Diplomski iz matemamatike....prakticna primena matematike...

joca111:
Primeri primene ciste matematike, dakle da nije kroz druge prirodne nauke, su sve pojave u prirodi koje se odnose na kolicinu necega, kao na primer da izuzavas kombinatoriku igara na srecu ili proucavanje tokova novca,....
Mada ni ja ne rzaumem ono, ZA DECU DO 4. RAZREDA????
To si u pravu ali mi treba mnog primera te kombinatorike svedene na nivo dece do cetrvtog rareda....u fazonu koliko bi dana trebao da stedim da skupim novac za eskurziju.......bla bla
 
Mami da pomogneš oko diplomskog? Čekaj, el to tvoj diplomski, a tema je "kako uputiti mamu da objasni detetu praktičnu primenu matematike"? Ili opet ne kapiram...

Probaj objasniti vektore (svrhu poznavanja pravca i smera u prirodi), oni su zanimljivi i imaju smisao u prostoru. Sad, ne znam da li se rade do 4. kao pojam, zvuče gadno ali su ustvari baš zgodni za objašnjavanje. Kretanje, bačen kamen i tako... Nemam pojma :shock:
Logika. Dva radnika kose teren dimenzija tih i tih... Jedan je brži jedan sporiji, koliko im treba da pokose zajedno, pa da li će utakmica ići na vreme :)
Geometrija je možda malo teška za niže razrede u ovom smislu. Piši o svemiru to bi decu oduševilo, samo njihovim jezikom.
Onda se baci na neke procente, tako nešto..... :)
 
stojana:
Ja studiram medicinu a trebaju mi ideje mami da pomognem oko diplomskog....temu ne biras sam nego ti da profesor....
Kazi mami da mi se javi na PP?
Vic o matematici: Leteo covek balonom i izgubio se. Video nekog na zemlji te se spustio priso mu i upitao ga; izvinite, gde se ja nalazim; ovaj mu odgovori posle malo duzeg razmisljanja u balonu. E vidis, taj dole je bio matematicar. A kako to znamo
1. Dobro je razmislio pre nego mu je odgovorio
2. Dao mu je najprecizniji moguci odgovor
3. Ovaj je sa tim odgovorom mogao samo da se slika.
Dakle, to ti je primena matematike.
 

Back
Top