Razlog nase zaostalosti!

kololoco

Zainteresovan član
Poruka
432
U prvom krugu predsedničkih izbora do 17 sati glasalo 73,87 odsto birača, što potvrđuje prognoze o velikom interesovanju Francuza.

Kada ce u Srbiji tako masovno da izadju na izbore. A inace ovo nije neki drastican presedan vec su 2002 izsli u prvom 73, a drugom 81%. A razlika izmedju Segoian i Sarkozija je sigurno manja nego izmedju Tadica, Kostunice i Nikolica. Ljudi zbog malih razlika se motivisu, a nasi ne mogu da se odluce izmedju neba i zemlje! :evil: Ljudi moraju da shvate da su izbori gradjanska obavez i duznost, a ne pravo. A mi se iscudjavamo na 60%.
 
sumnjivo lice:
Frncuska razvija demokratiju 200godina. Srbija,jos nije pocela.
Njihova Bastilja je pala 1789, a naša 211 godina posle
g025.gif
 
Pa mozda su i Francuzi preuzeli lopovsku taktiku Voje Kostunice sa onog cirkus referenduma kad je za skoro cela dva dana izaslo oko 20 % i onda se za zadnja dva sata nakupilo 50% :mrgreen: valjda im je Voja napatio autorska prava za njegov patent izborne prevare ne bi bilo lepo da je ostao uskracen jer je zasluzio svoj deo.
 
eremita:
Одакле ти та вест??? Ја сам чуо да је до 14 часова изашло 31% ........ па како може бити толико до 17 часова ???


Prema belgijskom RTBF:

Sarkozy 27,5%
Royal 26%
Le Pen 17%
Bayron 16%


Do 17:00 sati izašlo 73% birača na izbore , 13% više nego 2002 godine ;)

Francuski mediji ne smiju objavljivat nikakve prognose do 20:00 sati.
 
I još jedan problem slabe izlaznosti u Srbiji je fizičke prirode, mi imamo jako veliku dijasporu koja je prijavljena ovde, a žive već 30-40 godina na drugom kraju sveta i bole ih pseće kućice ko će pobediti na izborima. Taj broj se kreće oko neverovatnih milion birača. Onda je izlaznost i kod nas oko 80%.
Nema potrebe te ljude opšte uvlačiti u izborni proces jer su potpuno nezainteresovani.
Pa u komšiluku mojih matoraca na adresi je prijavljen bračni par koji već 30 godina živi u Švedskoj i nemaju nameru da se vraćaju, otišli zauvek!
 
filatelista:
I još jedan problem slabe izlaznosti u Srbiji je fizičke prirode, mi imamo jako veliku dijasporu koja je prijavljena ovde, a žive već 30-40 godina na drugom kraju sveta i bole ih pseće kućice ko će pobediti na izborima. Taj broj se kreće oko neverovatnih milion birača. Onda je izlaznost i kod nas oko 80%.
Nema potrebe te ljude opšte uvlačiti u izborni proces jer su potpuno nezainteresovani.
Pa u komšiluku mojih matoraca na adresi je prijavljen bračni par koji već 30 godina živi u Švedskoj i nemaju nameru da se vraćaju, otišli zauvek!

Наши бирачки спискови су катастрофа, за шта је крив ресорни министар Зоран Лончар (уз тихи консензус осталих странака), а постоји врло просто решење за то , само прекопирати спискове који постоје у полицији који су иначе редовно освежавани.

Зато је за устав гласало око 70% бирача а не 51% колики је званичан резултат.
 
filatelista:
I još jedan problem slabe izlaznosti u Srbiji je fizičke prirode, mi imamo jako veliku dijasporu koja je prijavljena ovde, a žive već 30-40 godina na drugom kraju sveta i bole ih pseće kućice ko će pobediti na izborima. Taj broj se kreće oko neverovatnih milion birača. Onda je izlaznost i kod nas oko 80%.
Nema potrebe te ljude opšte uvlačiti u izborni proces jer su potpuno nezainteresovani.
Pa u komšiluku mojih matoraca na adresi je prijavljen bračni par koji već 30 godina živi u Švedskoj i nemaju nameru da se vraćaju, otišli zauvek!

Ja poznajem na stotine Srba dijasporaca. Oni do juče nijesu ni imali pravo glasa.
A i stav im je u startu. "Mi ne možemo sa našim glasom i tako ništa promijeniti"
A ko će taj akt dolaska organizovati?

Mnoge poznajem koji su se ljuto razočarani vratili iz Srbije kad ih je birokratija sprečavala da ulože kapital u Srbiji.....Zaključak im svima isti... Tamo vlada nezakonje.. Argumenti birokratije su vazda bili isti...Nije ti ovo švapska .... :confused:
 
e kad bi oni znali ko srbi [i drugi ovde] da kazu e maj*u im *ebem za inat necu da glasam [ili "..e vala sada da prekeniem seriju na pola...", ili "..cekaj da se zavrsi ova utakmica..."] ne bi ni tamoizaslo toliko. baska sto je realno gledano serija interesantnija nego izbori, mislim nosi vise iznenadjenja
 
monti7-krstas:
Ja poznajem na stotine Srba dijasporaca. Oni do juče nijesu ni imali pravo glasa.
A i stav im je u startu. "Mi ne možemo sa našim glasom i tako ništa promijeniti"
A ko će taj akt dolaska organizovati?

