Život, jedan jedini.

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Inkarnacija i reinkarnacija - prelazak duše iz jednog u drugi život, neprekidno umiranje i rađanje, večita spirala i večno kruženje... Karma kao kazne koje donosimo sa sobom iz nekog od prošlih života i koje treba da ''odslužimo'' u ovom ovde... Ili darma - naše neke zasluge... Odgovor na pitanje zašto neki imaju više sreće u životu, a neke stalno prati zla kob...
Dakle, nismo dospeli na svet kao tabula rasa, već sa izvesnom prošlošću koje nismo svesni, a čije su posledice mogućnosti i sposobnosti koje nosimo ili dobijamo tokom života ovde...

Meni je nekako teško u sve to da poverujem. Jedino mi je prihvatljivo verovanje u neku egzistenciju posle ovog života, jer u suprotnom ne vidim svrhu ovozemaljskog postojanja...

Ali opet - življenje mi je nezamislivo bez materijalnog, bez tela, bez čula dodira... Nezamislivo i nepotpuno...

Zanima me vaše mišljenje o ovom. Zašto se mi ne sećamo naših bivših života, ako smo ih doista imali? Gde smo bili pre nego smo ovde dospeli? Da li nauka objašnjava i kako ''dežavi'' osećaj?

Pišite sve što znate i mislite, zaintrigirana sam, čitam pažljivo...
 
Nema ništa poslije ovog života koji sada živiš, i ništa osim tijela koje imaš. Možda je to teško prihvatiti, ali kad se umre, to je kao kad se ugasi televizor, sivi ekran i tišina. Jedina svrha života je ono što ostaje iza nas, neko naše djelo, djeca ili jednostavno uspomene i sjećanja koja drugi imaju na nas.
 
Sokolica_M:
Inkarnacija i reinkarnacija - prelazak duše iz jednog u drugi život, neprekidno umiranje i rađanje, večita spirala i večno kruženje... Karma kao kazne koje donosimo sa sobom iz nekog od prošlih života i koje treba da ''odslužimo'' u ovom ovde... Ili darma - naše neke zasluge... Odgovor na pitanje zašto neki imaju više sreće u životu, a neke stalno prati zla kob...
Dakle, nismo dospeli na svet kao tabula rasa, već sa izvesnom prošlošću koje nismo svesni, a čije su posledice mogućnosti i sposobnosti koje nosimo ili dobijamo tokom života ovde...

Meni je nekako teško u sve to da poverujem. Jedino mi je prihvatljivo verovanje u neku egzistenciju posle ovog života, jer u suprotnom ne vidim svrhu ovozemaljskog postojanja...

Ali opet - življenje mi je nezamislivo bez materijalnog, bez tela, bez čula dodira... Nezamislivo i nepotpuno...

Zanima me vaše mišljenje o ovom. Zašto se mi ne sećamo naših bivših života, ako smo ih doista imali? Gde smo bili pre nego smo ovde dospeli? Da li nauka objašnjava i kako ''dežavi'' osećaj?

Pišite sve što znate i mislite, zaintrigirana sam, čitam pažljivo...
pa dobro... tvoj stav 8)
 
crow:
kazu da hipnozom mozesh da zavirish u prethodnu inkarnaciju
nisam probo...

Meni su rekli da sam u prošlom životu bila alhemičar. :)
Ako je tako... onda mi se više sviđa prethodni život... šmrc... :)

Pa da, nema ničega posle smrti sem onoga što si ostavio ovde. A kliničke smrti? Kako se to objašnjava?
Da li ste imali nekad ''dežavi'' osećaj? Ja ne, ali postoje oni koji tvrde da jesu.

Jedan američki pisac rekao je: ''Ima nešto što mrtvi kriju od nas''.

Treba ipak sve što nam se nameće prihvatiti sa rezervom, ali ne isključiti kao moguće.
Jer, ja ne vidim svrhu da nam je svo znanje dato, da razumemo sve tajne kosmosa i života... Bar ne u ovoj ravni...
 
Sokolica_M:
Odgovor na pitanje zašto neki imaju više sreće u životu, a neke stalno prati zla kob...

nema tu srece ili nesrece...onaj ko se vise trudi, ima vise srece, onog koga boli dupe za zivot, on ce da se izlezava i vice kako je baksuzan...

Sokolica_M:
Meni je nekako teško u sve to da poverujem. Jedino mi je prihvatljivo verovanje u neku egzistenciju posle ovog života, jer u suprotnom ne vidim svrhu ovozemaljskog postojanja...

Sokolica_M:
Zanima me vaše mišljenje o ovom. Zašto se mi ne sećamo naših bivših života, ako smo ih doista imali?
mozda ih nismo imali? :)

Sokolica_M:
Gde smo bili pre nego smo ovde dospeli?

svi smo postali iz zvezda. svaki atom u tvom telu se rodio u nekog zvezdi, i kadtad ce zavrsiti u nekoj

Sokolica_M:
Da li nauka objašnjava i kako ''dežavi'' osećaj?

da, to je memorijska anomalija, kada se nova i nepoznata iskustva dozivljavaju kao secanje.
 
Sokolica_M:
Meni su rekli da sam u prošlom životu bila alhemičar. :)
Ako je tako... onda mi se više sviđa prethodni život... šmrc... :)

Pa da, nema ničega posle smrti sem onoga što si ostavio ovde. A kliničke smrti? Kako se to objašnjava?
Da li ste imali nekad ''dežavi'' osećaj? Ja ne, ali postoje oni koji tvrde da jesu.

Jedan američki pisac rekao je: ''Ima nešto što mrtvi kriju od nas''.

