Srbi od 2 metra???
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 79

Tema: Srbi od 2 metra???

Aktivan član joca111 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Srbi od 2 metra???

Cuo sam da su nasli u manastiru Manasija neke mosti ljudi koji su imali po 2 metra , a mosti poticu od 2 muskaraca i jedne zene! Navodno, kazu da su Srbi i inace pre dolaska Turaka i mesanja sa istima bili dosta visoki, a da su Turci i Despota Stefana prozvali Visoki Stevan zbog svoje visine!
    Da li vam je ovo poznato, ja sam samo cuo ovo na televiziji, a na netu nisam nasao nijedan clanak! Ako neko ima clanak, bilo bi lepo da prilozi!
    Takodje, pomenute mosti nisu mosti Despota Stefana vec neke druge!

Obećava
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Srbi od 2 metra???

Srbi su i sad (narocito oni iz Hercegovine i Crne Gore) dosta visoki a u proseku su znatno visi od drugih evropljana (od Italijana, Stapana, Francuza, Engleza dok smo isti kao Skandinavci i Nemci)

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Pa to mi je i palo na pamet, da su zbog toga sto su se najmanje mesali sa drugim narodima Hercegovci i Crnogorci najvisi mozda i u Evropi, i da su oni zaista najcistiji Srbi, genetski!!!

Inace kazu da su Holandjani najvisi u Evropi, ja sam ih dosta video u Bugarskoj, i njih i Skandinavce, i mogu reci da su nasi momci bili dosta visi, mada to je bio prilicno mali uzorak! Prosecno su bili nizi od mene za 5 cm, a ja sam 185!

Poznat vujadin (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    145

Холандези морају бити виши од других јер им је земља испод морске висине и да би могли дисати глава им мора бити изнад те висине. Свеђани су се издуљили гледајући преко брда у Норвешку кад ће бакалар бити сув да иду по њега а то исто важи и за Норвежане само они гледају преко брда да виде кад ће курузи бити за брање а наши Далматиници исто тако гледају у Лику и Босну преко Динаре из истог разлога а Личани морају гледати преко Велебита да би видели Море. Ето видиш све зашто има и своје зато.

Obećava
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio vujadin
    Холандези морају бити виши од других јер им је земља испод морске висине и да би могли дисати глава им мора бити изнад те висине. Свеђани су се издуљили гледајући преко брда у Норвешку кад ће бакалар бити сув да иду по њега а то исто важи и за Норвежане само они гледају преко брда да виде кад ће курузи бити за брање а наши Далматиници исто тако гледају у Лику и Босну преко Динаре из истог разлога а Личани морају гледати преко Велебита да би видели Море. Ето видиш све зашто има и своје зато.
    Ne znam da li ovo pises da bi se podsmevao ili... Ja ne kazem da je neki narod cistiji a neki ne vec samo hocu da kazem da na osnovu statistickih istrazivanja (podaci su prikupljeni na osnovu sistematskih pregleda koji se vrse poslednjih decenijama medju ucenicima i zaposlenima) su dobijeni onakvi rezultati. Zasto je to tako ne znam jer medicinu, genetiku i slicne oblasti poznajem vrlo slabo.

Obećava
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio joca111
    Pa to mi je i palo na pamet, da su zbog toga sto su se najmanje mesali sa drugim narodima Hercegovci i Crnogorci najvisi mozda i u Evropi, i da su oni zaista najcistiji Srbi, genetski!!!

Inace kazu da su Holandjani najvisi u Evropi, ja sam ih dosta video u Bugarskoj, i njih i Skandinavce, i mogu reci da su nasi momci bili dosta visi, mada to je bio prilicno mali uzorak! Prosecno su bili nizi od mene za 5 cm, a ja sam 185!
    Crnogorci i Hercegovini su po nekim istrazivanjima drugi u svetu. Prvo je neko africko pleme. A ako odete na letovanje u Italiju ili Spaniju videcete kako nas gledaju kao gorostase (inace je sam 188 cm visok)

Poznat vujadin (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    145

Не, то су вицеви које сам ја побрао по Европи, али можда има и неке везе са пределима или поднебљем, само не видим у шта друго би се то могло користити него у вицеве. Није било злонамерно.

