ti si sa 18 godina bila mala i nestasna i imala video klub sa piratskim filmovima,radilo se sa tudjom svojinom,zaradilo se,posle se ulozilo u drugo...
 
e, sad sarge..
kada sam ja imala piratski klub...nije ni postojala drugačija mogućnost, sem piraterije.u bioskopu se davala žikina dinastija i možda fleš dens:lol: ej bre to je bilo u prošlom veku:lol: krajem osamdesetih.
kao što sam već rekla ranije...onog momenta kada je legalizovano, ja sam se priklonila novim pravilima;)
te ne mešaj babe i žabe.
znam da ti nisam omiljeni lik, ali ne staj mi sad na žulj.
 
Flashdance se davao u SC-u 1983,nije to kraj osamdesetih u nasim bioskopima su bili svi strani filmovi,mozda si se i priklonila legalizaciji kada si pre toga marnula ko zna koliku lovu od video kluba i izdavanja tudje intelektualne svojine, otvorenog od strane tatice,posto je video da mu cera srlja,ne mesam ja nista,ti si zensko,pa mesaj,zamesila si,znas postoji kod australijskih urodjenika sprava,oruzje,orudje koje se zove boomerang a u nas Srba izreka kako sejes tako ces i da zanjes.
 
Sarge:
Flashdance se davao u SC-u 1983,nije to kraj osamdesetih u nasim bioskopima su bili svi strani filmovi,mozda si se i priklonila legalizaciji kada si pre toga marnula ko zna koliku lovu od video kluba i izdavanja tudje intelektualne svojine, otvorenog od strane tatice,posto je video da mu cera srlja,ne mesam ja nista,ti si zensko,pa mesaj,zamesila si,znas postoji kod australijskih urodjenika sprava,oruzje,orudje koje se zove boomerang a u nas Srba izreka kako sejes tako ces i da zanjes.

Ljubomoran:lol:
 
pajamaca:
iskreno, ja sam ih juče,pozvala i rekla tamo nekom koji mi naleteo prvi, da mi pošalju PDV dopis
da im pošaljem fakturu, za izvršene marketinške usluge..
da bi me gazdarica pozvala za 5 minuta i počela neku priču male naivne početnice francuske sobarice, pritom pričajući samnom kao da sam neki sporedni lik:lol:
i pozivajući se na poznavanje mog direktor ai njenog, muža, vlasnika te firme...
kao moj direktor je to dozvolio, možda bi trebala sa njim da popričam...a ne da ih napadam...
rekoh..
moj direktor, u ovom slučaju moj suprug..
pre svega nije nikada ni mogao da kaže tako nešto, jer on prvi ne bi dozvolio,
a u ostalom o takvim stvarima odlučujem ja, ja držim pare:lol: on je tehničko lice;)
a mene niko ništa nije pitao...
mislim da ću da ih tužim. pa..
vreme je da se tim sitnim vaćarama stane na put.
još mi kaže da njoj to nije ništa čudno i na sajmu se dele prospekti?
da, ali ne na MOJOJ prezentaciji.
:lol: :lol:
ma troši pare što se nerviraš ;)
 

Back
Top