HRCAK JOJ NIJE RAVAN

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Moje dete (11,5god) dovlaci kuci i skuplja sve zivo. Od cveca, flajera, autobuskih karata, komadica krede, drveta, bacenih mirisljavih jelkica iz automobila...do sve moguce ambalaze. Nista se ne baca, ni jedan papiric, ni najlon kesa. Lepo izludesmo s njom, posebno sto je alergicna na grinje, prasinu itd.
Povremeno napravim "raciju" kod nje u sobi, pa poizbacujem ono sto je stvarno za smece, ali mislim da je veci problem kako da je naucim da sama pravi nekakvu selekciju i da ne dovlaci bar prljavstinu u sobu.
Ako kojim slucajem vidi da je nesto izbaceno, to je kuknjava i drama, ne znam da li da je vodim na pricanku kod psihologa. Mozda misljenje i savet sa strane pomognu?
 
Treba da vidis radionicu mog ujaka... Kako sam ja pukao kada su mi na kvarno izbacili tone Politikinih Zabavnika i Eks almanaha kada sam imao 11 godina a koje sam talozio u sobi na suvom, slozene po broju izdanja.
 
Ja sam mislila, da ja imam hrcka, ali sad si me bar malo utesila, posto moje dete bar ne skuplja smece.
Inace i moj sin (10g.) skuplja sve zivo i nezivo. Ja onda jednom godisnje lepo sednem sa njim da ocistimo njegovu sobu i kazem lepo, da mora da odluci, sta ce da se baci. Ne sve ali nesto od skupljanki mora u smece. Tako sam izabere nekoliko stvari i te idu u smece a ostale lepo poslaze. I za godinu dana sve je isto kao pre...
 
ah..
ja sam se tek pre par godina oslobodila svog 'hrckovanja'
(selili smo se 4 puta za 6 godina, pa sam pobacala SVE)
tako negde od 10. godine sam skupljala sve nebuloze koje su mi dosle pod ruku
autobuske karte, ulaznice, slicice, slicice iz novina.. slamcice.. gumice..
moji mi nisu branili, al' je mama zahtevala da sve ima svoje mesto..
tako su pocele da se radjaju kutije i kutijice za gluposti :)
 
Hahaha, bas slatko! Moj brat je jedan veeeliki hrcak!Samo sto je postao ozbiljan hrcak pa sad ima najvecu kolekciju antologijskih filmova u Srbiji (a i sire ), gomile raritetnih ploca, casopisa i jos svastra nesto...Mozda i ona postane jednog dana kolekcionar! :P
 
emmm... aj me upoznaj sa bratom :D
Ljudi, mene pošteno iznenadiste, mislila sam da će tema da bude o nekoj babi, pošto znam da one skupljaju, kad ono deca. Ovaj forum mnogo poučna stvar. zenazmaj, šta ti ona kaže, zašto skuplja sve to?
 
ja sam kao mali bio kao hrchak...skupljao sam pare! imao sam jednu koznu torbu punu uredno slozenih novcanica...mogao sam kupiti sebi pola zastave 101...onda sam novac sakrio ali sto je najgore sakrio sam ga sam od sebe...i onda je devalvirao ....i od tada vise nisam nista ustedio odma sve potrosim
 
parka:
emmm... aj me upoznaj sa bratom :D
Ljudi, mene pošteno iznenadiste, mislila sam da će tema da bude o nekoj babi, pošto znam da one skupljaju, kad ono deca. Ovaj forum mnogo poučna stvar. zenazmaj, šta ti ona kaže, zašto skuplja sve to?

Kaze, sve joj treba! Najgore je kad se posvadjamo sto je nesto baceno, pa me pita uvredjeno-Kako bi tebi bilo da tebi bacim nesto TVOJE?!
Dete mi je donekle u pravu, ali je vredost stvari koje skuplja posebna prica.
Desilo se jednom da spremim kesu za kontejner i posaljem starije dete (To je bilo pre dve godine, mislim, on je imao 12godina). Vraca se on posle desetak minuta sa polu-raskupusanom kesom i dovikuje sa stepenista:
- E, mama, a zasto si nam bacila ovo..pa ono.. pa kuku!
Od tada se svaka kesa sa smecem brizljivo pakuje, kamuflira u stare brojeve novina i tako izbegava decji skener!
 
ja te stvari bacam na kvarno.odlucio sam da na vreme tome stanem na put.Ove dve starije imaju identican obrazac ponasanja, a treca tek raste.
tako ja povremeno napravim frku u njihovoj sobi, i sve sto `nije na svom mestu` /na taj nacin sam legalizovao svoje pravo za pobacam poneke gluposti/, na osnovu rezolucije sa jednog porodicnog sastanka, leti napolje.
obicno nema suza, a ako se bas zakace za nesto, onda je varijanta ~APP~, ako prodje-prodje!
Tada cekam da zaborave, pa na kvarno
 
a shta smeta shto skuplja? pa njen problem...ako je alergichna nek skapira sama da joj smeta...
ili ako tebi smeta shto to skuplja prashinu onda po meni treba da joj to kazesh..i da reagujesh kao da joj zabranish ali ako stvarno ima neki objektivan razlog ali ni onda potpuno nego neko srednje reshenje

ili lepo da udjesh u sobu i nek ti pricha o tim stvarima shto je skupila ... mislim shto bi neko tek tako to skupio...
hehe i meni je nekad zao dabacim neke stvari jes to malo surovo...
 

Back
Top