Maltretiranje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

allice

Ističe se
Poruka
2.382
Jedva sam smogla snage da se usudim da otvorim ovu temu. Tema je vrlo negativna.
Zamolila bih drage citaoce ako mogu dati neki savet, shta da radi chovek u ovakvoj haotichnoj situaciji. Shta je najbolja solucija, prvenstveno za dete?

Imam 22godine, udata sam i imam cerkicu od dve godine. Do svoje 22-ge godine zivela sam u Beogradu. Udala sam se i zajedno sa porodicom smo se preselili u Shvedsku. Zivimo vec duze vreme sa mojim ocem poshto cekanje za stan iz prve ruke je dugo.
Moj otac ne podnosi mog supruga kako iz lichnih razloga tako malo i iz nacionalnih razloga( otac mi je Bosanac a muz Srbin), medjutim glavni problem njihovog sukobljavanja je oko deteta. Milica(moja cerka) jako je vezana za mog oca i to mom muzu smeta. I ovo moze chovek da shvati dok se nije pojavio jedan ogroman problem.

Par puta se deshavalo da je Milica u modricama. Bilo je jako cudno, medjutim uvek je postojalo opravdanje da je mozda u zabavishtu te modrice dobila.
Pre nekih par dana ona se razbolela i morala je da ostane kuci da se lechi. Poshto sam ja radila moj suprug je ostao sa njom. Kada sam se vratila kuci zatekla sam nove modrice po licu i telu koje nisu mogle da se dobiju padanjem. Neshto kratko posle mene doshao je i moj otac sa posla, video ju je i odmah je nazvao policiju da dodje.
Policija je doshla i bilo je separativno ispitivanje. Troje je ispitivalo svakog zasebno.
Slikali su Milicine modrice i tada su razgovarali sa socijalnim radnikom i mog supruga su priveli. Ne zna se dokle ce biti u zatvoru, valjda dok ne pocne sudski proces.

Situacija je jeziva, ne dozvoljavaju mi da razgovaram sa njim da vidim jel je zaista on udara mada sve ukazuje na njega. Ono shto je neverovatno jeste da i tokom nasheg zabavljanja a i braka nikada nisam videla njega kao agresora. Cinjenica je da ima preku narav i da je temperamentan ali nikada nikoga nije udario bar u mom prisustvu.

Rushi mi se brak i porodica sa jedne strane a sa druge strane dvogodishnje dete sedi u kuci sa modricama umesto da ima harmonichno detinjstvo u sreci i ljubavi.

Ocajna sam, shta mi je ciniti?
Svaki vash savet ce znachiti, jer ste anonimni i mozete objektivno da razmtrite situaciju.

Hvala Unapred!
 
Allice, najezio sam se, ali bas bas bas!
Savet? Mislis da ti je potreban savet?
Dete je na prvom mestu.
Ako se ispostavi da je tvoj muz maltretirao cerkicu i da je on krivac za njene modrice, znas sta ti je ciniti!
Ja naravno ne znam o kakvim modricama se radi i o kakvom vidu agresije...malo mi je i sumnjivo njegovo zadrzavanje u zatvoru....ali da ne lupam i ne nagadjam...
U svakom slucaju sacekaj da vidis odakle te modrice kod deteta, sta se sve desavalo..i ako se ispsotavi da je tvoj muz krivac za te modrice...ne treba ti savet...znas sta ti je raditi.

Budi jaka i puno srece u resavanju tvog (velikog) problema.
Pazi, radi se o detetu....ne o tebi ili pak tvojoj(eventualnoj) ljubavi prema muzu
Ako je on "preke naravi" posalji ga kod mene malo u Amsterdam, ima ovde crnaca od 2 metra preko ledja...ceo dan su tu na uglu ulice i sa zadovoljstvom popricaju sa ljudima preke naravi...
PS: Kazes da imas 22 godine, mislim da si pogresila pri kuckanju...imas 30 a do 22 si zivela u BGD...nebitno ali malo zbunjujuce ;)
 
