Prevara

Gost
Kad decko prevari devojku sa kojom je vise godina (4) u vezi... Pritom devojka NISTA ne posumnja, znaci u vezi sve i dalje izgleda idealno... A onda decko dodje i sam joj kaze da je prevario, pa ona klasicna prica kako mu nista nije znacilo i kako samo devojku voli i pogresio je i bla bla znate vec...
ZASTO onda uopste i saopsti devojci ako je vec zavrsio sa 'ljubavnicom', zasto, ako mu je navodno stlao do veze celu vezu dovodi u pitanje???
Zar nije bolje da precuti i nastavi dalje?
Sta dobija tom iskrenoscu (fakat - iskrenost) - potencijalni raspad veze koji navodno nije zeleo?!
Da li se takve stvari uopste prastaju u vezi?
Da li ikada veza moze da bude zasnovana na poverenju kao sto je bila do tog dogadjaja?
Da li muskarcu taj sex STVARNO nista ne znaci? Da li veza moze da se nastavi posle prevare?
 
teško pitanje!mogu ti reći iskreno što ja mislim.neko voli istinu,neko me je lakše bez nje.ja je lično volim i ma što da bude želim je čuti,pa ako ćemo gurati dalje-gurat ćemo zajedno,sabrati sve i zajedno odlučiti što dalje.ovdje je na tebi da odlučiš što i kako,ako odlučiš da nastaviš dalje morati ćete oboje pregrmiti to zajedno!poznajem veze koje su opstale i nakon toga,ali činjenica je i ta da se u istima izgubilo ono nešto...pa sad,ako si osoba koja se može zadovoljiti i sa tim nečim što će uvijek faliti probaj ponovo...
ja mislim da ne bih mogla,no svi se razlikujemo...
sretno!
 
Anonymous:
teško pitanje!mogu ti reći iskreno što ja mislim.neko voli istinu,neko me je lakše bez nje.ja je lično volim i ma što da bude želim je čuti,pa ako ćemo gurati dalje-gurat ćemo zajedno,sabrati sve i zajedno odlučiti što dalje.ovdje je na tebi da odlučiš što i kako,ako odlučiš da nastaviš dalje morati ćete oboje pregrmiti to zajedno!poznajem veze koje su opstale i nakon toga,ali činjenica je i ta da se u istima izgubilo ono nešto...pa sad,ako si osoba koja se može zadovoljiti i sa tim nečim što će uvijek faliti probaj ponovo...
ja mislim da ne bih mogla,no svi se razlikujemo...
sretno!


Hvala ti na odgovoru...
I ja sam mislila da nikad ne bih mogla da oprostim... Cinilo mi se da je to jedina stvar preko koje nikad ne bih presla... Mislila da se to desava drugima... (!?)
A onda me udarilo kao grom... :(
Za 4 godine nikad nismo imali krizu. Osecala sam se obozavanom - doslovno... On i sad tvrdi da sam mu ja sve na svetu, da mu to nista nije znacilo, da je to uradio prvi put u zivotu i da je siguran da vise nikad ne bi mogao, video je kao da nije taj tip...
On je spreman sve da uradi.
A meni naizmenicno iskacu slike njega i neke druge i cinjenica da ga volim kao ... ne znam ... najvise na svetu...
Znam da moram sama da odlucim ali...

Hvala ti jos jednom.
 
Oprosti mu ovog puta.A recimo mozda je to i dobro,jer mozda je sada siguran da mu je sa tobom bolje nego sa nekom drugom.Mada je to mnogo tesko kada se sazna,ali bolje je on sto ti je reko sam,jer mozes da budes sigurna u to da je stvarno pogresio to sto je uradio.Po meni je tako,a svako drugacije razmislja.Isto moze da ucvrsti vasu vezu,naravno sa njegove strane,e sad zavisi i od tebe kako ces to da prihvatis to sto te je prevario.To je sada tvoje kako i sta treba raditi.Po meni jos jedna sansa,a posle nema prastanja.Sa srecom devojcice.
 
