Narode, peri se...ako imas cime!

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Neki mediji EZ-e su preneli vest da je u 2006 g. u uzoj i juznoj (od BGD-a) Srbiji opala potrosnja sapuna i drugih sredstava za licnu higijenu za oko 20 %! dok je u isto vreme za otprilike isti procenat porasla navedena potrosnja u BGD-u. Inace gradjanin tog juznog (od BGD-a) dela Srbije vec trosi prosecno 4-6 puta manje para za iste potrebe od stanovnika BGD-a. Isti mediji su objavili da je potrosnja cementa u juznom (od BGD-a) delu Srbije 2006 g. opala za oko 30 % dok je u BGD-u ta potrosnja porasla za oko 30-40 %. Ili sto bi rekla deca: Nek se cuje, nek se zna...ko koga!
 
Пише ли негде да имамо красте и чиреве по телу, лицу ... Да су и мушкарци и жене зарасли у длаке. И да ричемо уместо што говоримо. Да прво кољемо па онда питамо. Да сваки Србин носи бар 3 зарђале кашике ...
 
Sever.sena,

Opste je poznato da Srbija radi a Beograd se gradi.
beograd vrsi besomucnu pljacku Srbije...svaki dianr zaradjen u Sumadiji mora da ode za Beograd i to po principu zaradis u Shumadiji 100 dinara, svih 100 saljes u BGD i kasnije dobijes nazad 20 dinara, 30 dinara ode u drzavnu kasu(za vojsku, policiju itd itd itd) a 50 dinara ostane u beogradu da bi se podmirilo dupe beogradjana
 
sever.sena:
Neki mediji EZ-e su preneli vest da je u 2006 g. u uzoj i juznoj (od BGD-a) Srbiji opala potrosnja sapuna i drugih sredstava za licnu higijenu za oko 20 %! dok je u isto vreme za otprilike isti procenat porasla navedena potrosnja u BGD-u. Inace gradjanin tog juznog (od BGD-a) dela Srbije vec trosi prosecno 4-6 puta manje para za iste potrebe od stanovnika BGD-a. Isti mediji su objavili da je potrosnja cementa u juznom (od BGD-a) delu Srbije 2006 g. opala za oko 30 % dok je u BGD-u ta potrosnja porasla za oko 30-40 %. Ili sto bi rekla deca: Nek se cuje, nek se zna...ko koga!


To je sve tačno pogotovu oko potrošnje sredstava za ličnu higijenu. Poznato je naravno da u južnoj Srbiji žive puno muslimana i šiptara. Eto ko nam uvek kvari prosek....!
 
Aleksa76:
Sever.sena,

Opste je poznato da Srbija radi a Beograd se gradi.
beograd vrsi besomucnu pljacku Srbije...svaki dianr zaradjen u Sumadiji mora da ode za Beograd i to po principu zaradis u Shumadiji 100 dinara, svih 100 saljes u BGD i kasnije dobijes nazad 20 dinara, 30 dinara ode u drzavnu kasu(za vojsku, policiju itd itd itd) a 50 dinara ostane u beogradu da bi se podmirilo dupe beogradjana

E, ne laj po vašaru, prijatelju... za podmirenje mog dupeta ide samo ono što sama zaradim, niko meni ne plaća ni sapun ni cement ni porez ni ostale potrebe i dažbine...Da raspodela para nije OK, to stoji, ali ovo ti je pogrešna adresa.
 
Aleksa76:
Sever.sena,

Opste je poznato da Srbija radi a Beograd se gradi.
beograd vrsi besomucnu pljacku Srbije...svaki dianr zaradjen u Sumadiji mora da ode za Beograd i to po principu zaradis u Shumadiji 100 dinara, svih 100 saljes u BGD i kasnije dobijes nazad 20 dinara, 30 dinara ode u drzavnu kasu(za vojsku, policiju itd itd itd) a 50 dinara ostane u beogradu da bi se podmirilo dupe beogradjana
Eeeee... znaš li ti da više ne živimo u Komunizmu?
 
sever.sena:
Neki mediji EZ-e su preneli vest da je u 2006 g. u uzoj i juznoj (od BGD-a) Srbiji opala potrosnja sapuna i drugih sredstava za licnu higijenu za oko 20 %! dok je u isto vreme za otprilike isti procenat porasla navedena potrosnja u BGD-u. Inace gradjanin tog juznog (od BGD-a) dela Srbije vec trosi prosecno 4-6 puta manje para za iste potrebe od stanovnika BGD-a. Isti mediji su objavili da je potrosnja cementa u juznom (od BGD-a) delu Srbije 2006 g. opala za oko 30 % dok je u BGD-u ta potrosnja porasla za oko 30-40 %. Ili sto bi rekla deca: Nek se cuje, nek se zna...ko koga!