Kao prvo, stvarno mi je zao. Situacija ti je stvarno nezavidna.
Steta sto ti je brak u krizi, ali ipak dete uvek mora da ti bude na prvom mestu. Ako je joj je stvarno naudio, zasluzio je da trune u zatvoru, ali ti ni jednog momenta ne kazes sta je on rekao. Sta se u stavri dogodilo? Da li se branio da on to nije ucinio? A i mislim da bas nije trebalo odmah zvati policiju. Znam da su na zapadu stvari drugacije nego kod nas, ali malo je tvoj otac prenaglio. Pa 90% ljudi u Srbiji bi ostalo bez dece ili bilo u zatvoru koliko se kod nas lemaju deca.
Tu ti niko ne moze pomoci pametnim savetom. Nije resenje ni da dete odrasta uz oca nasilnika koji je maltretira, a nije dobro ni da odrasta bez oca. Sacekaj istragu da vidis sta ce oni zakljuciti, pa u skladu s tim donosi dalje odluke.
A sto se tice odnosa tvog oca i muza, za pocetak je greska sto ste uopste ziveli u zajednici. Trebali ste se odvojiti da njih dvojica nemaju toliko kontakta, situacija bi sigurno bila drugacija. Mada bih rekla da si i ti malo kriva jer si trebala oca postaviti na svoje mesto i reci mu da je to tvoj izbor, tvoja porodica i da ga mora prihvatiti. Samim tim sto ste ziveli kod njega dali ste mu osecaj da ima pravo i da vam se mesa u zivot. Cini mi se da je on jedva docekao da ima razlog da zove policiju i da se resi zeta. Mada necu da gresim dusu, mozda je stvarno bio u pravo ali to ce ti policija jos reci.
 
draga allice
mislim da je dobro što si u Švedskoj
ćerki si sad najpotrebnija njoj je sigurno teže nego tebi tvom ocu ili (na žalost) tvom suprugu u zatvoru
budi što više vremena sa njom i pokaži joj da je voliš i da ćeš je zaštititi u bilo kakvoj situaciji
nastoj da svoju nervozu bes razočarenje itd ostaviš izvan kuće mislim da je detetu pre svega potreban mir podrška i toplina doma
zatraži savet od nekog profesionalca voleo bih da se wdw oglasi na ovoj temi
pozdrav od mene i držim vam palceve

p.s.
ne mogu da razumem nekoga ko je u stanju da povredi dvogodišnje dete i nisam siguran da je zatvor pravo mesto a mislim da je bolnica pogotovo u Švedskoj suviše human prostor za takvo živo biće.
 
@gudajoka
ne slažem se da 90% ljudi u srbiji šminka decu modricama
a mislim da bi ih svakako bilo još manje kad ljudi ne bi imali tako tolerantan stav.
kažeš zašto su odmah zvali policiju?
pa zar je trebalo da joj slomi ruke i noge ili šta već bi bio dovoljan razlog?
a možda si i u pravu da se mom detetu nešto slično desi ne verujem da bi bilo potrebno da dolazi policija osim na uviđaj...
 
vd:
@gudajoka
ne slažem se da 90% ljudi u srbiji šminka decu modricama
a mislim da bi ih svakako bilo još manje kad ljudi ne bi imali tako tolerantan stav.
kažeš zašto su odmah zvali policiju?
pa zar je trebalo da joj slomi ruke i noge ili šta već bi bio dovoljan razlog?
a možda si i u pravu da se mom detetu nešto slično desi ne verujem da bi bilo potrebno da dolazi policija osim na uviđaj...


