Emirates airlines

Ja sam bila na kastingu koji se odrzao februara 2007.I prosla sam sve,bila sam na finalnom razgovoru do koga dodjes posle niza testova, a posle toga cekas mesec-mesec i po dana da ti saopste konacnu odluku. Posto i to prodjes, posalju ti zahtev da uradis medical report koji je jako jako detaljan,snimak pluca,srca,krv, silni testovi na brojne viruse i td...
posto to prodjes cekas jos jedno mesec i po dana da ti jave da li si i to prosao i onda ti posalju kartu i srede vizu za dolazak...
Zatim ides 5 nedelja na koledz koji je jako jako tezak posto ucis sve o delovima aviona,prvu pomoc,kako izvrsiti porodjaj u avionu,a stalno imas testove i tu ti prolaz mora biti najmanje 85 posto, u suprotnom padas, osim ako ti bas ne ponove test jos jednom, sto je retko!
Dakle ovde kod nas je kasting tezak ali je koledz jos tezi...
Ne zelim nikoga da plasim ali se zaista mora biti ozbiljan i koncentirsan.
I posle toga imas malo-malo pa neki test.
Dakle ja sam prosla to sve ali nisam otisla u Dubai...
Prosla sam Medical Report i dobila kartu ali na zalost nisu uspeli da mi srede vizu.
Naime trenutno u Dubaiu postoje problemi sto se tice odobrenja srpske vize tako da su mi povukli ponudu.Inace svi su jako fini posto si non-stop sa ljudima iz emirata u kontaktu telefonom i mailom.Eto dali su sve od sebe ali j...
Mislim da to ima veze sa pljackom nakita u Dubaiu...
Dakle i pitanje je da li ce biti ovaj kasting sada?
 
Pa nije bas sa malo mozga to je ipak sve na engleskom jeziku i to su sve strucni izrazi,ne kazem da nije moguce-sta vise.Inace moja starija sestra je tamo od 2006.
A sto se vize tice, da, to je bas bez-veze. Ja sam se bas razocarala...Bukvalno su mi javili dan pred polazak..
Poslednji put kada sam pricala sa njima rekli su mi da ce otkazati sve kastinge u bgu,samo cekaju zvanicnu potvrdu...posto izgleda da ce na dalje prekinuti saradnju sa Srbijom...
Tako da obavezno idite na ovaj 9. juna sada!!!!!!
Mozda bude poslednji.....
 
Drugari cao

Potreban mi je savet,a vidim da ima raspolozenih da razmene iskustva.
Necu da razvodnjavam temu..krecem odmah na konkretna pitanja

Jako sam zainteresovana za posao Cabin Crew u Emiratima,
smatram da engleski jezik tecno govorim i pisem,posedujem diplome,tj.diplomu zavrsenog V viseg konverzacijskog kursa iz engleskog,imam bazicno znanje spanskog jezika-zavrsen osnovni kurs spanskog,po zanimanju sam med.sestra sa 13 god. radnog iskustva

to su neke osnovne informacije koje bi bile bitne za apliciranje za ovaj posao
ono sto mene muci i sta bih zelela da pitam ljude koji su ranije konkurisali je:

kao prvo:
navedeno je da ne postoji starosna granica za prijavljivanje na konkurs
ali ja ipak imam 35 god.
da li bi to predstavljalo problem pri konkursu,jer pretpostavljam da ipak traze mladje ljude???

drugo:
udata sam,imam dvoje dece
sto se tice moje porodice,nije problem da se otisnem u 3-godisnju avanturu u Emiratima
ali koliko je njima bitno ili bitan moj porodicni status???

i trece:
po zanimanju sam med.sestra..zaposlena..13 god.
znam da oni ne traze "letece" med. sestre nego stewardess, ali se pitam da li bi mi poznavanje medicine bilo plus prilikom konkursa...ili??

toliko za sada

nadam se da ce mi neko uskoro bar malo razresiti ove moje dileme i trileme..

ps.imam jos pitanja...ali bicu strpljiva..pa redom

hvala svima na informacijama

pozdrav lolla
 
pod 1:mislim da godine nisu problem.moj asestra ima 30 a i starije su prolazile.mnogo mnogo mnogo mnogo j vaznije kako pricate engleski i kakvog ste karaktera

pod 2:da li si mislila sa porodicom ili ti sama da odes??mada ni za jedno ni drugo mislim da nije problem ali pitacu jos

pod 3:tvoja struka kao i iskustvo te katapultiraju medju najpozeljnije.ako si dobra u engleskom i komunikativna sanse su ti 95% da prodjes.Tvoje iskustvo je ogromno i za to ces dobiti OVOLIKI PLUS.To ne treba da te brine,njima trebaju takvi ljudi.

ajde pitaj dalje.....
 
Thanks mastercat for answering me so quickly :)
let`s continue with questions....


hmmm..malo sam detaljnije iscitavala emirate/cabin crew ponudu

s` obzirom da je do zvanicnog konkursa u Hajatu ostalo samo 2 dana...

zanima me....

1.da li su diploma o zavrsenom kursu engleskog i spanskog,koje su ,naravno pisane na srpskom validne ili ih moram prevoditi na engl. ?

ako ih vec prilazem uz moj CV


2. nesto mi nije jasno..
mogu da apliciram za posao online....i oni ce mi javiti ako ispunjavam uslove da dodjem na interview..jel` tako?
a interview je tek ako prihvate tvoj CV i obicno bude tek treceg dana...
pa zasto bih onda isla u Subotu u Hajat kada interview-a nece biti cak i da udjem u uzi izbor..???

a moj CV su vec dobili...valjda im ne treba jos jedan?
mislim...druga stvar je kada te pozovu na razgovor..licno..pa da ga poneses uz sebe kao licnu kartu
ovako ga vec imaju..zasto bih dva puta radila istu stvar..?

