Gde vredi izlaziti u ZR-u?

celia3018

Početnik
Poruka
50
Iz BG-a sam, tamo idem otprilike jednom mesecno i provedem se fenomenalno. Sto zbog dobrog drustva, sto zbog atmosfere koja je mnogo opustenija negu u BG-u. Dosadilo mi je da gledam polu-gole napirlitane i iskvarcovane beogradske sponzoruse koje sede i poziraju. Zeljna sam provoda i ludila, divljanja do kasnih jutarnjih sati.
Do sada sam bila u "Pozorisnom", "Zanzibaru" (Nije bas za divljanje, ali je predivno opusteno mesto. A zimi sam tamo pila caj za 25 dindzi.25! U BG je najjeftiniji 100!!!), "M"-u i onom rok klubu koji je u "podrumu" neke kuce. "Rupa kod Sisketa" me je razocarala je radi samo do 2, i nije mi jasno zasto. A bila mi je omiljena rupa, mnogo sam je volela!
Gde vi izlazite????????
 
sephora:
Nabroja ti manje-vise sva mesta za islaske u zr...zavisi sta slusas i da li ti je muzika uopste bitna

Muzika je veoma bitna, ali u "Pozorisnom" uglavnom nije po mom ukusu jer se ne drogiram. Stvarno, ponekad pustaju taku elektronsku istripovanu tuc-tuc muziku koja ne moze da se izdrzi. Sto je najgore, DJ (Ako se tako mopze nazvati!) koji tu muziku pusta ima najmanje milijardu godina.
Inace, tamo je najbolja muzika bila kda ju je N. Belan pustao pre nekih, cini mi se, sest meseci!
 
Aj da i ja napisem neki red... :)
Nisam izlazio bar godinu dana. A kad sam izlazio, nekako me nikad (osim do drugog razreda srednje skole) me nisu grejala mesta tipa Rupa... sta znam. Nekako mi je jako lose kad vidim kako riba ljusti pivcinu iz flajke, povraca i sl. Svi su nesto kao alternativci, a u stvari zapusteni, pocepani, masne kose... Naravno, necu da generalizujem da su svi takvi na tim mestima, ali vecina je bila takva. U Rupi nisam bio pa jedno 6-7 godina sigurno.
Sa druge strane, ova mesta gde sam ja izlazio u to vreme (kino basta, Mravinjak itd.) nisu bili puno bolji po pitanju ljustenja piva, ali upakovano u malo bolji celofan. Jbg, uvek mi je lepse da vidim cicu u suknjici i stiklama neko u martinkama. Mravdza je radio do pola 5, a i najbolje zuraje koje pamtim su bile tamo... stvarno je bila ludnica. Mesto ko mesto je bilo i ostalo ocaj.
A klinci koji vole "drugaciji" provod sad mislim da sibaju u SM i u "perionicu" kod Jelica... kod Jelica sam jednom bio i to je stvarno ocaj. Prvo ima milion ljudi a drugo, gule zivo narodnjaci non-stop. SM je kapiram mesto za klince 7-8 razred osnovne (tako sam cuo) i ko pusteni sa lanca su tamo...
 
pa, aj da ja kao alternativac dam neko svoje vidjenje mesta gde izlazim...
Kulturni me ne vuce uopste, kao ni Green ni Rupa... tamo mi jednostavno atmosfera ne odgovara... kao rock mesta odgovaraju mi Bluesrock i M, posto nema klinaca, sto je stvarno retkost. u Bluesrocku vise paze na muziku koju pustaju, posto iako je preimenovan u kafic, i dalje je zadrzao koncepciju kluba (tematske veceri, manje vise stalna postava (me included :)) i tako to), dok je u M-u masa sarenija (uglavnom, mada sad svaki lokal ima neku svoju standardnu klijentelu), sama ideja mesta je drukcija od bluesrocka, tako da je zezanje mnogo bolje...
u Frontu nisam bio nikad, mada sam cuo da je skroz kul, novi Zanzibar je isto (cuo sam) kul, dok im Klupche ne deluje nesto posebno primamljivo... ne mogu da se povezem sa tim mestom nikako... nisam mogao ni dok je bio stari Zanzibar... bemga zasto :]

mada.. dolazi toplo, tako da se selim na neki open air... otvaram poselo kod Konja... ko je zainteresovan za pivce, slobodno nek svrati, samo nek pazi na cvece okolo, ipak, ako pijemo pivo iz flajke na trgu, ne moramo da vandalizujemo okolinu...
 
ch1zra:
u Frontu nisam bio nikad, mada sam cuo da je skroz kul

Не волим Фронт никако, а немам појма зашто. Не могу тамо да издржим, страшно ми је место одбојно. А још је једино место (колико знам) где се редовно пушта џез, а ја волим џез, али не вреди.
 

Back
Top