MSI 9800 TD

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Ovo je naziv graficke karte koju mi nudi lik a koju nisam nasao na internetu pod ovim nazivom. Ono sto mi je telefonom rekao a koje je napisano na samoj karti je : AA - 9800S + TD 12 Ati Radeon. Vase misljenje o ovoj karti - vredi li je kupovati polovnu?
 
Trazi za nju 40 E a planiram da zamenim NVIDIA GeForce FX 5200 sa njom. Vredi li ovoliko i da li je bolja i koliko od FX 5200? Za koje pare moze da se nadje XT ili PRO?
 
King 7:
Trazi za nju 40 E a planiram da zamenim NVIDIA GeForce FX 5200 sa njom

Pa vidi ja za 9800 TD nikad nisam chuo ali to nemora nishta da znachi..... Inache 9800 rangirane po snazi bi izgledali ovako: ( od najslabije )
1.) 9800 SE - najslabiji model sa duplo manje memorije od punokrvnog modela
2.) 9800 -punokrvni model
3.) 9800 PRO ( unapredjan model )
4.) 9800 XT- najsnaznija sa visim mem+gpu taktovima
Sad gde se nalazi 9800 TD to neznam...
Inache za te pare ( 40 € ) mozesh da polovnu nadjesh 9600 XT ili ako budesh imao srece i 9800 XT
Ja sam moju 9600 XT 256 MB prodao za 35 €..... Nova ( PRO ) koshta oko 60 € mislim da ju je uzimao ivam91
Inache GeForce4 Titanijum je bila jako malo sporija ( iako je bila jednu generaciju starija ) od FX 5200 koje se bash nisu proslavile....

Inache ovo pitanje si trebao da stavish ovde: http://forum.krstarica.com/threads/139622
 
Ljudi, ne zaboravite da AGP kartice drže cenu, drugo to što je negde stajala ne znači da je nova. Pitanje kondenzatora i ostalih komponenti na ploči, koje su podložne zubu vremena, i te kako ne treba zanemarivati. Ne kažem uzmi i ne pitaj, ali da 9800XT možeš naći za 40 evra-malo je teže. Pogotovu što je za nju garancija 3 godine (slučajno imam baš tu karticu), i da mi garancija još važi.
 
zlajat:
Ljudi, ne zaboravite da AGP kartice drže cenu, drugo to što je negde stajala ne znači da je nova. Pitanje kondenzatora i ostalih komponenti na ploči, koje su podložne zubu vremena, i te kako ne treba zanemarivati. Ne kažem uzmi i ne pitaj, ali da 9800XT možeš naći za 40 evra-malo je teže. Pogotovu što je za nju garancija 3 godine (slučajno imam baš tu karticu), i da mi garancija još važi.

Ja sam rekao za polovnu 9600XT
 
Dobro onda, sada znam na cemu sam. Hvala svima, posebno Pablu. Ne moze bas da me odere za 40 E, nije neka para a i ne zna da cu ovde da se raspitam. On je cenio kartu kao novu oko 120 E, hajde nisam duduk bas toliki ali opet bolje da pitam. Znaci - 9800XT i 9800PRO da uzmem ako naletim? Mislim, da li su osetno bolje od FX 5200 ili nesto drugo preporucujete?
 
Nesto sam razmisljao: uskoro kupujem nov komp a ovaj dajem detetu. Ne ulaze mi se previse ali ipak Far Cry i druge zahtevnije igre ipak traze nesto bolje. Eto, do 50 E bih dao, ako su gore pomenute bolje onda mogu i one ( jedino ako do 50 E nemate nesto jace ).
 
Ja ti ne preporucujem da uzimas jel skoro niko nema iskustva sa tom karticom...(znaci moze da bude zivo sr#e a i posto je polovna da ne radi lepo)Lepo ti skupi jos 1500 din i kupi sebi proverenu 9600pro ili jos bolje xt....
 
Znaci, sa 9800 se nema bas iskustva mnogo, ja sam mislio da je to vec izvozen model. U pravu si, moze biti mnogo razloga zasto je istaknuta u prodaju, ne verujem da bi neko zadovoljan gledao da je se otarasi. Na kraju, Sve ce se svesti na 9800 pro\xt ili 9600, novo ili polovno videcu ( 9600 je favorit ) Pozdrav!
 
Malo sam se prosetao danas i obisao radnje: 9600 pro je izmedju 47 E - 65 E nova a polovna na oglasima je oko 30 - 45 E. Novu 9800 pro nisam nasao u prodavnicama ali je zato na oglasima polovna izmedju 70 - 85 E. XT nisam nasao nove.
 
damnjan:
kad smo kod grafike,znam lika koji je prodao kravu i kupio g k od oko 800e imala je 3 broja kao oznaku ne znam koja je.......

Shta ti znachi ono shto sam podebljao ? grafichku ?

Sa tri broja ? Nisam siguran ali mislim da grafichka sa takvom oznakom nema..... Najskuplja grafichka koja moze da se nadje je: 8800 GTX 768 MB ddr3 mislim da je 384 bit Full suport Direct X 10.0

@ King 7

ako si video 9800 pro za 70-85 € to je onda preskupo za polovnu karticu !
Nova Gainward 7300 GS GLH 256 MB ddr3 128 bit koshta oko 90 € + 2.godine garancije a onu 9800 pro ce pojesti za doruchak !
Pogledaj po oglasima shta ima od Nvidie..... Mislim da 6600 bi trebalo da se nadje za oko 50 € polovna
 

Back
Top