Dejan Anastasijevic zrtva ili sluga DOS-a?

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
I pored osude radikala na napad novinara mi imamo sledecu situaciju:

Novinar nedeljnika „Vreme”, na čiji je stan u noći između petka i subote bačena bomba, izjavio je u utorak da su sve stranke, izuzev radikala i socijalista, zauzele sličan ili isti stav povodom napada, a uz njih i nevladine organizacije.

v53751p3.jpg
 
Powerslave:
Jel mozes da mi pojasnis sta je to DOS i ko je u njemu?

Da, naravno. DS i LDP na celu a pratnja G17, SPO i DSS.

Evo kompletan spisak sa ostalim manje vaznim ucesnicima:

1. Democratic Party (Demokratska stranka)
2. Democratic Party of Serbia (Demokratska stranka Srbije)
3. Socialdemocracy (Socijaldemokratija)
4. Civic Alliance of Serbia (Gradjanski savez Srbije)
5. Democrat-Christian Party of Serbia (Demohrišćanska stranka Srbije)
6. New Serbia (Nova Srbija)
7. Movement for a Democratic Serbia (Pokret za demokratsku Srbiju)
8. League of Socialdemocrats of Vojvodina (Liga socijaldemokrata Vojvodine)
9. Reformists of Vojvodina (Reformisti Vojvodine)
10. Vojvodina Coalition (Koalicija Vojvodina)
11. Alliance of Vojvodina Hungarians (Savez vojvodjanskih Madjara)
12. Democratic Alternative (Demokratska alternativa)
13. Democratic Centre (Demokratski centar)
14. New Democracy (Nova demokratija)
15. Social Democratic Union (Socijaldemokratska unija)
16. Sandžak Democratic Party (Sandžačka demokratska partija)
17. League for Šumadija (Liga za Šumadiju)
18. Serbian Resistance Movement* (Srpski pokret otpora)
19. Association of Free and Independent Trade Unions (Asocijacija slobodnih i nezavisnih sindikata) * The Serbian Resistance Movement is the political organization of Serbs from Kosovo who opposed the Milošević regime and shall not be confused either with Resistance (Otpor) or with the Serbian Renewal Movement (Srpski pokret obnove), which both operated on the whole territory of Serbia. The Serbian Renewal Movement had also been a member of the DOS for a short time, but left the coalition before the elections in 2000, which it ran on its own, so it is not listed among the members.

Da ne bude zabune DOS vise "ne postoji" ali i dalje koristi iste strategije kao i pre 2001.
 
Nexus 6:
A, sta je pisac 'teo da kaze?

Hteo je da kaze kako DOS izjavljuje: ne znamo ko je uradio, mi smo to osudili ALI radikali i SPS nisu! (radikali su inace osudili)

To je tipicna taktika pre 5 Oktobra i nasilnog dolaska na vlast DOS-a.

Kriminalci odrade posao a mediji indirektno optuzuju politicke protivnike partija nalagodavaca.

Da li je sad jasno sta je pesnik hteo da kaze?
 
ratnistrateg:
Hteo je da kaze kako DOS izjavljuje: ne znamo ko je uradio, mi smo to osudili ALI radikali i SPS nisu! (radikali su inace osudili)

To je tipicna taktika pre 5 Oktobra i nasilnog dolaska na vlast DOS-a.

Kriminalci odrade posao a mediji indirektno optuzuju politicke protivnike partija nalagodavaca.

Da li je sad jasno sta je pesnik hteo da kaze?

prvo...
to je izjavio doticni novinar, a ne "DOS"

drugo...
5. oktobar je narodni protest protiv izborne prevare, a ne nasilni dolazak na vlast...

trece...
te "znamo mi" fore i konstrukcije, ostavi za lokalne kafane i dzibere, jer im nije mesto na ozbiljnom politickom forumu...
 
svetolik trpkovic:
Pa voleo bi da vidim negde tu "osudu ' radikala jer je niko nije video osim druga Stratega

Evo Svetolik samo za vas:

