Koja je natrazenija,najcenjenija i najskuplja markica?

Da ni obrnuta Jenny nije jeftina,to je jedna od najskupljih Americhkih markica,Na aukciji pojedinachni primerak je prodat za 300 000 USA $.Ima samo 100 poznatih primeraka a postoji i chetverac.
Zanimljivo je da je mislim proshle godine neko ko verovatno nije normalan poslao pismo u jednu zvanichnu ustanovu sa tom markicom zalepljenom na koverti i ona je onda postala vlasnishtvo te savezne drzave.
 
Pozdrav moje mišljenje u vezi tog sveukupnog kolekcionarstva(markice,novcici,antikviteti i ostalo)to što su cene toliko enormne velike za neke stvari koje običan covek ne bi uzeo ni da mu poklanjaju,da je u stvari kolekcionarstvo jedan ŠRAF u sistemu PRANJA NOVCA velikih mutljavina.
Inače jedan od možda najvecih kolekcionara je bio Adolf Hitler koji je između ostalog u kolekciji imao i koplje sa kojim je proboden Isus Hrist
 
lmn:
Pozdrav moje mišljenje u vezi tog sveukupnog kolekcionarstva(markice,novcici,antikviteti i ostalo)to što su cene toliko enormne velike za neke stvari koje običan covek ne bi uzeo ni da mu poklanjaju,da je u stvari kolekcionarstvo jedan ŠRAF u sistemu PRANJA NOVCA velikih mutljavina.
Inače jedan od možda najvecih kolekcionara je bio Adolf Hitler koji je između ostalog u kolekciji imao i koplje sa kojim je proboden Isus Hrist

Cista glupost. Veruj mi iz licnog iskustva da posle nekog vremena svaki kolekcionarski predmet postane deo licnosti. Ljudi jednostavno to vole. Isto kao i kolekcionari umetnickih dela (jedno znacajno delo ostane u istoj kolekciji i po nekoliko vekova).
 
preuzeto sa http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/161/010065995.html?25

NENADFL (VARIOC) - 25. april 2007. u 21.42 (registrovani član)
Trenutno najskuplji kovani novcic na svetu je 1933 $20 gold St.Gauden,do prije godinu dana zvanicno su postojala samo dva,jedan u Smitsonian muzeju i jedan u privatnim rukama(iznesen iz Word trade centra sept.08 2001) Taj novcic je prodan na HERITAGE AUCTION za neverovatnih 7.14 miliona US dolara.E sada prije otprilike 8 meseci pojavljuju se još 10 komada koji su ukradeni iz US MINTa i nakon smrti vlasnika porodica pokusava da ih legalizuje,nakon čega sickret service,zaplenjuje svih deset novcica.Šta će se desiti sa njima još nije jasno ali ja ne vidim mogućnost da oni budu unisteni,prevashodno zbog rjetkosti a zatim i prva dva novcica su isto tako nelegalna jer su naredbom predsednika Roosvelta trebali da budu istopljeni,U slučaju da se ovih drugih deset pusti u prodaju(sto ja vrlo lako ocekujem da se desi)titulu najskupljeg novcica će preuzeti 1913 LIBERTY HEAD 5 CENT.Mintan je u 12 primeraka(od 1913 US MINT pocinje da koristi BUFFALO 5 CENT) I DO SADA JE PRONADJENO SAMO 7.najkvalitetniji od tih sedam je certifikovan kod PCGS(PROFESIONAL COIN GRADING SERVICES)kao PF-67,I prodat je prije 3 godine za 3.17 miliona dolara.Numizmatika je nevjerovatno razvijen bisnis u USA i ja sam vlasnik od jednog od kako se to ovde zove COIN SHOP ili po nasem numizmaticka radnja.Ako iko od vas ima bilo kakvo pitanje o numizmatici vrlo rado ću mu pomoći koliko je u mojoj mogućnosti,pozdrav zemljacima NENAD.
 
pozdrav svima.prion hvala na trudu.A evo dok jos nisam pogledao ovaj link sto si ostavio da kazem da sam cuo da je ustvari najskuplja "Crna peni"koja nema cenu.
A evo sad sam pogledao link svaka ti cast pa ti si sa ovim likom zavrsio enigmu oko odgovora na postavljenu temu i vidim da je moj izvor bio u pravu.Hvala svima na saradnji.
 
Moj deda je skupljao markice dok je bio ziv. Pricao mi je u vezi najskuplje markice na svetu, ali ne mogu da se setim tacnog naziva. Koliko se secam iz njegove price postojale su samo tri takve markice i jedna je otkupljena za nekoliko miliona eura. Medjutim poenta je bila da je markicu otkupio isti bogatas koji je vec posedovao jedan primerak, pa je on jednu od tri markice unistio- da bi preostale dve dobile jos vecu vrednost. Jedna se cuva u nekom muzeju, a jedna je i dalje kod tog bogatasa. Markica je imala specijalan naziv, a tema je bila vezana za neku kraljicu.
 

Back
Top