Avionske karte za Kanadu

canada1995:
Zna li neko koja agencija to najbolje radi?
Trebaju mi povratne karte.
Najjeftinije je ako covek sam pronadje to na Internetu i putem kartice uplati avio kompaniji bez posrednika. No, posto to kod nas nije jos uvek ovladalo trzistem, mi idemo u agencije koje rade istu stvar uz izvesnu dobit (20 i vise evra).

Trenutno se za Kanadu najpovoljnije leti avionima kompanije British Airways koja je dosta jeftinija od Lufthanse. Ipak, nemojte karte kupovati u poslovnici British Airwaysa jer je tamo skuplje nego u nekim agencijama koje obezbedjuju karte. Meni je vrlo povoljno kartu obezbedila agencija Bravo Travel (Studentski Trg br. 10, 011/328-4443), a nemam pojma zasto mi je sajt BA odbijao uplatu preko kartice.

Posto usteda moze ici i do nekoliko desetina evra, nemojte se osloniti na informacije iz samo jedne agencije. U svakim dnevnim novinama imate sekciju Oglasi sa barem 5 turistickih agencija koje obezbedjuju karte. Pozovite svaku, recite sta vam treba i uzmite kartu od onih koji su najpovoljniji.
 
...glupost Javorka....nikada nije jeftinije ako uplatis direktno kod aviokompanije....probaj i sama idi na sajt bilo koje u potrazi kartu za tacno odredjeni datum i relaciju, zapisi cenu pa onda proveri kod neke najbudjavije agencije...ima cak i dosta nasih koje imaju online rezervaije.....Turisticke agencije UVEK imaju bolje cene.
 
Sport_Billy:
...glupost Javorka....nikada nije jeftinije ako uplatis direktno kod aviokompanije....probaj i sama idi na sajt bilo koje u potrazi kartu za tacno odredjeni datum i relaciju, zapisi cenu pa onda proveri kod neke najbudjavije agencije...ima cak i dosta nasih koje imaju online rezervaije.....Turisticke agencije UVEK imaju bolje cene.
Ja probala. Precesljala sajtove aviokompanija, precesljala agencije, i pokazalo se tako kao sto sam napisala. Mozda nisam iskopala dovoljno budjavu agenciju. Ne znam da li si obratio paznju, rekla sam da je u poslovnici kompanije karta najskuplja, a na sajtu kompanije najjeftinija. Agencije su sa cenom negde izmedju.

A sad komentar na tvoj nacin izrazavanja:
Ne znam da li ti je neko do sada rekao - ljudi ne vole da im se kaze da su glupi, tj. da je ono sto su rekli ili uradili "glupost". Dobra politika je ne govoriti ljudima da su glupi cak i ako mislis da jesu. Nepotrebno si me povredio svojim recima. Svi ovde pisemo iz licnog iskustva. Ako si hteo da izneses suprotno misljenje to si mogao i drugim recima da kazes i da svoju tezu potkrepis argumentima za koje mislis da su validni. Ljudi onda uporede nasa misljenja i pokusaju da izvuku maksimum iz tudjih iskustava.
 
Javorka,
reci da je nesto glupost i reci nekome da je glup nisu dve iste stvari. Ponekada i vrlo pametni i uceni ljudi urade ili izjave neku neverovatnu glupost.....da nije drugih ljudi da na to reaguju/skrenu paznju, mozda nikada te gluposti ne bi ni bili svesni....Nikada ne zazirem od toga da iznesem svoje misljenje i ako smatram da je nesto glupost to sigurno necu precutati.... a sada, sta ljudi vole a sta ne vole da cuju o sebi to je vec za podforum psihologija.....
btw, domaci nisi odradila kako treba....idi na recimo british airways, pa potrazi let beograd-london, pa onda pronadji isti taj let ali bas isti taj let isto british airways, isti broj leta.... preko bilo cega tipa expedia-e i slicnih sajtova (koji su btw mnogo skuplji od "domacih" agencija) i videces da je cak i tako karta jeftinija neo direktno na sajtu kompanije.....

canada1995,
probaj online preko british airways-a, swiss air-a, ailitalie, jat-a ili bilo koga vec drugog a onda uzmi telefon i nazovi recimo(nisam hteo nikoga da reklamiram ali sam prinudjen kako bih podrzao svoju stranu price) Gea-u agenciju u Kneza Milosa i pitaj ih za kartu za iste datume i lokaciju....
Ako odes u turisticku agenciju, oni u ce u svakom slucaju pokusati da ti pronadju najpovoljniju kombinaciju, posto kao sto svi znamo, direktnih letova za severnu Ameriku iz Srbije nema. Znaci, ako je najpovoljnije ici od Bg-a do npr Londona ili Minhena jednom kompanijom pa tamo presesti na avion druge kompanije koja ima najpovoljniji let od tog grada pa do odredista, turisticka agencija (koja saradjuje sa svim kompanijama) ce ti takvu kartu i pronaci i prodati.
Ako ides direktno na sajt jedne avio kompanije njima je u interesu da te smeste na let njihove ili bratske kompanije sa kojom oni blisko saradjuju, u slucaju da njihovi avioni ne lete na toj relaciji.Cak iako to znaci da treba da cekas 10 sati u presedanju i da platis 2 puta vise nego kod konkurenata oni ce takvu kartu pokusati i da ti prodaju, jer to je njihov profit....
...cista logika
 