Novinar Dejan Anastasijević zapanjen je podrškom iz svih slojeva društva, koju nije očekivao, ocenivši da se Srbija trgla. Novinar nedeljnika „Vreme”, na čiji je stan u noći između petka i subote bačena bomba, izjavio je u utorak da su sve stranke, izuzev radikala i socijalista, zauzele sličan ili isti stav povodom napada, a uz njih i nevladine organizacije. „To je nešto što se retko viđa i govori da srpsko društvo možda i nije tako podeljeno kao što se čini”, rekao je Anastasijević. „Ako išta dobro može da se vidi u ovome, onda mi se čini da se Srbija kao društvo trgla”, dodao je Anastasijević na konferenciji za novinare u prostorijama Nezavisnog udruženja novinara Srbije. Na toj konferenciji govorio je i ambasador SAD u Beogradu Majkl Polt, koji je pozdravio vlasti u Srbiji zbog brze reakcije i osude bombaškog napada na Anastasijevića. „Od Slavka Ćuruvije do Dejana Anastasijevića sloboda štampe je ugrožena”, ocenio je on. „Napad na novinara je napad na sve nas u demokratskom društvu... Bez slobode govora i izveštavanja, demokratija će propasti... Važno je stvoriti atmosferu koja će omogućavati i ohrabrivati slobodu izveštavanja i medija”, rekao je američki ambasador. Predsednica NUNS-a Nadežda Gaće izjavila je da je, zahvaljujući donaciji američkog naroda, preko 200 novinara prisustvovalo seminarima o istraživačkom novinarstvu, borbi protiv govora mržnje, suočavanju sa nedavnom prošlošću i marketingom u novinarstvu. Kako je ranije saopšteno, američka ambasada je obezbedila donaciju u vrednosti od 16.500 dolara za nabavku nameštaja i opreme, video-bima sa platnom, digitalnog fotoaparata, kompjutera, printera i licenciranog softvera, kako bi se obezbedili bolji uslovi za buduće programe usavršavanja novinara. MUP DOBIO LISTING Policija je dobila listing pretećih poziva upućenih Dejanu Anastasijeviću i „Vremenu”, koji su prethodili bombaškom napadu, piše Blic. Na listinzima koje ima policija nalaze se svi brojevi sa kojih su pozivi upućeni, tačno vreme poziva i trajanje razgovora. Telefonske centrale prepoznaju i pozive sa nepoznatih, prikrivenih brojeva, i upravo su listinzi sa takvim brojevima dostavljeni policiji. Iako identifikacija svih poziva nije problem, teško je otkriti o kome je reč ukoliko je poziv stigao iz javne telefonske govornice. Tužilac Srbije za ratne zločine Vladimir Vukčević zatražio je od državnih organa da energično deluju i uhapse izvršioce napada na novinara „Vremena” Dejana Anastasijevića. „Dejan Anastasijević je osvedočeni borac za istinu i on se u više svojih članaka, kako u predmetima za ratne zločine, tako i u predmetima za organizovani kriminal, otvoreno zalagao da se dospe do istine”, rekao je Vukčević sinoć za beogradsku televiziju Foks. On nije mogao da odgovori da li je napad na novinara i poruka svedocima u predmetima za ratne zločine ili organizovani kriminal. (B92)

Jesi video kako se "demokrate" odmah pocese braniti bez da i vide o cemu se radi :p
 
Kristalno je jasno vidi o cemu se radi inace zasto bi novinar u pocetku izlaganja isticao sve ostale partije a omalovazio SRS i SPS i pored toga sto je SRS jedna od prvih koja je osudila napad?
Pa onda ono pozivanje na sve slojeve drustva kako bi se SRS i SPS jos vise ocrnili...

Mislim te providne "demokratske" metode medijske manipuacije i reziranje dogadjaja mozete prodavati onima u Ukrajini a ne meni.

Tako su i Jozefu Kasi bacili bombu kada mu je stolica bila dovedena u pitanje.

Kao kriminalci su nesposobni pa su promasili cilj ahhaahah, cak ni penzionere niste uspeli nasankati sa ovim, vec vidjenim namestenim dogadjajem.
Kakve li ideje baciti bombu sa 10 metara kroz zatvoreni prozor sa duplim staklima ahahahahahahah, to mora da je neki femist (vojno nesposoban) uradio, verovatno nije mogao dobaciti....


