pomozimo dvonogom zuci...!!!

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
U jednom Beogradskom naselju pojavio se pre par meseci mršavi žuti pas koji je skakutao na zadnjoj nozi kao na motki jer mu je kost pogrešno zarasla, a pre možda 15-ak dana, nesrećni Žuća slomio je i drugu zadnju nogu, koja sada visi i očigledno ga boli. To je mešanac labradora , a koliko sam saznala, odbačen je od strane neodgovornog vlasnika. Pas je dobar, prihvata ljude i pokušava čak i ovako da potrči za kolima, pa pretpostavljam da je tako i nastradao.

Pas je pod veterinarskom kontrolom, a veterinar je naglasio da pas mora da miruje kod nekoga u dvorištu kada mu se stavi gips, da ne može da trči za kolima pa da se opet povredi.

To je samo jedan pas, ali on se pati već duže vreme i grehota je da ništa ne preduzmemo. Ako ga uhvate šinteri, sigurno će ga uspavati jer im se ne isplati da ga leče. Da li treba da strada samo zato što je slomio nogu?
Svi koji žele da pomognu na bilo koji način, neka mi se obrate. Dobrodošla je svaka pomoć.
Puno hvala svima koji hoće da pomognu!


hvala!


 
mishka hvala sto reagujes i pitas!hvala od srca!zuca je pas koji je izbacen na ulicu o njemu se brinemo u ovom kraju spava ispred zgrade posto naravno nece nigde da udje niti da ide..zelimo da mu povratimo noge da moze jadan da se snadje i hoda pa da pokusamo da ga udomimo..Ujutro ga vodimo na rentgen.
zucu niko nije hteo da primi u neko dvoriste koje je dobro ogradjeno,,ja nemam dvoriste ani ne poznajem nikoga ko ima i ko bi pomogao...
 
E pa Mina, sta da ti kazem, sem SVAKA TI CAST na ovoj temi. Mislim da si ovim putem dokazala da imas jedno zaista VELIKO srce. Ukratko, odusevljen sam. Nov sam na forumu, tako da tek sad vidim post, ali potrudicu se da pomognem Zucku koliko je u mojoj moci, a vi se potrudite kad sve to prodje da ga udomite negde, da ne bi nastavio da jurca za kolima kao i svi "blesavi" psi. VELIKI pozdrav.
 
hvala ti puno sto si se uopste oglasio na ovoj temi !imam osecaj da nikoga cak ni ne zanima sta je bilo sa zucom..bar da se samo interesuju..
svakodnevno hranim pse na ulici i ne mogu da odvojim samo za zucu..
al dobro..nasli su se dobri ljudi koji pa mogu da pocnem terapiju inekcijama...
i iskreno se nadam da ce ga neko posle hteti..on je odlican pas za dvoriste i ne treba puno posla oko njega..navikao je sam da se bori..
samo malo hrane i smestaj...
pozdrav za elektro666
 
hvala puno na pomoci
za sada mozemo da pocnemo terapiju i nadamo se da ce uspeti da mu pomogne da ispravi nogu...
zaista ne znam kako da dokazem i kazem da nije zajebancija da je ozbiljna stvar i potpuno razumem nepoverenje..
dosta ljudi mene licno poznaje na drugim forumima pa nema taj problem jer mi veruje..a ovde sam nova...
ako imas mogucnosti da dodjes da upoznas mene i zucu voljna sam da se dogovorimo i vidimo!
jos jednom hvala i veliki pozdrav!

btw,sto se tice ambulante necemo ga maltretirati i voditi svakog dana kolima tamo zvacemo veterinaru da dolazi kod mene da mu da inekciju..
moj veterinar se savetovao sa najboljim strucnjacima u beogradu,njegovim prijateljima kako je najbolje leciti zucu..i sa veterinarskog faksa i sa strane..
veterinar koji ce ga leciti zove se branislav pesut zivi u beogradu,ima ambulantu u mom kraju i takodje leci moju kucu!
hvala!
 
Ostaje mi samo još da i na ovaj način podržim Minu u ovoj, ali i u ostalim, kako kapiram, konkretnim akcijama koje vodi za naše drage životinjske prijatelje i zamolim je da nas redovno obaveštava o tome kako napreduje terapija i kako stoje stvari sa finansijama...
Srdačan pozdrav

PS Daleko sam naklonjenija da podržim ovako "male" stvari za spas jednog jedinog (ali konkretnog!) psa, od onih grandioznih akcija gde svi pričaju i kukaju a niko ništa ne radi.
 
Mina, mislim da smo se vec "upoznale" na zivotinjskom carstvu ;)
Ako si ona na koju mislim, onda sam ti vec nesto i slala.
Ako nisi, onda nista.
Ma, nemam ja vremena za upoznavanje konkrtno Zuce. U tome i jeste stvar. Sto jednostavno nikom vise ne verujem.
:D
Pozdrav.
 