DINIC:
Oprosti mu ovog puta.A recimo mozda je to i dobro,jer mozda je sada siguran da mu je sa tobom bolje nego sa nekom drugom.Mada je to mnogo tesko kada se sazna,ali bolje je on sto ti je reko sam,jer mozes da budes sigurna u to da je stvarno pogresio to sto je uradio.Po meni je tako,a svako drugacije razmislja.Isto moze da ucvrsti vasu vezu,naravno sa njegove strane,e sad zavisi i od tebe kako ces to da prihvatis to sto te je prevario.To je sada tvoje kako i sta treba raditi.Po meni jos jedna sansa,a posle nema prastanja.Sa srecom devojcice.
Lep savet s kojim se u potpunosti slazem - pruzi mu jos 1 sansu, ali samo jednu...Inace, sada ce ti neko vreme biti tesko, vremenom ces to prevazici, ali nikad zaboraviti...
 
Ne treba podceniti i drugu stranu toga... Mnogi muskarci tako nesto priznaju da bi 'dokazali' da njima nista to nije znacilo, i da devojka dobije trip da je istom stalo do nje vise nego do bilo cega na svetu, a grizla ga kao savest jer je uradio nesto sto nije zeleo i blah blah...

Ja licno znam da nema te okolnosti (ukljucujuci i 'pijan do smrti' stanje) koja bi me 'naterala' da prevarim devojku koju toliko volim... I nije tu u pitanju da ne zelim time da povredim devojku koju volim, vec bih time povredio sebe... Kako posle toga mogu da verujem da je volim?

Kad volim devojku, ni jedna druga ne postoji za mene... Jednostavno, ne vidim ih kao potencijalne seksualne objekte (posto tako tvrde ti sto priznaju... kao ona nije bila nista, nista mi nije znacila itd. itd.)... Vidim ih kao drugare... I tako nesto mi ne bi palo na pamet...

... no, opet, razni ljudi - razne cudi...
 
Incognito u nekom slucaju si upravu,tacno,ako volis nekog mnogo nesmes da pogresis,ali se nekad dese greske koje se nemogu objasniti kako i zbog cega se to desilo sto nebi trebalo,ali se desilo.
 
DINIC:
Oprosti mu ovog puta.A recimo mozda je to i dobro,jer mozda je sada siguran da mu je sa tobom bolje nego sa nekom drugom.Mada je to mnogo tesko kada se sazna,ali bolje je on sto ti je reko sam,jer mozes da budes sigurna u to da je stvarno pogresio to sto je uradio.Po meni je tako,a svako drugacije razmislja.Isto moze da ucvrsti vasu vezu,naravno sa njegove strane,e sad zavisi i od tebe kako ces to da prihvatis to sto te je prevario.To je sada tvoje kako i sta treba raditi.Po meni jos jedna sansa,a posle nema prastanja.Sa srecom devojcice.
U potpunosti se slazem. I mislim da ne treba sumnjati u lepe trenutke koje ste do sada imali. Kazez da si bila "obozavana", pa niko ne moze toliko da folira da voli ako zaista ne voli. Dakle, kako rece DINIC...
 
Licno mislim i tvrdim da mu nikad ne bih oprostila a kamoli zaboravila! Jednom neveran, uvek neveran!!!Ne bih mogla da zivim sa tim saznanjem i svaki put kad ga nema mislim gde li je ili sa kim je?Pristalica sam onog postenog, sa tobom sam dok ne pozelim nekog drugog,jer ako se to desi znaci da je nestalo onih osecanja koja su nas do tada vezivala i vreme je da se razilazimo!
A incognito je pobrao sve moje simpatije i volela bih da su svi muskarci takvi,sto je na zalost nemoguce,jer o cemu bi mi sad raspravljali?
A tebi devojcice puno srece ,ako odlucis da nastavis sa doticnom osobom, a sa razumom se pozdravi jer ce crvic sumnje uvek da rovari po tvom mozgu!!!!
 
