Light
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Light

The Scientist
    Guest

Podrazumevano Light

Ima li neki bolji sajt ili mi neko moze pomoci u vezi sa upotrebom svetla (odakle treba da pada,kada koristiti blic i sl) pri fotografisanju. Totalno debilno pitanje, ali bi mi takva pomoc trebala.
    Hvala.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Blic je samo nuzno svetlo i upotrebljavaj ga samo kad moras. Ostalo uglavnom zavisi od tvoje maste.

Uostalom... evo kako je covek objasnio svetlo na simulaciji u Lightwaveu. To mozes primeniti i na fotografiju.

http://www.newtek.com/products/lightwave/tutorials/animation/lighting/index.html

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

moj savet je da za pocetak nabavi knjigu "elementarna tehnika fotografije" od Dragoljuba Kazica.
    mozes je naci, npr. ako si u beogradu u nikonovoj prodavnici refot, u jednoj od ulica normalnih na knez mihajlovu ka zelenom vencu.
    Tacnu adresu mozes naci na sajtu www.refot.co.yu ,
    a kosta oko 450-500 dinara.
    Tu ces razjasniti sve o svetlu, hemiji, .....

Guest

Podrazumevano

Ha sad ce LJM da posizi :wink:
    Ako vec odes u prodavnicu NIKON u Vuka Karadzica potrazi i stare brojeve casopisa REFOTO (mozes da skoknes do njihovog sajta www.refoto.co.yu pa da malo gvirnes u sadrzaj) tamo se V. Cerevenka sasvim solidno bavio tematikom svetla u fotografiji.

Skokni i do www.photo.net ima i tamo interesantnih stvari.

Obećava
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Nikada nisam tvrdio da u REFOTU ne moze da se nadje ni jedan dobar i koristan clanak. Sto se tice osvetljenja tacno je da je u REFOTU bilo dobrih clanaka (ili to mozda mislim zato sto o ovoj temi jako malo znam ).

Kada kazem da je REFOTO los, onda je to najvise zbog clanaka kakav je recimo test stampaca HP PhotoSmart 7960 u poslednjem broju. Mada svi ostali testovi govore da je za crnobelu fotografiju ovaj stampac bolji cak i od dosada neprikosnovenog Epsona 2200, u REFOTO-vom testu se kaze da su rezultati prohvatljivi. Pogodite da li su uvoznici HP-a u krugu okupljenom oko redakcije ovog casopisa.

Guest

Podrazumevano

Ma bre sala :wink:
    Nego ja licno bas i ne trazim testove opreme ni u racunarskim casopisima nego se trudim da probam. A kad smo kod HP-a znas kako njihovo cuveno crno pigmentno mastilo je u stvari samo tamno sivo.

lj m
    Guest

Podrazumevano

Ma shvatio sam salu, ali posto sam bio u dilemi da li da eventualno kupim HP 7960 ili HP 7660 (volim crnobelu fotografiju) bio sam krajnje iznerviran prikazam prvog stampaca.

Da se vratimo na svetlo. Prosle godine sam bio u fazi biranja digitalca pa sam preko Interneta narucio katalog opreme za digitalnu fotografiju firme B&H ( http://www.bhphotovideo.com/ ). Posle petnestak dana sam dobio odlicno odstampanu knjizurinu (oko 500 strana velikog formata) u kojoj su pored prikaza svega sto se u tom trenutku prodavalo, moglo naci i ponesto od korisnih informacija. Uz ovo sam dobio i najavu za katalog opreme za osvetljavanje . Nisam ga narucio ali za nekoga koga zanima ova oblast, u njemu se verovatno moze naci dosta informacija (mislim da sam nesto o tome naleteo i na nekom od stranih foruma). Ne znam da li imaju jos ovoga na lageru, ali postoje sve potpuno besplatno (oni placaju i postarinu) vredi probati.

Slične teme

1. New Light Through Old Windows
    Autor pater.familias u forumu Žene
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 19.10.2007., 22:12
  2. Light a candle
    Autor Ivan015 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 13.01.2007., 02:05
  3. Light or Dark?
    Autor Kad_LupimLupim u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 65