Radio preko interneta (help)

iva_81

Početnik
Poruka
45
Pozdrav svima…

Imam jedan problem I bicu zahvalna svima koji ce biti voljni da mi pomognu.Problem je u sledecem.
Nikako ne mogu da slusam radio preko interneta.Potrebno je da se instalira neki player koji to omugacava I ja sam instalirala Real Player.Medjutim kada pokusam da ga pokrenem on pocne da ucitava I izbaci gresku

A General Error has occurred
rtsp://xs3.b92.net/broadcast/live.rm
A zatim
Unable to lunch web browser.Please verify that you have a web browser installated and registered as the default web browser


Medjutim javlja se greska I ako pokrenem neku radio stanicu I sa Windows Media Player.Stranica pocne da se ucitava I izbaci gresku :

Windows Media Player cannot play the file because a network error occurred. The server might not be available. Verify that you are connected to the network and that your proxy settings are correct.
Koristim ADSL 3500 kbit/s

Ja sam pokusavala da podesim proxy settings I nisam uspela.Javlja se ista greska.
U nadi da ce te mi pomoci puno Vas sve pozdravljam.
 
Da li je možda aktivan firewall koji blokira real stream protokole neophodne za slušanje radija?

kako to da proverim?

Ja sam pokusala da napravim dial up connection i sve radi.Znaci kada se nakacim preko telefonskog kabla onda radi sve bez problema.Bas me ovo nervira a ja sam tako smotana
 
Ukolio sve radi preko dial-up konekcije onda očigledno da neki firewall blokira ovaj saobraćaj kada pristupaš Internetu preko ADSL-a. Koji operativni sistem koristiš? Da li je računar na kome pokušavaš da slušaš radio direktno povezan na ADSL modem?
 
offtopic
iva_81:
Ja zivim U svajcarskoj.I brzina koju na imam ADSL je 3500/300 kbita/s .Moja brzina je u bitima a ne u bajtima (kbps) kao sto ste Vi napisali.
Uhh lepa brzina ali ovo samo da znate da nije maximum. Pre par dana me je zamolila prijateljica da joj pomognem (lepi zapad da državu ne pominjem) , ima ADSL ,. ušo ja preko remote assistance-a , preko msn-a u njen komp , sredjujem ja komp na daljinu vidim fantastičan je odziv kompa maltene kao da klikćem i kucam po svom nema vremenskog zaostatka uopšte , i trebao joj je neki program da joj stavim i instaliram , nađem ja sve preko njenog kompa na netu , program veličine 22MB , kada je krenuo download onaj skinuo program za nekih 15 sekundi , meni došlo da plačem za takvim net-om. Prosek je oko 1,5MB u sekundi skidao a ja još bio i direktno nakačen na komp, valjda je duže trajala instalacija programa. E stvarno mi nije dobro kada se setim kakav je ovde net :(
 
@off topic
To što u Srbiji ponuđene brzine povezivanja na Internet su male u poređenju sa okruženjem i nije toliko strašno. Ono što je zaista loše je broj korisnika Interneta i procenat onih koji još uvek nemaju nikakvu širokopojasnu konekciju.
 

Back
Top