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Navodno, kazu da su Srbi i inace pre dolaska Turaka i mesanja sa istima bili dosta visoki, a da su Turci i Despota Stefana prozvali Visoki Stevan zbog svoje visine!
    Није било мешања са Турцима.

Подпитање 1: Ако су Црногорци и Крајишници (у Херцеговини је ипак било Турака) због свог „немешања“ с Турцима тако високи, како то да су најцрњи међу Србима, ако су први Срби били „високи и плави“?

Подпитање 2: Како то да су људи из Војводине, Славоније и Загорја генерално нижи од остатка Срба и Хрвата, када ту Турака није ни било, већ су ти крајеви били под Аустроугарском?

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Cuo sam da su nasli u manastiru Manasija neke mosti ljudi koji su imali po 2 metra , a mosti poticu od 2 muskaraca i jedne zene! Navodno, kazu da su Srbi i inace pre dolaska Turaka i mesanja sa istima bili dosta visoki, a da su Turci i Despota Stefana prozvali Visoki Stevan zbog svoje visine!
    Takodje, pomenute mosti nisu mosti Despota Stefana vec neke druge!
    Mi smo mesavina slovenskih doseljenika i domacih romanskih plemena, i eto, stvorila se dinarska rasa, kojoj pripada vecina Srba. Te Turke anadolce mani, da smo se sa njima mesali, sad bi bili 1.70m visoki.
    Inace, na Balkanskim istocnicima sam procitao o jednoj slovenskoj grobnici skoropronadjenoj negde u centralnoj Srbiji, i ti skeleti su bili slabasno gradjeni, ukazujuci da se pripadnici te grupe bili niski i vitki. Ko zna kakvi su bili ti koji su prvi dosli na ove prostore.

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Negde sam procitao podatak da su u prvim sukobima Rimljana sa Ilirimskim plemenima, legionari bili prestravljeni velicinom Ilira, a slozio bih se da je nemoguce da se po dolasku na ove prostore Srbi nisu mesali sa lokalnim plemenima i da su tu izgubili svoju slovensku ergonomiju i plavokosost!
    Najzad, ni Sloveni nisu nesto visoki, mislim na ove zapadne i istocne! Mislim da smo mi i Hrvati kao Juzni Sloveni dosta visi!

P.S. Jel ima neki podatak kako su Iliri nestali, mislim pouzdan podatak, ipak je to bio mnogobrojan narod???

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio pinosavac
    Crnogorci i Hercegovini su po nekim istrazivanjima drugi u svetu. Prvo je neko africko pleme. A ako odete na letovanje u Italiju ili Spaniju videcete kako nas gledaju kao gorostase (inace je sam 188 cm visok)
    Da, prvi su Bantu crnci, to mi je rekao cale, on je dugo bio u Agrici! Zene su im visoke oko 190 !!!!

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Bogart
    Није било мешања са Турцима.

Подпитање 1: Ако су Црногорци и Крајишници (у Херцеговини је ипак било Турака) због свог „немешања“ с Турцима тако високи, како то да су најцрњи међу Србима, ако су први Срби били „високи и плави“?

Подпитање 2: Како то да су људи из Војводине, Славоније и Загорја генерално нижи од остатка Срба и Хрвата, када ту Турака није ни било, већ су ти крајеви били под Аустроугарском?
    1: Ja i ne tvrdim da smo mi cisti Sloveni, mislim da je nemoguce da se po dolasku na ove prostore nismo druzili sa lokalnim plemenima, tako da i nismo imali cistu Slovensku krv, ali ipak je cinjenica da Niksic nikada nije bio pod Turcima, koji god razlog tome bio!

2: Ne znam zasto su nizi, a nisam ni cuo da su Vojvodjani nizi od Sumadinaca, mada znam da su kod mene u selu u okolini Cacka muskarci prosecno oko 187, slobodna procena! Opet, bilo bi dobro da izneses te podatke i izvor istih!
    A mozda su se ti mesali sa Madjarima, ni oni nisu nesto visoki, naprotiv, uglavnom su nizi i debeljuskasti!

