Biciklizam

evo najzad nadje sait gde mogu i ja nesto da kazem, bavim se biciklizmom vec duze vremena vozim mautin bike i trkacki bicikl. imam mautin bike skoot carbon sa pogonom xtr diskovim kocnicama feder viljuskom bez unutrasnjih guma mavic felge. trkacki bicikl je marke colnagoc40carbon sa pogonom dura ace sa prenosom pozadi 12--27 napred 39/53 felge helium sa gumama mischelin 700/23 ove gume 700/23 su naj udobije ako vozige vise od 70-80 km na dan ako vozite manje od 80km i vozite samo na ravnom terenu onda us dobre 700/20 jel u malo uze i manje otpora za voznju ali zato su jako neudobne one se samo upotrebljavaju u profesionalnom biciklizmu. koliko vozite kilometara godisnje vozite li po svakom vremenu ili samo kada je lepo vreme? ja vozim skoro po svakom vremenu osim na snegu, vozim godisnje oko 12.000km.to nije laz, voleo bih kada bih nasao istomisljenike obadva pola pa kada dodjem u domovinu da zajednicki izadjemo u prirodu i vozimo bicikl, ako sebe vidite ovde onda mi odgovorite pa da vidimo kako smo pripremljeni za duze ili krace izlete. ps: bas me interesuje koliko ce se njih javiti.
 
Evo, ja se javljam, mada ne vozim koliko i ti. Ove godine sam prešao skoro 1000km, ali nisam vozio zadnjih mesec i po, a i ostalo sam izvozio od maja-juna (god. odmor). Inače relacije 60-80km su sasvim ok, mada i ne vozim toliko često te dužine (oko 50km najčešće) uglavnom zbog toga što su mesta gde idem bliža. Imao sam (i još uvek imam) ideju da napravim jednu turneju po Srbiji, verovatno sa mojim bratom, ali sada je kasno, on će na faks a ja na posao, ali moguće je da sledeće godine nekih mesec dana odvojim za to, tako da se možemo naći negde u našoj velikoj zemlji i voziti zajedno neke relacije...
A ako navraćaš do Leskovca, javi se pa da obiđemo okolinu. U međuvremenu možeš i da pogledaš neke moje fotke iz okoline Le, skoro svuda se može stići bajsom...
Fotke
 
biziklista:
koliko vozite kilometara godisnje vozite li po svakom vremenu ili samo kada je lepo vreme? ja vozim skoro po svakom vremenu osim na snegu, vozim godisnje oko 12.000km.to nije laz, voleo bih kada bih nasao istomisljenike obadva pola pa kada dodjem u domovinu da zajednicki izadjemo u prirodu i vozimo bicikl, ako sebe vidite ovde onda mi odgovorite pa da vidimo kako smo pripremljeni za duze ili krace izlete. ps: bas me interesuje koliko ce se njih javiti.


Vozimo toliko, a neki i vise. Vozimo cele godine, iako vecina nas vozi specijalke; tako, recimo, 01.01. svake godine idemo tradicionalno na Avalu :) Leti, obavezno odradimo jednu duzu turu u inostranstvo, pa smo tako isli u Slovacku, Ukrajinu, momci do Hilandara... Pogledaj i pridruzi nam se: www[dot]ciklosvet[dot]co[dot]yu
 
traziteljka drage volje bih se pridruzio ali nazalost samdaleko od vas! moze jednom godisnje da dodjem pa da zajedno sa ostalim biciklistima napravimo jednu turu sledece godine od jedno 10ak dana koji pravac nije vazno, hajde organizujte nesto pa da vidim da vam se pridruzim do tada cao pozdrav cane.
 
Gruximillian:
Evo, ja se javljam, mada ne vozim koliko i ti. Ove godine sam prešao skoro 1000km, ali nisam vozio zadnjih mesec i po, a i ostalo sam izvozio od maja-juna (god. odmor). Inače relacije 60-80km su sasvim ok, mada i ne vozim toliko često te dužine (oko 50km najčešće) uglavnom zbog toga što su mesta gde idem bliža. Imao sam (i još uvek imam) ideju da napravim jednu turneju po Srbiji, verovatno sa mojim bratom, ali sada je kasno, on će na faks a ja na posao, ali moguće je da sledeće godine nekih mesec dana odvojim za to, tako da se možemo naći negde u našoj velikoj zemlji i voziti zajedno neke relacije...
A ako navraćaš do Leskovca, javi se pa da obiđemo okolinu. U međuvremenu možeš i da pogledaš neke moje fotke iz okoline Le, skoro svuda se može stići bajsom...
Fotke
G ruxi ma bre nema veze koliko vozis to je bio samo mamac da se neko javi da vidim koliko ima interesanata za biciklizam u domovini ja sam u inostranstvu i duze vremena vozim bicikl pa bih zeleo kada dodjem u domovinu da i tamo malo vozim ali znas kako je sam nije interesntno kada ima vise ucesnika onda je i raspolozenje bolje, videceo mozda i da navratim do leskovca samo do sledece godine necu moci da dodjem a od maja sledece goodine videcemo do tada pozdrav cane. :)
 