javorka:
...
Trenutno se za Kanadu najpovoljnije leti avionima kompanije British Airways...
Izvinjavam se. Moram da ispravim samu sebe - ovo vise ne vazi!
British je u martu, kada sam ja kupila kartu, imao veliku promotivnu kampanju i bio zaista dosta jeftiniji od ostalih. Na sajtu kompanije, moja karta u jednom pravcu kostala je 552,73eur. Medjutim, imala sam problema sa on-line kupovinom (ne znam zasto) i isti let me je u agenciji kostao 575eur. U poslovnici British-a je karta bila 588eur. Naravno, pitala sam i u drugim agencijama (Gea turs, Beo turs,...) i nigde nije bilo povoljnije od ovoga sto sam vec imala u Bravo Travelu - 575eur. Tada je Lufthansa imala cenu od 669eur.

Druga stvar, nakon presedanja u Evropi, nije obaveza nastaviti let istom kompanijom, to vam sve turisticka agencija pronadje kada kazete dokle zelite da idete. Ja nisam cekala da mi agencija to uradi, isla sam na sajtove koji rade istu stvar, traze najpovoljniju kombinaciju od odredista do cilja, ali nista nije bilo jeftinije od Britishove promotivne ponude.

Ono sto ljudima u Srbiji otezava stvar jeste sto do Evrope ne mozemo da biramo low-cost kompaniju. U martu je bilo da samo do Bona i Osla mozemo tako, a to se po ceni i vremenu provedenom izmedju dva leta nije dobro uklapalo sa letovima za Kanadu.

Moje iskustvo - ako je moguce kupiti kartu sto ranije i ne insistirati na odredjenom datumu jer cene variraju i po danima u nedelji i u zavisnosti od praznika i spica sezone.
 
Hvala Vam na odgovorima. Konkretno, treba da letim za Halifax.
Medjutim, nikako ne mogu da pronadjem samo dva leta, vec su sve kombinacije sa tri leta. Uglavnom BG-Frankfurt- Toronto ili Montreal-Halifax. Negde se letovi uklapaju ali vecinom se ceka satima.

Gledala sam i kombinaciju da vozim do Frankfurta i da imam samo jedan let sa Air Transatom (extra low budget) ali u tom slucaju odmah moram da uplatim kartu a jos uvek nisam sigurna kog datuma cu moci da putujem.

Kombinacija da letim do F. nekim domacim ili Luft. letom pa da onda idem na Air Transat je isto bezveze jer kao i preko Londona moram da preuzimam prtljag pa da se ponovo cekiram.

Steta sto KLM ne leti vise direktno iz Amsterdama za Halifax kao nekada.
 
Nije mi toliko bitna cena kod agencija jer sve one imaju slicne cene (+- 20-30) vec izbor avio kompanija sa kojima imaju deal. Na primer niko ne radi sa Air Transatom a to bi mi bilo super. Dva leta i malte ne 12-14 sati od BG do Halifaxa.
 
Cudi me da nema let do Montreala pa onda hvatas za Halifax, sto bi isla u Toronto.

Ali ako nema, onda uzimaj ono sto ima, nemas mnogo izbora. U principu prtljag cekiras samo u BG-u i ne mislis o tome do krajnje destinacije.
 
Sa njima sam leteo 2005 kad sam isao za Srbiju.

Chicago - Paris - Beograd

Prvo su kasnili 2.5 sata iz Chicaga tako da sam umalo propustio avion iz Parisa od Beograda. Onda su uspeli da izgube svih 6 torbi u Parisu tako da sam bio 6 dana u Beogradu bez icega. Kad sam se vracao opet su uspeli da izgube torbu u Parisu. Trebalo je proci 3-4 dana dok nije stigla.

A da ne govorim koliko im je aerodrom komplikovan. Izbace te na pisti i onda uzimaj autobus do zgrade, pa opet promeni 2-3 autobusa dok das prtljag i proveris karte. I onda te ponovo ubace u autobus i ostave te na sredini piste da uzmes avion.

Nikad vise sa Francuzima. Pre sam leteo preko Praga i sa njima imam samo pozitivno iskustvo.
 
68Mustang428CJ:
Sa njima sam leteo 2005 kad sam isao za Srbiju.

