Зашто Радикали не воле Србију.

Torius

Primećen član
Poruka
968
До скоро сам се двоумио, а сад сам сигуран (после изјаве Томислава Николића) Радикале баш брига за Србију.

Зашто СРС неће у владу са ДСС-ом, поставља се питање да ли уопште радикали желе на власт, да ли им је стало до Србије (најбоље могу да контролишу поступке Србије ако су у власти) или само до ситног страначког интереса. Ако радикали не прихвате да формирају владу онда је ствар јасна Глас за СРС = глас за Ђелића или према њиховим речима за независно Косово и Метохију. Ваљда је и врапцима јасно да СРС никад неће имати 50% + 1 глас, па нисмо ми Колумбија.
 
malaaleja:
Ma on nas ne "zafrkava", on se zafrkava :smile:

Сад су први пут скинули маску и показали право лице. До сада смо само могли да сумљамо али сада - 'Па ево чињеница, све и да им је повређен понос, па није ваљда битнији њихов каприц од судбине Србије (Њихове речи)?!?
 
Ako hoćemo da jednoim završimo priču sa novokomponovanim radikalima, tj patriotama na budžetu, valjalo bi da glasamo svi redom na sledećim izborima za njih.

Šta ih god ozbiljno pitaš - a to ćemo mi kad dodjemo na vlast...
U medjuvremenu samo ćoškare i ne valja ovaj ne valja onaj, e vidi ovog a vidi onog...
Daj da ih vidimo tri meseca same...
Ono baš da glasamo da ni DB ne može da prepravi izbornu volju...
Da vidim ja te državne banke i posao za sve, vojsku čiju će pomoć da traže Rus i Amer a mi da im naplaćujemo debelo intervencije...

Ukratko: da ostvarimo miroljubivu koegzistenciju pre nego što se poubijamo...
 
Iron Lord:
Ako hoćemo da jednoim završimo priču sa novokomponovanim radikalima, tj patriotama na budžetu, valjalo bi da glasamo svi redom na sledećim izborima za njih.

Šta ih god ozbiljno pitaš - a to ćemo mi kad dodjemo na vlast...
U medjuvremenu samo ćoškare i ne valja ovaj ne valja onaj, e vidi ovog a vidi onog...
Daj da ih vidimo tri meseca same...
Ono baš da glasamo da ni DB ne može da prepravi izbornu volju...
Da vidim ja te državne banke i posao za sve, vojsku čiju će pomoć da traže Rus i Amer a mi da im naplaćujemo debelo intervencije...

Ukratko: da ostvarimo miroljubivu koegzistenciju pre nego što se poubijamo...

Када емотивно размишљам и мени долази иста идеја на памет, али.... Па ваљда смо паметнији од тога.
 
Torius:
Када емотивно размишљам и мени долази иста идеја на памет, али.... Па ваљда смо паметнији од тога.

Treba im dati šansu, inače će i dalje da pričaju kako je sve prosto ali se oni eto, ne pitaju sve do sledećih izbora koje sigurno dobijaju.
Za svaku grešku će imati spreman odgovor kao i do sada - jeste, da, tako je ali pogledajte onog tamo... pa se onda ne skidaju čoveku sa grbače samo da bi umanjili svoju glupost.

Samo priglupa osoba može da im veruje. Ili oni što su imali problema sa školskim gradivom...
Ali ovaj put bi trebalo da mi pametniji preuzmemo stvar u svoje ruke pa da glasamo za njih.
Ili će da beže iz zemlje ili će ... hehehehe ajd da ne pišem... hehehe
 
Rebel Soldier:
Lupetanje, lupetanje...

Можда, али ме демантуј, зашто неће на власт кад има се нуди прилика и то у тренутнку најбитније одлуке за Србију. Лако је седети са стране и критиковати, па таквих је пуна Србија него РЕЧИ У ДЕЛА!!!
 
Iron Lord:
Treba im dati šansu, inače će i dalje da pričaju kako je sve prosto ali se oni eto, ne pitaju sve do sledećih izbora koje sigurno dobijaju.
Za svaku grešku će imati spreman odgovor kao i do sada - jeste, da, tako je ali pogledajte onog tamo... pa se onda ne skidaju čoveku sa grbače samo da bi umanjili svoju glupost.

Samo priglupa osoba može da im veruje. Ili oni što su imali problema sa školskim gradivom...
Ali ovaj put bi trebalo da mi pametniji preuzmemo stvar u svoje ruke pa da glasamo za njih.
Ili će da beže iz zemlje ili će ... hehehehe ajd da ne pišem... hehehe
Uh,Irone,sto kaze Torius,kad razmisljam emotivno...ipak,ne bih je rizikovao.
Ludilo njihovih ideja je toliko ubedljivo da bi nam autodestrukcija bila zagarantovana.
Ne bi posle ni bilo svrhe da kazemo-Eto,lepo smo vam govorili za radikale gde ce nas dovesti,ali niste verovali...Ako premudri Voja K. odluci da nam priusti takvu priliku,neka,ali ja ne bih doprinosio licnoj propasti. :wink:
 
Rebel Soldier:
Ja jos nisam cuo Kostunicu da on hoce da pravi vladu sa radikalima (a jednom im je vec okrenuo ledja)...

