Procena vrednosti slika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

barbed wire

Obećava
Poruka
95
Imam sliku za koju ne znam da li je original ili kopija - volela bih da uradim procenu i autenticnosti slike kao i eventualne vrednosti.

Kome bih mogla da se obratim (da li je neophodno da imam papire za tu sliku jer je to zaostavstina od prababe i pradede i pitanje je da li se to moze naci medju njihovim zaostalim stvarima.

Hvala unapred
 
Gošćice,izvini...
U Narodnom muzeju,mogu da urade samo procenu autentičnosti,a što se tiče vrdnosti,tj.cene stvar je mnogo kompleksnija.Dva su glavna puta.Jedan je ,ako je slika za bacanje u Savu,da se baci u Dunav ili Savu.Vrednost je znači finansijski nula,a sentimentalno-romantična verovatno izuzetno velika,ako je naša drugarica volela baku.
Drugi put je ako je slika od vrednog autora ili nešto slično,da je iznese na tržište,pa onda vredi koliko je kupac spreman da plati,ili da se uporedi sa nečim približno,pa opet na osnovu ličnog nahodjenja izneti u javnost cenu,koju će neko da prihvati ili ne.
Ovo je onako uprošćeno,mada cene i nisu baš ovolika mudrost.
 
Autor je vredan, ali (po pretnjom da ispadnem glupa u drustvu :)) ne znam da li je kopija ili nesto slicno (znam da se original cuva u Narodnom) - glupo pitanje, da li na kopiji stoji potpis originalnog autora? BTW, datum na slici se uklapa u zivotni vek originalnog autora (negde oko 1900.)
Da li, ukoliko kontaktiram Narodni muzej, moram da imam papire o vlasnistu (jer nisam sigurna da cu to uspeti da "iskopam" medju njihovim stvarima.
Sto se tice tog iznosenja u javnost, strah me je da, s obzirom da sam potpuno neupucena, ne naletim na nekog.... :)

Hvala puno na odgovorima
 
Ako je original u Muzeju,onda kod tebe,sigurno,nije.Medjutim,postoji jedna mogućnost,da je slika kod tebe samo slična slici u muzeju i da je zaista original,koji se razlikuje po nanosu boje,po sitnim detaljima...itd.
Šta da ti kažem dal da ideš u muzej.Možda za početak pitaj nekog ko se bar malo razume,pa posle ovo drugo.
 
Procene vrednosti i autenticnosti slika mogu se izvrsiti uz konsultaciju istoricara umetnosti i galerista/trgovaca. Medjutim, u slucajevima stranih autora potrebno je cuti i dodatno misljenje. Kako bi se izbegli veliki troskovi procene korisno je konsultovanje svetskih baza. Tako da ako vam treba procena vrednosti slike ruskog, slovenackog, hrvatskog, madjarskog, francuskog ... slikara uz pomoc baza, ranijih prodaja, moye se definisati okvirna cena.

Za vise info
procena(at)email.com
 
Imam sliku za koju ne znam da li je original ili kopija - volela bih da uradim procenu i autenticnosti slike kao i eventualne vrednosti.

Kome bih mogla da se obratim (da li je neophodno da imam papire za tu sliku jer je to zaostavstina od prababe i pradede i pitanje je da li se to moze naci medju njihovim zaostalim stvarima.

Hvala unapred

Tek sad videh ovaj post.

Ovako, pozovi Etnografski muzej i pitaj kojim danom Nikola Kusovac vrsi procenu autenticnosti i vrednosti slika (ranije je to bilo svake srede).
Ja sam nosila kod njega jednu nepotpisanu sliku i odmah mi je rekao ko je autor i kolika je priblizna vrednost slike na trzistu. Ispostavilo se da je bio u pravu za sve sto mi je rekao. Covek je potpuno OK, a ukoliko ti nije potreban setifikat, sve je besplatno.

Sta god negativno da si cula o njemu, mislim da nije tacno, bar iz mog iskustva.
 
Posedujem sliku na kojoj u dnu pise (ispod "potpisa" originalnog autora) da je iz "EDIZIONI BEATRICE D'ESTE - MILANO Tf" i odatle nekom logikom sam dosla do zakljucka da jeste reprodukcija. Originalni autor je Camille Pissarro. Originalni naziv slike "Street in upper Norwood"
1002734.jpg

Zanima me:
1. Da li takva slika ima neku vrednost (osim emotivne/sentimentalne/romanticne - za te vrednosti znam da ima)?
2. Kod koga bih mogla to proveriti i eventualno prodati?

Unapred Hvala :)
 
Voleo bih kada bi mogli da mi date neke informacije vezano za ovu sliku... inace sve sto znam jeste da je jaako stara....( firma neka hrvatska je poklonila firmi pise iza u textu)sto se vidi po ramu ..
inace istrazivao sam i nisam mogao da nadjem original,potpis govori da je koliko znam lik sto je prvi crtao "Kosovku devojku" je F.Q. ,Quiquerez (Kikerec), Ferdo ako je to taj....ne znam dal je ulje na platnu al ne deluje mi jer je skroz ravna sa prednje strane....kako mogu da proverim autenticnost molim Vas pomozite mi bicu Vam mnogo Zahvalan ako treba jos neka informacija koja bi pomogla pitajte ...


img0079wwy.jpg

img0078dr.jpg

img0074qn.jpg

Unapred Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top