Ljubav ili strast ?

To ti je kad mislis stalno u poslednje vreme na jednu osobu, zelis da ga vidis, i ne znas sta te je snaslo, cudan, lep osecaj(mislim na zaljubljenost), a uglavnom ima rok trajanja
E, u isto vreme mozes da nekog volis kao osobu, da ti je puno, puno drag, da brines o njemu, i da znas da ce biti deo tebe celog zivota (mislim da ljubav je ono sto ne prolazi, kao sto volimo roditelje, npr.)-ali ne uzdahnes bas kad pomislis na njega...
E ovo trece moze da te strefi u glavu tamo gde se najmanje nadas, strast prema nekom samo za jedanput...ili nekoliko puta, samo kad je osoba prisutna, a posle ni ne mislis o njemu...
Vidis, sve je moguce, cudna smo mi bica...
 
Tu je stvar ne u tebi-vec najcesce u drugoj osobi- koja osecanja prouzrukuje u tebi, sta pdstice kog tebe-zaljubljenost, ljubav ili strast.Po nekom pravilu zaljubljenost je na najvisem stupnju od ova tri jer u sebi sadrzi druga dva, samo sto ne traje zauvek....Steta!!!
 
Ljubav bez strasti nije bas najbolje resenje... uvek nesto fali.
A strast bez ljubavi... pa sad... za "prelaznu fazu" nije lose, ali je to trenutno, kratkotrajno i bez nekog narocitog znacaja...
 
Ja sam u najsretnijoj vezi sto moze biti!On je lep kao bog.Volim ga kao sto nikog nisam.Ljubav mi uzvraca istom merom.
Godinama smo zajedno.Svi kazu da smo najzaljubljeniji par na svetu(stalno se mazimo,ljubimo,drzimo za ruke,sedimo uvek zajedno...)ma nikad se nerazdvajamo!
On mi je najbolji prijatelj,uvek ima razumevanja za sva moja stanja i raspolozenja kao i ja za njegova.
Po svim pitanjima smo iskreni jedno prema drugom.

Ali postoji jedna LAZ koju cu priznati vama jer nikom drugom nemogu(a i kako bih!?).
Sex sa njim mi je nepodnosljiv.
Apsolutno me nepali(moram dobro ukljuciti mastu da bih osetila nesto).
Imam osecaj kao da vodim ljubav sa bratom ili nekim dragim rodjakom.(uzas jel da?!)
On mi je drag i sve je lepo dok netreba sex.
Vesto odglumim sve jer nezelim da ga povredim.
Radujem se kad je on sretan.

Znam da cete reci da pricam sa njm otvoreno da mu pokazem sta me pali....ali posle svih godina...sad da mu se zalim...shvatice da sam sve dosad trpela a to bi ga unistilo!
 
trebalo bi da se pitas da li te je nekada palio? verovatno da jeste, i da trazis odgovor na to zasto toga vise nema, kada je nestalo.... pokusaj da nadjes odgovor na to pitanja... verovatno se nesto desilo, mozda ga i ne volis vise, mozda je to samo navika...
 
Jedno je sigurno-bez njega mi zivot netreba!Potiskujem svoje nezadovoljstvo-mozda i obolim zbog toga..ali..NE!jednostavno mojoj boli nema leka..ipak zahvaljujem se na sugestijama..
 

Back
Top