Priznao je prevaru samo zato da bi njemu bilo lakse!Veza moze da se nastavi ali ne verujem da bi ona dugo trajala jer bi sumnja uvek postojala!Svakog puta bi se pitala dali misli na nju! A sex... Neverujem da bi tu bilo strasti!Ja bi prevaru ucinila u nekom nedostatku strasti u svojoj vezi!Daj Boze da on ne misli kao ja!U svakom slucaju zelim vam srecu!
 
nemoj mnogo da se uzbudjujes oko toga.
to su nebitne stvari.
imam i ja decka sa kojim sam dugo, volim ga ali i VARAM!
ranije sam bila verna i patila ali sam shvatila da je zivot samo jedan i da to vreme koje sam izgubila u sobi razmisljajuci, a sta da radim.... a da li on mene voli..... koliko mu znacim....... sta on misli....... NIKO MI NECE NADOKNADITI

STOGA DEVOJKO GLAVU GORE, AKO GA ZAISTA VOLIS OSTANI JOS MALO SA NJIM, ALI I BACI OKO MALO NA STRANU...
SIGURNO POSTOJI BAR DESET MLADICA KOJI BI SVE DALI DA TE JEDNOM POLJUBE I VIDE TESRECNU.


NARAVNO MU PRIZNAJ PREVARU PA AKO BAJA MOZE DA PREDJE OSTANITE U SLOBODNOJ VEZI, A AKO NE DEFINITIVNO NIJE ZA TEBE

i obavezno mu reci: ali duso uopste mi nista on, taj sex NE ZNACI :evil:
 
coMili:
nemoj mnogo da se uzbudjujes oko toga.
to su nebitne stvari.
imam i ja decka sa kojim sam dugo, volim ga ali i VARAM!
ranije sam bila verna i patila ali sam shvatila da je zivot samo jedan i da to vreme koje sam izgubila u sobi razmisljajuci, a sta da radim.... a da li on mene voli..... koliko mu znacim....... sta on misli....... NIKO MI NECE NADOKNADITI

STOGA DEVOJKO GLAVU GORE, AKO GA ZAISTA VOLIS OSTANI JOS MALO SA NJIM, ALI I BACI OKO MALO NA STRANU...
SIGURNO POSTOJI BAR DESET MLADICA KOJI BI SVE DALI DA TE JEDNOM POLJUBE I VIDE TESRECNU.


NARAVNO MU PRIZNAJ PREVARU PA AKO BAJA MOZE DA PREDJE OSTANITE U SLOBODNOJ VEZI, A AKO NE DEFINITIVNO NIJE ZA TEBE

i obavezno mu reci: ali duso uopste mi nista on, taj sex NE ZNACI :evil:
Ja sam zbunjena...i naivna. Mislila sam da se ljudi vole, desava im se da prolaze kroz krize, pomazu jedno drugom u trenucima slabosti ... kad ono - grabi, otimaj, varaj, udri, vrati istom merom, razbij... Pojam nemam da l' ja uopste kapiram sta je danas ljubav!? :roll:
 
coMili:
nemoj mnogo da se uzbudjujes oko toga.
to su nebitne stvari.
imam i ja decka sa kojim sam dugo, volim ga ali i VARAM!
ranije sam bila verna i patila ali sam shvatila da je zivot samo jedan i da to vreme koje sam izgubila u sobi razmisljajuci, a sta da radim.... a da li on mene voli..... koliko mu znacim....... sta on misli....... NIKO MI NECE NADOKNADITI

STOGA DEVOJKO GLAVU GORE, AKO GA ZAISTA VOLIS OSTANI JOS MALO SA NJIM, ALI I BACI OKO MALO NA STRANU...
SIGURNO POSTOJI BAR DESET MLADICA KOJI BI SVE DALI DA TE JEDNOM POLJUBE I VIDE TESRECNU.


NARAVNO MU PRIZNAJ PREVARU PA AKO BAJA MOZE DA PREDJE OSTANITE U SLOBODNOJ VEZI, A AKO NE DEFINITIVNO NIJE ZA TEBE

i obavezno mu reci: ali duso uopste mi nista on, taj sex NE ZNACI :evil:

Nemoj samo tebe da slusa majke ti!