kakva glupost :D
vidish... to s cementom i sapunom je uzrochno-posledichno vezano
sve otishlo za BG

mislim... ovde si faca sa platom od 20000
gore si prosjak
ustvari i prosjak ima par puta vishe...

a i trend technih kupki upropasti industriju sapuna...
shta cesh, selci 8)

meni nekako ona Golubica (Dove) u chvrstom stanju najvishe prija...
 
medved_bg:
E, ne laj po vašaru, prijatelju... za podmirenje mog dupeta ide samo ono što sama zaradim, niko meni ne plaća ni sapun ni cement ni porez ni ostale potrebe i dažbine...Da raspodela para nije OK, to stoji, ali ovo ti je pogrešna adresa.

Nisam ni rekao da si ti licno zavukla ruku u (pocepani) dzep shumadinca i uzela 50% njegovih prihoda.
Mislio sam na drzavno uredjenje...
Novac koji se sliva sa svih strana u drzavnu kasu(koja je jelte u BGD) sluzi iskljucivo za podmirivanje BGD potreba.
ovo nema veze sa tobom ili bilo kojim drugim ziteljom Beograda...
Ovo je problem Shumadije...i dok Shumadija ne bude imala politicare koji ce staviti tacku na pljacku bicemo ovce za sisanje.
Velju Ilica moze neko da mrzi, neko da voli...da ga naziva pijanom seljacinom(sto najverovatnije i jeste) ali on odbija da jedan jedini dinar iz Cacka uplati u BGD kasu. Efekat je i vise nego vidljiv, Cacak se u veoma kratkom vremenskom periodu izgradio, sredio, zategao a i zivotni standard Cacana se dosta popravio. Ista je situacija i sa Palmom. Znam ja ko je Palma, u cijoj je stranci bio....ali jedan jedini dinar iz Jagodine ne odlazi za BGD, efekat opet jasno vidljiv...dosta sredjenija Jagodina nego ostatak gradica iz okoline
Nadao sam se da ce Verko Stefanovic isto uraditi sa KG...sa tom pricom je i dobio lokalne izbore u Kragujevcu...obecavao je da ce staviti blokadu na isplate prema BGD-u, kleo se da nema gazdu u BGD, izasao iz SPO bas da bi dokazao da nije u stranci cija je centrala u BGD...ali...zavrnuo slavinu nije...
Bilo je i prica o formiranju jake shumadijske stranke koja ce se boriti za siroku (finansijsku) autonomiju Shumadije. Desilo se to da se cak i koalicija Shumadija ugasila...

Jos jednom, moja razmisljanja o Shumadiji nemaju veze sa stanovnicima BGD-a i akda kazem da BGD vrsi pljacku Shumadije ne mislim da stanovnici BGD-a vrse pljacku niti njima sta zameram. Zameram politicarima Shumadije koji zarad pisljivih garsonjera u BGD izdaju interese Shumadije
 
Aleksa76:
N
Velju Ilica moze neko da mrzi, neko da voli...da ga naziva pijanom seljacinom(sto najverovatnije i jeste) ali on odbija da jedan jedini dinar iz Cacka uplati u BGD kasu. Efekat je i vise nego vidljiv, Cacak se u veoma kratkom vremenskom periodu izgradio, sredio, zategao a i zivotni standard Cacana se dosta popravio. Ista je situacija i sa Palmom. Znam ja ko je Palma, u cijoj je stranci bio....ali jedan jedini dinar iz Jagodine ne odlazi za BGD, efekat opet jasno vidljiv...dosta sredjenija Jagodina nego ostatak gradica iz okoline
Nadao sam se da ce Verko Stefanovic isto uraditi sa KG...sa tom pricom je i dobio lokalne izbore u Kragujevcu...obecavao je da ce staviti blokadu na isplate prema BGD-u, kleo se da nema gazdu u BGD, izasao iz SPO bas da bi dokazao da nije u stranci cija je centrala u BGD...ali...zavrnuo slavinu nije...
Bilo je i prica o formiranju jake shumadijske stranke koja ce se boriti za siroku (finansijsku) autonomiju Shumadije. Desilo se to da se cak i koalicija Shumadija ugasila...
Zanimljivo da kada neko u Vojvodini spomene nase pare koje odlaze u Beograd tj. ovu pricu koju ti spominjes odmah je separatista , ustasa ,antisrbin i slicno a Velja ,Palma i Verko su uzorni srpski domacini
 