Slazem se sa tobom 100%
Ubedjen sam(iako ne zivim vec neko vreme u Srbiji) da je veoma mali procenat roditelja cije dete od 2 godine ima modrice zbog maltretiranja. Mozda fisnu po guzi(jezim se i od toga ali aj) ali da idu deca plava sa 2 godine jer je tata "preke naravi" uveren sam da nije istina(i ako ejste ne mroate mi reci da jeste da se ne izbedacim jos vise)
To sto je njen otac pozvao policiju je ODLICNO! Za mene bi bio krivac da to nije uradio, njegova je duznost da to uradi, da zastiti dete.
I sto 'VD" rece, nedaj Boze da moje dete neko udari i da dobije masnicu zbog toga, ubedjen sam da bi mi pao mrak na oci i da ga ne bih ubio samo ako bi me neko(fizicki) u tome sprecio
 
gudajoka:
Kao prvo, stvarno mi je zao. Situacija ti je stvarno nezavidna.
Steta sto ti je brak u krizi, ali ipak dete uvek mora da ti bude na prvom mestu. Ako je joj je stvarno naudio, zasluzio je da trune u zatvoru, ali ti ni jednog momenta ne kazes sta je on rekao. Sta se u stavri dogodilo? Da li se branio da on to nije ucinio? A i mislim da bas nije trebalo odmah zvati policiju. Znam da su na zapadu stvari drugacije nego kod nas, ali malo je tvoj otac prenaglio. Pa 90% ljudi u Srbiji bi ostalo bez dece ili bilo u zatvoru koliko se kod nas lemaju deca.
Tu ti niko ne moze pomoci pametnim savetom. Nije resenje ni da dete odrasta uz oca nasilnika koji je maltretira, a nije dobro ni da odrasta bez oca. Sacekaj istragu da vidis sta ce oni zakljuciti, pa u skladu s tim donosi dalje odluke.
A sto se tice odnosa tvog oca i muza, za pocetak je greska sto ste uopste ziveli u zajednici. Trebali ste se odvojiti da njih dvojica nemaju toliko kontakta, situacija bi sigurno bila drugacija. Mada bih rekla da si i ti malo kriva jer si trebala oca postaviti na svoje mesto i reci mu da je to tvoj izbor, tvoja porodica i da ga mora prihvatiti. Samim tim sto ste ziveli kod njega dali ste mu osecaj da ima pravo i da vam se mesa u zivot. Cini mi se da je on jedva docekao da ima razlog da zove policiju i da se resi zeta. Mada necu da gresim dusu, mozda je stvarno bio u pravo ali to ce ti policija jos reci.

Ne vidim kakve veze ima dete sa time sto se njih dvojica ne podnose. Dete ce uvek voleti i babu i dedu, i mamu i tatu bez obzira koje je nacionalnosti. Ako je dobilo batine zbog toga sto voli svog dedu onda je to stvarno razlog da se otac stavi pod kljuc. Situacija je takva kakva jeste i mora biti sto se tice zajednickog zivota, i ona nije u toj prici kriva.
 
Ljudi imam i ja malo dete i ubila bih bilo koga ko mi je pipne, ali mi je sumnjivo da nije ona kao majka zvala policiju, vec njen otac koji vec dokazano ne podnosi zeta.
Kao sto rekoh, ako je to stvarno uradio treba da trune u zatvoru do kraja zivota, ali ona mi ne deluje bas ubedjeno u to. Bar se meni tako cini. Uostalom zato postoji istraga koja ce sve to dokazati.
A sto se tice dece u Srbiji, zalosno je, ali batinanje je jos uvek deo nase (ne) kulture. Ima svega, od batinanja kaisem, varjacom pa do cupanja kose, i sl... Svega sam se naslusala
 
Mackic:
Ne vidim kakve veze ima dete sa time sto se njih dvojica ne podnose. Dete ce uvek voleti i babu i dedu, i mamu i tatu bez obzira koje je nacionalnosti. Ako je dobilo batine zbog toga sto voli svog dedu onda je to stvarno razlog da se otac stavi pod kljuc. Situacija je takva kakva jeste i mora biti sto se tice zajednickog zivota, i ona nije u toj prici kriva.