Ok, ako bude prilike možemo se organizovati i napraviti neku vožnju, oko Leskovca ima dosta zanimljivih relacija. Evo ja sam za vikend uspeo da se organizujem i da odem do planine Vidojevice na kojoj se gradi astronomska opservatorija. Gore smo kampovali, proveli sutradan neko vreme i nazad. Mogu reći da smo se proveli fenomenalno, bila je to možda najzanimljivija vožnja u mom životu, ali bilo je i vrlo teško popeti se gore (1155m). Ipak, trud se isplati. Koga zanima, može pogledati slike na adresi:
http://picasaweb.google.com/vojislav.grujic/VidojevicaOpservatorija220923092007

Tražiteljka, možeš li mi objasniti kako biciklama prelazite granicu, mislim kako graničari reaguju na to, jel gnjave, jel ti trebaju neka, ko zna koja, dokumenta i gde ste išli van zemlje? Ja bih stvarno voleo da odem negde van zemlje bajsom, ali se uvek pitam kako će biti na granici...

pozdrav
 
Ja vozim ktm ultra tim, svi delovi su simano dior, srednji pogon cak 48 i naravno gume slik.Preradjena verzija za drumsku varijantu.
Sto se putovanja biciklom tice i ove i prosle godine se mnogo kilometara preslo cak do crne gore.
Ono sto nismo uspeli da uradimo jeste da dovrsimo osnivanje biciklisticko planinarskog drustva i da organizujemo najvecu masovnu voznju biciklom Beograd -Solun sa ciljem osnivanja fondacije za pomoc deci bez roditelja sa nase opstine.
Shodno tome da to nismo ostvarili ove svakako planiramo za sledecu te eto prilike prijatelju da se prisruzis sledece
 
Nasao sam na tavanu neki ram od trkackog bicikla bez tockova sica i rucica menjaca,da li neko moze da mi kaze koje deleove da stavim menjaci kocnice......a da nije velika cena tih delova.
 
Ako zivis u beogradu idi u ul.7 jula bivsu i s leve strane blizu polovine iste ako se spustas iz kneza u bordo boji izlog,nekadasnja radnja gde su za tomos prodavali delove,imas sve za bajk,i nije skupo,mozda te sve bude kostalo oko 50 do 80 e.
 
Nasao sam na tavanu neki ram od trkackog bicikla bez tockova sica i rucica menjaca,da li neko moze da mi kaze koje deleove da stavim menjaci kocnice......a da nije velika cena tih delova.
moras da pazis sa starim ramovima ne pasu sve pogonske grupe jel srednja glava je sada drugacija i lager za srednju glavu je sada sasvim drugaviji nego pre drugi delovi mozes da pokusas sa CAMPAGNOLO italianske marke od simana naj verovatnije neces naci nista ako je ram stariji od 10-15godina pozdrav cane.;)
 
modelcice pazi bicikl je opasnije voziti nego li rolere ako hoces da vozis bicikl i da se nebi nesto desilo moras da namestis pomocne tockove kao klinci onda si sigurna da se nista nece desiti:smile;):D:idea:
 
Ja vozim ktm ultra tim, svi delovi su simano dior, srednji pogon cak 48 i naravno gume slik.Preradjena verzija za drumsku varijantu.
Sto se putovanja biciklom tice i ove i prosle godine se mnogo kilometara preslo cak do crne gore.
Ono sto nismo uspeli da uradimo jeste da dovrsimo osnivanje biciklisticko planinarskog drustva i da organizujemo najvecu masovnu voznju biciklom Beograd -Solun sa ciljem osnivanja fondacije za pomoc deci bez roditelja sa nase opstine.
Shodno tome da to nismo ostvarili ove svakako planiramo za sledecu te eto prilike prijatelju da se prisruzis sledece

Pretpostavljam da je ovo odgovor na moje pitanje o putovanju u inostranstvo biciklom..:)
Rado bih se pridružio toj akciji, samo ukoliko bude za vreme letnjeg raspusta. Javite ovde na forumu kada se ide, pa ako se može da se priključim.
Pozdrav
 
Focus - Cypress i nemam nameru da ga menjam,meni je dobaaarr...
shto se tice voznji po nashoj nam maloj Srbiji ali dooobro brdovitoj,ja sam za...od Bgd pa juznije nisam bash vozio ali od Bgd pa svernije jesam...
pa ako ima neko neke zanimljive etape....neka predlozi....
moze i za downhill..
pozdrav svima koji muke muce sa vozacima automobila...:)
 
Focus - Cypress i nemam nameru da ga menjam,meni je dobaaarr...
shto se tice voznji po nashoj nam maloj Srbiji ali dooobro brdovitoj,ja sam za...od Bgd pa juznije nisam bash vozio ali od Bgd pa svernije jesam...
pa ako ima neko neke zanimljive etape....neka predlozi....
moze i za downhill..
pozdrav svima koji muke muce sa vozacima automobila...:)

uhhhhhhhhhhhhh ti automobilisti svugde su isti ;)svuda na svetu tim automobilistima je uzan 3m sirok put a imaju auto samo 1,70 cm sitok malo cudno ili??????????
 
canonndale je dobar ram samo koji pogonski mehanizam to je vazno,:wink:a eto vidis ima nas biciklista puno a i poneka devojcica se javi da rado vozika bicikl:Ddal je to zbog lepote biciklizma ili zbog neceg drugog to bi morale nama a malo vise objasne pozdrav svim biciklistima sveta:)))))
 

Back
Top