@Aleksa

Da dodam i da je na jugu još crnja situacija nego u Šumadiji. Ni meni se ne sviđa što je to tako. Ali smeta mi kad se tako paušalno raspali po Beograđanima. Ni mi se ništa ne pitamo kao ni građani Niša, Kragujevca, Čačka ili bilo kog drugog grada u Srbiji. (da ne širimo ovde, ima tema na pdf-u Beograd "Decentralizacija", ovde je ipak tema o sapunima, valjda)
 
Trpkovicu ;):):)

Ne znam kako je u Vojvodini, niti me, iskren da budem, zanima :)
Znam da je jedno vreme bila aktuelna koalicija izmedju koalicije Vojvodina i koalicije Shumadija..(pricam o nekih 7-8 godina unazad, dakle u vreme dok sam jos ziveo u Srbiji i dok su me ovakve stvari pogadjale)
Od saradnje nije bilo nista jer su se svi ukljucili u DOS zarad zajednickog obaranja onog....piiiip
Veoma sam skeptican da li bi Vojvodina profitirala koliko i Shumadija ako bi doslo do jasnije decentralizacije...misljenja sam da se u Shumadiji nalazi sva teska industrija...ali da ne ulazimo u to....
Mene licno zanima samo i iskljucivo siroka autonomija za Shumadiju po pitanju finansija, tj da shumadinci sami raspolazu sa svojim novcem a ne da se trpa u doope nekima drugima...
A sada da li ce Canka nazvati lickim ustashom ili Velju cacanskim rakijashem mene ne zanima mnogo.
 
medved_bg:
@Aleksa

Da dodam i da je na jugu još crnja situacija nego u Šumadiji. Ni meni se ne sviđa što je to tako. Ali smeta mi kad se tako paušalno raspali po Beograđanima. Ni mi se ništa ne pitamo kao ni građani Niša, Kragujevca, Čačka ili bilo kog drugog grada u Srbiji. (da ne širimo ovde, ima tema na pdf-u Beograd "Decentralizacija", ovde je ipak tema o sapunima, valjda)


Jbg, odosmo u OT..ali ipak da da idem na podforum "Beograd" da bih pricao o decentralizaciji....teeesko :):):)

Jos jednom, ja nisam "pausalno raspalio po beogradjanima", a to objasnih i u predhodnom mailu. neka ste vi meni u bgd, zivi, zdravi, veseli, bogati i debeli :) mene to samo moze da raduje...meni je 95% familije u BGD...tako da mi to sigurno nikada ne moze smetati.
Meni jedino moze da smeta ako se to zdravlje sreca i debljina dobija preko ledja mog kraja(doduse, sta je moj kraj ali pusti me, sada govori autonomash Aleksa iz poznih devedesetih kada mu je adresa prebivalsita bila Kragujevac)..ali opet..to NIJE zamerka ziteljima BGD niti iko misli da neki gradjanin BGD direktno krade od zitelja ove ili one regije.
A sta se desava u juznoj Srbiji..opet....ne znam...niti me pak zanima. Zelim im, kao i beogradjanima i vojvodjanima puno para, srece, ljubavi bla bla bla..ali neka svako gleda u svoje dvoriste:)
 
medved_bg:
@Aleksa

Da dodam i da je na jugu još crnja situacija nego u Šumadiji. Ni meni se ne sviđa što je to tako. Ali smeta mi kad se tako paušalno raspali po Beograđanima. Ni mi se ništa ne pitamo kao ni građani Niša, Kragujevca, Čačka ili bilo kog drugog grada u Srbiji. (da ne širimo ovde, ima tema na pdf-u Beograd "Decentralizacija", ovde je ipak tema o sapunima, valjda)

U pravu si - @Medjede@ !
 
svetolik trpkovic:
Pa kad je u Kostunistanu u 21. veku glavna tekovina civilizacije ,modernizma i kapitalni projekat kad Seljomitr obeca nekim seljacima u nekoj vukojebini da ce im uvesti vudu i kanalizaciju
U ****** sad je 21. vek zakuni se?
A šta to tebe zabole da li neko drugi ima tekuću vodu, gledaj svoja posla.

Podržavaoci Zorana Đinđića (neka ga Alah potopi u vatru) bi izvršili samoubistvo usled niskog vrednovanja samih sebe,
da im nije radosti žaljenja na ukupno stanje društva u celini.
 

Back
Top