3.dress code....malo me to zbunjuje...
znam kako izgleda poslovno oblacenje...evropsko...
to podrazumeva i kostim sa pantalonama..ali
ipak su oni arapi...za nas cudan svet sa cudnim pravilima prema zenama
a ja bas ne bih da se uniformisem kao stjuardesa....
pa oni ce mi dati uniformu...hehe

pitam..da li bi bilo prikladno obuci dnevno-elegantne pantalone umesto suknje...
znam da spoljasnji izgled nije bitan..ali prvo coveka pogledas..kako izgleda..kako je obucen pa tek onda progovoris i ma koliko tvoja beseda bila elokventna ako kompletan izgled ne odgovara trenutku,sve se zavrsava...we will call you....never :roll:

toliko

pozdrav svima :)
 
1. Diplome o zavrsenom kursu ti uopste ne trebaju u subotu jer je u subotu predaja SAMO CVja i fotografija.

2.Ta prijava online, bas i nema neke veze tj. ako ne dostavis svoj CV u subotu neces ni imati sanse da te zovu u 2. krug jer oni razmatraju samo CVje koji im se donesu na ruke kada je Open Day. To znaci da im treba jos jedan CV i da nije dovojlno sto si aplicirala online.

3. Sto se tice dress coda - za suboru (tj. dan kada je samo predaja CVja i slika) ne moras se oblaciti Business, ali ako prodjes u 2. krug MORA biti suknja ili haljina do kolena (i nikako pantalone), carape boje noge, pozeljno i sako. Kosa za zenski pol- veoma pozenjo da bude uredno skupljena. Bas i treba da budes obucena kao stjuardes, a ne u panatalone.
 
1.ne moras nista da prilazes u CV samo napisi u CVu sve to.CV neka ti izgleda najblize sto moze njihovom,odnosno neka vecinu stavki bude kao sa njihovog sajta.ZNACI CV MORAS U STAMPANOM OBLIKU DA PREDAS PRVOG DANA jer ce oni samo prema CVu da odstrane 50 posto ljudi.Prvog dana nema nikakvog direktnog kontakta,samo ce da saopste ko je prosao a ko ne.Crvena ti je vec sve objasnila.

2.oblacenje:nemoj da se zeznes i da obuces pantalone.znaci suknja do kolena,carape u boji koze,i sako ili sl.Nije vazno da bude ti top uskladjeno samo im je vazno da vide kako bi otprilike izgledali u uniformi.Ako nemas nemoj da kupujes pozajmi od nekoga samo za ta 3 dana to su i oni rekli.

pitaj dalje...........
 
ok...ovo sam shvatila


imam jos jedno pitanje

bune me dimenzije slika

kaze..jedna koja pokazuje celu figuru a jedna velicine kao za pasos

dobro...te za pasos znam kakve
koje dimenzije za sliku cele figure...ona "svadbena " velicina

i naravno..na slikama kostimirana za stjuardesu..mislim obucena
 
Za prvi dan treba ti samo slika za CV kao iz pasosa.a ako prodjes onda ce posle traziti neku tvoju sliku u punoj velicini jer to sve salju za dubai da se tamo proveri.
ja sam na netu non stop pa ti slobodno pisi.......
 
eh crvena i mastercat....nema vas...a treba te mi

nista....da rezimiramo

1.da li u subotu mogu da obucem farmerke i kosulju kada predajem CV
jer kazete da nema nikakvog kontakta....samo gledaju CV..????

2.da li ste sigurni da sa CV ne moram da prilozim sliku cele figure..nego da cekam da je oni zatraze

nije mi zgodno da se danas organizujem za slikanje..uniformisano...


ajde...cujemo se
 
drugari Cao

ja da se javim...
bila u Subotu..i...
i..nisam prosla..ehehhe

e sad da vam kazem u kom krugu sam ispala..ni to ne znam jer su skroz izmenili redosled screening-a...

predali smo CV...gledali film...imali mali interview sa njima...radila se grupna vezba komunikacije
a za taj dan planiran je i test iz engleskog..

sve u svemu....moji zakljuci su sledeci

treba vam dobar CV...znaci da napisete sve ono sto oni hoce da cuju..odnosno sto traze od vas
mislim da jako dobro dodje ako imate bar malo iskustva u turizmu ili vezano za airlines...
iako oni naglasavaju da prethodno iskustvo nije potrebno...

drugo...mislila sam da ne treba da se obucem i da licim na stjuaredesu..a obukla sam se....
i u pravu sam.....
treba postovati norme oblacenja za takve prilike,naravno ,ali obuci se tako da kompletna slika o vama odaje vasu individualnost....hoce da vas vide kakvi ste prirodno..u svemu..
kako hodate..pricate..komunicirate sa drugima....a lako ce vas oni zamisliti u uniformi

sve u svemu..iskreno..probajte..nije tesko...
ko to jako zeli..neka proba vise puta..ima sanse

budite svoji


mastercat i ostali
HVALA PUNO NA POMOCI

cujemo se

srecno!
 
Moram da priznam da i mene jako interesuje ova tema. Zelela bih da pokusam tako nesto. Ne znam samo da li bi mi visina bila problem, posto sam visoka 160cm? Da li neko mozda zna da li postoji neko pravilo u vezi toga. Hvala vam unapred....
 

Back
Top