Nikako ravnopravnost

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Hrvatski penzioni fond doneo odluku da se do 2012 kao krajnji rok uvede odlazak u penziju i za žene i za muškarce sa 65 godina....

Obrazloženje je da isto rade, isto plaćaju penziono, pa je logično da istog trenutka i idu u penziju....
Sve ostale razlike treba da ostvare na neki drugi način gde će se uvažiti razlike izmedju potreba žena i muškaraca....


Medjutim požar je zapaljen....

Odmah se krenulo sa razlikama u platama i kako žene kad krenu da osvajaju neku delatnost kao pretežno svoju (medicinske sestre , ali i doktori) odmah doprinose smanjenju plata u toj oblasti (neki kažu zbog težnje da se uvede standardizacija i minimalni kriterijumi, pa se smanji raspon izmedju ulazne plate i ekspertste plate, a drugi kažu da je to zavera muškaraca).
Krenulo se sa analizama da starije žene u preko 80% obavljaju i peglanje i ostale kućne poslove, dok muškarci ostaju na fizičkim i električnim poslovima....
Začudo, žene nisu pomenule radjanje kao razliku,ali su muškarci to pomenuli , kao stavljanje na stranu žene (arhitip zaštite mladunca verovatno)

Logika ravnopravnosti ili logika poštovanja razlika?
Šta ćemo ?
 
Stvarno , kad pogledam u firmi , žene se uglavnom bune, što je njena plata veća od moje i šta je ona bolja.....a muški , daj svima veću platu....meni povećaj više....više ti vredim....

Posledica ženske težnje da se grupišu i porede, a muške da budu individualisti koji osvajaju....
 
Ja samo jedno... Kad počnete generalno :lol: da peglate... što da ne. Iste plate, iste penzije, isti radni vek.....
Samo budala može da tvrdi da žene i muškarci isto rade (dok rade). Naravno, s obzirom i na to koliko su, da da da plaćeni. Simpatična slika je da je "tata" uvek taj koji ima platu, a mama hobi. Nisu samo muškarci krivi za ovo, šta više, oni su manje.
A koji su objektivni razlozi za razliku u vremenu penzionisanja... ne znam. Zna li neko?
Mene zanima da li muškarci koji na ovaj način isteruju pravdu praktikuju istu na odgovarajući način? Da ne budem opet prozvana za neobjektivnost... pitam jer ovi koje ja nešto kao gledam i nisu baš generalno pravdoljubivi.
Mislim, jesu kada su u pitanju zakoni i pljuvanje ženskih prava, ali kada je u pitanju peglanje nešto baš i nisu. Svaki će da izjavi da će da "plati kućnu pomoćnicu" ali to je kanda više inat nego što zaista misle da treba da rade i oni nešto... prosto da bi imao, u svađi, čime da joj natrlja nos. "Šta sam JA oženio, kućnu pomoćnicu sam TI doveo i opet si nezadovoljna" :evil:

Sinoć policijska kola bez tablica :shock: nekako puze po ulici, da bih ih obišla sa datim migavcem koji mi je deformacija i zbog koga mi se drugi ljudi smeju što ga dajem noću, kada nikoga nema, još pratim druga kola i mislim "vid' dao migavac zbog pandura, bolje i ja to da uradim"... Eto, prate me do kuće :shock: a valjda tehnički nisu sposobni da upale neki signal da stanem, nego me prate... počeli da patroliraju po ovoj seljani...
Misle - gle drkoša što da ga malo ne uznemiravamo :) ionako nam je dosadno...
Ja izađem, a na njemu blaženi osmeh "nisam znao da je žensko..." Ja ga upitno pogledam, a on "žene malo..... specifično voze" :lol:
Da nisam na sisi verovatno bih tražila da mi piše kaznu :lol: ali, naravno, prvo da mi objasni za šta...
E, da. Izvukla sam se, nisu me čak ni smarali mnogo.
Ali za to sam dobila simpatično podsećanje da sam nešto poput maloletnika, "lica pod posebnim tretmanom" :) međ' svim onim Šumaherima na drumu... brrrrrrrrrrrrrrm
Šta mi vredi da se dokazujem, a Patak? Bolje je ovako :lol: el da?
 
Hrvatski penzioni fond doneo odluku da se do 2012 kao krajnji rok uvede odlazak u penziju i za žene i za muškarce sa 65 godina....

Чекај, бре, кажеш то је КРАЈЊИ рок! Значи, најдаље до тада могу да раде (ако хоће или ако не испуњавају друге услове), а не да МОРАЈУ да раде до 65.!

