Alitalia? - da li ste leteli sa njima?

letela..
ne znam za prtljag nisam imala iskustvo te vrste.
ali vole da štrajkuju:roll:
nema veze, milanski aerodrom ima lepu radnju sa bvlgari nakitom, ima i ferrari radnju, ima i bruno magli , ima i gucci.
ma sita da se nauživaš.
a i za malecki uma veeeliki hari poter napravljen od lego kockica.
wc je čist. savršeno.
može i da se surfuje ima wireless u holu;)
ja sam po.pizdela sada kada smo se vraćali iz dubaija.

trebalo je da poletimo za bgd oko 12h ali su štarajkovali kontrolori ...te smo poleteli tek oko 21h!
eto.
inače osoblje piš živi...svi pričaju italo engleski...
 
Dakle, barem im je aerodrom lep!

I ja sam čula da da vole da štrajkuju! Barem ti prtljag nisu izgubili!

Moj drug je dobio prtljag dve nedelje nakon što je došao kući.. A mogli su da ga ne nadju.. A i tada su nešto štrajkovali, ako se dobro sećam, ili je bila neka bitna utakmica za njih :roll: ..
 
ja sam cula za neke slucajeve gubljenja prtljaga, da desava im se.
ja sam putovala s njima al mi se nije desilo.
i sad sam mislila ici s njima, al su im trenutno visoke cjene odavde.
inace sama kompanija nije nesto, propali su prilicno, al bolji su i dalje od Jata.
Ma nemoj da se opterecujes. Gubljenje prtljaga se moze desit s bilo kojom kompanijom. Samo na cekiranju provjeri da li ja na koferu naljepnica za spaniju, s obzirom da presjedas, bitno ja da je napisana krajnja destinacija.
a i ja sam presjedala, isto kao pajamaca, Dubai-Milano-Beograd.
Inace sad idem Jatom obrnuto, Dubai Beograd Milano, dakle presjedam u Bg, nek mi je bog na pomoci. a kofer pun poklona....
 
Pa dobro, bolji su od JAT-a i Montenegro Airlines, ako nista drugo. :D Srecom, meni nisu gubili prtljag, ali nisu hteli da mi uracunaju milje (obavezno se uclani, ako vec nisi, u njihov program skupljanja milja). Osoblje nije bas secer, hrana uzas, avioncici od Bg do Milana malecni i tako to. Sto se milanskog aerodroma tice, lepe prodavnice in deed, samo ih sve obidjes za vrlo kratko vreme.
Bon voyage!
 
Covek koji mi je bio vodic u Spaniji mi jerekao da stalno leti sa njima (vodi neke ture) i da mu stalno gube prtljag. Ali neverovatno cesto!
Ja sledeceg ponedeljka letim s njima, pa valjda necu biti baksuz.
Jedini ako si pusac, lose ces se provesti na italijanskim aerodromima. Nema pusacke zone, a cigarete su strogo zabranjene.

Inace, za Barsu iz Bg leti Swiss koji je zaista super i imaju neke promo cene u odredjenim kolicinama, pa ubuduce probaj to da iskopas.
I Swiss u avionu daje neke super cokolade, bolje u zivotu nisam jela.
 
letela sam sa njima pre 2 nedelje, i to od bgd-a do milana, i onda od milana do pariza (i nazad 7 dana kasnije). nisu mi izgubili prtljag :D:D a imali smo 3 kofera. inace prtljag najcesce gubi british airways.
sendvici su maaaalecni, ali ne putujes valjda da bi jela u avionu :lol: cene avionskih karti su im ok, bar ove koje sam ja platila. od ukupno 4 leta (na kojima sam bila preko alitalie) 2 su kasnila po sat vremena, ali nije nista strasno. duty free je zanimljiv... ali stvarno se brzo obidje!
ma, nemoj da se opterecujes sitnicama, uzivaj u putovanju!
 
Znači, ipak relativno često gube prtljag.. Ma, nije mi nešto frka da ga izgube u povratku, ali zamisli u odlasku? Šta da radim tamo bez stvari?.. Posebno za malenog? Mislim da ćemo organizovati da najosnovnije ponesemo u ručnom prtljagu. Jel znate koliko može biti težak taj ručni prtljag? Mislim neću nositi veliku koferčinu u avion, ali otkud znam koliko smem.. :roll:
 
nećete zakasniti.
nije problem doći do milana, već iz milana da ne štrajkuju:p
e,da...
mali sendviči.i neukusni.ja gricnula i odustala.
tražite slatkiš;)
jer uvek ima opcija slatko ili slano. kolač je keks sa malo dzema.
svakako ukusnije.
torba za ručni prtljag...
idi u bilo koju radnju sa koferima i pitaj da ti pokažu kolika je.
ja u takvom koferu nosim presvlaku za nedelju dana.
i još torbu sa lap topom, nikad me nisu vratili.
jedino je nezgodno što ne smeš ništa tečno.
tačnije do pola litre u flašama, ambalaži u kojoj je manje od jednog dl.
 
ja letela.........
.hrana....bzv.....
prtljag donela kuci ...........
kasnjenja nije bilo.......
a CIGARE ZABORAVI ...........
nigde ali nigde nije dozvoljeno ******* i ako ti slucajno padne napamet da zapalis na aerodromu u nekom toaletu zasigurno se pali pozarni alarm
pa ce da bude nezaboravne frke...
..........uf........
 
pajamaca:
ja u takvom koferu nosim presvlaku za nedelju dana.

tačnije do pola litre u flašama, ambalaži u kojoj je manje od jednog dl.

Draga Pajamaco, kako ti ti sve to stane u taj mali kofer?! Oblačiš li ti išta leti? :wink:

Moje pakovanje uvek izgleda kao selidba..


Postoji li ograničenje što se tiče težine pojedinačnog kofera, a i po čoveku, i koliko tolerišu prekoračenje istih? Mi smo letos za Krf sve prebacili preko svake mere, ali su nam kao tolerisali..

I, ne razumem ovaj deo o dl? Da li to znači da ne mogu malenom da ponesem vodu ili sokic? Mnogo je probirljiv oko takvih stvari.. Šmrc..
 
nosim, nosim, ali sam jako praktična:)
eh, da.. mislim da dečiju hranu, onako progledaju kroz prste, ali ne i dva -tri soka;)
pa spakuj u kofer.
što se prekoračenja težine tiče...ako ste leteli čarterom, naravno da nij ebio problem,
ali na redovnoj liniji..može biti problem.
 
sara7777:
UF!! Sada čitam tamo i bojim se da moji koferi nisu te veličine.. Da li je bitna veličina ili je dovoljno ako nisu teži od 20 kg - mislim na prtljag koji nije ručni..?


Nekoliko puta letela sa njima. OK su...Da, tacno je da cesto kasne i strajkuju, ali kao sto je vec opisano gore, aerodrom u Milanu je super!:)

Ne verujem da postoje neke propozicije kad je velicina kofera u pitanju, samo da nije tezi od 20kg, ali i to se moze sa njima dogovoriti:). Meni su "oprostili" nekoliko kg viska, na liniji Lisabon-Milano:).
 

Back
Top