sajt koji se bavi hemijom

katarina_c:
[b]Da li postoji neki sajt na srpskom jeziku koji se bavi zadacima iz hemije za srednju školu?[/b]

Draga Katarina, mislim da ćeš tako nešto teško naći. Svi sajtovi po pitanju hemije su obično iz oblasti nauke i naučnog rada i uglavnom su na engleskom jeziku. Ako loše znaš engleski, a nameravaš da se baviš ozbiljnim stvarima, moj prijateljski savet je da što pre naučiš i usavršiš engleski. Onda ćeš moći preko raznih pretraživača da pronalaziš na internetu šta god te interesuje iz hemije.
Pozdrav.
 
š
TNT-lab:
Takav sajt postoji. Sta vise ja sam administrator. Na adresi http://www.tnt-lab.tk. Pogledajte i izlozite primedbe. Sto se zadataka tice ima na sajtu jedan modul za testiranje ali vremenom bice sveta. Obecavam :).

Hvala na preporuci.Posetila sam sajt i mislim da je odličan. :D Bilo je krajnje vreme da se pojavi jedan ovakav sajt.Posebno mi se sviđa što ste hemiju predstavili na jedan zanimljiv način.Pozdrav!
 
Hvala na pozitivnoj kritici. Iskoristio bih ovu priliku da pozovem sve ljude, bez obzira da li su ucenici ili profesori da mi se prikljuce u ovom projektu. Znaci makar mi izlozite neke ideje ili neki svoj projekat koji bi mogao da nadje mesto na sajtu. Pisite na administrator@tnt-lab.tk.
Inace ukoliko neko ima problema da udje na sajt moze da proba i sa alternativnom adresom http://tnt-lab.port5.com.
Dajte da zajedno uradimo nesto dobro. Uz malo dobre volje moze to postati sajt na svetskom nivou.
 
TNT-lab:
Hvala na pozitivnoj kritici. Iskoristio bih ovu priliku da pozovem sve ljude, bez obzira da li su ucenici ili profesori da mi se prikljuce u ovom projektu. Znaci makar mi izlozite neke ideje ili neki svoj projekat koji bi mogao da nadje mesto na sajtu. Pisite na administrator@tnt-lab.tk.
Inace ukoliko neko ima problema da udje na sajt moze da proba i sa alternativnom adresom http://tnt-lab.port5.com.
Dajte da zajedno uradimo nesto dobro. Uz malo dobre volje moze to postati sajt na svetskom nivou.
Da li je tvoj sajt zamisljen da se bavi organskom hemijom, jer to je ono cega ima najvise tamo.
I drugo pitanje, moze li se znati ko stoji iza sajta, ko je TNT-lab?
 
Predvidjeno je da se sajt bavi svim oblastima hemije. Ali trenutno ima najvise organske jer sam u to vreme polagao neke ispite iz te tematike pa mi je bilo zgodno da postavljam na net. Iza sajta stojim samo ja (na zalost) i to je bio moj diplomski rad na hemijskom fakultetu u beogradu prosle godine. Naravno veoma sam raspolozen da ga dalje razvijam u saradnji sa nekim ko zeli i ume :)
 
Trenutno sam bez posla u Beogradu. I izgleda da ce to da potraje. Vise se bavim web designom nego hemijom i to me ni malo ne raduje. Al ajde da ne kukam. Pretpostavljam da si ti negde u belom svetu diretore?
 
Ma sajt je odlican sta pricate!Bas mi je drago da sam konacno pronasao i ovakav sajt!Samo kad bi bilo malo vise stvari,ali nadam se da ce se jos dopunjavati.I trebalo bi biti malo vise neorganske,ali u sustini ja bas cool.Samo da je veci.
 
Trenutno na sajtu ima oko 50 strana. I naravno i ja bih voleo da je mnogo mnogo veci, ali kao sto sam vec rekao bice veci ako se vise ljudi ukljuci u rad. Ja se trudim da ga redovno azuriram i dodajem novi materijal, evo bas sam pre par dana dodao jedan kviz za klince 7 i 8 razred.
 
Sajt TNT-lab odavno nije aktivan, ali Izvukao sam ovu temu iz naftalena posle par godina, jer sam zajedno sa nekim veoma pametnim i talentovanim dečacima i devojčicama pre mesec dana postavio novi sajt posvećen hemiji i učenju hemije. Sajt se nalazi na adresi

http://www.svethemije.com

i s obziriom na to da za razliku od starog TNT-laba sada imam oko sebe ljude koji su spremni da ulože dosta truda da Svet hemije bude najbolji (i nadam se ne jedini) sajt za učenje i popularizaciju hemije kod nas.
Svet hemije je postavljen tek 30. septembra ove godine ali veoma brzo se uvećava i ovim putem pozivam zainteresovane da doprinesu njegovom razvoju i razvoju hemije na Internetu, da nam se pridruže.
 
Na forumu sajta www.hemija-mladima.org vec postoji dosta zadataka, a mozes i da postavis svoje. Vrlo brzo ce se naci neko da ti odgovori.

Taj link za Hemiju mladime ne radi koliko vidim. Mada i dok je radio na tom forumu se više pričalo o Hariju Poteru nego o hemiji. A od sadržaja nije bilo ništa vredno. Dakle prosečna ocena dva minus.

Ovaj drugi sajt Svet hemije prvi put sad vidim, ali za početak obećava.
 

Back
Top