Pomoć hitno

Gillette

Zainteresovan član
Poruka
368
nedavno sam kupio devojci na poklon digitalni aparat Sony Cyber-shot DSC-H5.
Aparat radi odlično, međutim od pre par dana čuje se nekakav tihi mehanički zvuk (kao da nekakvi zupčanici "melju" nešto).
Zvuk se ne čuje samo kad je objektiv "uvučen", već samo kada izađe.
Zna li neko šta bi to moglo da bude?
Da li je moguće da je neko zrno prašine upalo u mehanizam koji gura objektiv napolje pri zumiranju?
i što je najvažnije - GDE u BG mogu da odnesem aparat da se, ako je potrebno otvori i očisti?

Zahvaljujem unapred!
 
Zasto ga ne odneses u radnju gde si ga kupio i tamo reklamiras. Pretpostavljam da je pod garancijom. Zasto da placas ciscenje ili popravak kada su u radnji duzni da otklone kvar ili da ti daju drugi foto-aparat.
 
Cekaj, nije mi jasno, da li se to cuje samo prilikom izvlacenja objektiva ili stalno? Ako se cuje samo prilikom izvlacenja onda ne vidim u cemu je problem, mehanizam radi i malo je bucniji.
 
ne.
Prilikom izvlačenja je onaj kao neki "hidraulik" zvuk i to je ok.
Ali pošto se objektiv izvuče onda se čuje nekakav motor koji kao da tiho melje zupčanicima.
To se do nedavno nije čulo pa me zanima da li treba neko čišćenje (mada je aparat nov) .

Neko mi reče da je uključen neki AF mod, ali mislim da nije to jer šta god da mu uključim od opcija opet se čuje isto.
 
Da nije stvarno Auto Focus mode ukljucen, jer onda aparat automatski fokusira na objekat pa se chuje cvrchanje ?Probaj da ukljucis aparat i da ga ostavis na sto nepomicnog.Ako se ne chuje nista iskljuci AF mode i uzivaj.Da li se zvuk chuje samo dok pomeras aparat? ( setup menu , camera 1 - promeni na single, trenutno je verovatno na monitor ili continous ) Ajde pa javi sta si uradio.
 
NAĐOH ODGOVOR!
(prvo da vam se zahvalim na odgovorima:)
a evo šta kaže..

he Sony DSC-H5 makes an odd but constant noise, that seems unrelated to the zoom and focus motor, almost as if it had a fan inside. You can hear it if you put your ear to the camera or use the EVF to compose images. Don't be alarmed, it's normal; and no, it's not the sea, nor is it the SteadyShot mechanism, because the sound persists even when it's off.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/H5/H5A.HTM

pa sad, možda još nekome bude trebala ova informacija, čisto da se ne uspaniči. Dakle sve je ok
Pozdrav svima!
 
Joj!!! Pa i ja sam se bila zabrinula za taj zvuk mada ja imam NIKON...I u pocetku sam mislila da to stalno radi ali je upitanju zvuk samo kad ga pomeram a on je u AF.Sta to znaci? :confused:
 

Back
Top