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio vujadin
    ...a crnogorci ( po vicu ) da bi videli dje je Beograd...
    ...bez uvrede... :wink: ...smatram da su najvislji rastom, za razliku od spanaca koji su opet vrlo niski...

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

A mani se i cini da su Srbi iz Crne Gore i Srbi iz Hercegovine potpuno iste fizionomije, njih bas ne mogu prepoznati!

Domaćin vuk_ (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Ja ne znam kako mozes prepoznati da li je neko iz Crne Gore, iz Hercegovine, iz Bosne ili Srbije... Toliko smo izmesani u proslosti da je razlika zanemarljiva...

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

...hmmmm...jos kako se mogu prepoznati... 8-)

Ističe se Wilkołak (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2005.
    Pol
    muški
    Podgorina - srez valjevski, okrug kolubarski
    Reputaciona moć
    66

Kako se ne mogu prepoznati ...
    Pa, drcni su, grlati i sljepaju se po ledjima i trbuhu ... eto kako se prepoznaju! Stanista su im mahom veci gradovi i industrijski centri, mada ih ima i u drugim predelima a najmanje tamo gde ima najmanje novaca (jug i istok Srbije).

Svi pricate o fizickim karakteristikama a niko da pomene mentalne karakteristike Hercegovca, Krajisnika i Crnogorca sa jedne strane i Sumadinca i Precanina sa druge. Bo'me se razlikuju i to kako!

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Slazem se da i toga ima, ali to je , kako kaze Jovan Cvijic usled uticaja reljefa!
    Stvarno je to rekao, a mozda je covek i u pravu!

Zainteresovan član Mikowiny (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    48

Posto su i Japanci Srbi, nije mi jasno kako su tako niski ?!?!?!?!

Obećava
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Mikowiny
    Јел ово треба да буде духовито

mmmile nije na forumu
    борим се против транзиције
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Srbi su i sad (narocito oni iz Hercegovine i Crne Gore) dosta visoki a u proseku su znatno visi od drugih evropljana (od Italijana, Stapana, Francuza, Engleza dok smo isti kao Skandinavci i Nemci)

Да, српски народ је међу 3 највиша на свету, поготово становништво које потиче или живи у Херцеговини, Црној Гори и Далмацији.
    П.С. И ја сам висок 185 и сматрам се просечно високим човеком.

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Не бих рекао да је 185 просек, већ да је просек негде око 175-177. Не знам каква су ваша искуства, али ја имам око 187 и виши сам од већине људи које познајем. Може да превари ако се човек бави спортом и креће у кругу високих и снажних људи, па да за себе почне да мисли да је низак ако има, на пример, 180. У принципу, мој утисак из шетњи градовима је тај да је већина мушкараца нижа од 180цм.

Primećen član Last Samurai (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ima i visokih Japanaca 8-)

Aktivan član Iivija (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    no actual people were physically harmed or emotionally damaged in the making of this profile.....
    Reputaciona moć
    0

a koliko japanaca ti znash?

Primećen član SerbiaUnited (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2006.
    Reputaciona moć
    52

Што јужније народи су нижи.

Скандинавци, Немци су највиши
    после њих стари народи Илирског или другог староседелачког порекла (Црногорци, Херцеговци)
    Словени су одмах после њих где смо наравно и ми Срби,
    па "Романско" или делимично романизирано (Италијани, Шпанци, Португалци, Румуни)
    па онда Грци, Турци, Блгари (већином),...

Slične teme

1. Tri metra iznad neba
    Autor my_name_is_nevena u forumu Književnost
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.09.2011., 12:50
  2. Srbi ratuju za Americko drzavljanstvo (Srbi u US Army)
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 31.05.2006., 01:01
  3. WEB COST 2005 JE SRPSKA VERZIJA DU METRA
    Autor Кулиража u forumu Softver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.08.2005., 19:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku