ADSL na 11 racunara
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: ADSL na 11 racunara

Obećava
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    45

Question ADSL na 11 racunara

Kako da konfigurisem ADSl na mreznu grupu od 11 racunara s'tim sto se tri racunara nalaze u posebnoj kancelariji koja je udaljena od prostorije gde su ostali racinari 15 metara. Itersuju me podesavanja modema (rutera), sema povezivanja i kako da konfigurisem internet sharing.Napominjem dea imam ISDN telefonski prikljucak (ako je to bitno). Dobio sam paket od telekoma.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: ADSL na 11 racunara

[font=Verdana]Zavisi od toga kako je ADSL modem povezan na mrežu koju imaš. Da je modem povezan na jedan računar ili je povezan na switch?[/font]

Obećava
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Zavisi od toga kako je ADSL modem povezan na mrežu koju imaš. Da je modem povezan na jedan računar ili je povezan na switch?[/font]
    Na jedan racunar.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Na tom računaru gde je povezan ADSL modem konfiguriši Internet Connection Sharing (ICS).[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

[FONT=Tahoma]Mozes da podignes neku kantu sa linuxom, i izrutiraj saobracaj unutrasnji ka spoljasnjem. I podigni firewall.[/FONT]

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Obzirom na pitanje, mislim da je pokretanje Linux računara koji bi služio za povezivanje na Internet izvan domašaja autora teme, a i potreban je još jedan računar. Nadam se da ADSL modem ima u sebi i firewall, inače će na tom računaru na kome je povezan ADSL modem morati i neki takav softver da se instalira.[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

[font=Tahoma]Da, moja greska. Brzo sam chitao. Izvinjavam se.
    I moj predlog u ovom sluchaju ide za ICS servis na tome rachunaru na kome je Internet prikljuchen. Ukoliko ti ICS pravi problem kako da podesish, mozesh da pogledash ovde.[/font]

Primećen član Zlaja87 (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ne bih da otvaram novu temu,pa bih postavio pitanje ovde:
    Imam 3 racunara povezana preko swich-a i imam Telekomov adsl modem,i trenutno je modem prikacen na moj racunar preko usb-a pa je conekcija shareovana za ostala dva i sve to radi super,medjutim posto je bojan spomenuo nesto gore o povezivanju preko swicha,zanima me kako se to povezuje i ta podesavanja u vezi adsl--->swich,i da li onda ne mora moj komp da bude ukljucen da bi ostali imali internet?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]U slučaju kada su svi računari i ADSL modem povezani preko switcha-a prilikom korišćenja mora da bude uključen ADSL modem i računar koji se trenutno koristie. Dakle, tvoj računar u tom slučaju ne mora da bude non-stop uključen. Mana ovoga rešenja je što u tom slučaju samo jedan računar u jednom trenutku može da koristi ADSL modem.

Modifikacija ovoga rešenja uključuje server, koji mora da bude non-stop uključen, a to je onda, bar prema broju obavezno uključenih računara slično trenutnom rešenju koje imaš, tako da ako nemaš neki drugi razlog za ovu promenu, najbolje da ostaviš sve onako kako jeste.[/font]

Primećen član Zlaja87 (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Pre sveha hvala na odgovoru,inace vise me zanimalo iz radoznalosti nego da ovo realizujem,ipak se covek uci dok je ziv,a ako ne znas -> pitas

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Nema na čemu. Prva varijanta baš i nije preterano upotrebljiva, a druga se ponekad realizuje dodavanjem mrežnih kartica u server koji predstavlja gateway za kompletnu mrežu. U tom slučaju ADSL modem se povezuje na jednu mrežnu karticu, a preko druge se povezuje server na switch i time sa kompletnom mrežom koja na taj način pristupa Internetu.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam dva racunara u kuci i oba su direktno povezana na modem(adsl) koristimo 256k e sada kada jedan nesto skida sa neta drugi je zakocen dali ima resenje ili je to jednostavno tako?

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam dva racunara u kuci i oba su direktno povezana na modem(adsl) koristimo 256k e sada kada jedan nesto skida sa neta drugi je zakocen dali ima resenje ili je to jednostavno tako?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio NemanjaSO
    [font=Verdana]Kako su povezana na modem?[/font]

Slične teme

1. ADSL na vise racunara-ograniciti protok
    Autor starwriter u forumu Internet
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.04.2009., 23:22
  2. ADSL modem na vise racunara?!
    Autor nolle u forumu Internet
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.03.2009., 12:29
  3. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.09.2008., 23:18