Treba ipak sve što nam se nameće prihvatiti sa rezervom, ali ne isključiti kao moguće.
Jer, ja ne vidim svrhu da nam je svo znanje dato, da razumemo sve tajne kosmosa i života... Bar ne u ovoj ravni...
vidish...
ja verujem u reinkarnaciju i karmu, ali ih ne prihvatam kao dogmu.
ipak... kritichko mishljenje uvek i jedino moze da donese neko dobro

al nemam dokaza

a ona tvoja pitanja stoje... ona tabula raza...

shto se alhemije tiche
oni koji su toliko bili iznad ostalih
umno
i shto se javnih i skrivenih zakona prirode tiche
imali su opsesiju da nadju eliksir mladosti
i produze svoj zivot shto vishe

meni ovo govori da su oni bili ubedjeni da iza smrti nema nicheg :(
i ne teshi me ;) mislim... ne uklapa se u moje verovanje u reinkarnaciju

dalje,
chuo sam svedochenja 3 osobe vezane za klinichku smrt

1 *********, najgora
druga prikrivena, al kasnije nachuo da se interesuje za crnu magiju

i fanatichni vernik SPC

shta mislish, koji od ovo 3 je jedini imao 18 minuta NICHEG? ;)

mislim... mozemo imati svoj stav
prihvatiti neku filozofiju ili religiju
korigovati je sa nechim shto nam usput ispadne logichno...
al odgovore na to pitanje ne mozemo dobiti
sa 100% sigurnosti da je tachno.
 
quentin:
Nema ništa poslije ovog života koji sada živiš, i ništa osim tijela koje imaš. Možda je to teško prihvatiti, ali kad se umre, to je kao kad se ugasi televizor, sivi ekran i tišina. Jedina svrha života je ono što ostaje iza nas, neko naše djelo, djeca ili jednostavno uspomene i sjećanja koja drugi imaju na nas.
Lepo rečeno, ali bazira samo na pretpostavkama, jer do sada to niko nije potvrdio.
 
crow:
chuo sam svedochenja 3 osobe vezane za klinichku smrt
Tako mi je lepo bilo a oni sipaju vodu na mene i ne daju mi da spavam. To su reči moje majke (81 g.) koja je nekoliko minuta bila klinički mrtva, jer su joj pritisci bili izjednačeni.
Moj otac je, tri dana pred smrt, rekao da kao na javi gleda svoju sahranu, što se kasnije do detalja pokazalo kao tačno. (Koleginica sa posla, inače ateista).
 
a, pa to je to, mislim da si bas ti vec slao ovaj link i da je izmedju ostlaog bilo komentara i na pismenost autora :):)

ali da - to je taj fazon koji se fura na galaksiji...draco, iluminati, suplja zemlja...inace, onaj se bas razume u materija, pa se pitam otkud on sve to zna :)
 
kakav bre strah?
proucavao sam ja taj forum jedno vreme i sve sto sam video je gomila zaguljenih i zatupljenih likova koji ne znaju NISTA...ne vredi ni da mu POKAZES nesto, da mu objasnis, da mu kazes..jok...njihovi komentari na bilo kakvo racionalno razmisljanje svode se na "to radi tvoj reptilski deo mozga"...

uostalom, procitaj link koji je crow postavio i reci dal je to baljezgarija ili nesto sto zavredjuje paznju...
 
Procitao sam…nije baljezgarija. To je nesto sto zavredjuje paznju.
Kazes zaguljenih I zatupljenih likova…meni se cini da vecina puca od erudicije. Da li je moguce da su bas svi oni (ukljucujuci I mene) ludi…
Niko ti ne moze reci istinu ako ti ne zelis da je cujes…Ko hoce naci ce resenje, ko nece – naci ce izgovor…
 
Obersturmfuehrer:
a, pa to je to, mislim da si bas ti vec slao ovaj link i da je izmedju ostlaog bilo komentara i na pismenost autora :):)

ali da - to je taj fazon koji se fura na galaksiji...draco, iluminati, suplja zemlja...inace, onaj se bas razume u materija, pa se pitam otkud on sve to zna :)

ma ne mislim na uvodjenje nepoznatih
kao shto su drako, iluminati il shta vec...

vec se divim choveku koji je u voj nauchnofantasticni strip uspeo da ugura sve...
kako da kazem...

sve neke poznate nedoumice
tripove
legende
misterije...

da ima talenta za beletristiku
namlatio bi silne pare 8)

p.s. ima par pametnih rechenica ;)
 
jedini. da. samo duzina trajanja...diskutabilna. Da li je vecan...to bi bilo preciznije pitanje...Za logicare i racionaliste na to pitanje je vec odgovarano na temi "kako dozivljavate sopstvenu smrtnost" - filozofija
 
kako_hocu:
Procitao sam…nije baljezgarija. To je nesto sto zavredjuje paznju.
Kazes zaguljenih I zatupljenih likova…meni se cini da vecina puca od erudicije. Da li je moguce da su bas svi oni (ukljucujuci I mene) ludi…
Niko ti ne moze reci istinu ako ti ne zelis da je cujes…Ko hoce naci ce resenje, ko nece – naci ce izgovor…

ono sto se tamo pise je cist SF, to samo po sebi nije problem. problem je u tome sto se to prenosi u stvaran zivot. one pricice su verodostojne koliko i price o dedamrazu, snezani i sedam patuljaka, uspavanoj lepotici, sneznoj kraljici i slicno...a da, zaboravio sam vuk i tri praseta, koja je verovatno realnija od 90% prica sa galaksije, s ozbirom da predstavlja odredjena logicka arhitektonska resenja...
 

Back
Top