Biciklizam

Kamiondžija84672

Početnik
Poruka
3
Vidim da na forumu ima dosta biciklista.Pa,šta vozite?Ja trenutno Capriolo Albino.Ugradio sam prednje amortizere,tačne marke se ne sećam...Evo slike tog bajsa(bez amortizera).
 

Prilozi

  • Capriolo.jpg
    Capriolo.jpg
    85,4 KB · Pregleda: 168
Ja vozim KTM ULTRA TIM ram polovan ali delovi su svi novi simano dior original i to najnovija verzija koju dior poceo da pravi prosle godine
Oktalink 48 mozete samo da zamislite bajk kako ide po drumu kao strela.Inace je devetofaz tj ima 27 brzina.Prosle godine sam isao na more sa njim a ove godine putujemo za grcku pa ko hoce da ide sa nama neka se javi
 
Ја имам Giant Speeder и пошто и немам баш пуно времена да возим нисам га баш испробавао на неке дуже руте али иначе бицикл је супер,и лакши је од ових обичних за бар дупло а на путу је исто тако бржи једино што не трпи лош пут(закрпе и слично) баш се осети пошто има танке гуме
 
Skyglide:
Ја имам Giant Speeder и пошто и немам баш пуно времена да возим нисам га баш испробавао на неке дуже руте али иначе бицикл је супер,и лакши је од ових обичних за бар дупло а на путу је исто тако бржи једино што не трпи лош пут(закрпе и слично) баш се осети пошто има танке гуме

Meni su iskusni bicikisti koji voze i specijalke i ovi sa mountainima rekli da gume uvek mozes da uzmes za 1 do 2 broja vece, ako govoris o sirini guma. Npr, na specijalki gde je originalno 19, mozes da stavis 21 pa i 23.

Ako si mislio na tanke u smislu meke (kao sto su npr. Mishelinkine gume), i njih mozes da zamenis za tvrdje koje bolje podnose ove nase ulice i puteve sa zakrpama.

Ja toliko znam o tome, pozdrav.
 
ivam91:
Jel zna neko koliko se krecu disk kocnice za bajzeve? I ako neko ima korisan link o biciklama kao sto je www.capriolo.co.yu nek ga ostavi ovde....
Zasto bi kupovao diskove za bajs ako ih vec nemas? kao prvo trebaju ti specijalni adapteri ako nemas na ramu predvidjene nosace koji kostaju oko 2 000 za zadnji tocak (za prednji ipak kupujes celu viljusku pa sad izbor je na tebi koju ces), neko budzenje varenje nikako ne dolazi u obzir. Sami diskovi su isto od 2 000 po tocak pa navise zavisi od proizvodjaca. Tu ti je jos menjanje obe glave ili mozda cak i celog tocka. sve kad se sabere izadje oko sto jura. e sad da li se isplati dati za tako nesto 100 e + sto su ti diskovi koji se kupuju kod nas na sajlu znaci nisu hidraulicni, mislim da ne, cisto manekenstvo... tvoj izbor ali za te pare mozes da kupis extra dobre shimano kocnice iz serije diore ili slicne da te sluze i sluze! Pozdrav
 
traziteljka:
Meni su iskusni bicikisti koji voze i specijalke i ovi sa mountainima rekli da gume uvek mozes da uzmes za 1 do 2 broja vece, ako govoris o sirini guma. Npr, na specijalki gde je originalno 19, mozes da stavis 21 pa i 23.

Ako si mislio na tanke u smislu meke (kao sto su npr. Mishelinkine gume), i njih mozes da zamenis za tvrdje koje bolje podnose ove nase ulice i puteve sa zakrpama.

Ja toliko znam o tome, pozdrav.

Мислим на танке односно ниског профила,исто тако су и баш уске,десило ми се да сам је једном дао "на круг" и да ми је враћена са искривљеном задњом фелном јер је упала у шину од трамваја(може опуштено да уђе у онај удубљени део)
 
MaliSrb:
Zasto bi kupovao diskove za bajs ako ih vec nemas? kao prvo trebaju ti specijalni adapteri ako nemas na ramu predvidjene nosace koji kostaju oko 2 000 za zadnji tocak (za prednji ipak kupujes celu viljusku pa sad izbor je na tebi koju ces), neko budzenje varenje nikako ne dolazi u obzir. Sami diskovi su isto od 2 000 po tocak pa navise zavisi od proizvodjaca. Tu ti je jos menjanje obe glave ili mozda cak i celog tocka. sve kad se sabere izadje oko sto jura. e sad da li se isplati dati za tako nesto 100 e + sto su ti diskovi koji se kupuju kod nas na sajlu znaci nisu hidraulicni, mislim da ne, cisto manekenstvo... tvoj izbor ali za te pare mozes da kupis extra dobre shimano kocnice iz serije diore ili slicne da te sluze i sluze! Pozdrav
Hocu samo prednu ali posle tvog posta nisam bas siguran....Prvo na tom bajzu koji planiram da kupim ne znam da li moze da se nakaci kocnica na viljusku , drugo cuo sam da su ljudi kupili disk kocnice i kad su im se istrosili paknovi nisu mogli da nadju nove.......Kako da znam da li se na viljusku moze nakaciti disk kocnica?
 
Ne ja definitvno ne bih uzimao disk za bajs ako ga nema, pogotovo ne samo prednji... paknove mozes da nadjes u bolje opremljenim serivisma i prodajnim centrima kao sto su jugobicikl (valjda se jos uvek tako zove) ulica od crkve sv. Marka ka beogradzanci gde idu tramvaji, ili dole kod 25 maja zaboravio sam kako se zove radnja nesto na M... u principu napominjem ti da kod nas teskomozes da nadjes kvalitetne diskove odnosno ti sa tim placas samo ime dela (hej onaj decko ima diskove na bajsu,strava) ali ne i upotrebljivost!
pogledaj cisto sajt www.performancebike.com vidi i cene i delove... evo ti kako izgleda vilica sa adapterom
 

Prilozi

  • 50-6748-BLK-ANGLE.jpg
    50-6748-BLK-ANGLE.jpg
    15,7 KB · Pregleda: 41
  • 50_2195.jpg
    50_2195.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 34

Back
Top