TRUDNOCA

  • Začetnik teme GIMNAZIJALKA 011
  • Datum pokretanja
Zelim da vam kazem sam u braku 3 godine i da vec imam klinca ali da sam pre dva meseca imala kiretazu koja je bila medicinski indikovana. I dan danas sam time opterecena i stalno sanjam. To je jedno uzasno bolno iskustvo zato zastitite se.........
 
guest:
moj metod kontracepcije svodi se na upotrebu kondoma i abf-filma, iako mi je jedan ginekolog rekao da je abf kancerogen...eh,sad, ja dopustim sebi da kada vec osetim uveliko pms, natecene grudi i tako to, uradim bez icega.verovatno ces reci i da je to rizicno? :D
Ne,necu ti to reci jer bi bila stvarno fenomen da tad ostanes u drugom stanju.Ali imati sex bez zastite u trenutku same ovulacije i moliti boga da te ne zakaci trudnoca je krajnje neodgovorno.
Pa daj i sad reci da nisam u pravu.
Sta je vama narode,to je nekih 5 dana u mesecu toliko mozete da istrpite kondome(kao vid kontracepcije,nisam spomenula kontraceptive,spirale...),ja sad ispade kaludjerka...biti odgovoran je vama naucna fantastika.
Ja sam ljuta na zene jer kad vidim kako dolaze sa recenicom hocu da prekinem trudnocu 2,4,5 put kao da idu prodavnicu a ne pod noz stvarno ih uopste ne zalim...ma ko je shvatio,shvatio...radite sta hocete.
 
Ljudi, ovde se ne radi o jednom neodgovornom odnosu! Svakom od nas se verovatno desilo da nekad "izgubi pamet"... Ali posle, kad dodjes k sebi i shvatis sta bi mogle biti posledice, malo drugacije razmisljas...
Ovde se radi o neodgovornosti kao stilu zivota!
ne zaboravite da je devojka koja je zapocela temu, objasnjavala kako joj nije prvi put da ne vodi racuna o kontracepciji pravdajuci se time da to "toliki ljudi rade"!
 
dr:
GINEKOLOG:
NEMOGUCE JA DA MENSTRUACIJE BUDU IDENTICNE KAO I KOD TRUDNOCE.TOLIKO O VASEM ZNANJU,POSTOVANE KOLEGE.I UBUDUCE KADA SE VEC POZIVATE NA SVOJE ZANIMANJE IMAJTE BAR MALO VISE POSTOVANJA PREMA SAGOVORNICIMA DA LJUDI NE BIH KONACNO UKAPIRALI DA IZA IMENA DR., KAKO SE POTPISUJETE,STOJI OBICAN LAIK.
Postovani kolega,istina je da nisu iste menstruacije ali naravno da postoje izuzeci.Da Vas podsetim da se tema odnosila na pitanje jedne gimnazijalke koja ocigledno ne ume da vodi racuna o svom zdravlju niti o zastiti od nezeljene trudnoce,a Vi kao ginekolog bi pre svih morali da shvatite sta je bila poenta ove nase price.
Pri tome cela prica se nije odnosila na poznavanje ginekologije u uzem i sirem obliku ,patologije te oblasti nego na pokusaj edukacije jedne mlade devojke koja celu pricu trudnoce shvata tek kad dodje vreme za dobijanje menstruacije.Kao ginekolog sigurno ste upoznati sa brojem abortusa u nasoj zemlji,o beloj kugi da ne govorim-pogotovo u Vojvodini.Da ste malo bolje prelistali teme na forumu uvideli bi da se sagovornici tretiraju sa puno postovanja ali kod nasih tinejdzera koje lupaju hormoni ponekad jednostavna edukacija ne pomaze nego se mora koristiti i malo zastrasivanja.
Mislim da nije u redu da prozivate svoje kolege,pre svega sto se niste svojim znanjem ukljucili u rasprave niti u mnogobrojne teme na ovom forumu koje su pre svega Vasa uza specijalizacija.
Posle se nemojmo cuditi zasto ljudi nemaju poverenja u lekare kad upravo takvi kao Vi dovodite u sumnju konstatacije koje iznose Vase kolege,izvolite prikljucite se nasim raspravama i podelite to Vase znanje sa nama.
O strucnosti koja se krije iza dr,Vi ponajmanje imate pravo da sudite.
S postovanjem dr!
DRAGA KOLEGENICE JA BIH VEOMA RADO UCESTVOVAO NA OVOM FORUMU SA VAMA ALI JA PROSTO NEMAM VREMENA.ZNAS KAKO JE POSAO DRZAVNI,PRIVATNO.....STVARNO NEMAM VREMENA ZA SVE OVO.INTERESUJE ME KOLEGENICE JESTE LI VI ZAPOSLENI?
 
To nije nikakav izgovor,ovde sa nama je i jedan dermatolog sa 25 godisnjim iskustvom koja vrlo revnosno pomaze.
Ne,nisam zaposlena,zahvaljujuci ovoj divnoj drzavi koja brine o svojim mladim lekarima,koji su zavrsili studije u roku sa visokim prosekom a i vama koji radite i u privatnoj i drzavnoj praksi.
 
dr:
To nije nikakav izgovor,ovde sa nama je i jedan dermatolog sa 25 godisnjim iskustvom koja vrlo revnosno pomaze.
Ne,nisam zaposlena,zahvaljujuci ovoj divnoj drzavi koja brine o svojim mladim lekarima,koji su zavrsili studije u roku sa visokim prosekom a i vama koji radite i u privatnoj i drzavnoj praksi.
E KOLEGENICE VI SADA MENE VREDJATE
 
Neee,apsolutno mi to nije namera.Nego ste me iznervirali,banuli ste na temu i pokopali kolegu i mene,ne shvatajuci poentu cele price.Svaka vama cast,ginekolog ste,sve je to lepo ali ako mi nadjete jednu stvar na ovom forumu koja nije medicinska istina...ja jesam samo mali lekar opste prakse ali moj posao jeste preventiva,a ovde se trudim da ljudima bar koliko toliko pomognem objasnjenjima i pokusajem edukacije.
A buducnost svidelo se to nama ili ne donosi porodicnog lekara koji mozda nece poradjati zene i vrsiti operacije ali ce sigurno biti osoba kojoj ce se prvo pacijent obracati.
A ono sto ste me nazvali laikom...
 
Bilo bi zaista korisno da se ovde prikljuci i neki specijalista ginekolog...
Medjutim, ne na ovaj nacin...
Dr zaista ulaze mnogo vremena, energije, znanja, volje, zelje... da pomogne... I nije u redu da joj se tako obracate sve u cilju da biste demonstrirali svoje veliko znanje... Plus jos se dicite time kako radite i privatno i na drzavnom poslu i nemate vremena... Zasto taj slabo placeni drzavni posao na kome, vec vas vidim, ne trosite mnogo energije (i pacijentkinje cesto upucujete na privatnu ordinaciju gde imate vise vremena da im se posvetite)ne prepustite mladim lekarima koji nikako da dodju do posla od vas koji sedite na dve stolice?
BTW Imam prijateljicu koja je rodila dvoje dece i "promakla" joj je treca trudnoca jer je izostala bas svaka manifestacija trudnoce sve do kraja cetvrtog meseca! Nije ni prosta, ni neobrazovana i prilicno vodi racuna o sebi... Dakle... desava se...
 

Back
Top