Citiracu meni, doduse, neomiljenog politicara, ali eto rece i on nesto pametno a to glasi:

"Ono cega se pametan stidi, budala se ponosi!"
 
Anonymous:
Kad decko prevari devojku sa kojom je vise godina (4) u vezi... Pritom devojka NISTA ne posumnja, znaci u vezi sve i dalje izgleda idealno... A onda decko dodje i sam joj kaze da je prevario, pa ona klasicna prica kako mu nista nije znacilo i kako samo devojku voli i pogresio je i bla bla znate vec...
ZASTO onda uopste i saopsti devojci ako je vec zavrsio sa 'ljubavnicom', zasto, ako mu je navodno stlao do veze celu vezu dovodi u pitanje???
Zar nije bolje da precuti i nastavi dalje?
Sta dobija tom iskrenoscu (fakat - iskrenost) - potencijalni raspad veze koji navodno nije zeleo?!
Da li se takve stvari uopste prastaju u vezi?
Da li ikada veza moze da bude zasnovana na poverenju kao sto je bila do tog dogadjaja?
Da li muskarcu taj sex STVARNO nista ne znaci? Da li veza moze da se nastavi posle prevare?

Ucini ono sto tvoje srce zeli. Nista manje od toga, nista vise.

Postoje veze koje su se poboljsale od takvoe jedne situacije, ne mnogo ali postoje. Mozda si to bas ti.
 
JA SAM MOG MOMKA VARALA NAJMANJE 4 PUTA DO SADA ALI NISAM DOZVOLJAVALA DA NA BILO KOJI NACIN ON TO SAZNA,TO JE SAMO VISE VEZIVALO MENE ZA NJEGA.
 
Nikada ne bih prevario devojku. A taj tvoj sto te prevario, budi SIGURNA da mu vise nista ne znacis.Pa nije sex trenutak slabosti, to je unapred smisljen dogadjaj (malo glupo poredjenje). I uopste mi nisu jasni ti ljudi koji prastaju prevare! Ne budite ovce, onaj/ona koji jednom prevari bice u stanju da to stalno radi.Pitanje je samo za koliko prevara cete da saznate pre nego sto shvatite kakvu blamazu dozivljavate.
 
Ko te jednom prevari,prevarice te ponovo.U krvi mu je potreba za uzbudjenjem i uvek ce da ti kaze da te voli a verujem mu iskreno da te voli , to je samo strast koju u tim trenucima ne moze da obuzda.
Na tebi je dali zelis takav zivot
 
Anonymous:
Kad decko prevari devojku sa kojom je vise godina (4) u vezi... Pritom devojka NISTA ne posumnja, znaci u vezi sve i dalje izgleda idealno... A onda decko dodje i sam joj kaze da je prevario, pa ona klasicna prica kako mu nista nije znacilo i kako samo devojku voli i pogresio je i bla bla znate vec...
ZASTO onda uopste i saopsti devojci ako je vec zavrsio sa 'ljubavnicom', zasto, ako mu je navodno stlao do veze celu vezu dovodi u pitanje???
Zar nije bolje da precuti i nastavi dalje?
Sta dobija tom iskrenoscu (fakat - iskrenost) - potencijalni raspad veze koji navodno nije zeleo?!
Da li se takve stvari uopste prastaju u vezi?
Da li ikada veza moze da bude zasnovana na poverenju kao sto je bila do tog dogadjaja?
Da li muskarcu taj sex STVARNO nista ne znaci? Da li veza moze da se nastavi posle prevare?