Од првог поста пратим шта се дешава са Жућом ... чим будем у прилици, помоћићу .... радо бих помогла у привременом смештају, али нажалост немам услова за то пошто живим у заједничком дворишту где већина станара не воли животиње или им сметају. Искрено се надам да ће се опоравити и навијам за њега.
 
aha mishka znam..trebalo bi da budes jovana ako ne gresim......hvala ti u svakom slucaju mnoogoo...i tada si pomogla mnogo jer sam imala da ih hranim par dana i bas su lepo ruckali..mada sam ti i tamo napisala..i cim sam potrosila tu hranu,nasli su se dobri ljudi i udomila sam ih..sada su svi ok!
hvala vam svima sto zelite da pomognete...
zuca ce biti lecen tom fizikalnom terapijom a ja javljam kako napraduje!pozdrav!
 
e ovako:zuca je danas poceo sa terapijom! :) za sada bi trebalo da traje 5 dana pa posle toga pauza pa ponovo i nista se ne zna dok ne vidimo kako ce da reaguje ...
primio je jadnicak 4 inekcije,od druge je pocelo da ga pece valjda pa se koprcao i bunio...naravno posle togao je pobegao mrtav ljut! :D
2 inekcije su imale providnu tecnost jedna belu,i jedna crnu skroz..
uz sve te inekcije ce da pije i lekove koje cu mu ja davati 2 puta dnevno..toliko za sada..
pozdrav od zuce!! :-D :wink:
 
designpara@gmail.com i dobermanka hvala sto mislite na nas!!
i samo da kazem,da ima jos mnogo ljudi koji se takodje brinu o kucama,nisam ja jedina,ali sve je to malo jer nas unistavaju ovi sto ih mrze..elem:evo sta se desava


jao ljudi moji ne znate vi moje muke sa zucom...poceo je da bezi od mene jer misli da cu da ga bockam sa veterinarom,i od njega bezi naravno,pa smo unajmili jednog decka za pomoc koji ga hvata i drzi.zuca je jak pas i dobro se brani i jedva ga i taj decko drzi..tj po troje ga drzi.
pored inekcija dajem mu i neke tablete..
ali nastao je problem,prvo sto mnogo bezi a drugi je sto nam se zuca ozenio!nasao covek devojku i otisao za njom !
sad moramo da cekamo da ga prodje faza jurenja za zenkom jer je u coporu...
noga mu je ista,jos nista ne znamo,veterinar kaze da je sve do njega...
noga mu je srasla pogresno i stvorilo se mnogo tkiva ili vec cega okolo...videcemo

veliki pozdrav od mene i zuce!...i ostalog copora ,naravno ;)
 
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

dragi svi koje interesuje zucin zivot i koji su voljni da bilo kako pomognu.
zucu moram pod hitno da smestim negde.najbolje kod nekog u dvoriste.jer jako prete da ce ga ubiti..zuci je hladno i njega neki dobri ljudi puste u ulaz da se ugreje a drugi ga mrze i biju..za par dana dobio je puno batina..tukli su ga i nogama i sipkom..psovali..a on opet ulazi jer mu je mnooogoo hladno.jedna zena koja ga inace hrani i u ciji ulaz ulazi je rekla danas da ce zvati sintere da ga uspavaju jer navodno njoj svi prigovaraju sto ulazi.ili ce ga njen sin staviti u kola i odneti u drugi kraj grada jer kako on kaze snacice se i tamo!bajnih mi ljubitelja.sve bih tukla i tukla..sve oni znaju..
da li mozete da zamolite nekoga ko ima dvoriste da uzme zucu,molim vas..kazite da je zivot u pitanju..ja cu davati hranu i sve..on ce samo lezati u dvoristu i nista nece raditi!pitajte sve na koje naletite,molim vas,bilo koga!ja vise nemam gde..sve sam popunila sto sam imala..


:(:(:(:(:(
 
zuca treba negde da se smesti i da mu se daju te inekcije u nogu..treba da prima po 4 dnevno 5 dana pa pauza pa opet i sve tako dok se noga malo ne namesti..boga pitaj koliko..ljudi prete..ja ne znam sta cu ljudi..vise nemam gde..sve druge sam negde ugurala i on je ostao na ovoj kosavi..jel imate prijatelja ,bilo koga da ga uzme u dvoriste..ajde skupicemo pare i platicemo nesto ljudima..samo da ga sklonim od zime bar..
orki se stalno obracam za sve probleme i nista ne mogu da pomognu..
joj da ga vidite samo kako je jadan..nije mi jedini pas koji je u uzasnoj situaciji ali ovi drugi za sada nemaju pretnju od ljudi!
 

Back
Top