Па није званично али..... има контаката ако ДС не прихвати платформу о Косову и Метохији, ваљда си чуо Тому Николића да је пре два дана поновио да неће у владу са Коштуницом јер му је тобоже повређен понос. Ма до када је ПОНОС ВАЖНИЈИ ОД НАЈСКУПЉЕ СРПСКЕ РЕЧИ!!!!
 
Torius:
Па није званично али..... има контаката ако ДС не прихвати платформу о Косову и Метохији, ваљда си чуо Тому Николића да је пре два дана поновио да неће у владу са Коштуницом јер му је тобоже повређен понос. Ма до када је ПОНОС ВАЖНИЈИ ОД НАЈСКУПЉЕ СРПСКЕ РЕЧИ!!!!

Kostunica je u fazonu "Daj sta das, samo da se dokopam fotelje"

A u izjavi Tome Nikolica stoji i...
"Zar da formiramo vladu sa DSS-om i da cekamo kada ce Kostunica dobiti instrukcije sa zapada da je minira"

A cinjenica je da sve stranke osim SRS-a & SPS-a dobijaju instrukcije sa zapada.
 
Rebel Soldier:
Ja jos nisam cuo Kostunicu da on hoce da pravi vladu sa radikalima (a jednom im je vec okrenuo ledja)...

"Šaljemo ženu kod predsednika" da mu poruči da nemamo platformu samim tim ne želimo ministarsko mesto i da nas ne uznemirava jer brojimo pare na osnovu broja mandata.

E sada kada bi pomenuta žena shvatila da je igrajući ovu rolu u stvari ponizila ženski rod jer
ako ne razgovaraju dva muškarca...
 
DB 06:
Uh,Irone,sto kaze Torius,kad razmisljam emotivno...ipak,ne bih je rizikovao.
Ludilo njihovih ideja je toliko ubedljivo da bi nam autodestrukcija bila zagarantovana.
Ne bi posle ni bilo svrhe da kazemo-Eto,lepo smo vam govorili za radikale gde ce nas dovesti,ali niste verovali...Ako premudri Voja K. odluci da nam priusti takvu priliku,neka,ali ja ne bih doprinosio licnoj propasti. :wink:


Нама можда то никада неће бити јасно али В. Коштуници је битнији принцип (међународно право и правда) од политичких поена. Не могу да кажем да се у свему слажем са њим (ја сам значајно прагматичнији) али тако је како је. Тј ако се не формира влада ДС-ДСС-Г17 једини разлог за то биће неприхватање платформе о Косову и Метохији од стране ДС-а.(а све остало је политиканство - одговорно тврдим).
 
radikali nece nikom da budu ikebana. nije normalno da radikali budu kao najjac apartija u srbiji ikome ikebana. normalno je da ako SRS ima mesto premijera a ne DSS . Normalno je da se ministarstva izmedju stranaka podele shodno tome koliko je ko procenata dobio na izborima od naroda.

Tako je normalno fer i posteno, no u Srbiji je drugacije. Jer neki misle da su bogom dani da vladaju i nece iz fotelje ni po koju cenu. Zato imamo situaciju koju imamo danas.
 
Torius:
Нама можда то никада неће бити јасно али В. Коштуници је битнији принцип (међународно право и правда) од политичких поена. Не могу да кажем да се у свему слажем са њим (ја сам значајно прагматичнији) али тако је како је. Тј ако се не формира влада ДС-ДСС-Г17 једини разлог за то биће неприхватање платформе о Косову и Метохији од стране ДС-а.(а све остало је политиканство - одговорно тврдим).

Kada bi se ljudi držali prava i zakona - lopova ne bi bilo.
Medjutim pravnička sorta neće skoro izumreti.
Problem je što nam se ne govori o čemu je reč a i kad bi nam se reklo mnogi ne bi shvatili.
Ovako se svi drže ko pijan plota za svoje vidjenje stvari i čekaju da jači igrači prelome.

Dotle će mrski Šiptari i ljubljeni Rusi da kupuju po Crnoj Gori...
 
