Apache

RiSK

Primećen član
Poruka
682
Evo problema: skinuo sam Apache HTML server i ne znam gde treba da snimim svoju html (php...) stranu da bi mogao iz browsera da je ucitam preko Apacha.

Moze li neko da mi pomogne?
 
Incognito:
sve se podesava u fajlu httpd.conf, u conf subfolder-u... Sve opcije su dobro obskrbljene komentarima, tako da ne bi trebalo da bude problema...

Poz.
Naces da mi verujes: pre nego sto sam okacio ovo pitanje doticni fajl sam prelistao desetak puta, i nisam se snasao :oops:

Probacu ponovo. Hvala u svakom slucaju...
 
hmmm... onda imas problema sa engleskim jezikom... ili si totalno neupucen kako rade HTTP serveri... Osnovno sto treba setovati u istom dokumentu:

DocumentRoot "path/to/home/folder/"

To ti je root ( / ) lokacija gde ce biti tvoji fajlovi dostupni od strane servera... ili ti web server home directory... Naravno, za isti treba setovati privilegije:

<Directory />
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride None
Allow from all
</Directory>

mozes uneti i "path/to/home/folder" umesto /, ali posto DocumentRoot pokazuje na /, nema svrhe... opcije su logicne, i mozes procitati u dokumentaciji sta koja znaci...

UserDir "path/to/home/folder/"

trebace ti ako planiras da koristis SSL (Server Side Languages) instrukcije, jer .htaccess fajlovi se baziraju na njemu...

DirectoryIndex index.html index.htm

Ovo su ti fajlovi koji se automatski traze kao 'indeks' fajlovi, tj. ako ucitas somefolder/ , i ako on sadrzi fajl sa takvim imenom, fajl ce se ucitati (umesto Forbidden strane ako je zabranjeno listanje direktorijuma)

eto, to bi bila osnovna konfiguracija... naravno, ima tu jos milion stvari da se podese... procitaj dokumentaciju, ne budi lenj...
 
Izvini sto sam te mucio...

Snasao sam se i sam... Sve je Ok
Problem je bio u tome sta sam kucao u IE. Uvek sam ubacivao www i zato se Apache tripovao.

Poz.
 

Back
Top