porez na zakup

tikatina

Obećava
Poruka
54
Kao sto kaze naslov , da li neko od vas placa porez na zakup lokala ? Moj knjigovodja kaze da ja moram da placam porez na kapitalnu dobit mog lokalodavca zato sto je on fizicko lice i njemu taj porez ne moze da se naplati. Da li i ostali to rade ili moj knjigovodja igra suvise po pravilima ? I ako je to tacno kazite mi neki savet kako da to izbegnem (dizanjem gotovine, znam) ali problem je sto je suma 400 evra., Pomozite
 
tikatina:
Nije mi nejasno nego me zanima da li je neko provalio neki trosak na koji moza da se podigne ta suma ? Neka prezentacija ili tako nesto a da se izbegne porez?

SIgurno je da možeš na više načina da podižeš gotovinu i da je pokrivaš kojekakvim računima.
ALi.... dodje ti kontrola, trkeljiše i zatraži ti ugovor o zakupu poslovnog prostora, a zatim i dokaz o plaćenom porezu.
sitne su to pare, ne isplati ti se
 
pa to sam i ja htela da kažem sitne su to pare.
a mogu mnogo da te koštaju;)
naravno da prvo uplatiš-tako to ide po zakonu.
izvini, ali nije mi jasno zašto sve mora da se radi na mufte?
sve dok većina bude muljala u mutnom i ne bude kažnjavana,
mi ostali ima da tapkamo u mestu.
plati bre svoj dug, i radi.
kako bre poslujete?
na crno verovatno?
prijavljujete minimum minuimuma,
pa uplaćujete veće pazare kada treba nešto da kupite:roll:
ijaaaooooooo
sve bi ja to pohapsila:lol:

Neka prezentacija ili tako nesto a da se izbegne porez?
ja koliko znam za sve se plaća porez.dobit-porez.zakup-porez.
mislim da samo na keš račune nema oporezivanja, jer je već plaćeno...
 
..da prokomentarisem ukratko....drzala sam radnju do pre godinu dana,pri tom sam radila u svom lokalu,ali kao fazon da sam zakupac od zgrade zato sto je lokal sazidan u pasazu zgrade,blabla,...i isti slucaj sam imala sa knjigovodjom,koja je insistirala da placam porez na zakup lokala..i naravno sam izvrdala za tih 6 godina koliko sam radila....dakle moze i tako...lako je raditi sve po zakonu ukoliko nije vezano za finansijski momenat, ko nije vodio radnju bilo koje vrste ne moze znati kako je kada treba drzavi na sto mesta placati poreze i ostala sranja....a ta ista knjigovodja mi je naredila da poreskoj upravi moram da kazem da za njene usluge knjigovodstva placam samo 10E.!!!!...Zasto se ne pozovu na propis i kada je njihov dzep u pitanju?????
 
tikatina:
Kao sto kaze naslov , da li neko od vas placa porez na zakup lokala ? Moj knjigovodja kaze da ja moram da placam porez na kapitalnu dobit mog lokalodavca zato sto je on fizicko lice i njemu taj porez ne moze da se naplati. Da li i ostali to rade ili moj knjigovodja igra suvise po pravilima ? I ako je to tacno kazite mi neki savet kako da to izbegnem (dizanjem gotovine, znam) ali problem je sto je suma 400 evra., Pomozite
Ne plaćaš ti porez na kapitalnu dobit, već porez na transkaciju u ovom slučaju zakup lokala.
 
e, pa jbg. tvigi, knjigovodja ti loš;)
ja mom plaćam koliko košta. i sve preko računa.
APSOLUTNO SVE što radim radim preko računa. lepo spavam.
plaćam i državi, naravno.
ali kao što rekoh mirno spavam.
ne pričaj mi kako je strašno plaćati dažbine;)
znam. nije lako. ali možda se baviš pogrešnim poslom?
možda treba da preuzmeš nešto da bolje radi radnja? te da zarađuje bolje?
mora da se potroši da bi se zaradilo. kad au ovoj zemlji ljudi to shvate..
biće svima lakše.
a i kada se pozatvaraju pilićarnice koje nikome ne donose profit;)
 
Da se razumemo, ja sve radim legalno, sve placam redovno, samo sam hteo da znam da lli postoji nacin jer sam relativno nov u svemu ovome pa rekoh mozda neko provalio. Bolje da na te pare dam radniku jos 10000 platu nego da radim sam 12 sati dnevno i dajem drzavi. Ali izgleda da nece moci. Hvala u svakom slucaju.
 
Sarge:
Naravno da ces ti da platis porez na izdavanje lokala,ne vlasnik,zasto bi on placao?
Evo sta ja nerazumem. Primer: Kupim auto i na to placam porez, jer sam kupio stvar i za nju dao pare . To je ok. Primer 2: keva (fizicko lice) prodala akcije, uzela odredjenu sumu novca a dala stvar (u ovom slucaju akcije) . E sad, zasto je ona platila porez od oko 20 posto a ne kupac koji je pravno lice i koji treba da plati porez ? Izasto ja placam porez na iznajmljivanje lokala kad on (fizicko lice ) uzima pare ? Objasni mi to.
 
tikatina:
Evo sta ja nerazumem. Primer: Kupim auto i na to placam porez, jer sam kupio stvar i za nju dao pare . To je ok. Primer 2: keva (fizicko lice) prodala akcije, uzela odredjenu sumu novca a dala stvar (u ovom slucaju akcije) . E sad, zasto je ona platila porez od oko 20 posto a ne kupac koji je pravno lice i koji treba da plati porez ? Izasto ja placam porez na iznajmljivanje lokala kad on (fizicko lice ) uzima pare ? Objasni mi to.

Nemoj ni da se trudiš da razumeš, jer su to "babe i žabe"
Tvoja majka je ostvarila kapitalnu dobit jer je akcije (koje je dobila-kupila) prodala po većoj ceni. Na to se plaća 20% poreza na kapitalnu dobit.
Radi i povećaj promet i prihod, pa plaćaj porez i pevaj:wink:
 

Back
Top