Chicago - Paris - Beograd

Prvo su kasnili 2.5 sata iz Chicaga tako da sam umalo propustio avion iz Parisa od Beograda. Onda su uspeli da izgube svih 6 torbi u Parisu tako da sam bio 6 dana u Beogradu bez icega. Kad sam se vracao opet su uspeli da izgube torbu u Parisu. Trebalo je proci 3-4 dana dok nije stigla.

A da ne govorim koliko im je aerodrom komplikovan. Izbace te na pisti i onda uzimaj autobus do zgrade, pa opet promeni 2-3 autobusa dok das prtljag i proveris karte. I onda te ponovo ubace u autobus i ostave te na sredini piste da uzmes avion.

Nikad vise sa Francuzima. Pre sam leteo preko Praga i sa njima imam samo pozitivno iskustvo.

Problem kasnejnja nije vezan za avio kompaniju, to je dans redovna pojava zbgo zagusenosti avio saobracaja. Ja se ne secam kada sam zadnji put poleteo na vreme, niej bitna kompanija.
Ovo sa torbama, ok, imao si nesrecu, to se takodje desava svim avio kompanijama.
Charles De Gaulle je posle Heathrow najveci aerodrom u Evropi, ima 4 terminala, sletis na terminal C, treba da odes recimo na terminal A, sednes u onaj bus i za 5 minuta si tamo gde treba, vrlo jednostavno. Nije tacno da menjas tri autobusa posto jedan jedini ide u krug do sva 4 terminala.
A sta cemo onda sa Heathrow? Tek tamo da se opucis dok ne odes sa terminala na terminal.
 
Ja sam menjao nekoliko autobusa kad sam se vracao. Kad sam isao nisam morao jer je bilo dosta nasih koji su leteli iz Chicaga za Beograd preko Pariza, a posto su kasnili odmah nas je cekao autobus i karte i odmah smo odvezeni na terminal.
Ali kad sam se vracao morao sam menjati nekoliko autobusa.

Znam samo da vise necu leteti sa njima. Kao sto gore rekoh, sa Cesima je bilo odlicno i u buducnosti planiram ponovo da letim sa njima. Ali dobro si me opomenuo da ne letim ni preko Londona. :lol:
 
...ma sta fali Londonu.....lep aerodrom, sve lepo jednostavno napisano, sve na engleskom i svi govore engleski :)
bus od terminala do terminala na svakih 5 minuta....nema glava da boli....malo je guzva ali je vrlo funkcionalan.....

...ja licno nikada nisam leteo preko Pariza ali znam jos dvoje ljudi kojima su tamo zagubili torbe....
 
blago sam ocajna.moram da putujem za toronto u avgustu,a posto je top sezona,povratne karte za mene,dete od 7 god i dete od 12 god izadju 2500 e.idem british-om i imam sat i po da presednem u drugi avion.ne znam engleski,a sad me plasite sa velicinom aerodroma.
 
smokvicica:
blago sam ocajna.moram da putujem za toronto u avgustu,a posto je top sezona,povratne karte za mene,dete od 7 god i dete od 12 god izadju 2500 e.idem british-om i imam sat i po da presednem u drugi avion.ne znam engleski,a sad me plasite sa velicinom aerodroma.

Nemas sta da se bojis velicine aerodroma, samo je bitno da znas na koji terminal sleces i sa kojeg poleces. Kada sletis pitaj nekoga da ti objasni kako da dodjes do svog terminala.

Bas ni malo ne zna engleski? Ehh........

A sto su te tako odrali za karte, pa ti za to dvoje dece placas pola cene, ispadne da si platila kartu za sebe preko 1000 eura! Uhh.........preko koga si kupila karte?
 
To je poprilicno mnogo.

Ja sam u sred sezone platio oko $1,500 po karti, ali sam putovao iz Idaha.
Salt Lake City - New York - Prag - Beograd.

Hvala Bogu sto ne zivim tamo vise, previse daleko za putovanje. Sad putujem uvek iz Chicaga jer zivim blizu njega.

Moj drug je letos u Londonu menjao avion (Chicago - London - Beograd) i nije imao ni najmanjih problema.
 
engleski ucim vec trideset godima,majke mi.sto u skoli,sto privatno,sto na radnickom,sto u poslednje vreme sa sinom koji ide u sesti.i nista.ko drvo.nisam ja bas u svemu takva,uspela sam da diplomiram.al kad cujem engleski ili treba da progovorim,ja zamrem.
kartu sam rezervisala preko tango trevela(n.sad)klinac je napunio 12,pa placa omladinsku kartu koja je vrlo malo jeftinija.u stvari,ako dobijem u ponedeljak vizu ,sestra koja je u kanadi odmah pocinje odande da trazi nesto povoljnije.kaze ima jeftinijih,ali se brzo razgrabe.a nece da rezervisu bez vize.
 

Back
Top