Mnoge poznajem koji su se ljuto razočarani vratili iz Srbije kad ih je birokratija sprečavala da ulože kapital u Srbiji.....Zaključak im svima isti... Tamo vlada nezakonje.. Argumenti birokratije su vazda bili isti...Nije ti ovo švapska .... :confused:
Tako je.Mrs u ambasadu ili konzulat da glasas.Sta je za vas gastose da prelazite 300km da glasate.Da vam nebi sad naplacivali trostruku cenu za strane tablice, umesto dvostrukih kad se budete vozikali po Srbiji.
 
sumnjivo lice:
Tako je.Mrs u ambasadu ili konzulat da glasas.Sta je za vas gastose da prelazite 300km da glasate.Da vam nebi sad naplacivali trostruku cenu za strane tablice, umesto dvostrukih kad se budete vozikali po Srbiji.

Nije sve u kilometrima kolega nego i u vremenu ;) Nije izgleda otadžbinska ljubav tolika da neko za to uzme tri-četir dana odmora. Kod hrvata je druga priča.

A što se tiče naplaćivanja putarine u Srbiji to je posebna priča. To normalan ne može da razumije. Strane tablice duplo plaćaju. :confused:
Al bosanske tablice nijesu strane, nego se tretiraju ka domaće :roll:
I ta regulacioja je vrsta zaostalosti a sve na štetu države jer teretnjaci iz Turske, Grčke.... sad biraju rutu kroz Bugarsku, Rumuniju...
 
Razlog ovolikog izlaska je verovatno zato sto je dosao kraj 14 godina dugoj vladavini Siraka pre koga je bo Miteran koji je vladao jos duze i sad je doslo do smene generacija pa ljudi u tome vide vecu mogucnost izborsa i vece su im nade dok su kod nas isti ljudi na politickoj sceni vec 17 godina bez naznaka da ce mo im skoro videti ledja sto ubija zelju ljudima za glasanje .
 
Problem kod ljudi koje ja poznajem u Srbiji je sto uglavnom glasas za lopova, debila itd. Ja sam glasac G17 iako je Jelasic sumnjiv za onu vilu, a Dinkic za Nacionalnu Stedionicu. Sa druge strane tu je i najbliza stranka meni, DS gde je Djelic sumnjiv, zajedno sa bivsom vladom opet za Nacionalnu Stedionicu, ali i za Karica. Ko je gledao Insajder o novcu na Kipru sgvatice da su svi povezani, manje ili vise.
Tu je i DSS u kome se nalaze sve neke sumorne face koje kao da su samo preskocile iz SPS, i koji rade neke stvare na isti nacin. Podsecaju na Birokrate iz Autostoperskog vodica kroz galaksiju.
Radikali su tek posebna prica. Koliko god uljudni zeleli da budu, cinjenica je da ako/cim dodju na vlast Srbija ide u izolaciju. A sad vise ne mozemo da racunamo ni na Irak ni na S. Koreju da nam budu nekakvi partneri.
SPS ima pretesku istoriju, ali i ljude iz vremena stvaranja te istorije.
Ceda je sumnjiv lik, ali najveci problem je sto bi dao vecini clanica NATO-a da ga kresnu ukoliko bi to neko spomenuo, ali ne brine mene to vec sto bi dao i nesto sto nije samo njegovo na komandu.

I tako dolazimo do zakljucka da niko ne bira najbolje, vec najmanje lose. Kao u epizodi South Parka, kada ceo grad glasa za skolsku maskotu tird sandwich ili giant douche (ko zna znace).
Nekim ljudima to jednostano nije dovoljan razlog.
U Francuskoj ljudi ocigledno imaju osecaj da biraju najboljeg.
Osim toga tu je i cinjenica da mnogo cesto imamo izbore. Jednostavno dosadi.
 
jomini:
Ljudi, pa ovde se glasa 4 puta godišnje, za očekivati je da mnogi prestanu shvatati ozbiljno ovaj cirkus od zemlje i naroda.

Hi jomini, dozvoli jedno direktno pitanje od dijasporca po tome. Kako četiri puta?
Ne razumijem :roll: Ili je to kabaretistička aluzija na trenutnu opštu političku situaciju u Srbiji. ;)

p.s.
Malo pojašnjenja.
Ja čitam postove srpski al ponekad nesvjesno to prevedem na njemački pa mi poruka izgleda nerealna :|
 
jomini:
Pa ponašanje i razmišljanje naroda je zemlja. A i jeste cirkus. Dođi na Forum Krstarice i otvori podforum Politika i biće ti jasno kakvo je to leglo.
Drzava je drzava, a narod je narod, razlika je ogromna. Ako su druge drzave bolje, to je iskljucivo zbog toga sto sistem bolje funkcionise, ne zato sto su ti narodi predodredjeni da budu bolji.
A i na forumima postoji sistem :D
 
Salvantis:
Drzava je drzava, a narod je narod, razlika je ogromna. Ako su druge drzave bolje, to je iskljucivo zbog toga sto sistem bolje funkcionise, ne zato sto su ti narodi predodredjeni da budu bolji.
A i na forumima postoji sistem :D
Nisam ni rekao da su narodi predodređeni, već da su malo manje napaljeni... Znaš ono:
ne grupišu se, već idu u bioskop.
Shvataš?
A sistem drugačije funkcioniše upravo zbog naroda. Država je narod tj. zemlja i kamen koji se oblikuju pod razmišljanjima i logikom ljudi naseljenih tu.
 

Back
Top