На шта би то личило да те оперише хирург са 65 година коме дрхте руке....
А тек ми...ми ионако одлепимо већ после 10 година рада са децом....са 65. година треба неко да нас одведе до учионице, да нам покаже где су ђаци....па ћемо онда ваљда некако одржати часове!

Иначе, што се тиче фрке око женско-мушких односа...Патак опет мало потпирује ватру. Одавно није на форуму било пичења око тога.
...Сад ће да крене....
 
Lexa:
Ja izađem, a na njemu blaženi osmeh "nisam znao da je žensko..." Ja ga upitno pogledam, a on "žene malo..... specifično voze" :lol:
Da nisam na sisi verovatno bih tražila da mi piše kaznu :lol: ali, naravno, prvo da mi objasni za šta...

To sa saobracajnim pandurima..mi se svidja generalno, pa jos kada kazu: sada sam vas pustio ali drugi putttttt..hahahahaha u takvim i slicnim situacijama bas me briga za ravnopravnost..
 
NaraYan:
Zene su prve pochele da traze ravnopravnost.
Trebamo da im je damo sad u svim oblastima.
Pa lepo, napunish 18 i pravac armija :lol:

:lol: A,zašto da ne?
Ionako ste,jadnici,uspeli da smanjite taj BAUK na čitavih 6 meseci!! ;-)
A i to više ne mora,nego može da se služi i u civilu.Srela sam jednog druga pre nekoliko dana i pitam ga gde je,šta radi..On reče da je u vojsci.Pitam ga ja gde je u vojsci,a on reče da svakog dana čisti oko autobuske stanice po 8h :shock: :shock: .
STRAŠNO :!:
Onda se zapitam ponekad da li su se žene to izjednačile sa muškarcima ili je obrnuto :???:
 
Slovenački penzioni fond nikako da donese odluku da se počne sa isplatom penzija srbskim penzionerima, nezavisno od pola...
Italijanska VLADA, a ne Penzioni fond (koji, čiji, ima ih više) je donela odluku da su domaćice (znači, žene koje održavaju domaćinstvo svog porodičnog jezgra) stekle uslove na pravo na penziju za minuli rad. Ima tome dve godine, valjda. Ne znam kako to izgleda u praksi. Ako neko ima saznanja od tamo, neka piše, lepo zvuči. :)
Kod Tita su se penzije isplaćivale mesec dana unapred, i pokrivale su skromne mesečne životne troškove.
Kakve sve to veze ima sa polom?
 
Pa izgleda da se ta ravnopravnost svodi na to da sad zena ima prava i da ide na posao i da obavlja kucne poslove, zajedno sa brigom o deci. Ne znam gde je tu jednakost, ja je ne vidim...
Ali sam u svakom slucaju protiv toga da se ljudi (i muskarci i zene) primoravaju da rade do 65 godine. Cini mi se da je cilj toga da bude sto manje penzosa, jer koliki procenat ljudi na nasim teritorijama zaista dozivi te godine. Eto moj otac prvi nije...
 
Pa stavno zinule su na sav glas kokoske da hoce jednaka prava. Pa evo izvolite. A niko ne razmislja da ih i dalje sisaju. Prvo zasto zene imaj manju platu od muskaraca? Ako je plata manja zbog porodiljskog bolovanja, sta je sa zenama koje ne radjaju, koje nemaju, nece ili ne mogu da imaju dece?Ovde se porodiljsko znatno skratilo na par meseci i u tom periodu placa ostaje ista:) A ko neko pozeli duze bolovanje sledi neki minimalac. Znaci troskovi bolovanja se nadomeste. A Oni ne prelaze period duzi od 12 meseci. Pa zasto onda ceo zivot rintaju zene za manju kintu na istim radnim mesitma? I tako cemo mi da meljemo i da se branimo i da slavimo osmi mart ( koja prevara) i da pricamo kako smo jace. Jesmo q... Uyebali nas odavno pa hoce jos. Ja zato preferiram da sedim kuci da imam svoj posao da sama sebi udeljujem platu i da budem domacica. Eto vam ga na
 
