pao Plavi andjeo

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Mlaznjak akrobatske grupe Ratne mornarice SAD srušio se tokom aero-mitinga u naseljen deo grada Bofora u saveznoj državi Južna Karolina, a pilot je poginuo.

Avion je pao medju porodične kuće i kamp-prikolice i zapalio najmanje jednu od njih, kažu prvi izveštaji sa mesta udesa, dok svedoci opisuju scenu kao "jezivu".

Mlazni avion tipa "boing F/A-18 hornet" (Boeing) je bio iz elitne akro-grupe "Blu Ejndžels"

Organizatori aero-mitinga su najavili sto hiljada gledalaca i "Blu Ejndžels" kao glavnu atrakciju. Ta elitna grupa je nedavno proslavila 60 godina postojanja i 20 godina letenja na "F/A-18 hornet".

http://www.mtsmondo.com/news/world/story.php?vest=54569
http://www.cnn.com/2007/US/04/21/blueangels.crash/index.html
 
mastercat:
ebi ga dogadja se....kod tih grupa nije pitanje da li ce doci do nesrece vec kada.

da,samo po sebi je rizično,moraš i sam biti svjestan u što se upuštaš.
tetak mi je pričao da je sudjelovao u vježbi JNA,za koju su im rekli da ako pogine više od tri ročnika-nije uspjela.poginula su "samo" dvojica.
 
Stvarno tuzno. ******, rizik je uvek tu, ali to ne menja tragicne okolnosti kao ono sto jesu.

Sigurno su spustili zastavu na pola jarbola lokalno, i gdegod jos lokalne vlasti i pojedinci odluce da je podobno. U pilotovom rodnom gradu su sigurno sve pozatvarali i proglasili dan zalosti. Tako se to obicno radi u tim situacijama.
 
Pjer_Nis:
To sto je poginuo samo on, i niko vise, sugerise da se namerno nije katapultirao da avion ne bi nastavio nekontrolisan let i naneo vecu stetu, a mozda jednostavno nije bilo vremena.
sta mislis zasto sada amerikanci ugradjuju (tj poceli su pre par godina) indentican sistem katapultiranja sa miga 29 ? nije njima ovo prvi put.....
 
Sarafim:
Cuo sam za to.Jel to model sedista f-16.Mislim da s tako zove ili gresim?


K 36D 35A

zvezdak3535.jpg
 
Sarafim:
Cuo sam za to.Jel to model sedista f-16.Mislim da s tako zove ili gresim?
ostavio boba dole sliku, mislim da je to to, ma rusi su prvi provalili foru , da ugrade napravu koja ce stititi kaapultiranog pilota od naleta vetra i g sile, to je ono sto izleti ispred njega, a onda za timk izlece i stabilizator, koji i ispravi sediste i postavi ga pravilno u vazduhu pre nego sto se otkaci.
pogledaj ruske nesrece, koliko je pilota ostalo zivo zahvaljujuci sofisticiranom sistemu katapultiranja, imas primera da su se katapultirali i sa 100 metara visine, i ostali zivi,pogledaj samo onaj snimak kada su se sudarili sukhoji, da neverujes kad su se katapultirali i ostali zivi. a americki piloti ginu ko glineni golubovi, prosto im je sistem losiji, tromiji, sporiji, zato su i poceli da kopiraju .... to sam do sada cuo bar 10 puta u raznim emisijama, i citao o tome, ali nemam bas izvor da uputim...
 
taj snimak....
kada se katapultirao pilot iz drugog aviona, onog koji je krenuo na dole!
naravno da su glupe emisiji i da ih netreba gledati, ali ovo su emisije totalno drugog profila, to su prosto snimci pres konferencija posle raznih nesreca, i zakljuci komisija o nesrecama, kako da se izbegne, sta je krenulo po zlu, itd! oni su ljudi do sada bar 30 puta govorili o tom sistemu za katapultiranje, i govorili da nevalja, i da treba preuzeti ruski sistem, sta god to znacilo!
 
ZORANNS83:

to je mig29, a ne su....
trebalo je to da znas...

ZORANNS83:
naravno da su glupe emisiji i da ih netreba gledati, ali ovo su emisije totalno drugog profila, to su prosto snimci pres konferencija posle raznih nesreca, i zakljuci komisija o nesrecama, kako da se izbegne, sta je krenulo po zlu, itd! oni su ljudi do sada bar 30 puta govorili o tom sistemu za katapultiranje, i govorili da nevalja, i da treba preuzeti ruski sistem, sta god to znacilo!

opis potpuno odgovara emisijama sa diskaverija, national g. i slicno...
izgleda da su te emisije dobre samo kada guraju rusku opremu u prvi plan, dok kada pricaju o americkoj tehnologiji, onda su krs :):)
 
ma to u opste nisu emisije sa diskaverija! to ti je snimak zakljucka komisije koji objave svi mediji u zemlji za svaku vecu nesrecu, od kula bliznakinja, do pada kolumbije! i to mora biti javno, i rezultati se moraju javno izneti... diskaveri samo ponekad obradi tako nesto, i napravi od toga zanimljivu emisiju, inace tu sve sve svede na jednu konferenciju za stampu koja traje 3,4 sata, i uglavnom bude direktan prenos, i puno izvestaca!
 
ZORANNS83:
ma to u opste nisu emisije sa diskaverija! to ti je snimak zakljucka komisije koji objave svi mediji u zemlji za svaku vecu nesrecu, od kula bliznakinja, do pada kolumbije! i to mora biti javno, i rezultati se moraju javno izneti... diskaveri samo ponekad obradi tako nesto, i napravi od toga zanimljivu emisiju, inace tu sve sve svede na jednu konferenciju za stampu koja traje 3,4 sata, i uglavnom bude direktan prenos, i puno izvestaca!

nije tacno, vecina emisija diskaverija i nacionalne geografije su u tom fazonu. to o cemu ti govoris i dalje savrseno predstavlja te emisija, tako da se vracamo na pitanje...
da li su one merodavne jedino kada furaju SAMO rusku tehniku?
 
ma ja te emisije negledam! te emisije od pres konferencija naprave pricu!!! kada na pres konferenciji covek izadje i kaze, a to nije emisija, to je zapravo, da je zakljucak komisije da bi pilot bio spasen da je imao bolji sistem za katapultiranje, sta ja tu dalje da dodajem ? i kada ga pitaju, sta tom sistemu fali, on odma pocne da ga uporedjuje sa ruskim, i da zakljucak da treba preuzeti ruski sistem! to nema veze ni sa jednom emisijom!
 

Back
Top