Dete apsolutno nema nikakve veze sto se njih dvojica ne vole i te dve teme nisam ni povezala. Dete i treba da voli bake i deke, ko god oni bili.
A na temi o svekrvama su sve zene konstatovale da su muzevi krivi sto nisu svoje majke postavili na svoje mesto da im se ne mesaju u zivot. Istom tom logikom smatram da je i ona svog oca trebala postaviti na svoje mesto, jer ta netrpeljivost jos pogorsava ionako tezak zivot u zajednici. Znaci, sve to odvojeno od teme maltretiranja deteta.
A koji god da je razlog bio za one modrice, ne moze biti opravdanje, i muz treba da snosi posledice ako je to uradio.
 
ko god da je tukao to dete tako da ima modrice ne zaslužuje da priđe tom detetu više nikada!!!

mislim, šta dete od 2 godine može da uradi pa da to zasluži? šta bi ta ista spodoba uradila kad to dete odraste i napravi stvarno neki problem? ubila?!!!

:evil: :evil: :evil:
 
Upravo sam se vratila iz milicije, malecka je bila na sudskom lekarskom pregledu. Cinjenica je da ima dosta modrica, policija ne zeli josh uvek da kaze meni s obzirom da je istraga u toku i neke stvari su striktno poverljive.

Kada su u pitanju deca stvar je vrlo delikatna i za ovakvo nasilje objasnili su mi da ce on ostati sigurno mesec dana pod pritvorom dok ne pocne sudski proces. Takodje mu preti i
gubitak dozvole s obzirom da nema permanentnu plus ako se dokaze da je on maltretirao
preti mu duga zatvorska kazna.

A ja jos uvek ne mogu da verujem da se sve ovo deshava mojoj porodici a tako je divno krenulo. Ovo je kao koshmarni san, zato moram negde i sa nekim neutralnim da podelim
ovu bol koju osecam.
 
gudajoka:
Ljudi imam i ja malo dete i ubila bih bilo koga ko mi je pipne, ali mi je sumnjivo da nije ona kao majka zvala policiju, vec njen otac koji vec dokazano ne podnosi zeta.
Kao sto rekoh, ako je to stvarno uradio treba da trune u zatvoru do kraja zivota, ali ona mi ne deluje bas ubedjeno u to. Bar se meni tako cini. Uostalom zato postoji istraga koja ce sve to dokazati.
A sto se tice dece u Srbiji, zalosno je, ali batinanje je jos uvek deo nase (ne) kulture. Ima svega, od batinanja kaisem, varjacom pa do cupanja kose, i sl... Svega sam se naslusala

Kao shto sada vec napomenuh istraga je u toku a on je pod pritvorom. Kazem ti juche sam doshla sa posla i videh je u takvom stanju, nije bilo izgovora obdanishte, on je jedini bio sa njom. Moj otac je doshao neshto posle mene i kada je to video odmah je nazvao policiju. Cinjenica je da ja ga nikada nisam videla da je bio agresivan niti da joj je pretio.
Kao da se govori o dve ralichite lichnosti. Trenutno sada sam u shoku, sve je ishlo vrtoglavom brzinom. Jedino shto znam jeste da dee treba da bude IZOLOVANO i da nastavi normalno svoj zivot, dakle da ide u vrtic i igra se sa drugarima i sa mnom. Treba joj se pruziti potpuna zashtita.
Jedino ne znam kako da se sada postavim prema njemu.
Pokrenem sudsku parnicu za razvod braka ili sacekam i malo se povuchem?
 
pajamaca:
ma bre..
deda je našminkao malu.
i rešio problem kako da se otarasi zeta ;)
garant.
jedini on ima koristi od toga da ukloni zeta-prezire ga.

Verovatno je da je moj otac izmedju ostalog jedva docekao kao kobac ovakvu priliku.

Ali ova tvoja izjava je tako ogranichena i budalasta da ja nemam rechi, cak i da je bila shala jako je neukusna za jednu ozbiljnu zenu.Ja bih te zamolila malo poshtovanja prema mojoj situaciji. Ako cesh takve bezvezne komentare da dajesh, uz duzno poshtovanje nemoj da posecujesh vishe ovu temu!
 
Уф... Звучи баш као Зона сумрака....


А да ли је дете било на разговору код психолога? Да ли су прихолози укључени у све то? (Претпостављам да јесу, није то Србија...) Како да дете не може да каже ко га је тукао?