Ko to ne razume taj ne zeli da razume i zeli sebe da drzi u zabludi.
 
ratnistrateg:
Kristalno je jasno vidi o cemu se radi inace zasto bi novinar u pocetku izlaganja isticao sve ostale partije a omalovazio SRS i SPS i pored toga sto je SRS jedna od prvih koja je osudila napad?

Od danas SRS da bira novinare kao u slučaju novosadske elektrane!
To je bilo novinarstvo!

ratnistrateg:
Pa onda ono pozivanje na sve slojeve drustva kako bi se SRS i SPS jos vise ocrnili...
I nije neki sloj - uglavnom neškolovano ali bahato i sa pravom glasa.
Doduše ovaj moj drugar radikal ima i srednju školu - strugarsku.
Svtela tačke stranke... Mislim u obrazovanju, dosije osrednji...

ratnistrateg:
Mislim te providne "demokratske" metode medijske manipuacije i reziranje dogadjaja mozete prodavati onima u Ukrajini a ne meni.
Kina, Rusija, Belorusija, Indija, Kuba, Ukrajina, Irak, Libija, Severna Koreja, Zimbabve...
ratnistrateg:
Tako su i Jozefu Kasi bacili bombu kada mu je stolica bila dovedena u pitanje.
I Zorici Brunclik u bazen...
ratnistrateg:
Kao kriminalci su nesposobni pa su promasili cilj ahhaahah, cak ni penzionere niste uspeli nasankati sa ovim, vec vidjenim namestenim dogadjajem.
Kakve li ideje baciti bombu sa 10 metara kroz zatvoreni prozor sa duplim staklima ahahahahahahah, to mora da je neki femist (vojno nesposoban) uradio, verovatno nije mogao dobaciti....
Ako se iko razume u oružje...
ratnistrateg:
Ko to ne razume taj ne zeli da razume i zeli sebe da drzi u zabludi.
A koja vlast je (p)otpisala 15% teritorije? Ne razumem... Baš!
 
U vecerasnjoj emisiji na TV -Avala- gostovao je D Anastasijevic

Na pitanje voditeljke da li je njegovim svedocenjem u Hagu, ujedno upitavsi se da li novinarska etika dozvoljava isto, doprineo dogajdaju ugrozavanja njegovog zivota i zivota ostalih clanova porodice, on je odgovorio da je u hagu svedocio kao pojedinac, tj. kao covek.
Postavlja se pitanje da li je ugrozavanje zivota D.Anastasijevica bilo ugrozavanje "coveka" ili "novinara" kada je u prvoj izjavi po izvrsenom nedelu apelovao na pokusaj ubistva novinarstva i slobodne reci u Srbiji svesrdno podrzan od onih koji odavno vicu "DRZ LOPOVA"
Gostovanje u navedenoj emisiji TV Avala postavlja jos jedno pitanje, da li je D Anastasijevic u pomenutoj TV emisiji govorio i gostovao kao "covek" ili "novinar".
Ja odgovor imam -u svemu trebas biti covek- da li on odgovor ima, na to on treba dati odgovor.
 
Slobodan Milosevic je covek za cije je vlasti Srbija najvise unazadjena od dolaska Turaka do danasnjih dana, a onim koji nemaju ni ono malo mozga da to shvate on je pored toga organizator i podstrekac visestrukih krivicnih dela ubistva i drzavnog terorizma i to je dokazano u krivicnom postupku i potvrdjeno u presudi beogradskog okruznog suda za organizovani kriminal i svedociti protiv takvog coveka nije nikakav izdajnicki cin vec izraz vrhunskog patriotizma i gradjanske duznosti jer ako je svedocenje protiv dokazanog ubice izdaja a divljenje istom cast onda ti koji to pricaju imaju jako teske poremecaje licnosti.
 
nesha taxista:
Čekaj malo, čovek ti je tražio osudu radikala, koju recimo ni ja nisam video, a ti poturaš Anastasijevićevu izjavu u kojoj toga nema. Šta je s tobom?
Uzgred, tema o njemu već postoji od pre nekoliko dana.
Pa zna on dobro sta sam mu ja trazio ali toga nema i toga je svestan pa sada potura neke gluposti jer mu je cala tema promasaj zasnovan na neistinama .
 

Back
Top