Safet Isovic

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Da li ste culi za Bosanskog pjevaca sevdalinki Safeta Isovica i da li ste preslusali neke njegove pjesme?Nacin pjevanja je zadivljujuci.Neki britanci su slusali njegov glas i nacin pjevanja i vjerujte odusevili se.Kazali su, nismo vjerovali da postoji ovakav nacin pjevanja.
Inace Safet Isovic se odlikuje visokim baritonom i kapacitetom pustanja viskog glasa iz dijafragme.To njegovo pustanje visokog tona ne slici dernjavi, nego on i u visokom tonu ispusta melidocne glasove.Sve u svemu on je u BiH poznat kao car pjesme i sevdaha i ujedno najbolji pjevac na ovom prostorima, koji jos nije prevazidjen.
 
Nije meni do jela i pića
Već do pjesme Safet Isovića
Ne karaj me mila moja majko
Dok mi pjeva Isoviću Sajo
Sajo glasom rastera srndaće
Ko ga sluša spadaju mu gaće
Kad zapjeva od Sarajeva grada
Do Ljubljane sve malter opada
Glasne žice od čel'ka ima
Samo njega držim u ušima
Dobio je grlo od Alaha
Zbog toga je kralj sevdaha
Njegov glas i za srce i dušu
Safet stvarno ima zlatnu gušu
Pjesmom ljušti boju sa fasada
Sajo pjeva k'o Topčagić Nada
Jeb'o mater!


Enough said! 8-)
 
Djeco.Naravno da ne poznajete jednog velikana muzike, sevdaha na bivsim prostorima SFRJ.
Poznat je njegov koncert 70'tih u domu sindikata u Beogradu, kad je zapjevao njegovu legendarnu pjesmu, "kad sretnes Hanku" i kada se bacio u masu koja je bila u jednom delirijumu odusevljenja.
 
Marin55:
Djeco.Naravno da ne poznajete jednog velikana muzike, sevdaha na bivsim prostorima SFRJ.
Poznat je njegov koncert 70'tih u domu sindikata u Beogradu, kad je zapjevao njegovu legendarnu pjesmu, "kad sretnes Hanku" i kada se bacio u masu koja je bila u jednom delirijumu odusevljenja.
trans i te akcije , a . . . ?
 
+SpookyGirl+:
Nije meni do jela i pića
Već do pjesme Safet Isovića
Ne karaj me mila moja majko
Dok mi pjeva Isoviću Sajo
Sajo glasom rastera srndaće
Ko ga sluša spadaju mu gaće
Kad zapjeva od Sarajeva grada
Do Ljubljane sve malter opada
Glasne žice od čel'ka ima
Samo njega držim u ušima
Dobio je grlo od Alaha
Zbog toga je kralj sevdaha
Njegov glas i za srce i dušu
Safet stvarno ima zlatnu gušu
Pjesmom ljušti boju sa fasada
Sajo pjeva k'o Topčagić Nada
Jeb'o mater!


Enough said! 8-)
jel si ovo ti smisljala ili si skinula odnekud???anyway,ovo ti je stvarno..:lol::lol::lol:
 
Marin55:
Da li ste culi za Bosanskog pjevaca sevdalinki Safeta Isovica i da li ste preslusali neke njegove pjesme?Nacin pjevanja je zadivljujuci.Neki britanci su slusali njegov glas i nacin pjevanja i vjerujte odusevili se.Kazali su, nismo vjerovali da postoji ovakav nacin pjevanja.
Inace Safet Isovic se odlikuje visokim baritonom i kapacitetom pustanja viskog glasa iz dijafragme.To njegovo pustanje visokog tona ne slici dernjavi, nego on i u visokom tonu ispusta melidocne glasove.Sve u svemu on je u BiH poznat kao car pjesme i sevdaha i ujedno najbolji pjevac na ovom prostorima, koji jos nije prevazidjen.

jesam ja imam cak i jednu kasetu:)
 
Safet je genijalac u svom fahu i jedna vanredna dusa. To sto je bio i ako je bio u armiji BIH - ko ne bi branio svoj zivot u opkoljenom gradu odsecenom od svega sto znaci zivot??? (a koliko znam prilikom opsade Sarajeva on bio ranjen od gelera i dan danas sepa na nogu). I to sto je bio ucesnik u ratu nema nikakve veze s njegovom pesmom. Koliko ja znam taj covek gaji postovanje prema svim ljudima. U svojoj kolekciji imam Safetov MP3 i koncert iz 2003. godine iz dvorane Zetra u Sarajevu koji je nesto najlepse sto sam u svom zivotu gledala. To je zaista bio praznik sevdaha...

Mozda je i bilo nekih boljih pevaca sevdalinki, ali Sajo Sarajlija je ostao jedini koji nam moze drzati lekcije lepog pevanja, pevanja iz duse i sa puno ljubavi bez i najmanjeg prizvuka gorcine. Taj covek je kao vino, sto je stariji, sve ga je bolje slusati... Bog mu dao zdravlja!
 

Back
Top