Иначе, моја млађа ћерка је била јако живахно дете, са 7 месеци је почела да се диже на ноге, ходала је са 9.....и не треба рећи колико је падала при том....
Сви наши пријатељи су се зезали да је права реткост видети је без модрице или чворуге. Испадала је из кревеца наглавачке, из колица, низ степенице....иако је надзор над њом увек био максималан баш због тога....али успевала је да измакне...
Често ме је било срамота кад је водим на систематке прегледе, плашила сам се да лекари не помисле да је у питању злостављање детета.... Али нису никад ништа рекли, ваљда и они могу да виде разлику између повреда насталих падом и повреда насталих батинама.

Касније, кад је постала стабилнија на ногама - више није била у модрицама.
 
Чекај, да ли ти је отац рекао да ће звати полицију? Да ли си ти хтела да зове полицију или не? Да ли си причала са мужем пре доласка полиције?
 
Hellen:
Чекај, да ли ти је отац рекао да ће звати полицију? Да ли си ти хтела да зове полицију или не? Да ли си причала са мужем пре доласка полиције?

Kazem ti sve se tako brzo odvilo da ja nisam stigla da reagujem. Dolazim sa posla.. vidim nju spava...nisam htela da je budim. Neshto potom dolazi moj otac, sve sasvim normalno. Sednemo cak da popijemo kafu i razgovaramo.

Pritom budi se malecka, ja je uzimam u ruke i primecujem modrice i to na obrazu, na uvetu a kada sam je presvlachila i ispod pazuha. Moj otac isto je to video i pita muza shta se desilo, on odgovara da ne zna. Tada je digao slushalicu i pozvao policiju koja je doshla jako brzo. Ja nisam stigla ni razgovarati sa muzem. Oni su nas sve zasebno ispitivali i onda su ga priveli.

Danas je vec krenula procedura: istrazivanje, socijala, lekarski pregled i josh uvek nisu hteli nishta da kazu ali ce ga zadrzati shto znachi da je kriv, da je dokazano.
 
tako su i srbi ubili 8000 ljudi a pola ih je zivo i zive i rade u usa....pa onda markale u sarajevu...taj opasan narod zvani muslimani je spreman na najcrnje stvari zarad nekih interesa 8-)
 
Уф, модрице испод пазуха....ваљда су проценили да нема шансе да је пала тако да има модрице испод пазуха....:-(
А и муж ''нема појма''...:roll: .... Да је пала и повредила се, ваљда би то знао.....

Уф, верујем да ти је тешко и да си слуђена...:-(
Сад ништа, само да чекаш да видиш шта ће даље бити....
 
Nema tu sta da se ceka na policiju. Stvar je jednostavna. Ti valjda poznajesh kakav je to lik (taj muzh), je li agresivan, je li neobrazovan, da li pije, kakav je uopste covek? Moze li da udari? Je li tebe tukao ikad? Ako jeste, sve je jasno. I ne znam onda cemu kuknjava zbog propasti porodice.

A da nije tako verovatno biste vec imali dobre argumente s njegove strane. Ako mu je argument da se dete samo povredilo to ce lekarski tim lako da otkrije.

Ja bash ne uspevam da zamislim kako je to tuci dvogodisnje dete, pa josh na taj nacin da dobije modrice. Mislim, to ne moze da uradi chovek. Mora biti neka zver.
 
Dete od dve godine mozda ( zapravo verovatno moze) ne moze da kaze, ali moze majci na neki drugi nacin da pokaze ukoliko ga neko toliko maltretira. Ili ce da bezi od te osobe, ili ce na pitanje ko te je to tukao da uperi prstom.
U to sam sasvim sigurna i zato mi je ova tema malo pod znakom pitanja.
 
Nema tu sta da se ceka na policiju. Stvar je jednostavna. Ti valjda poznajesh kakav je to lik (taj muzh), je li agresivan, je li neobrazovan, da li pije, kakav je uopste covek? Moze li da udari? Je li tebe tukao ikad? Ako jeste, sve je jasno. I ne znam onda cemu kuknjava zbog propasti porodice

А ако није?

Какве везе са тим има да ли је необразован? Необразовани су силеџије, а образовани нису?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top