Muzika na svadbi! Da, ne, mozda, kakva, ovakva ili onakva!?

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703

Volim svadbe! Celog zivota idem na njih. Mnogi me zovu da poigramo i lepo se proveselimo, ali ja ne volim da odbijem takav poziv, kazu, ne valja se, a, naravno, ne volim ni da odbijem jer volim da poigram i proveselim se. Rado ucestvujem i u pripremama za svadbu, a posebno volim da prisustvujem dogovorima izmedu prijatelja. Tada dode do izrazaja nas srpski mentalitet i obavezno se posvadamo. To je super, vidi se da je svakome stalo do svadbe, mladenaca i naravno, hrane, hej, treba to neko da pojede, ali i do ****. Medutim skoro sam pozvana da organizujem neku svadbu, inace jedna od mojih najboljih drugarica J- Lo se posavetovala sa mnom, kada je imala takvu ulogu organizatora i da se njeni filmovi vrednuju na pravi nacin sigurno bi dobila i Oscara, ako ne i Oskar popularnosti kod nas. Pripremila sam se da organizujem svadbu. Mama mi je rekla: “Liiiiizoooo, pamet u glavu! Organizacija svadbe je veliki posao, a prijatelji su guje ljute!” Ja sam rekla: “Dobro, Mama!” i otisla da organizujem svadbu. Najpre sam okupila prije i prijatelje, a onda i mladence i pitala ih sta smatraju da je najvaznija stvar na vencanju. Poceli su da se premisljaju i mrste, a ja sam rekla: “Molim Vas, ovo je najvazniji dan u zivotu ova dva nasa ceda, razmislite dobro!” morala sam malo da podviknem :oops: On su se odmah uozbiljili i rekli: “Izvini, Liiizooo, zbog nase neozbiljnosti, mi smatramo da je to muzika” Bilo mi je drago, jer i ja smatram da je to muzika. Odmah sam im rekla, da moraju da nabave tri muzike. Odnosno dve i naravno, trubace. Gibanica bez trubaca je kao rakija bez alkohola, odnosno, samo obicna pita sa sirom. Mlada i mladozenja ce u sator uci uz zvuke “Marsa na Drinu”. To je nasa nacionalna pesma, koja je nastala u I sv. ratu i zaista bi bilo glupo zaobici je, pored toga nju su predlagali i za himnu, ali nije prihvacena, tako da ne mogu da poigram kada cujem ovu himnu, vec samo stanem i pocnem da pevam: “God save, God protect Serbian King and Serbian generations, protect our Serbia, your people pray to you.” Inace, moja himna je God Save the Queen, ali za ovu priliku pevam i srpsku himnu, jer je mnogi vole, a pevam i “Hey, Slavs, you are still alive, the spirit of our Grandparents, …” Ali nije vazno. Vratimo se na svadbu. Odlucila sam da se svira moderna muzika: Blizanci, Flamisngosi, Tanja Savic, Slavica Cukteras, onaj Bane Mojicevic, Darko Filipovic, onaj mali Nikolic sto peva “Bebo, moja, bebo moja”, Seka Aleksic, Jovan Perisic, Spasiteljke, Sax i Dex Matic, Morana, Elma, Milica Todorovic, Ana Kokic, Mikica Bojanic, Bane Bojanic, Anica Milenkovic, Dzogani, Jelena Karleusa, Tose Poeski, Aco Pejovic, Rade Lackovic, Olja Karleusa, Danijela Vranic, Stoja, Indy, ali i malo stariji, ali mislim iskusniji, ne stariji po godinama, da se moji prijatelji ne uvrede: Izvorinka Milosevic, Milos Bojanic, Lepa Lukic, Lepa Brena, Lepa Lana, Cune Gojkovic, Vasilija Radojcic, Ceca, Dragana Mirkovic, Silvana Armenulic, Saban Saulic, Mitar Miric, Mile Kitic, Marta Savic, Aziz, Vera Matovic, Sanja Dordevic, Aca Ilic i Biljana Jevtic, Zlata Petrovic, Suzana Jovanovic, Buba Miranovic, Mira Skoric, Louis, Miroslav Ilic, Zdravko Colic, Dobrivoje Topalovic, Bora Drljaca, Sinovi Manjace, Jandrino Jato, Marinko Rokvic sa sinom Nikolom, Jelena Brocic, Jasmin Muharemovic, Esad Mulaomerovic, Zika Antic, Baja Mali Knindza, DJ Krmak i, naravno, Dzej. Svi su zadovoljni, a spisak je uvek spreman da se prosiri, zato, drugari, predlozite jos nekog na ovu listu ili mozda iznesite svoje misljenje kakvu muziku biste voleli na svadbi, a mozda i kako je bilo na Vasoj svadbi.
8-)
 
e ne mogu da citam mnogo ga oduzi gospodja dennis,ali nemam dileme tog tipa jer svadbu necu ni praviti,tako da je muzika krajnje trivijalno pitanje :)
iovako to sluzi smao da se nakupi neka rodbina koju nisi nikad video da se najede i napije na tvoj racun.
a kad bih se postavljalo pitanje muzike,svakako ne bi bili narodnjaci ni stari,ni svadbarski ni nikakvi,vec bi bila napravljena play lista po mom izboru :D
 

Back
Top