Radikali kao najbrojnija stranka u parlamentu dobijaju iz republickog budzeta oko 60 000 ojra samo za stranku ,od tih njihovih poslanika vecina je u skupstni vec duze vreme i imaju iskustva se cedjenjem narodnih para kao onaj veseljak sto je naplacivao putne troskove kao da iz Hondurasa svaki dan dolazi u Beograd ,pa tako oni uzmu svaki oko 150 000 dinara mesecno na plate i razne prinadleznosti tako da njihov stranacki vrh zivi odlicno .Drugo radikalski vrh cine ljudi koji nikad nisu nista u zivotu radili kao Vucic ili im je bio vrhunski domet sefovanje na groblju kao Nikolicu ili onaj Todorovic koji je devedsetih dva puta osudjen za falsifikovanje isprava i jednom jer je ubio coveka kolima ,pa onda pogledajmo onaj bal vampira Natasu jovanovic kurirku iz KGa ili Igi Pop Lazic i Viki iz "Boljeg zivota" .Oni su svesni da sa takvom ekipom ne bi mogli da sacuvaju ni dve koze a ne da upravljaju drzavom i proizveli bi za dve godine takav fijasko da ih nikada vise ne bi birali a onda ne znam sta bi radili. Dobro je Zarkovic jednom primetio oni su kao akcionarsko drustvo u kome oni koji su u upravnom odboru kompanije tj. vrhu stranke zive odlicno ,a obicni mali akcionari (glasaci) zive lose i nikako im se ne menja polozaj niti imaju nekakve koristi od svojog vodjstva .
 
Jerry Ropero:
radikali nece nikom da budu ikebana.
Da te pitam nešto onako čovečanski - koliko retarda poznaješ koji će nasesti na ovu floskulu?

Jerry Ropero:
Tako je normalno fer i posteno, no u Srbiji je drugacije. Jer neki misle da su bogom dani da vladaju i nece iz fotelje ni po koju cenu. Zato imamo situaciju koju imamo danas.

Ako ne pobedi Toma ja idem iz politike!
A.V.
 
Rebel Soldier:
Kostunica je u fazonu "Daj sta das, samo da se dokopam fotelje"

A u izjavi Tome Nikolica stoji i...
"Zar da formiramo vladu sa DSS-om i da cekamo kada ce Kostunica dobiti instrukcije sa zapada da je minira"

A cinjenica je da sve stranke osim SRS-a & SPS-a dobijaju instrukcije sa zapada.


Ово је жива неистина, јер да је тако ДСС би сада имао 35% а радикали 5%. Па ко је вукао најнепопуларније потезе који су често били изнуђени и који су мотиви Коштуници (да остави богаство које нема деци коју нема?). па за њега је његово животно дело као државника једино што му је битно - ко то не схвата тај...

А та Томина изјава је ........... па одакле право Томи Николићи да бар не покуша да задржи Косово својим учешћем у власти, па нисте ви гласали за њега зато што је шармантан и леп већ зато што је обећао да ће задржати Косово и Метохију (пре свега), а ако то не схватате ја Вам не могу помоћи.
 
Jerry Ropero:
radikali nece nikom da budu ikebana. nije normalno da radikali budu kao najjac apartija u srbiji ikome ikebana. normalno je da ako SRS ima mesto premijera a ne DSS . Normalno je da se ministarstva izmedju stranaka podele shodno tome koliko je ko procenata dobio na izborima od naroda.

Tako je normalno fer i posteno, no u Srbiji je drugacije. Jer neki misle da su bogom dani da vladaju i nece iz fotelje ni po koju cenu. Zato imamo situaciju koju imamo danas.


Ма није питање, нек Тома буде премијер али нек СРС каже Да хоће да направи владу а не да задњих 7 година седе са стране и критикују, па то је најлакше. Ствар у своје руке, па на то их обавезује 28% гласова ејјј нема ту Икебана и каприца то дугују вама који сте их гласали.
 
Torius:
До скоро сам се двоумио, а сад сам сигуран (после изјаве Томислава Николића) Радикале баш брига за Србију.

Зашто СРС неће у владу са ДСС-ом, поставља се питање да ли уопште радикали желе на власт, да ли им је стало до Србије (најбоље могу да контролишу поступке Србије ако су у власти) или само до ситног страначког интереса. Ако радикали не прихвате да формирају владу онда је ствар јасна Глас за СРС = глас за Ђелића или према њиховим речима за независно Косово и Метохију. Ваљда је и врапцима јасно да СРС никад неће имати 50% + 1 глас, па нисмо ми Колумбија.

Malo ti je to nakaradno nasađeno, ako neće sa DSS-om u Vladu da ne vole Srbiju.
Njima niko ništa i nije nudio! Siguran sam u to! Jasno je da Nikolić pokušava da sačuva dostojanstvo koliko može, jer najjača stranka sa kojom neće ama baš niko, i u doglednoj perspektivi će to tako i ostati, možda ako SPS odluči političko samoubistvo, pa da nestane za vek vekova. Normalna stvar da u koaliciji SRS-DSS-SPS mandatar mora biti iz SRS, predsednik skupštine iz DSS, a SPS ima malo, pa par ministara. To je u normalnim demokratijama. Sad što mi nismo normalni i kod nas sve može biti okruglo pa na ćoše.
A što radikali neće u vlast, da, Žarković je odlično objasnio, a drugo, ništa od onih obećanja ne mogu da ostvare....tu su gde jesu i lepo im. Rejting konstantan, para kao šaše, negde vladaju da imaju šta da pišu u Velikoj Srbiji i to je plafon.
 

Back
Top