Biciklizam

Od pravca Hrama prema Auto komandi ?

Opustenije je na onom spustu sa Ada mosta pored "Seceranca" , a i i veci je nagib , manje pesaka (u glavnom) , pa jos ako te neko ne "presece" , eto uzivancije ...

U ovoj godini mi se desilo da sam dva puta uspeo da se spustim tim toboganom i da stignem skoro do kraja one "Marine" , dole desno i pred sam uspon ...

Bez vetra u ledja i gimnastike - cak bez okretanja pedala ...!

Stotinama puta pre toga - nije toga bilo ...

:)

Kada mi se to prvi put , negde zimus , desilo , okrenuo sam se par puta iza sebe da proverim da "nema neke neprijavljene pomoci " ...:) :hahaha:
 
Gde god ima pesaka , tu necu da rizikujem i da pravim ma kakave vratolomije ...

Posebno , ako ima klinaca ...

U nekim situacijama znam i da stanem i sidjem sa bajsa ... za svaki slucaj ...

Kako ono bese o "zmiji i gusteru" ...? :)
 
31311OhA23426518534_5ba0bada63e9f.jpg
 
Fizička aktivnost crta umetnička dela

Korisnik Strava platforme Anthony Hoyte prešao je 127 km na biciklu kako bi napravio svoj crtež. Strava aplikacija omogućava praćenje fizičke aktivnosti uz pomoć GPS tehnologije, čime je omogućeno i mapiranje ruta kao i njihovo deljenje sa drugim korisnicima platforme.

thumb_23043_default_big.jpeg
Ovaj prilično direktan i precizan način praćenja sopstvenog ali i tuđeg treninga poslužio je nekim korisnicima Strava platforme da na kreativan način demonstriraju svoju kondiciju. Pažljivim planiranjem ruta kretanja na biciklu ili trčanjem, korisnici mogu da naprave takozvane Strava crteže, GPS rute na mapi u obliku životinja, predmeta, jedan korisnik je čak zaprosio svoju devojku na ovaj način.
Anthony Hoyte je jedan od Strava umetnika. Njegovo najskorije delo prikazuje lice sa detaljima, brkovima, naočarima i tršavom kosom. Lice je urađeno preko velikog dela Kardifa u Velsu, Engleska. Ovom 49-ogodišnjem biciklisti trebalo je skoro osam sati i 127 kilometara da napravi ovaj “crtež” vozeći svoj bicikl.
Hoyte je konsultant za zgrade od istorijskog značaja i aktivni biciklista od svoje desete godine. Ranije je gledao u nebo i u oblacima pronalazio slike, sada gleda mape i u njima vidi oblike koje može da iscrta. “To zaista zahteva užasno veliku količinu pripreme. Ne bih mogao da kažem koliko tačno vremena mi treba,” rekao je on.
Pogledajte kakve je još crteže Hoyte napravio
thumb_23040_default_big.jpeg

thumb_23041_default_big.jpeg

thumb_23042_default_big.jpeg

thumb_23039_default_big.jpeg
 
Posle skoro godinu dana bez bušenja prvo pre 2 meseca prednja, pre nedelju dana zadnja, obe na trn, ko da je neko bacio čini mene...:evil: Inače me iznervirao neki debil u kapriolo bajku u zemunu nekim blesavim i besnim ponašanjem kada sam ga pitao za stari bajk, koji prodajem...Počeo da mi priča o nekom ''velikom servisu'' bajsa i kada sam ga pitao da mi naduva amortizer, lik totalno pukao, u fazonu ''on to ne radi'', ''on radi samo velike stvari'', počeo nešto da brblja, ništa ga nisam razumeo...Večeras vozio po mraku, baš je prijatno, zaboravio sam kako je super voziti noću.
 
Da li si sipao u unutrasnje gume onu zastitu protiv busenja ?

Cena oko 10 - tak evra ...

A ima na "kupujemprodajem" i neka traka koja se stavi izmedju unutrasnje i spoljne gume (prodaje se u paru kako za 26 , tako i za 28 - mice) i ona takodje pojacava zastitu i ne moras da kupujes i spoljnu zasticenu , pa puta dva :) ...

Ako se ne varam , par je oko 20 evra , a prodavac je iz Bgd -a , tako da nemas dodatne troskove za prevoz ...
 
Bas sam ih se namenjao,north wave onako kao naj sto sam probao ali za neki deblji minus jos nisam nasao,ima fora da ispod obicnih rukavica navuces one pvc ili bar kesa,to isto i za noge vazi ispod carapa ili izmedju 2 para
 
Sad cu zvati da vidim da li imaju na stanju. Sta koristis kao zastitu za glavu i vrat? Pricao sam sa nekim prodavcem on mi ne preporucuje onu fantomku gde se samo vide oci, iako je najjeftinija. Nudio mi neku bandanu 2500 dinara kosta hvali je na sva usta.
 
Kapa eventualno kapuljaca preko nje,a ima za nekih 500 din maska samo sa otvorom ,neopren napred pozadi toplo cebence kao,nisam te fantomke probao treba da su dobre ali vidi materijal znam da se u nekom znoji bas

- - - - - - - - - -

 
Imam nekoliko "fantomki" koje koristim za voznju bajsa kada su hladniji dani i jedna od njih je neka sa tankim materijalom koja , za divno cudo i te kako zna da zagreje cak i u zimske dane ; a rukavice su mi neke "obicne" od oko 300 - 400 din i one su takodje vrsile posao kada zahladi ...

Moze i neka bandana da zavrsi posao ako se "preokrene" i od nje napravi "fantomka"...Zadnji donji deo se samo prebaci preko potiljka na temeni deo glave ...


Tako da se moze i za neke manje pare snabdeti sa tom zimskom opremom , ali ko hoce i moze , nije lose ni ako se odvoji neki dinar vise ...:)

- - - - - - - - - -

Kapa eventualno kapuljaca preko nje,a ima za nekih 500 din maska samo sa otvorom ,neopren napred pozadi toplo cebence kao,nisam te fantomke probao treba da su dobre ali vidi materijal znam da se u nekom znoji bas

- - - - - - - - - -


Imam i ovako nesto i uz malo puniju potkapu , rukavice , viseslojnu garderobu , ako moze ona "aktivna" i zavrsi se posao oko zimske voznje ...
 

Back
Top