pile_babino:
Pa stavno zinule su na sav glas kokoske da hoce jednaka prava. Pa evo izvolite. A niko ne razmislja da ih i dalje sisaju. Prvo zasto zene imaj manju platu od muskaraca? Ako je plata manja zbog porodiljskog bolovanja, sta je sa zenama koje ne radjaju, koje nemaju, nece ili ne mogu da imaju dece?Ovde se porodiljsko znatno skratilo na par meseci i u tom periodu placa ostaje ista:) A ko neko pozeli duze bolovanje sledi neki minimalac. Znaci troskovi bolovanja se nadomeste. A Oni ne prelaze period duzi od 12 meseci. Pa zasto onda ceo zivot rintaju zene za manju kintu na istim radnim mesitma? I tako cemo mi da meljemo i da se branimo i da slavimo osmi mart ( koja prevara) i da pricamo kako smo jace. Jesmo q... Uyebali nas odavno pa hoce jos. Ja zato preferiram da sedim kuci da imam svoj posao da sama sebi udeljujem platu i da budem domacica. Eto vam ga na

I posle hoce da se deca radjaju! Ne mozes sa detetom na miru da provedes ni godinu dana, imas manje para, ispade kao da su zene koje radjaju shugavi otpad drustva, a ovamo se pitaju zasto opada broj novorodjancadi iz godine u godinu. Stvarno ne znam zasto...
 
Hellen:
Чекај, бре, кажеш то је КРАЈЊИ рок! Значи, најдаље до тада могу да раде (ако хоће или ако не испуњавају друге услове), а не да МОРАЈУ да раде до 65.!

На шта би то личило да те оперише хирург са 65 година коме дрхте руке....
А тек ми...ми ионако одлепимо већ после 10 година рада са децом....са 65. година треба неко да нас одведе до учионице, да нам покаже где су ђаци....па ћемо онда ваљда некако одржати часове!

....

Savet ženskog predstavnika penzionog fonda, koji je sve ovo i izrekao je bio, ko ne može, on u prevremenu ili invalidsku penziju (-20%).
 
Hellen:
Иначе, што се тиче фрке око женско-мушких односа...Патак опет мало потпирује ватру. Одавно није на форуму било пичења око тога.
...Сад ће да крене....

Najgore po meni je kad same žene izjave, eh u ovom slučaju mi baš prija neravnopravnost, ah , a ovde , to ne može tako , kako vi imate ovo......
I na kraju se pretvori u situaciju feministi (oni su obično u takvim situacijama navedeni kao primeri koji nemaju meru u uspostavljanju kompromisa koji će muškarce učiniti privlačnim ženama i žene bliske muškarcima.....(ne banalno privlačne već i idejno i duhovno, i ne bliske ispod ruke, već i po razmišljanju i stavovima....)
U primeru penzija je upravo uradjena ravnopravnost po kriterijumima....Taman da pokaže razliku izmedju ravnopravnosti i poštovanja razlika.....
 
Zamisli molim te...
Žene se bune, traže ravnopravnost, zaboga...
Gospodjice se bore za svoja prava... :-)

Da parafraziram Orvela i kažem da su neki ljudi ravnopravniji od drugih.
To danas uglavnom nema veze sa polom u normalnim zemljama/sredinama, kao i što ne treba da ima.
Samo, žene ne žele ravnopravnost, već dominaciju, to ne smemo nikad zaboraviti... :-p
 
NATASA_7:
:lol: A,zašto da ne?
Ionako ste,jadnici,uspeli da smanjite taj BAUK na čitavih 6 meseci!! ;)
A i to više ne mora,nego može da se služi i u civilu.Srela sam jednog druga pre nekoliko dana i pitam ga gde je,šta radi..On reče da je u vojsci.Pitam ga ja gde je u vojsci,a on reče da svakog dana čisti oko autobuske stanice po 8h :shock: :shock: .
STRAŠNO :!:

Takva nam je drzava.
Onda se zapitam ponekad da li su se žene to izjednačile sa muškarcima ili je obrnuto :???:

Zene se nikada nece izjednachiti sa mushkarcima.
Jednostavno smo previshe razlichiti. :)
Kod nas se prava ljudi zasnivaju na smemu drugom osim na polu.
A to shto zene nisu sposobne za neke stvari a htele bi sve, eeeeee......
Ni mi ne znamo sve da radimo pa kuliramo... :D
 
Joj,ti si neki sovinista u najavi, dzaba tebi da se govori. Pitam se da li se sa tobom slaze ta zenica koja ti je rodila to detence sa avatara...
Mada volela bih da vidim, kad bi se vratio vojni rok od 2 godine, kako je bilo u davna vremena, da li bi i dalje tako lezerno rekao "takva nam drzava"... iskreno sumnjam...
 

Back
Top