ADSL na 11 racunara

alien2000

Obećava
Poruka
62
Kako da konfigurisem ADSl na mreznu grupu od 11 racunara s'tim sto se jedan racunar nalazi u posebnoj kancelariji koja je udaljena od prostorije gde su ostali racinari 15 metara. Itersuju me podesavanja modema (rutera), sema povezivanja i kako da konfigurisem internet sharing.Napominjem dea imam ISDN telefonski prikljucak (ako je to bitno). Dobio sam paket od telekoma.
 
Kako da konfigurisem ADSl na mreznu grupu od 11 racunara s'tim sto se jedan racunar nalazi u posebnoj kancelariji koja je udaljena od prostorije gde su ostali racinari 15 metara. Itersuju me podesavanja modema (rutera), sema povezivanja i kako da konfigurisem internet sharing.Napominjem dea imam ISDN telefonski prikljucak (ako je to bitno). Dobio sam paket od telekoma.

Bolje uzmi 11 ADSL-a!
 
Kako da konfigurisem ADSl na mreznu grupu od 11 racunara s'tim sto se jedan racunar nalazi u posebnoj kancelariji koja je udaljena od prostorije gde su ostali racinari 15 metara. Itersuju me podesavanja modema (rutera), sema povezivanja i kako da konfigurisem internet sharing.Napominjem dea imam ISDN telefonski prikljucak (ako je to bitno). Dobio sam paket od telekoma.

Odlicno, ako si dobio paket od Telekoma onda si dobio ADSL router a ne modem. On na sebi ima jedan USB i Eth. port...
Zakaci se na Router, podesi DHCP, ako nije, ubodi Eth. u switch i u njega sve ostale racunare kojima ces staviti da ju DHCP klijenti, odnosno da imaju dinamicki IP. I to je to... ;)
 

Back
Top