Zasto ti je saopstio da je imao avanturu - mozemo da nagadjamo, ali i sa velikom verovatnocom pretpostavimo da ima puno poverenja u tebe, da te ceni i smatra i prijateljem (pored toga sto te i voli). Znam da ne zvuci bas utesno, ali kod muskaraca sex i emocije ne moraju da idu zajedno i oni su skloni "prevarama" bez ikakvog dubokog razmisljanja o tome sta rade i zasto rade. Zvuci paradoksalno, ali verujem da onaj ko je imao snage da to saopsti sad kada je sve proslo i ne postoji bas neka velika verovatnoca da se otkrije, zaista nije tome bas previse sklon. Verujem da bi za tebe lakse bilo da ne znas, ali on je to uradio - bez obzira na to da li ti znas ili ne.
I to sto je odlucio da ti saopsti, upravo je pitanje poverenja, makako naopako da zvuci.
E sad... Da li se veza moze nastaviti, to zavisi pre svega od tebe. On se vrlo jasno izjasnio.
Ono sto je jako vazno, to je da ako odlucis da vezu nastavis, u svojoj glavi jasno razgranicis sa tim mozes li ili ne zaista to da prihvatis. Jednom resen problem ne treba ponovo potezati, sto ce reci da ima smisla nastavljati samo ako si u stanju da zivis sa tim da on jeste to ucinio... I da ne koristis to kao argument za neke svoje bubice ili, daleko bilo, osvetu... Naravno, ako pozelis ti da napravis preljubu ili nesto slicno, OK, ali ne radi to zato sto je on uradio, niti se trudi da ga povredis i vratis mu taj udarac koji ti je naneo. Time niko ne dobija, ponajmanje vasa veza
 
Verovatno sam za tebe teta u godinama,15 god sam u braku srecnom ali i srecni parovi dolaze u krizu tj razmislljaju kako je s drugim/drugom.Ja sam probala(nisam muzu rekla)on je probao(rekao mi je)i shvatili smo i jedno i drugo da to nije za nas.Tako draga devojcice,ubedjena sam da ti je rekao istinu i da mu je stalo do tebe zato zelim vam mnogo srece.Ne vredi da se razara nesto sto se gradilo 4 godine da se srusi zbog neke glupe situacije.Kada bi se svi rastajali ili razvodili zbog svake sitnice ne bi bilo ni jedne srecne veze i ni jednog braka.Oprosti mu i ne pricaj nista,ne spominji kao da nije ni bilo i uzivaj i razmisli ko zna kakav bi drugi bio.Treba biti mudar u odabiru zivotnog saputnika jer od toga ti zavisi 90% zivotne srece.
 
Verovatno sam za tebe teta u godinama,15 god sam u braku srecnom ali i srecni parovi dolaze u krizu tj razmislljaju kako je s drugim/drugom.Ja sam probala(nisam muzu rekla)on je probao(rekao mi je)i shvatili smo i jedno i drugo da to nije za nas.Tako draga devojcice,ubedjena sam da ti je rekao istinu i da mu je stalo do tebe zato zelim vam mnogo srece.Ne vredi da se razara nesto sto se gradilo 4 godine da se srusi zbog neke glupe situacije.Kada bi se svi rastajali ili razvodili zbog svake sitnice ne bi bilo ni jedne srecne veze i ni jednog braka.Oprosti mu i ne pricaj nista,ne spominji kao da nije ni bilo i uzivaj i razmisli ko zna kakav bi drugi bio.Treba biti mudar u odabiru zivotnog saputnika jer od toga ti zavisi 90% zivotne srece.
 
Ja cu ti reci moje iskustvo:
Prevario me je, rekao mi je, pustila sam ga...
Volim ga i nedostaje mi najvise na svetu, ZNAM da i on mene voli najvise na svetu - koliko god to paradoksalno zvucalo - ali pustila sam ga.
Neka bude sam sa sobom... Neka bude sa drugim devojkama... Ako posle toga shvati da ne zeli druge devojke nego mene ja cu ga primiti nazad. Ako dotle ne budem u drugoj, happy vezi... :)
Ali... Samo tako cu znati da stvarno ne zeli druge nego mene i da to nece vise raditi...
Mora SAM da vidi sta mu je znacajnije u zivotu ja i sve sto ide uz mene ili casual sex.
Ako je sudjeno da budemo zajedno - bicemo, ako nije - onjda nije. I to je jednostavno tako.

I, jos nesto...
Ja za sebe ne mogu da garantujem da, iako sam u njemu nasla coveka svog zivota, jednog dana necu pozeleti nekog drugog.
 

Back
Top